Jump to content
Artur Wagnerowski

Listerówka w zarejestrowanej nazwie domeny i ignorancja ISP - domeny.tv

Recommended Posts

1. Kupiłem domenę at za ok 75zł.

okazalo sie za w austriackiej nazwie jest literowka - na koncu nazwy jest powtorzone at www.przykladowanazwaat.at

2. Zorientowałem sie po zalogowaniu do panelu domeny i zglosilem do ISP

3. Isp odmowil zmiany nazwy i powiedzial ze juz zaplacil za ta domene do nic.at i za regulamin tak mowi

4. Napisalem do nic.at (rejestratora - choc nie wiem jak to sie nazywa) ze jest taki problem

5. nic.at odpowiedzialo ze ISP moze zglosic blad do 28 dni od momenty rejestracji

6. isp domeny.tv zaslania sie regulaminem a tak naprawde nic ich to nie bedzie kosztowac
7. Klient jest nie zadowolony.

 

Rozumiem regulamin ISP, ale skoro mają taką możliwość żeby pójść na rękę to dlaczego tego nie zrobią?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, ISP to skrót od „Internet Service Provider” (po polsku „dostawca Internetu”), więc Domeny.tv nim nie jest. Domeny.tv jest rejestratorem domen. Po drugie, nic.at GmbH jest rejestrem domen .at. Po trzecie, spróbuj się powołać na prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość w ciągu 14 dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Kupiłem domenę at za ok 75zł.

okazalo sie za w austriackiej nazwie jest literowka - na koncu nazwy jest powtorzone at www.przykladowanazwaat.at

2. Zorientowałem sie po zalogowaniu do panelu domeny i zglosilem do ISP

3. Isp odmowil zmiany nazwy i powiedzial ze juz zaplacil za ta domene do nic.at i za regulamin tak mowi

4. Napisalem do nic.at (rejestratora - choc nie wiem jak to sie nazywa) ze jest taki problem

5. nic.at odpowiedzialo ze ISP moze zglosic blad do 28 dni od momenty rejestracji

6. isp domeny.tv zaslania sie regulaminem a tak naprawde nic ich to nie bedzie kosztowac

7. Klient jest nie zadowolony.

 

Rozumiem regulamin ISP, ale skoro mają taką możliwość żeby pójść na rękę to dlaczego tego nie zrobią?

Fajnie, że Austriacy odpowiedzieli. Na przyszłośc rada: domen narodowych (ccTLDs) nie rejestrować w Domeny.tv i AZ.pl - mega drogo. Polecam OVH.pl (.at za ok. 45 zł/rok) albo np. UnitedDomains.com (14,90 USD / rok) płatności kartą kredytową. W Gandi.net jest obecnie promocja za 4,50 EUR rejestracja i odnowienie za 18,00 EUR więc średnio za pierwsze dwa lata wyjdzie 11,25 EUR czyli ok. 46 zł). W Domeny.tv odnowienie to koszt 72 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, ISP to skrót od „Internet Service Provider” (po polsku „dostawca Internetu”), więc Domeny.tv nim nie jest. Domeny.tv jest rejestratorem domen. Po drugie, nic.at GmbH jest rejestrem domen .at. Po trzecie, spróbuj się powołać na prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość w ciągu 14 dni.

OK - dziękuję za odpowiedź przepraszam za ISP - a ale nic.at tak to nazywa. Prawa do odstąpienia po 14 dniach nie mam, bo usługa została rozpoczęta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie, że Austriacy odpowiedzieli. Na przyszłośc rada: domen narodowych (ccTLDs) nie rejestrować w Domeny.tv i AZ.pl - mega drogo. Polecam OVH.pl (.at za ok. 45 zł/rok) albo np. UnitedDomains.com (14,90 USD / rok) płatności kartą kredytową. W Gandi.net jest obecnie promocja za 4,50 EUR rejestracja i odnowienie za 18,00 EUR więc średnio za pierwsze dwa lata wyjdzie 11,25 EUR czyli ok. 46 zł). W Domeny.tv odnowienie to koszt 72 zł.

 

Dzięki - ovh.pl - znalazlem zaraz po tym jak mialem problem - domeny.tv byly wyzej wypozycjonowane a ja mialem bardzo malo czasu zeby dac oferte klientowi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostalem dzis fakture od domeny.tv dostałem uwaga 30% rabatu na rejestrację dowolnych domen - znaczy to, że za tą samą domenę poprawioną mogę zapłacić około 50zł co jest i tak drożej niż w OVH.


Pan Właściciel Michał Spławski - 3x informował mnie, że nic sie nie da zrobić w tej sprawie. Skoro zarobił na pierwszej domenie to mógł sprzedać mi taniej drugą - dyby mi to zaproponował wcześniej - pewnie bym się zgodził - teraz to już jestem zły na tą firmę więc pewnie kupię u konkurencji taniej.

To jest przykład, że powinno się rozmawiać z klientami a jeśli się ich ignoruje - to prędzej czy później się na tym traci. Oby mniej takich firm na rynku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy możesz zacytować odpowiedź z rejestru domeny .at ?

Nie chce mi się wierzyć, że można zmienić nazwę domeny.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dear Mr. Wagnerowski,

 

Thank you for your e-mail.

 

We send the invoice for the domain martin-meisterbetriebat.at to your ISP, because know it is already registered. But you could inform your Provider about the wrong registration and he could change the domainname between the first 28 days after registration. But i don`t know if they send you an invoice for that.

 

If you have further questions, don´t hesitate to contact us.

 

best regards

 

Andrea Gruber

nic.at Service - Team

 

Czy możesz zacytować odpowiedź z rejestru domeny .at ?

Nie chce mi się wierzyć, że można zmienić nazwę domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

WOW...Ciekawe...pierwszy raz słyszę, że można zmienić nazwę domeny..Zazwyczaj można zrobić taką "zamianę" jeżeli ta błędna domena jeszcze nie została zarejestrowana i wtedy można sobie zarejestrować nową..

A jeżeli chodzi o prawo odstąpienia od umowy to możesz to zrobić, jeżeli jesteś os fizyczną

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×