Jump to content
Waldorio

Sprzedaż domen - Metoda ?

Recommended Posts

Witam,

Od jakiegoś czasu skupuję domeny i co jakiś okres wystawiam jedną z nich np. na allegro, żeby mieć środki na zakup następnych.

 

Jednak doszedłem do wniosku że pora zacząć reklamować je wszystkie.

I tu pojawia się moje pytanie. Czy zamiast wystawiać co tydzień aukcje na AM, premium, allegro i wkładać im kasę do kieszeni, nie lepiej jest otworzyć własny sklep i każdą domene przekierowywać do niego ?

 

Wydaje mi się że taka forma sprzedaży jest korzystna ponieważ:

- Nie będe ponosił kosztów za wieczne wystawianie aukcji

- Nie będę tracił czasu na wystawianie tych aukcji

- Przy okazji zarobie co nieco na reklamach w sklepie

 

Minusy:

- Dotrę do mniejszej liczby zainteresowanych zakupem domen (?)

 

Może moje rozumowanie jest błędne i tak naprawdę da się gdzieś sprzedawać domeny, żeby były one wiecznie wystawione (A nie tak jak w przypadku aukcji tylko 7-14 dni ...).

 

Z góry dziękuje za każdą sugestię.

Pozdrawiam.

 

Ps. Sklep jest w trakcie budowy. Będzie wyglądał (mniej-więcej) tak: gotowadomena.pl

Edited by Waldorio

Share this post


Link to post
Share on other sites

najlepszą metodą na sprzedaż domeny jest posiadanie dobrych domen.

Wtedy nie musisz martwić się tym jak ją sprzedać :)

 

Jak się ma się słabe to niezależnie od wszystkiego ciężko będzie sprzedać

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej podzielić sprzedaż na 2 typy:

- pierwszy to ten kierowany do klientów końcowych i tu wystarczy jedynie kontakt do siebie (jak ktoś będzie zainteresowany to się odezwie),

- drugi to ten w którym mamy zamiar pozbyć się domeny (bo np. straciliśmy w nią wiarę) - i tutaj przychodzi z pomocą Aftermarket i Premium.

 

W drugim przypadku rynek wycenia domenę więc nie ma co liczyć na kokosy. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

najlepszą metodą na sprzedaż domeny jest posiadanie dobrych domen.

Wtedy nie musisz martwić się tym jak ją sprzedać :)

 

Jak się ma się słabe to niezależnie od wszystkiego ciężko będzie sprzedać

 

No to jest oczywiste.

Jednak nie jest to moje źródło dochodu. Traktuję to bardziej jak zabawę w której mogę mieć jakieś zyski. Bywało tak że wracałem do domu i sprawdzając aukcje okazuje się że na domenie za którą dałem 10 zł zarobiłem 210 zł. To fajna niespodzianka dostać taką dniówkę praktycznie bez wysiłku.

 

Jestem całkowitym nowicjuszem, więc dlatego liczę na jakieś wskazówki czy mój pomysł ze sklepem jest dobry.

 

 

Najlepiej podzielić sprzedaż na 2 typy:

- pierwszy to ten kierowany do klientów końcowych i tu wystarczy jedynie kontakt do siebie (jak ktoś będzie zainteresowany to się odezwie),

- drugi to ten w którym mamy zamiar pozbyć się domeny (bo np. straciliśmy w nią wiarę) - i tutaj przychodzi z pomocą Aftermarket i Premium.

 

W drugim przypadku rynek wycenia domenę więc nie ma co liczyć na kokosy. :P

 

Czyli rozumiem że docieranie do klienta końcowego jest w miare opłacalne ?. Bo do tej pory wysyłałem propozycję różnym firmom odsyłając ich do aukcji. Obecnie będę ich przekierowywał do sklepu żeby składali oferty.

Edited by Waldorio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez urazy, ale nie wiedzieć czemu mam wrażenie, że to kolejne konto pewnego użytkownika. Może i się mylę, ale jakoś mi tak intuicja podpowiada ;-)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez urazy, ale nie wiedzieć czemu mam wrażenie, że to kolejne konto pewnego użytkownika. Może i się mylę, ale jakoś mi tak intuicja podpowiada ;-)

 

Nie chowam urazy. Jestem totalnym nowicjuszem, więc nie mogliśmy mieć wcześniej styczności. (Przynajmniej na tym forum)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez urazy, ale nie wiedzieć czemu mam wrażenie, że to kolejne konto pewnego użytkownika. Może i się mylę, ale jakoś mi tak intuicja podpowiada ;-)

Popieram :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Troszkę się zrobił offtopic. Może oświecicie mnie o kogo chodzi ? Bo ciekawość mnie zżera.

Edited by Waldorio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez urazy, ale nie wiedzieć czemu mam wrażenie, że to kolejne konto pewnego użytkownika.

 

Raczej stryjecznej siostry szwagra ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę że rozmowy które całkowicie nie mają związku z tematem to jakaś nowa moda. ;)

 

Poleciał offtop -> Poparcie offtopu -> Zapytanie odnośnie offtopu -> Żarcik na temat offtopu -> ........

(bartxx86) (cannot) (Waldorio) (Luke)

 

 

No i oczywiście, teraz moja rozpiska która również dotyczy tego łańcuszka ;)

Ludzie, od czego macie facebooka ? :lol:

Edited by Waldorio
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę że rozmowy które całkowicie nie mają związku z tematem to jakaś nowa moda. ;)

 

Poleciał offtop -> Poparcie offtopu -> Zapytanie odnośnie offtopu -> Żarcik na temat offtopu -> ........

(bartxx86) (cannot) (Waldorio) (Luke)

 

 

No i oczywiście, teraz moja rozpiska która również dotyczy tego łańcuszka ;)

Ludzie, od czego macie facebooka ? :lol:

 

Musisz wybaczyć. Ostatnio na forum był "pokaz mody" gdzie pewien użytkownik zakładał sobie kilka kont na forum i wypowiadał się zawsze pod inną tożsamością. Można było się pogubić. Z miłą chęcią zdementuję tę spekulację - posprawdzałem hosty większości dostępnych stron w sieci naszego celebryty i nowego użytkownika i wszystko wydaje się być w porządku. :)

 

Wracając do tematu - skoro kierujesz się taką drogą myślenia, być może zainteresuje Cię program resellerki AfterMarket.pl. Marża za sprzedane domeny oczywiście istnieje (2.5%), ale przy budowaniu ewentualnego trafficu na swom sklepie możesz również zarabiać poprzez rejestracje itd (sam możesz zdefiniować ceny).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wracając do tematu - skoro kierujesz się taką drogą myślenia, być może zainteresuje Cię program resellerki AfterMarket.pl. Marża za sprzedane domeny oczywiście istnieje (2.5%), ale przy budowaniu ewentualnego trafficu na swom sklepie możesz również zarabiać poprzez rejestracje itd (sam możesz zdefiniować ceny).

 

mi AM pobiera 5 % od sprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi AM pobiera 5 % od sprzedaży.

 

Może i tak jest. Nie korzystam z AM, informację o prowizji brałem z głowy z jakiegoś 2011 roku. Nie wiem dlaczego nie wziąłem pod uwagi tego, że prowizja z pewnością przez ten czas poszła w górę :P W każdym razie dzięki za korektę (dla mnie - jak i dla potencjalnych zainteresowanych).

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będziesz miał dobre domeny to klient Ciebie sam znajdzie. Zostaw tylko standardowy formularz kontaktowy (np. taki jak oferuje premium lub aftermarket) a zainteresowany klient sam do Ciebie się odezwie. Żadnych kosztów, żadnego tracenia czasu na wystawianie i obsługę aukcji i zero ryzyka, że ktoś posądzi Ciebie o prowadzenie działalności gospodarczej. Dobrego towaru nie trzeba reklamować i "upychać" na rynku. Dobry towar sprzedaje się sam a w dodatku to klient jest wówczas stroną proszącą a nie Ty co bardzo wpływa na cenę. Jeśli natomiast Twoje domeny to wynalazki no to niestety pozostaje szukać klientów na allegro bo tam głównie (z wyjątkami) sprzedają i kupują amatorzy bez urazy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomógłbym Ci Waldorio ale nie wypada mi się w tym temacie wypowiadać :D

 

* przepraszam za off-topic ale nie wytrzymałem :lol:

 

Postaram się jednak wnieść trochę do tematu i sprostuję Ci wypowiedź kolegi szoguna:

 

Co po niektórzy koledzy na tym forum mają problemy z nazywaniem rzeczy po imieniu. Nie żaden pokaz mody i nie kilka kont a była ostatnio pewna ważna kwestia poruszana na forum odnośnie podobnego tematu co ten. Dodatkowo przywoływany tu "celebryta" posiadał jedno konto a nie kilka - szogun po prostu nie potrafi uwierzyć w pewne sprawy, które wynikły w końcówce tamtego tematu.

Jak pogrzebiesz trochę po forum to znajdziesz odpowiednie źródła i sam ocenisz.

 

Jeżeli chodzi o sprawy techniczne związane z najlepszą metodą sprzedaży domen to zgadzam się z Pablo - to b.dobra wskazówka dla Ciebie jako początkującego domainera.

 

Trzymam kciuki, powodzenia.

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będziesz miał dobre domeny to klient Ciebie sam znajdzie. Zostaw tylko standardowy formularz kontaktowy (np. taki jak oferuje premium lub aftermarket) a zainteresowany klient sam do Ciebie się odezwie. Żadnych kosztów, żadnego tracenia czasu na wystawianie i obsługę aukcji i zero ryzyka, że ktoś posądzi Ciebie o prowadzenie działalności gospodarczej. Dobrego towaru nie trzeba reklamować i "upychać" na rynku. Dobry towar sprzedaje się sam a w dodatku to klient jest wówczas stroną proszącą a nie Ty co bardzo wpływa na cenę. Jeśli natomiast Twoje domeny to wynalazki no to niestety pozostaje szukać klientów na allegro bo tam głównie (z wyjątkami) sprzedają i kupują amatorzy bez urazy.

 

Ale można tak czekać do usranej śmierci z tym formularzem kontaktowym pod adresem domeny, znam to z autopsji ;-)

 

Jakie domeny nazywasz wynalazkami? Ewentualne nazwy brand'ów czy zlepki słów czy też inne słowotwórstwo? W obecnej chwili raczej wszystko już jest wynalazkiem poza upadającymi firmami z ich domenami brandowymi typu np. triada.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podepnę się do tematu. A czy ktoś z was sprzedawał może swoje domeny na Allegro? Czy może ktoś powiedzieć czy jest to opłacalne i przede wszystkim czy można znaleźć tam jakieś ciekawe propozycje kupna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Allegro nie jest za dobrym miejscem na handel domenami. Kiedyś Aftermarket wystawiał tam domeny, ale widocznie nie było to opłacalne bo zrezygnowali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×