Jump to content
coolos

3 literowa domena a znak towarowy

Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam 3 literową domenę .pl z zarejestrowanym znakiem towarowym, rodzaj ochrony - słowny. Właścicielem znaku towarowego jest duża firma której jeszcze nie ma na rynku polskim.

 

Na domenie (która jest zarejestrowana na osobę fizyczną) chciałbym postawić forum którego tematyka nie dotyczyłaby żadnego z rodzajów ochrony. Oczywiście domena 3 literowa jest akronimem który wpisuje się idealnie w tematykę mojego forum.

 

Mam pytanie, czy skoro tematyka forum będzie odbiegać od rodzajów udzielonej ochrony, to będą jakieś podstawy do odebrania mi domeny? (logo jak i tematyka będą całkowicie odmienne).

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stawiaj ale weź pod uwagę, że firmy często stosują chwyty poniżej pasa i im się "wszystko należy"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żadnych podstaw, uważaj tylko żeby nie reklamować samej firmy na swoich stronach (świadomie lub nie - patrz G. Adsense).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie spróbujesz, to się nie dowiesz.
Dwuliterówkę pewna firma koledze z forum odbiera, więc ja już niczego nie jestem pewien.

Żadnych podstaw, uważaj tylko żeby nie reklamować samej firmy na swoich stronach (świadomie lub nie - patrz G. Adsense).

Gdy czytam "żadnych podstaw" to od razu kojarzy mi się dupa maryny i zero argumentów. Choć w tamtych wątkach sytuacja była nieco inna.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie się przypomina jeszcze kilka innych przypadków, kolega pyta czy są podstawy - podstaw nie ma. Tyle. 100% pewności nikt nie zagwarantuje.

W razie draki nie pchałbym się do sądu polubownego, bo tam nie ma możliwości apelacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak sie firma na ciebie uprze, to bedzie cie to duzo kosztowalo, zeby utrzymac domene.

Wydane pieniadzy na obrone nic ci nie gwarantuje.

Ten styl "ochrony" domeny co piszesz jest stosowany przez cybersqatter-ow (bez skutku) na swiecie i firmy dobrze o tym wiedza w szcegolnosci zagraniczne.

Jesli dowiedza sie, ze jestes domainerem to mozesz poddac sie na starcie.

Domainerzy nie maja dobrej reputacji wsrod business ludzi i nie sa brani powaznie przez nich, a raczej spostrzega sie ich jako niewyksztalcona holote ktora nigdy nic nie stworzyla i ich praca ogranicza sie do wklepywania literek. Takich osob firmy sie nie obawiaja a raczej z nimi walcza.

 

Moja rada kupuj domeny ktore chcesz naprawde uzyc, lub na sprzedaz te ktore nie nachodza na znane firmy to ci zaoszczedzi stresu i pieniedzy.

Domene napewno udac ci sie sprzedac jakiemus `inteligetnemu` domainerowi.

Edited by jedna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam historię związaną z autoświatem, twoimstylem i gmailem. Chciałbym ustrzec się podobnych wpadek jakie miały miejsce w tamtych przypadkach (chociaż akurat w przypadku gmaila się udało). Jestem przekonany że ów firma będzie próbowała pozyskać tę domenę drogą sądową gdyż robili już tak w przeszłości.

 

 

Jak sie firma na ciebie uprze, to bedzie cie to duzo kosztowalo, zeby utrzymac domene.

Wydane pieniadzy na obrone nic ci nie gwarantuje.

Ten styl "ochrony" domeny co piszesz jest stosowany przez cybersqatter-ow (bez skutku) na swiecie i firmy dobrze o tym wiedza w szcegolnosci zagraniczne.

Jesli dowiedza sie, ze jestes domainerem to mozesz poddac sie na starcie.

Domainerzy nie maja dobrej reputacji wsrod business ludzi i nie sa brani powaznie przez nich, a raczej spostrzega sie ich jako niewyksztalcona holote ktora nigdy nic nie stworzyla i ich praca ogranicza sie do wklepywania literek. Takich osob firmy sie nie obawiaja a raczej z nimi walcza.

 

Moja rada kupuj domeny ktore chcesz naprawde uzyc, lub na sprzedaz te ktore nie nachodza na znane firmy to ci zaoszczedzi stresu i pieniedzy.

Domene napewno udac ci sie sprzedac jakiemus `inteligetnemu` domainerowi.

Idąc takim tokiem myślenia to lepiej w ogóle dać sobie spokój z domenami - bo duże firmy wszystko wezmą.

Edited by coolos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idąc takim tokiem myślenia to lepiej w ogóle dać sobie spokój z domenami - bo duże firmy wszystko wezmą.

 

Jesli uwazasz, ze jestes inteligetny, kreatywny i odnajdujesz sie w businessie to jak najbardzie powinienes zrezygnowac z domen i zajac sie czyms powazniejszym.

 

PS Wiekszosc ludzi daje sobie spokoj z domenami w ciagu kilku lat albo szybciej.

Nie zawsze jest to uzaleznione, ze im zle idzie w domenach - po prostu chca czegos ambitniejszego, chca czuc ze cos buduja, kreauja itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesli uwazasz, ze jestes inteligetny, kreatywny i odnajdujesz sie w businessie to jak najbardzie powinienes zrezygnowac z domen i zajac sie czyms powazniejszym.

 

PS Wiekszosc ludzi daje sobie spokoj z domenami w ciagu kilku lat albo szybciej.

Nie zawsze jest to uzaleznione, ze im zle idzie w domenach - po prostu chca czegos ambitniejszego, chca czuc ze cos buduja, kreauja itp.

A więc czego tu szukasz? go for it! zajmij się czymś poważniejszym, a pierdoły związane z domenami zostaw użytkownikom tego forum :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×