Jump to content
przemowild

WeChangeTheWorld.Com

Recommended Posts

Liczyłem raczej na ożywioną dyskusję na temat sposobów na to jak zmienić świat (na lepsze). ;)

 

Kupiłem, tę domenę bo mam pewien pomysł na niekomercyjny projekt. Mam na myśli coś podobnego do Groupona tylko, że zamiast lokalnych ofert, chciałbym żeby znalazły się lokalne inicjatywy i akcje charytatywne. Myślę, że wiele osób chciałoby się w coś zaangażować i zrobić coś dobrego wokół siebie ale nie wiedzą co ani jak się do tego zabrać, gdzie szukać informacji itp.. Każdy chcący zrobić coś dobrego dla otoczenia lub innych ludzi mógłby stworzyć swój projekt i zaangażować w to sąsiadów i osoby z okolicy. Co o tym myślicie?

Edited by przemowild
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie Świat wymaga zmian a ludzie... :)

 

Zdecydowanie tak, stąd też trzeba zacząć od ludzi. Pomagając ludziom zmienić się na lepsze, można zmienić świat. Może nie cały, nie trzeba od razu zmieniać całego świata. Każdy z nas ma swój własny świat w którym są nasi bliscy, znajomi, sąsiedzi i wszyscy inni na których mamy taki czy inny, mniejszy czy większy wpływ. Nasze małe światy się nawzajem przenikają i są ze sobą powiązane. Zmieniając nasz mały świat na lepsze pozytywnie oddziałujemy na inne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lokalne inicjatywy i akcje charytatywne. Myślę, że wiele osób chciałoby się w coś zaangażować i zrobić coś dobrego wokół siebie ale nie wiedzą co ani jak się do tego zabrać, gdzie szukać informacji itp.. Każdy chcący zrobić coś dobrego dla otoczenia lub innych ludzi mógłby stworzyć swój projekt i zaangażować w to sąsiadów i osoby z okolicy.

Łatwiej przez fb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Łatwiej przez fb

 

FB jest medium które można wykorzystać do promocji dobroczynnego projektu ale nie rozwiązuje tego problemu. Na FB widzisz to co FB zdecyduje ci pokazać i co publikują osoby z twojego kręgu. Jeśli chcesz się w coś zaangażować to nie możesz siedzieć biernie i czekać aż coś się pojawi na twoim "wall'u". Tworząc swój projekt ograniczony jesteś w zasięgu wyłącznie do swojego kręgu nie zawsze zainteresowanych taką inicjatywą znajomych i nadziei, że może ktoś poda dalej. Mój pomysł zakłada np. że określasz region i rodzaj inicjatywy i jesteś informowany natychmiast jeśli takowa się pojawi. Możesz wybrać w co chcesz się zaangażować i dołączyć do teamu. Pomysłodawca może jasno określić jakich ludzi i środków potrzeba do realizacji projektu a ty sam możesz wybrać zakres i formę w jakiej chcesz się zaangażować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...cyt. " Mój pomysł zakłada np. że określasz region i rodzaj inicjatywy i jesteś informowany natychmiast jeśli takowa się pojawi. Możesz wybrać w co chcesz się zaangażować i dołączyć do teamu. Pomysłodawca może jasno określić jakich ludzi i środków potrzeba do realizacji projektu a ty sam możesz wybrać zakres i formę w jakiej chcesz się zaangażować."

 

Domena mało komercyjna chyba, że rozdmuchasz temat ( dużo pracy Cię czeka ale nie przekonasz się póki nie spróbujesz ) i znajdziesz " sponsora " najlepiej takiego globalnego, który będzie wspierał tą inicjatywę. Lokalnie --> to lokalny sponsor. ;) Wtedy nawet możesz odsprzedać domenę . Bo to cel zacny --- > a oni lubią się "chwalić" iż coś robią dla świata / ludzi.

 

Trzymam kciuki i życzę powodzenia.

 

Jak Ci się uda to podziel się tą dobrą wiadomością. ;) Już wiesz gdzie wejść ->stopka :)

 

Pozdrawiam.

Rafał

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

wg mnie genialny pomysl, przemowild.

 

umiesz/mozesz to sam zaczac realizowac? Na co czekasz?

Edited by Alexis
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetny pomysł, jak tylko wystartuje daj znać, chętnie się zaangażuje i wezmę udział w jakimś projekcie :-)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena jest ok, nie jest to changetheworld.com, ale w miarę rozsądny kompromis. Tylko zarejestruj sobie wctw.xx żeby tworzyć krótsze urle na potrzeby komunikacji społecznościowej. ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chciałbym Ciebie Przemo zniechęcać do zmiany świata na lepsze ale czuję, że łatwiej będzie zmienić ... domenę w swym portfolio niż świat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

FB jest medium które można wykorzystać do promocji dobroczynnego projektu ale nie rozwiązuje tego problemu. Na FB widzisz to co FB zdecyduje ci pokazać i co publikują osoby z twojego kręgu. Jeśli chcesz się w coś zaangażować to nie możesz siedzieć biernie i czekać aż coś się pojawi na twoim "wall'u". Tworząc swój projekt ograniczony jesteś w zasięgu wyłącznie do swojego kręgu nie zawsze zainteresowanych taką inicjatywą znajomych i nadziei, że może ktoś poda dalej. Mój pomysł zakłada np. że określasz region i rodzaj inicjatywy i jesteś informowany natychmiast jeśli takowa się pojawi. Możesz wybrać w co chcesz się zaangażować i dołączyć do teamu. Pomysłodawca może jasno określić jakich ludzi i środków potrzeba do realizacji projektu a ty sam możesz wybrać zakres i formę w jakiej chcesz się zaangażować.

idzę, że masz już w głowie koncepcję i wydaje się ona dobrze pomyślana. Pozostaje tylko zabrać się za realizację i jestem pewnien, że mimo ogromu pracy jaka się z tym wiąże, właśnie ten szczytny cel pomoże wciągnąć innych do pomocy przy realizacji i promocji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może by tak przenieść ten temat do odpowiedniego działu...bo nam się dyskusja ideologiczna robi...

:)

W każdym bądź razie domena pod wymieniony projekt bardzo fajna...jak i sam pomysł jej zagospodarowania...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wg mnie genialny pomysl, przemowild.

 

umiesz/mozesz to sam zaczac realizowac? Na co czekasz?

 

Nie czekam, działam ;) Pomysł narodził się niedawno, domenę kupiłem w tym tygodniu. Jestem na etapie tworzenia zarysu całej koncepcji i tworzenia planu. Potem trzeba będzie zarejestrować organizację non-profit aby móc zacząć szukać środków na jego realizację. Biorę pod uwagę granty, sponsorów czy kampanie społeczne typu Kickstarter. Będę oczywiście również szukał ludzi którzy pomogą mi w realizacji tego planu.

 

Nie chciałbym Ciebie Przemo zniechęcać do zmiany świata na lepsze ale czuję, że łatwiej będzie zmienić ... domenę w swym portfolio niż świat.

 

Nie zniechęcisz mnie choćbyś nie wiem jak się starał ;) Świat byłby znacznie lepszy gdyby chociaż 1% ludzi którzy mogą coś zrobić, faktycznie coś zrobili. Powtarzamy sobie, że nie jesteśmy w stanie zmienić niczego i nie robimy nic. To wytłumaczenie dla naszej bezczynności. Ja nie chcę stać bezczynnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zniechęcisz mnie choćbyś nie wiem jak się starał ;) Świat byłby znacznie lepszy gdyby chociaż 1% ludzi którzy mogą coś zrobić, faktycznie coś zrobili. Powtarzamy sobie, że nie jesteśmy w stanie zmienić niczego i nie robimy nic. To wytłumaczenie dla naszej bezczynności. Ja nie chcę stać bezczynnie.

 

Nie zamierzam Ciebie zniechęcać tylko znam przypadki ludzi, którzy więcej mówią o zmianach niż faktycznie cokolwiek robią.

Chociażby politycy.

Kiedyś sam byłem świadkiem tego jak pewien znany z mediów polityk, mówił tłumom do mikrofonu żeby hojnie wsparli powodzian i nie żałowali na ten cel pieniędzy a osoba, która z nim przyjechała, stojąca na uboczu, powiedziała po cichu, że straszny z niego obłudnik, bo gwarantuje, iż sam nie dał na ten cel ani grosza.

Wolę więc skupić się na działaniu niż na zachęcaniu innych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zamierzam Ciebie zniechęcać tylko znam przypadki ludzi, którzy więcej mówią o zmianach niż faktycznie cokolwiek robią.

Chociażby politycy.

Kiedyś sam byłem świadkiem tego jak pewien znany z mediów polityk, mówił tłumom do mikrofonu żeby hojnie wsparli powodzian i nie żałowali na ten cel pieniędzy a osoba, która z nim przyjechała, stojąca na uboczu, powiedziała po cichu, że straszny z niego obłudnik, bo gwarantuje, iż sam nie dał na ten cel ani grosza.

Wolę więc skupić się na działaniu niż na zachęcaniu innych.

 

Podzielam zdanie, nawet podobnie to zabrzmiało. Aczkolwiek nikogo oczywiście nie oceniam.

 

Pomysł jest OK, ale do końcowego wdrożenia jest bardzo długa droga. Pisałeś też, że będziesz szukał środków na jego realizację... z pewnością poszukasz.

 

A jakiś model biznesowy serwisu już istnieje? ;)

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zamierzam Ciebie zniechęcać tylko znam przypadki ludzi, którzy więcej mówią o zmianach niż faktycznie cokolwiek robią.

 

Założyłem ten temat chcąc skonfrontować pomysł z opiniami innych, nie po to by sobie pogadać. Jestem świadom tego, że ludzie mogą podejść do tego z nieufnością i mogą podważać moje intencje. Nie da się takiego projektu zrealizować samodzielnie więc muszę o tym z kimś pogadać. Wybrałem was bo was najlepiej znam. Jest to jedyne forum na którym się udzielam.

 

A jakiś model biznesowy serwisu już istnieje? ;)

 

Jako, że ma to być projekt non-profit, to nie ma jeszcze modelu biznesowego, ale mam pomysł jak zebrać środki na jego bieżące utrzymanie. Organizacje non-profit w UK podlegają ścisłej kontroli i muszą być transparentne. To nie jest pomysł jak dorobić się na dobroczynności innych.

 

Co do zmieniania swiata zawsze przychodzi mi do glowy to:

http://indywidualista.pl/2012/07/20/za-tych-zwariowanych/

 

Na Twoja czesc, przemo!

 

Dzięki wielkie Alexis. Nie znałem tego. Będę do tego wracał w chwilach zwątpienia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wlasnie sie zastanawialem, przemo, jakie komenatrze bylby otrzymal ten pan, ktorego masz na swoim obrazku, jesliby wtedy na jakims forum napisal, ze chce zmienic swiat ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wlasnie sie zastanawialem, przemo, jakie komenatrze bylby otrzymal ten pan, ktorego masz na swoim obrazku, jesliby wtedy na jakims forum napisal, ze chce zmienic swiat ;)

 

W większości pewnie drwiące i szydercze. Problem w tym, że ludzie którzy faktycznie "zmieniają świat", są na tyle zdeterminowani w realizacji swoich celów, że kompletnie nie zważają na złośliwe komentarze innych, cenią sobie za to konstruktywną krytykę, która pomaga im udoskonalać ich plany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×