Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Do "przyjaciół" i znajomych MP/AM którzy tak w serwis wierzą: dlaczego im realnie nie pomożecie? Zwyczajnie finansowo - pożyczcie im swoje pieniądze, może weźcie w bankach kredyty - przecież wg was ryzyka nie ma? Skoro do płynności serwisowi brakowało tylko 130 tyś. to raptem 3 kolegów po 43tyś. Nie ma takich?... To k**** dlaczego pożyczać mam ja inni, nie znajomi lecz klienci o których chyba powinien dbać, w dodatku nie pytani o zgodę?

A co z ludźmi którzy nie są przyjaciółmi ani znajomymi MP/AM ale za to są wieloletnimi klientami AM którzy dzięki temu serwisowi zarobili troche pieniędzy i nigdy nie mieli większych problemów z supportem? Czy dla Ciebie każdy kto chce żeby wszystko wróciło do normy jest odrazu "kolesiem"?

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawno nie czytałem tegoż forum w ujęciu całościowym jako di.pl z racji obowiązków ku chwale Ojczyźnie. Nie chodzi o chwalenie.

 

Końcówkę tego tematu pominąłem, bo merytorycznie nie da się tego ogarnąć. Same teksty typu: " to on mnie uderzył mamo, nie mamo to on mnie uderzył". Też nie o tym miałem pisać.

 

Przechodząc do meritum mojej wiadomości to wskażę taki niuans. Zleciłem z jednego mojego konta wypłatę zaległości w wyoskości 58zł dnia 03 czerwca tego roku. Kwota jak widać b.duża, bo tamte konto było dawno nie używane. Napisałem, że kwota b.duża, bo niestety jest dzień 25 czerwca i pieniędzy nie mam. Pisałem ticketa do nich 11 czerwca, odpowiedź dostałem 22 czerwca, ale dostałem, że na początku tego tygodnia wypłacą. Poinforumuję Was czy wywiążą się z danego słowa. Nie wchodzę w polemikę: "na pewno nie oddadzą, będziesz czekał". Tak, poczekam. Mam nadzieję, że nie będę musiał robić tego kto coś napisał, że żeby niestracić pieniędzy to kupić jakąś domenę i przetransferować ją do innego operatora.

 

Trochę więcej pokory i bardziej stosowne słownictwo.

 

Pozdrawiam,

saledomain

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gibu - to za dużo powiedziane. Ale jak już pisałem, wasze spojrzenie jest jednostronne. Piszesz że zarobiliście dzięki AM pieniądze? To mam pytanie: czy on to zrobił charytatywnie czy też na tym zarabiał? Bo wydaje mi się że to drugie ;) Zamiast realnie pomóc, oddajecie "niedźwiedzią przysługę" - gdyby nie to że co chwile ktoś naskakuje na kogoś kto śmie źle pisać o AM, pewnie bym się nie odzywał. Ale nakręcacie dyskusje często w arogancki sposób i traktując innych z góry - wtedy chcąc nie chcąc zabieram głos, bo w końcu mnie też ta sprawa bezpośrednio dotyczy. Kto w tej firmie odpowiada za pr (jest ktoś taki?) bo to już kompletny dramat...

 

Nazwa tego tematu to w końcu "uwagi i sugestie" - tylko że w treści są ostatnio same uwagi ze strony niezadowolonych, a gdzie jakieś przydatne sugestie ze strony tych drugich? Podsuńcie AM jakieś przydatne w ich sytuacji pomysły, jeśli je macie, zamiast skupiać się na tępieniu nieprzychylnych serwisowi opinii (nie są wyssane z palca - zapracowali sobie na nie). Zatem panowie konstruktywnie do dzieła, chętnie posłucham co macie do powiedzenia? Kilka dobrych marketingowo pomysłów może im pomóc bardziej niż setki postów wystukane w ich obronie - ci co je napisali i tak zdania od tego nie zmienią...

 

To może ja zacznę, w końcu z wykształcenia ze mnie marketingowiec a wg was pewnie życzę AM jak najgorzej ;)

AM powinien sie zastanowić nad tym co zrobić żeby móc zatrzymać pieniądze klientów bez robienia sobie z tego czarnego PR, a mając gotówkę z pozostałymi problemami chyba uda się uporać? W końcu jak widać kredyt zaufania od klientów jest bardzo duży... Dajcie więc ludziom do cholery powód by trzymali dodatnie salda w serwisie!

 

Sugestia 1:

Np ja domen w AM nie trzymałem i trzymał nie będę, wprowadzanie opłat za domeny zewnętrzne na giełdzie było dla mnie jedynie impulsem do usunięcia kilkuset domen zewnętrznych, a nie do transferowania ich do AM - na czym serwis dodatkowo stracił (bo jak już pisałem, przez jakiś czas mógłby pieniędzmi po sprzedaży obracać). Generalnie opłata za wystawienie 500 domen zewnętrznych na giełdzie to 450zł netto miesięcznie. Niemało, zważywszy że są ludzie mający wielokrotnie więcej. W dodatku to koszt stały, a każdego chyba na ekonomii uczą by takie redukować. Dajcie więc np bonus za 10zł dodatniego salda w panelu - brak pobrania opłaty za domenę zewnętrzną. Mając saldo 5000zł - moge mieć "za free" wystawione 500 domen zewnętrznych.

 

Plusy:

- koszt wprowadzenia dla AM: praktycznie zero, a zysk dla serwisu z dodatnich sald - realny

- zysk dla klienta: teoretycznie przy 5000zł salda 450zł netto/ miesiąc

- zapewne powrót na giełdę tysięcy usuniętych ofert

Minusy:

- spadek wpływów z opłaty za wystawianie domen zewnętrznych (chyba nie będzie za czym tęsknić za bardzo?...)

 

Sugestia 2:

To samo co wyżej, bonusy za dodatnie saldo dla klientów trzymających domeny w AM - darmowe wystawienia w dodatkowych kategoriach za np. 5zł salda - 1 domena gratis w dodatkowej kategorii

 

Sugestia 3:

Darmowe promowanie ofert/aukcji za dodatnie saldo - przydatne dla tych co trzymają domeny zarówno w AM jak i poza. Naliczanie tego bonusu pozostawiam kreatywności AM ;)

 

Sugestia 4:

Dla środków trzymanych w panelu przynajmniej 20 dni roboczych (w praktyce miesiąc) - gwarantowana wypłata w 3 dni robocze. W przypadku wprowadzenia - trzymać się tego za wszelką cenę, choćby miało boleć... (bo i tak będzie bolało mniej niż utrata zaufania klientów i czarny PR, zwłaszcza długoterminowo).

 

Pozdrowienia dla PR-owców i marketingowców AM ;) śliczny macie profil na FB ale zapomnieliście czemu ma on służyć - bo klientów niestety nie słuchacie...

 

PS w razie skorzystania z moich pomysłów, czekam na lajki od panów noname i pine :P

Edited by vardess
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

wez sobie wakacje...

musisz jakos przezyc ze malo Cie kto juz slucha i ma na to ochote szczegolnie tu na forum

 

zawsze mozesz zadzwonic na policje, isc do sadu, przeniesc sie do konkurencji albo zrezygnowac..

 

wrzuc na luz...

 

Widzisz, mam tego farta że jestem zawsze na wakacjach - pracuje tylko wtedy gdy mam na to czas i ochotę :)

 

Dzwonić na policję, do sądu? a z czym - że na forum di "przyjaciele" serwisu AM gonią się z niezadowolonymi jak psy z kotami?

U konkurencji już jestem, od samego początku... (na jakieś 600-700 domen które mam na sprzedaż w AM mam chyba z 30)

A zrezygnować miałbym, przepraszam - z czego?

 

słabo Ci idze pseudo-luz ;) pozdrawiam i życzę dużo lajków przy poście, wszak chyba bardzo zależy ci na atencji skoro tak myślisz o innych - nie oceniaj ich jednak po sobie

Edited by vardess

Share this post


Link to post
Share on other sites

przestańcie już pisać cały czas to samo... Lepiej trzymać kciuki aby AM spokojnie wyszła z tych problemów, gdyż inny scenariusz tylko pogorszy sytuację cenową dla rynku w Polsce. W każdej branży im większa konkurencja tym lepiej dla klientów i niech tu też tak zostanie.

 

A teraz mam inną sugestię :) proponuję poprawić bota wysyłającego domeny do newsletera, bo nie dość że tysiące tych domen są wysyłane - to nawet literówki (nie tylko od popularnych serwisów). I newsletter pokazujący opcje również nie działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

,

 

Cwaniakujesz teraz jak już wycofałeś wszystkie domeny z AM. Dlaczego to zrobiłeś jak według Ciebie to taka dobra firma?

 

A kto powiedział, że nie mam tam domen ? oczywiście, że mam i zapraszam do zakupów - link w stopce :]

I masz racje, uważam, że to dobra firma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

przestańcie już pisać cały czas to samo... Lepiej trzymać kciuki aby AM spokojnie wyszła z tych problemów, gdyż inny scenariusz tylko pogorszy sytuację cenową dla rynku w Polsce. W każdej branży im większa konkurencja tym lepiej dla klientów i niech tu też tak zostanie.

 

A teraz mam inną sugestię :) proponuję poprawić bota wysyłającego domeny do newsletera, bo nie dość że tysiące tych domen są wysyłane - to nawet literówki (nie tylko od popularnych serwisów). I newsletter pokazujący opcje również nie działa.

 

Prośby i sugestie do Noname i dropeed podajemy w tym temacie, tylko należy wcześniej głośno krzyknąć:

Halo, jest tu jeszcze ktoś? - bo światło zapomnieliście zgasić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prośby i sugestie do Noname i dropeed podajemy w tym temacie, tylko należy wcześniej głośno krzyknąć:

Halo, jest tu jeszcze ktoś? - bo światło zapomnieliście zgasić.

 

Ja już swoja sprawę załatwiłem, pozostały mi do rozliczenia straty moralne.

 

Jak długo (w ramach rozliczania własnych strat moralnych) zamierzasz nas zadręczać swoimi wypocinami w każdym możliwym temacie?

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopóki są domeny na giełdzie, a jest ich dużo, to pieniądze można szybko zamienić na domenę w dobrej cenie, jeszcze będzie dodatkowy zysk. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sugestia 1:

Np ja domen w AM nie trzymałem i trzymał nie będę, wprowadzanie opłat za domeny zewnętrzne na giełdzie było dla mnie jedynie impulsem do usunięcia kilkuset domen zewnętrznych, a nie do transferowania ich do AM - na czym serwis dodatkowo stracił (bo jak już pisałem, przez jakiś czas mógłby pieniędzmi po sprzedaży obracać). Generalnie opłata za wystawienie 500 domen zewnętrznych na giełdzie to 450zł netto miesięcznie. Niemało, zważywszy że są ludzie mający wielokrotnie więcej.

 

ja rowniez usunalem wszystkie domeny zewnetrzne, a mialem ich duzo wiecej niz Ty.

Sprzedaz domen moglaby nie pokryc kosztow ich promowania.

 

W dodatku to koszt stały, a każdego chyba na ekonomii uczą by takie redukować. Dajcie więc np bonus za 10zł dodatniego salda w panelu - brak pobrania opłaty za domenę zewnętrzną. Mając saldo 5000zł - moge mieć "za free" wystawione 500 domen zewnętrznych.

 

 

moze wystarczy likwidacja oplat za utrzymywanie domen zewn i wyzsza prowizja od sprzdazy. Jak ja juz cos sprzedam to moge podzielic sie prowizja z serwisem.

No i wazne, aby przelewy docieraly dosc szybko. Na ta chwile serwis premium jest dla mnie wzorem.

Moge w czwartek sprzedac domene i miec kase na koncie w serwisie, a piatek juz ja na koncie (i poszalec w weekend).

A w AM jak piszecie moglbym czekac kilka tygodni (blizej 2 miesiecy).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja rowniez usunalem wszystkie domeny zewnetrzne, a mialem ich duzo wiecej niz Ty.

Sprzedaz domen moglaby nie pokryc kosztow ich promowania.

moze wystarczy likwidacja oplat za utrzymywanie domen zewn i wyzsza prowizja od sprzdazy. Jak ja juz cos sprzedam to moge podzielic sie prowizja z serwisem.

 

Generalne się z tobą zgadzam, tylko mi chodziło nie tylko o powrót domen na giełdę ale także o zachęcenie ludzi do wpłat, tak aby ludziom opłacało się mieć dodatnie saldo. To chyba pomogło by AM w ich kłopotach

Share this post


Link to post
Share on other sites

Notawania AM

ofert sprzedaży 134681 ubyło od wczoraj 252

Akcja holenterska domeny x.de - 85550 i nadal spada

 

Bardzo lekka tendencja spadkowa.

 

Lubisz AM, nie boisz się ryzyka, chcesz pomóc AM - wpłać przekazem zwykłym 1000 zł na swoje konto w serwisie.

Tysiąc osób ........ i dropped będzie miał 1.000.000 zł

To nie jest cud to tylko matematyka.

Wszyscy ratujemy Dropped, bo go lubimy

Edited by clever

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem gdzie Ci spada, ale jak na mój gust to już się zakończyła...

 

http://www.aftermark...r.php?id=964472

 

A miała trwać do 28 czerwca. Jak sprawdzałem to jeszcze trwała.

 

Lubisz AM, nie boisz się ryzyka, chcesz pomóc AM - wpłać przekazem zwykłym 1000 zł na swoje konto w serwisie.

Tysiąc osób ........ i dropped będzie miał 1.000.000 zł

To nie jest cud to tylko matematyka.

Wszyscy ratujemy Dropped, bo go lubimy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trwa i nie trwa jednocześnie, bo odwołana, ale można kliknąć jeszcze Kup Teraz za 85550 PLN. ;)

 

http://www.aftermark....php?id=1245830

 

A dlaczego została odwołana? To pan Michal już jej nie chce sprzedać, żeby oddać ludziom pieniadze.?

Tyle hałasu było przy jej wystawieniu.

No cóż, powiem nieskromnie, że przewidywałem taki finał tej aukcji. Niestety skończyła sie wcześniej niż zdążyłem o tym napisać.

 

Lubisz AM, nie boisz się ryzyka, chcesz pomóc AM - wpłać przekazem zwykłym 1000 zł na swoje konto w serwisie.

Tysiąc osób ........ i dropped będzie miał 1.000.000 zł

To nie jest cud, to tylko matematyka.

Wszyscy ratujemy Dropped, bo go lubimy.

Edited by clever

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dwa pytanka:

Możecie przedłużać obecnie domeny w Dropped?

Działają błyskawiczne wypłaty?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Notowania AM

ofert sprzedaży 134114 ubyło od wczoraj 567

wystawionych aukcji 13156 - pierwsze notowanie

 

Nadal bardzo lekka tendencja spadkowa.

 

Zacząłem się zastanawiać, na ile wiarygodne są to dane podawane w serwisie AM. Jeżeli firma podaję nieprawdziwe statusy i daty ważności przy przedłużaniu domen to dlaczego w obecnej swojej sytuacji nie miałaby poprawić sobie tutaj wizerunku. To nie jest żadna teoria spiskowa tylko taka luźna dywagacja.

Jednak zadałem sobie trochę trudu i chciałem w jakiś sposób zweryfikować te dane. Podawane dane w notowaniach AM pochodzą ze strony głównej AM. Jeżeli natomiast klikniemy w zakładkę Domeny na sprzedaż to widzimy zakładkę Tylko oferty sprzedaży i liczbę 132339. Różni się to 1775 od wartości z głównej strony serwisu, choć logika podpowiada, że te wartości powinny się równać. Może ktoś wie dlaczego jest ta różnica?

 

Lubisz AM, nie boisz się ryzyka, chcesz pomóc AM - wpłać przekazem zwykłym 1000 zł na swoje konto w serwisie.

Tysiąc osób ........ i dropped będzie miał 1.000.000 zł

To nie jest cud, to tylko matematyka.

Wszyscy ratujemy Dropped, bo go lubimy

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bym bral wartosc tylko z tego drugiego linka

czyli http://www.aftermark...cats.php?what=2

 

aukcje moga wprowadzac sztuczny blad, przez tworzenie przez AM aukcji Firsitminute.

 

Myślę, że masz rację. Do jutrzejszego notowania przyjmę tą wartość z dziś jako wyjściową.

 

Lubisz AM, nie boisz się ryzyka, chcesz pomóc AM - wpłać przekazem zwykłym 1000 zł na swoje konto w serwisie.

Tysiąc osób ........ i dropped będzie miał 1.000.000 zł

To nie jest cud, to tylko matematyka.

Wszyscy ratujemy Dropped, bo go lubimy

Edited by clever

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie jednak ten prawie dwukrotny wzrost wystawionych aukcji z porownaniu do poprzednich miesiecy, czyzby nagle wszyscy zaczeli wyprzedawac czy to AM znow dodal swoje nindze na sprzedaz?

 

Mam zamiar wystawic 50 aukcji niedlugo, tylko zastanawia mnie czy w tej sytuacji ma to jakis sens. Moga zniknac w gaszczu ofert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie jednak ten prawie dwukrotny wzrost wystawionych aukcji z porownaniu do poprzednich miesiecy, czyzby nagle wszyscy zaczeli wyprzedawac czy to AM znow dodal swoje nindze na sprzedaz?

 

Dokładnie tak, ok. 5000 aukcji FM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Notowania AM

 

ofert sprzedaży 133597 ubyło od wczoraj 517

wystawionych aukcji 8332

 

Stała tendencja spadkowa ponad 500 szt dziennie.

 

 

W dzisiejszym notowaniu zarówno dla ofert sprzedaży jak i aukcji nie uwzgledniono użytkownika ebay. AM wystawia aukcje pod tym nickiem w ilości 4612 aukcje FM. Jezeli wiecie o innych aukcjach AM pod innymi nickami to dajcie znać, gdyż branie tego pod uwagę zafałszowuje obraz całości

Edited by apze
spam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio w newsletterze "Najciekawsze domeny do przechwycenia" przesyłanych jest blisko 200 propozycji dziennie. Większość to "śmieci". Takie podejście do sprawy przyniesie raczej skutek odwrotny do zamierzonego - zainteresowanym osobom umkną też te ciekawe nazwy w gąszczu śmieciowych.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×