Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

to ze nie odczytałes maila nie jest zadnym wytłumaczeniem, w regulaminie jest 10 dni i jakie masz jeszcze pretensje?

co do hostingu to załóż sprawe cywilną ze straciles przez to, tylko ze musialbys udowodnic

 

skończ ta dyskusję bo do niczego nie prowadzi i tylko sie ośmieszasz

Share this post


Link to post
Share on other sites
to ze nie odczytałes maila nie jest zadnym wytłumaczeniem, w regulaminie jest 10 dni i jakie masz jeszcze pretensje?

co do hostingu to załóż sprawe cywilną ze straciles przez to, tylko ze musialbys udowodnic

 

skończ ta dyskusję bo do niczego nie prowadzi i tylko sie ośmieszasz

Pomiędzy nieodczytaniem a niedostarczeniem ja dostrzegam różnice, gdyż trudno odczytać to czego nie dostarczono.

Zatem gratuluje poczucia humoru. :) a co ja zrobie to już moja prywatna sprawa. Ale zapewniam że zrobie ;)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomiędzy nieodczytaniem a niedostarczeniem ja dostrzegam różnice, gdyż trudno odczytać to czego nie dostarczono.

Zatem gratuluje poczucia humoru. :) a co ja zrobie to już moja prywatna sprawa. Ale zapewniam że zrobie ;)

 

to zrób tak jak Billy, tylko doczytaj najpierw regulamin

jakie dostarczenie? czego? co? kiedy? o czym wogóle gadasz?

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poczytaj regulamin debetowy, tam znajdziesz coś na temat 14 dni. Poza tym chłopie jest coś jeszcze...każdy debet musi zostać wypowiedziany. Ale w jednym masz racje, czas przestać dyskutować tylko działać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio (pojęcie względne) powstałe wpisy (nie tylko z tego tematu) to dla mnie kopalnia wiedzy na temat ludzi. Bezcenne. Biorąc pod uwagę to że jakoś tam uczestniczę w tym środowisku.

 

Przyda się na przyszłość.

Niezdecydowanym polecam aktywność. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wbrew temu co pisze Dropped jakoby poczta została skasowana w terminie kiedy wysyłali wezwania do uzupelnienia debetu zamieszczam skreny że się bardzo się mylą, treści z maili z wiadomych względów nie ujawniam ale oczywiście jeśli sobie Państwo zazyczą to za zgodą np. Darka mogę to zrobić

 

http://images10.fotosik.pl/1620/84fa356e46a43ee2.jpg

http://images10.fotosik.pl/1620/11b92b4074df006f.jpg

 

@Bazyli, @Marusa:

 

Po sprawdzeniu logów serwera pocztowego, otrzymałem informację że maile powiadamiające o przekroczeniu salda debetowego na Waszym koncie były wysyłane w następujących dniach i godzinach:

 

May 8 00:01:59 batch2 sendmail[5064]: q47M1xf9005062: to=<domain@d********k.pl>, ctladdr=<root@batch2.dropped.net.pl> (0/0), delay=00:00:00, xdelay=00:00:00, mailer=esmtp, pri=123262, relay=mail.d********k.pl. [*.*.*.51], dsn=5.1.1, stat=User unknown

May 9 00:01:27 batch2 sendmail[3804]: q48M1Rx2003796: to=<domain@d********k.pl>, ctladdr=<root@batch2.dropped.net.pl> (0/0), delay=00:00:00, xdelay=00:00:00, mailer=esmtp, pri=123512, relay=mail.d********k.pl. [*.*.*.51], dsn=5.1.1, stat=User unknown

May 10 00:01:32 batch2 sendmail[31968]: q49M1WlV031966: to=<domain@d********k.pl>, ctladdr=<root@batch2.dropped.net.pl> (0/0), delay=00:00:00, xdelay=00:00:00, mailer=esmtp, pri=123514, relay=mail.d********k.pl. [*.*.*.51], dsn=5.1.1, stat=User unknown

May 11 00:02:10 batch2 sendmail[17654]: q4AM29xg017639: to=<domain@d********k.pl>, ctladdr=<root@batch2.dropped.net.pl> (0/0), delay=00:00:01, xdelay=00:00:01, mailer=esmtp, pri=123514, relay=mail.d********k.pl. [*.*.*.51], dsn=5.1.1, stat=User unknown

May 12 00:01:42 batch2 sendmail[24659]: q4BM1glu024657: to=<domain@d********k.pl>, ctladdr=<root@batch2.dropped.net.pl> (0/0), delay=00:00:00, xdelay=00:00:00, mailer=esmtp, pri=123516, relay=mail.d********k.pl. [*.*.*.51], dsn=5.1.1, stat=User unknown

May 13 00:01:13 batch2 sendmail[31484]: q4CM1DJf031481: to=<domain@d********k.pl>, ctladdr=<root@batch2.dropped.net.pl> (0/0), delay=00:00:00, xdelay=00:00:00, mailer=esmtp, pri=123516, relay=mail.d********k.pl. [*.*.*.51], dsn=5.1.1, stat=User unknown

 

Jak widać, emaile zostały odrzucone przez Wasz serwer pocztowy, ponieważ konto pocztowe na które założono konto w naszym serwisie zostało skasowane (5.5.1 User unknown). Przy czym domena, w której było to konto zdefiniowane, znajdowała się na tymże koncie w AfterMarket, a więc nie ma tutaj mowy o tym iż ktoś założył gdzieś jakiś darmowy adres email i mu bez jego wiedzy skasowali. Innymi słowy, właściciel konta usunął adres email ze swojej własnej domeny, który to adres email był jednocześnie loginem jego konta.

 

Jeśli ktoś usuwa adres email, na który założył swoje konto w AfterMarket, tym samym dobrowolnie pozbawia się możliwości otrzymywania wiadomości od serwisu i jest oczywiste, że tychże wiadomości nie otrzymuje. Przyjmuje się tutaj analogiczną sytuację jak w przypadku kierowania korespondencji pod adresy fizyczne - jeśli ktoś podaje do doręczeń nieprawidłowy adres (nieistniejący, fałszywy, itp.) to korespondencję po niepomyślnej próbie doręczenia pod taki adres uznaje się za skutecznie doręczoną.

 

Pomijając już ten fakt, regulamin serwisu jasno stwierdza, że domeny zostaną wystawione na sprzedaż po tym jak przez 10 dni utrzymywać się będzie stan przekroczenia salda debetowego o 125%, a nie kiedy użytkownik otrzyma email o tymże przekroczeniu. Staramy się zawsze wobec każdego użytkownika zachować się w porządku, i informujemy o fakcie przekroczenia salda wielokrotnie; zawsze tak robiliśmy i zawsze tak będziemy robić. Jednak sytuacja, w której użytkownik nie otrzymał takowego emaila ze swojej własnej winy, nie ma wpływu na zastosowanie niniejszego zapisu regulaminowego.

 

Pomijając już ten fakt, zarówno w przypadku tego konta, jak i innych kont z których domeny są obecnie licytowane, zamiast regulaninowych 10 dni daliśmy użytkownikom przynajmniej 20 dni na spłacenie debetu i uregulowanie należności.

 

Pomijając już ten fakt, jeśli użytkownik aktywnie korzysta ze swojego konta od kilku lat, przynajmniej co kilka dni rejestrując domeny, opcje, odnawiając domeny itp. (a tak było w przypadku przywołanego konta), a od dnia w którym przekroczy dopuszczalny poziom salda debetowego natychmiast przestaje (bo w wyniku przekroczenia salda już nie może wykonać żadnej operacji), to z całym szacunkiem, ale każdy może sam sobie odpowiedzieć na ile wierzy w późniejsze tłumaczenie "ojej, ale przecież ja nie wiedziałem że przekroczyłem saldo...". Bądźmy dorośli.

 

Gdybyście nie skasowali adresu email, otrzymalibyście jasny i klarowny komunikat i to nie raz, a wiele razy:

 

 

 

Ponieważ pozbawiliście się tej możliwości, jest mi bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji, ale możecie mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie.

 

Dodam od siebie tylko tak prywatnie, nie kierując tego broń Boże do Was osobiście, ale występowanie na tym samym forum, tuż obok siebie, wątków "muszę długo czekać na wypłatę w AM" i "zarejestrowałem domeny w AM na kredyt, postanowiłem nie zapłacić za nie w terminie, ale to do AM mam teraz pretensje że upomina się o swoje pieniądze" chyba powinno dać niektórym do myślenia, nieprawdaż?

 

 

Jak widac na skrenach są w datach przerwy...wtedy to poczta nie działała co zgłaszalem opiekunowi konta, jak rownież pisałem na forum. Ale też w datach o ktorych wyżej wspomina Dropped poczta działała i niektóre daty się pokrywaja, a Oni otrzymali info że poczta została skasowana...nie zdziwie sie jesli za chwile Dropped napisze że kasowałem pocztę przed otrzymaniuem wiadomosci od nich a jak miałem otrzymac od Darka to ją wskrzeszałem

:)

 

Chciałbym również aby Darek potwierdził iż wiadomości do Niego przychodziły z tej niby skasowanej poczty.

Przepraszam za post pod postem ale pisze z telefonu i mam ograniczoną ilość znaków.

Edited by apze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak pobieżnie przeczytałem temat i wychodzi na to, że dropped.pl zgodnie z regulaminem powystawiał na aukcje domeny stanowiące zabezpieczenia debetów. Kojarzę, że ktoś pisał, że mają w debetach jakieś 350k więc jak mają odzyskać środki jeśli ni posprzedają części domen? Narzekacie, że nie wypłacają kasy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak pobieżnie przeczytałem temat i wychodzi na to, że dropped.pl zgodnie z regulaminem powystawiał na aukcje domeny stanowiące zabezpieczenia debetów. Kojarzę, że ktoś pisał, że mają w debetach jakieś 350k więc jak mają odzyskać środki jeśli ni posprzedają części domen? Narzekacie, że nie wypłacają kasy.

 

Ja tak napisałem, ale tylko przytoczyłem, że AM tak napisał na facebook-u - http://www.facebook.com/aftermarketpl/posts/233905986692986

 

W tej chwili 131 osób korzysta z debetu, w sumie na 372000 zł

 

Średnio po ~2500 zł na głowę, ale podejrzewam, że to jak ze średnią pensją - kilkadziesiąt osób zaciągnęło po kilkaset zł, a kilka osób po kilkanaście tys. zł i jeśli te kilka osób przekroczyło salda to musiały grubo domen pozastawiać, można na pewno spodziewać się jeszcze dużej liczby aukcji. Ja pamiętam jak swego czasu był tu na forum jeden użytkownik, który dużo nie opłacał, przekraczał te salda i co chwilę AM mu coś zabierał i wystawiał na aukcję.

 

A moje osobiste zdanie jest takie, że kredyt na takie rzeczy jak: sprzęt, samochód, mieszkanie popieram (bo często po prostu nie ma realnych szans kupna za gotówkę, szczególnie z ostatnim), ale to zupełnie coś innego jak kredyt na domenę, bo w pierwszym przypadku możesz liczyć na odsprzedaż w cenie około ceny zakupu (bo jest jakaś cena rynkowa) i odzyskania dużej części środków.

 

W przypadku kredytu na domenę i przepłacenia jej na aukcji pieniądze z kredytu po prostu tracisz, często bezpowrotnie. Jak tracisz swoje pieniądze to tracisz, a jak tracisz kredytowane to jakbyś dwa razy tracił, bo i tak musisz spłacić. No i domeny same z siebie są "ryzykowne", bo nie ma żadnej gwarancji, że domena kupiona za 600 zł na aukcji będzie w takiej cenie mogła być odsprzedana. W przypadku jak będziesz chciał szybko odsprzedać domenę za sensowne pieniądze lub nawet w cenie zakupu to może to być duży problem, bo domena nie ma ustalonej ceny rynkowej.

 

No i wydaje mi się, że AM wystawia aukcje od 10 zł, a nie np. od 2200 zł, bo po prostu od tej drugiej kwoty nikt by nie licytował (pełno jest takich aukcji) i kilka lat by tak mogli wystawiać, a zależy im pewnie na czasie, szczególnie w obecnej sytuacji. Najszybsza wycena rynkowa (a chyba nawet jedyna możliwa) dla domeny = aukcja od 10 zł BCM, zapewne z tego założenia wyszli.

 

A regulaminów nie oceniam, bo nie mam w tym kierunku wiedzy.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio (pojęcie względne) powstałe wpisy (nie tylko z tego tematu) to dla mnie kopalnia wiedzy na temat ludzi. Bezcenne. Biorąc pod uwagę to że jakoś tam uczestniczę w tym środowisku.

 

Przyda się na przyszłość.

Niezdecydowanym polecam aktywność. :)

 

Sorry za OT, ale uważam, że to jeden z najtrafnieszych ogólnych wpisów jakie czytałem na Forum.

 

Nie wiem jakie wpisy "nie tylko z tego tematu" miał na myśli lufthansa, ale mnie skojarzyły się m.in. wątki: "szok w jakim pop....", czy "polityka".

 

"Gdy rozum śpi, budzą się demony" - tak mi się przypomniało, chyba przypadkiem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Śledzę temat/y dot. tego problemu o debetach użytkowników i ich kasacji przez sprzedaż domen zastawionych. Nigdy nie bawiłem się w debety w AM, jak nie miałem środków to nie licytowałem, nie kupowałem, nie rejestrowałem itp. Początkowo trzymałem pozycję użytkowników, jednak po wyjaśnieniu ze strony Dropped i zagłębieniu się w temat debetów mam mieszane uczucia i uważam, że oni jednak są tutaj górą.

 

Bazyli decydując się na debet znałeś zasady, które go regulują. Jeżeli coś było dla Ciebie niejasne np. to od czego liczone jest 125% i ile możesz przekroczyć debet zawsze mogłeś napisać do supportu lub choćby na tym forum i bardzo szybko wszystko stałoby się dla Ciebie jasne. Jednak muszę Ci przyznać rację w tej kwestii, że słowo "dopuszczalnego" wpływa na to, że można to dwojako rozumieć, ale jak wyżej mogłeś szybko rozwiać te wątpliwości w swoim interesie.

 

Jeżeli otrzymywałeś sygnały, że Twoja poczta nie działa właściwie, a masz do niej podpięte ważne i priorytetowe sprawy to będąc na Twoim miejscu bardzo szybko podjąłbym decyzję o zmianie poczty lub hostingu, aby właśnie nie narazić się na takie problemy braku informacji.

 

Ze strony AM dziwi mnie jedynie zaniżenie wartości domen wcześniej zastawionych bez zgody drugiej strony co spowodowało zwiększenie debetu u użytkowników. Według mnie nie powinno się przeliczać wcześniej zastawionych domen, tylko wprowadzić nowe przeliczenia od nowo zastawianych.

 

BTW. Czekam na kolejną wypłatę środków z AM od 29.04. Jeżeli tak jak heden.pl napisał AM ma tak dużą sumę w debetach to jestem za tym, aby je regulaminowo likwidować i przyspieszać wypłaty użytkowników.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To co Panie Dropped.pl vel Noname? Jak Pan wytłumaczy ów dziwny przypadek że do zlikwidowanej poczty dochodziły wiadomości od Pana Litawinskiego a Wasze nie? Kolejny cud? a może po prostu kolejna awaria Waszego szajsu do którego nie potraficie się przyznać?

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=25539&st=2060

Edited by Marusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie, że wielu z Was nie myśli o dropped jak o partnerze handlowym, a jak o swego radzaju jednostce organizacyjnej o nadrzędnym charakterze. Rozumiem osoby fizyczne, bo jesteście nauczeni czekania, czekacie na wypłatę wynagrodzenia itd i dalej. Ale nie rozumiem przedsiębiorców. Jeżeli mój partner handlowy działa na moją niekorzyść, szkodę, czy w jakikolwiek nie odpowiada mi z nim współpraca, to zrywam z nim kontakty, a wszelkie spory poddaję pod mediację lub oczekuję rozwiązania w sądzie.

 

Kwestie braku doręczeń, niejasności w tym temacie zawsze powodują spory. Osobiście przejrzałbym dokładnie wszystkie postanowienia regulujące stosunki między dropped a tymi, którzy czują, że działano niewłaściwie. W przypadku braku regulacji zerknąłbym do PPM sprawdzając jakie prawo w tym momencie obowiązuje, a później zerknąłbym do odpowiedniej ustawy polskiej lub cypryjskiej, i wszystko będzie wiadome. Warto też zerknąć do postanowień unijnych, bo prawo unijne w wielu wypadkach można stosować bezpośrednio, a Cypr i Polska są w UE.

 

@yarowa O ile dobrze pamiętam kwoty, to zrób transakcję z podmiotem gospodarczym z Cypru na kwotę przekraczającą 30 czy tam 50tys. euro (nie chce mi się teraz sprawdzać ile dokladnie) i zobaczymy czy US nie będzie chciał od Ciebie dodatkowych dokumentów :) Bardzo podobne dokumenty wymagane są jak robisz transakcje ze spółkami zależnymi lub z firmami członków rodziny.

 

Ale że od porad prawnych udzielanych w Polsce, nawet bezpłatnych trzeba zapłacić VAT (od kwoty, ile kosztowałaby dana porada, gdyby nie była udzielona za darmo), to nie udzielam odpowiedzi, tylko wskazuję drogę. Miłego szukania.

 

 

@thomaso Mam inne zdanie w kwestii kredytów. Kredyt na środki konsumpcyjne (telewizory, pralki, telefony itd) jest głupotą, bo niedość, że z biegiem czasu następuje stała utrata wartości, dodatkowo nie przynosi to pasywo dochodu, to jeszcze generuje koszty w postaci większych rachunków za prąd itd. Kredyt inwestycyjny jest rozsądny (o ile sama inwestycja jest rozsądna i przemyślana), bo zwiększa kapitał obrotowy albo możliwości produkcyjne, pozwalając w krótkim czasie uzyskać większy dochód. Nie wiem, gdzie uczyłeś się zasad inwestowania, bo w tej kwestii ekonomiści są zgodni.

 

Edit. Dziwi mnie wypisywanie i skarżenie się na partnerów handlowych na forum, zamiast rozwiązać tę kwestię na drodze sądowej lub arbitrażowej. Nie zdradza się przyjętej lini obrony lub ataku. Sądzicie że macie podstawy kogoś pozwać, ok, idźcie z tym do prawnika i on sprawdzi czy macie rację czy nie. Nie chcecie iść, to nie, ale nie zarzucajcie nikomu naruszenia prawa, bo bez wyroku sądowego nie robicie nic innego, jak oczernianie.

Edited by eresti.com
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='eresti.com' date='nie, 27 maj 12' post='502910']

[...]

 

@yarowa O ile dobrze pamiętam kwoty, to zrób transakcję z podmiotem gospodarczym z Cypru na kwotę przekraczającą 30 czy tam 50tys. euro (nie chce mi się teraz sprawdzać ile dokladnie) i zobaczymy czy US nie będzie chciał od Ciebie dodatkowych dokumentów :) Bardzo podobne dokumenty wymagane są jak robisz transakcje ze spółkami zależnymi lub z firmami członków rodziny. [...]

Nie znam tak dobrze polskiego prawa w zakresie skarbowym. Może prawie w ogóle go nie znam ;)

Być może bank będzie chciał wyjaśnień, jeślibym wykonał operację/odebrał przelew na taką kwotę. I na pewno ma on obowiązek wg polskiego prawa "zakapować" o tym, bodajże Generalnemu Inspektorowi Informacji Finansowej.

 

Jednakże opisywana sytuacja dotyczy wysokości tej kwoty a nie podmiotu gospodarczego, od którego otrzymam tę kwotę i nie dlatego, że jest on akurat z Cypru. Jeślibym otrzymał tę kwotę z rachunku firmy zarejestrowanej w Polsce to mechanizm byłby taki sam.

 

[...] Ale że od porad prawnych udzielanych w Polsce, nawet bezpłatnych trzeba zapłacić VAT (od kwoty, ile kosztowałaby dana porada, gdyby nie była udzielona za darmo), to nie udzielam odpowiedzi, tylko wskazuję drogę. Miłego szukania.

 

... ależ ja nie potrzebuję żadnej porady prawnej! Tym bardziej, udzielanej w Polsce ;). Przecież o nic nie pytałem. Raczej odpowiadam ;)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby chodziło mi o banki i prawo bankowe, to powiedziałbym o tym wyraźnie. Chodzi mi o obowiązek sporządzania dodatkowej dokumentacji dla organów podatkowych, przy kontaktach handlowych z podmiotami zarejestrowanymi w krajach prowadzących szkodliwą politykę podatkową, jeżeli wartość umów przekrocza poziom 30/50 tys. euro.

 

yarowa, to odnośnie porad prawnych nie było do Ciebie, tylko ogólne wyjaśnienie, dlaczego nie podaję pełnych odpowiedzi tylko odsyłam do przepisów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak pobieżnie przeczytałem temat i wychodzi na to, że dropped.pl zgodnie z regulaminem powystawiał na aukcje domeny stanowiące zabezpieczenia debetów. Kojarzę, że ktoś pisał, że mają w debetach jakieś 350k więc jak mają odzyskać środki jeśli ni posprzedają części domen? Narzekacie, że nie wypłacają kasy.

Jak najbardziej masz racje gdyby nie jeden problem. Regulaminowo powinien zabrać i sprzedać domeny do wyzerowania salda. Zatem tylko tyle domen aby saldo miało dodatni wynik. A saldo dodatnie to 0.01zl. Wynika z tego że wystawiać powinien je kolejno. A wystawił je wszystkie na raz a saldo ze sprzedaży przekroczyło owe 0,01zl. Zatem zabrał i sprzedał o pare domen za dużo.

A z innej beczki. Trzeba być kompletnie pozbawionym wyobraźni aby jednocześnie wrzucić na parodniowe kilkadziesiąt dobrych domen. Przy takim podejściu níc dziwnego że serwis tonie.

Edited by Marusa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak najbardziej masz racje gdyby nie jeden problem. Regulaminowo powinien zabrać i sprzedać domeny do wyzerowania salda. Zatem tylko tyle domen aby saldo miało dodatni wynik. A saldo dodatnie to 0.01zl. Wynika z tego że wystawiać powinien je kolejno. A wystawił je wszystkie na raz a saldo ze sprzedaży przekroczyło owe 0,01zl. Zatem zabrał i sprzedał o pare domen za dużo.

Jak Ty sobie to wyobrażasz ?

Logiczne jest, że serwis sprzedaje wszystkie domeny na które użytkownik podjął debet, przecież nie będzie czekał i liczył, "czy może już to jest cały debet", "a może brakuje jeszcze brakuje 3 zł", "czy wystawić domenę xxx.pl bo jest warta 500 zł ?", "a może xxxxxxx.pl? ".

To, że ktoś zapłacił na aukcji za domenę 10 000 nie oznacza, że jest ona tyle warta, a mechanizm przeliczania wartości domen branżowych opierał się z tego co pamiętam właśnie na cenie końcowej.

Sami te domeny wybraliście do egzekucji.

 

Pewnie, że ten mechanizm można udoskonalić, sprzedając np. tylko 1/4 z domen do powrotu do 100 % debetu.

 

Swoją drogą dziwię się, że domeny nadal są porównywane do nieruchomości, których ceny są uzależnione od rynku i w miarę stabilne, kiedy to cenami domen można dowolnie manipulować i gdy pojawi się klient z grubym portfelem zwiększyć x2, x3 czy x5. Domena która kosztowała 3k teraz kosztuje 15k, a kamienica która kosztowała 15 mln kosztuje tyle samo.

 

„Ludzie znają dziś cenę wszystkiego, nie znając wartości niczego.” O.W :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jak Ty sobie to wyobrażasz ?

Logiczne jest, że serwis sprzedaje wszystkie domeny na które użytkownik podjął debet, przecież nie będzie czekał i liczył, "czy może już to jest cały debet", "a może brakuje jeszcze brakuje 3 zł", "czy wystawić domenę xxx.pl bo jest warta 500 zł ?", "a może xxxxxxx.pl? ".

To, że ktoś zapłacił na aukcji za domenę 10 000 nie oznacza, że jest ona tyle warta, a mechanizm przeliczania wartości domen branżowych opierał się z tego co pamiętam właśnie na cenie końcowej.

Sami te domeny wybraliście do egzekucji.

 

Pewnie, że ten mechanizm można udoskonalić, sprzedając np. tylko 1/4 z domen do powrotu do 100 % debetu.

 

Swoją drogą dziwię się, że domeny nadal są porównywane do nieruchomości, których ceny są uzależnione od rynku i w miarę stabilne, kiedy to cenami domen można dowolnie manipulować i gdy pojawi się klient z grubym portfelem zwiększyć x2, x3 czy x5. Domena która kosztowała 3k teraz kosztuje 15k, a kamienica która kosztowała 15 mln kosztuje tyle samo.

 

„Ludzie znają dziś cenę wszystkiego, nie znając wartości niczego.” O.W :)

Większej bzdury dawno tutaj nie było. Jak komornik zajmie Ci trzy fanty i zlicytuje jeden za kwotę zobowiązania to będzie Ci licytował pozostałe 2?

Przeczytaj regulamin. Jesli kolejno i do uzyskania dodatniego salda to nie może ich sprzedać więcej. Jakoś do tej pory nie wypowiedzieli się jak to się stało że maile z przypomnieniem nie dostarczali do "skasowanej" poczty a inne dochodziły. A wina leży zdecydowanie po ich strony. Wczoraj na poczte nie przyszło nic a dzisiaj wylało się, przyszły wczorajsze i dzisiejsze. A to znaczy że automat się posypał. Poza tym konto ma opiekuna, z którym był kontakt. Jest adres i nr. telefonu.

Edited by Marusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Większej bzdury dawno tutaj nie było. Jak komornik zajmie Ci trzy fanty i zlicytuje jeden za kwotę zobowiązania to będzie Ci licytował pozostałe 2?

Przeczytaj regulamin. Jesli kolejno i do uzyskania dodatniego salda to nie może ich sprzedać więcej. Jakoś do tej pory nie wypowiedzieli się jak to się stało że maile z przypomnieniem nie dostarczali do "skasowanej" poczty a inne dochodziły. A wina leży zdecydowanie po ich strony. Wczoraj na poczte nie przyszło nic a dzisiaj wylało się, przyszły wczorajsze i dzisiejsze. A to znaczy że automat się posypał.

 

Weź Ty się zastanów co mówisz - Jaki komornik ?!

Prędzej wpiszą Cię do KRD, BIK itd.

W lombardzie jakbyś zastawiła rzecz i nie zapłaciła od razu ją stracisz.

Pozatym... AM działa jak chce, to nie są Polskie realia, spółka jest na Cyprze.

 

 

W wyniku zajęcia domen, właściciel serwisu wystawi je na aukcji w serwisie. Środki uzyskane ze sprzedaży domen na aukcji trafią na konto użytkownika po potrąceniu prowizji od sprzedaży domen na aukcji oraz prowizji za zajęcie domen zgodnie z cennikiem. Właściciel serwisu może dowolnie decydować o kolejności i sposobie wystawiania domen na aukcje aż do uzyskania dodatniego salda na koncie użytkownika. Wysokość dopuszczalnego salda debetowego na koncie użytkownika zostanie pomniejszona o wycenę przypisaną do zlicytowanych domen.

 

Gdzie tutaj jest napisane, że będzie sprzedawał po jedej ?

Właściciel serwisu wystawia wszystkie domeny i całkowicie go rozumiem.

 

Trzeba było spłacić debet a teraz nie płakać, że nie masz domen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Weź Ty się zastanów co mówisz - Jaki komornik ?!

Prędzej wpiszą Cię do KRD, BIK itd.

W lombardzie jakbyś zastawiła rzecz i nie zapłaciła od razu ją stracisz.

Pozatym... AM działa jak chce, to nie są Polskie realia, spółka jest na Cyprze.

 

 

 

 

Gdzie tutaj jest napisane, że będzie sprzedawał po jedej ?

Właściciel serwisu wystawia wszystkie domeny i całkowicie go rozumiem.

 

Trzeba było spłacić debet a teraz nie płakać, że nie masz domen...

A gdzie jest napisane ze po jednej? Za to jest napisane że w dowolnej kolejności ( wiesz co to znaczy? ) Nie chodzi o domeny. Chodzi o zasady. I chodzi o to że zgoda na nieregulaminowe działania doprowadziła że robią co chcą. Tak że powtarzam Ci raz jeszcze. Mogli sprzedawać jak chcieli (ich ryzyko ) ale jeśli mniejsza ilość domen zaspokoiła ich roszczenia to nie wolno im było sprzedać wszystkich. Jeśli dokonali sprzedaży w takiej formie to odpowiadają za skutki swojego działania. Jak o czymś nie mówi regulamin to wcale nie oznacza że to nie obowiązuje. A co do Cypru...a od czego jest sieć C.P.C. ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W kwietniu zleciłem 2 wypłaty. Wczoraj otrzymałem jedną z nich (blisko 10k z 11 kwietnia), jest też druga (kilkanaście k z 23 kwietnia) na którą czekam już też ponad miesiąc.

 

Gdy tylko otrzymam drugą poinformuję na forum, bo będę z dropped.pl "na czysto", albo raczej to dropped.pl będzie ze mną "na czysto".

Share this post


Link to post
Share on other sites

@thomaso Mam inne zdanie w kwestii kredytów. Kredyt na środki konsumpcyjne (telewizory, pralki, telefony itd) jest głupotą, bo niedość, że z biegiem czasu następuje stała utrata wartości, dodatkowo nie przynosi to pasywo dochodu, to jeszcze generuje koszty w postaci większych rachunków za prąd itd. Kredyt inwestycyjny jest rozsądny (o ile sama inwestycja jest rozsądna i przemyślana), bo zwiększa kapitał obrotowy albo możliwości produkcyjne, pozwalając w krótkim czasie uzyskać większy dochód. Nie wiem, gdzie uczyłeś się zasad inwestowania, bo w tej kwestii ekonomiści są zgodni.

 

Ogólnie się z Tobą zgadzam (dlatego wykorzystując nową opcję na forum kliknąłem "Lubię to"), może zbyt mało precyzyjnie się wyraziłem i zbyt ogólnie użyłem słowa "sprzęt", w sumie telewizory, pralki i telefony można kupić na raty 0% (i przy rezygnacji z zabezpieczeń będzie to naprawdę 0 %) i nie ma potrzeby brania na to kredytów, co innego samochody i mieszkania, chociaż używany samochód to można spokojnie za gotówkę. A miałem na myśli bardziej sprzęt np. biurowy czy muzyczny (który jednak faktycznie będzie wtedy służył bardziej do celów zarobkowych), kredyty "konsumpcyjne" (na procent, gdzie już na wstępie tracisz trochę z wartości) to może faktycznie trochę głupie są. Ale też prawdą jest to, że kredyty, raty napędzają wiele branż, dlatego chyba głównie je popieram - szczególnie, że i branżę, w której pracuję zawodowo.

 

A co do inwestowania to jeśli inwestycja jest rozsądna i przemyślana to i owszem, ale ogólnie rynek domen jest często na pograniczu inwestowania i hazardu. :) Mówię o zakupach "średnich domen" za duże pieniądze typu:

pd.wroclaw.pl

pd.wroclaw.pl

 

netpay.pl

netpay.pl

 

Jeżeli ktoś by wziął kredyty i tak "lokował" pieniądze w domenach to słabo by to wyglądało jak dla mnie. Jak w coś o stabilnej stopie zwrotu to co innego. Dlatego odradzałbym kredyt na domeny, jeden jedyny wyjątek na jakiś bardzo okazyjny zakup, ale musiałaby to być jakaś domena lub kilka domen premium, które jest pewne, że zyskają na wartości.

 

A odpowiadając na pytanie "gdzie uczyłeś się zasad inwestowania, bo w tej kwestii ekonomiści są zgodni" - nie jestem ekonomistą, więc nie muszę być zgodny, po prostu obserwuję i wyciągam wnioski i moje są takie, że domenom jest często bliżej do hazardu niż stabilnej inwestycji i ryzyko, że zakupiona domena nigdy się nie zwróci nawet w ułamku % niestety istnieje i nie będzie ono wcale takie niskie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

W kwietniu zleciłem 2 wypłaty. Wczoraj otrzymałem jedną z nich (blisko 10k z 11 kwietnia), jest też druga (kilkanaście k z 23 kwietnia) na którą czekam już też ponad miesiąc.

 

Gdy tylko otrzymam drugą poinformuję na forum, bo będę z dropped.pl "na czysto", albo raczej to dropped.pl będzie ze mną "na czysto".

Już wiem z jakiej kasy Ci oddali...:)

Jeszcze ktoś dostanie pewnie bo dodatnie saldo 1246 zl a jeszcze pare domen pozostało do opłacenia...:)

 

Panie Pleban i Panie Mazur. Daje Panom 48 godzin na kontakt ( nr.tel w dyspozycji opiekuna konta ) i złożenia propozycji naprawienia niewątpliwej szkody która została wyrządzona. Jednocześnie zaznaczam iż nie będę zainteresowany odkupywaniem przywłaszczonych i sprzedanych domen gdyż mają już właścicieli i mogłoby się zdażyć że Was na nie niestać. Poza tym sprzedający mogliby latami czekać na pieniądze. Pozdrawiam

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie Bazyli (w przeciwieństwie do Pana, staram się nie ujawniać danych osobowych innych osób na publicznym forum).

 

Wszystkie fakty w sprawie zostały przeze mnie już podane na forum i nie będę ich powtarzać. Wszystkie działania podejmowane przez serwis były zgodne z regulaminem, który Pan dobrowolnie zaakceptował, i brały także uwagę margines na dodatkowe ustępstwa wobec Pana (np. na spłatę debetu miał Pan 23 dni zamiast regulamninowych 10 dni). Wszystkie działania serwisu były podjęte, ponieważ wziął Pan kredyt i go nie spłacił, i wszelkie mydlenie oczu oraz przekręcanie okoliczności nie zmieni tego podstawowego faktu, który jest oczywisty dla wszystkich poza Panem. Serwis nie naraził Pana na żadne szkody, natomiast to Pan naraził na szkodę serwis i jego klientów, nie płacąc za otrzymane w serwisie usługi. Wyjaśnienia na temat wszystkich działań serwisu otrzymał Pan zarówno prywatnie, jak i publicznie na tym forum. W związku z tym jest to moja ostatnia wypowiedź skierowana do Pana na ten temat, ponieważ wszystkie fakty i okoliczności doskonale zna zarówno Pan, jak i wszyscy użytkownicy niniejszego forum.

 

Ponieważ zaś lubi Pan straszyć inne osoby rzekomymi konsekwencjami prawnymi ich czynów, ze swojej strony daję Panu 48 godzin na oficjalne i publiczne wycofanie się na tym forum z wszystkich kłamstw i oszczerczych wypowiedzi typu "niewątpliwa szkoda", "narażenie na straty", "nie macie prawa" itp. Skoro wszem i wobec chlubi się Pan swoją znajomością prawa, z pewnością znane są Panu konsekwencje prawne z tytułu naruszenia art. 212 par. 2 kodeksu karnego. Z mojej strony jest to wszystko na ten temat. Dziękuję.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie będę wdawał się w polemikę z kimś kto nie potrafi przyznać się do błędu. Za to zapraszam do wglądu w owe konto i sprawdzenie ile domen zostało sprzedanych poza wymaganiami regulaminu na który się z lubością powołujecie. Nigdy nie kwestionowałem zobowiązań wobec Was za to kwestionuje bezprawny sposób uregulowania tej kwesti. Chętnie przedstawie Wam swoje dane w celu wystąpienia przeciwko mnie. Tyle że zbyt tchórzliwi jesteście na taki krok. Nikt komu sprzedaliscie domeny nie potwierdził zgody na ich przeszacowanie. Już ten fakt przemawia za przywłaszczeniem czym po prostu jest. Pisanie przez Was bzdur nie zwalnia z odpowiedzialności. Problem ten mógł zostać załatwiony polubownie ale skoro woleliście wybrać drogę walki, nie ma problemu. Będzie jak chcieliście. Bo ja to nie Bylli.

 

Właściciel serwisu może dowolnie decydować o kolejności i sposobie wystawiania domen na aukcje aż do uzyskania dodatniego salda na koncie użytkownika. Wiesz chciaz co to jest kolejność i dodatnie saldo zgodnie z Waszym regulaminem? To Ci wytłumaczę jak nie wiesz. "aż do" znaczy to samo co " pojawienie się dodatniego salda to kwota 0.01 zł"

 

I czekam na pozew bo chętnie Wam udowodnie Wasze matactwa i oszukańcze praktyki. Bo o przeprosinach nawet pomarzyć sobie nie mozecie.

 

Gdzie wyjasnienia na temat owej wykasowanej poczty bo jak na razie nie potrafiliście nawet tego wyjasnić że Wam automat padl. A będziesz mi czlowieku pierdzielil bzdury. I jak ktoś zwrócił uwagę, Genialny regulamin do przejmowania domen...ktos wyjedzie na wakacje, Wy mu przeszacujecie doimeny i po 10 dniach mozecie mu zgodnie z Waszym oszukańczym procederem je zabrać i wystawić na aukcje...

Chcesz cos jeszcze napisać człowieku?

 

Zostalo Wam mniej niż 48h.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie Bazyli (w przeciwieństwie do Pana, staram się nie ujawniać danych osobowych innych osób na publicznym forum).

 

Wszystkie fakty w sprawie zostały przeze mnie już podane na forum i nie będę ich powtarzać. Wszystkie działania podejmowane przez serwis były zgodne z regulaminem, który Pan dobrowolnie zaakceptował, i brały także uwagę margines na dodatkowe ustępstwa wobec Pana (np. na spłatę debetu miał Pan 23 dni zamiast regulamninowych 10 dni). Wszystkie działania serwisu były podjęte, ponieważ wziął Pan kredyt i go nie spłacił, i wszelkie mydlenie oczu oraz przekręcanie okoliczności nie zmieni tego podstawowego faktu, który jest oczywisty dla wszystkich poza Panem. Serwis nie naraził Pana na żadne szkody, natomiast to Pan naraził na szkodę serwis i jego klientów, nie płacąc za otrzymane w serwisie usługi. Wyjaśnienia na temat wszystkich działań serwisu otrzymał Pan zarówno prywatnie, jak i publicznie na tym forum. W związku z tym jest to moja ostatnia wypowiedź skierowana do Pana na ten temat, ponieważ wszystkie fakty i okoliczności doskonale zna zarówno Pan, jak i wszyscy użytkownicy niniejszego forum.

 

Ponieważ zaś lubi Pan straszyć inne osoby rzekomymi konsekwencjami prawnymi ich czynów, ze swojej strony daję Panu 48 godzin na oficjalne i publiczne wycofanie się na tym forum z wszystkich kłamstw i oszczerczych wypowiedzi typu "niewątpliwa szkoda", "narażenie na straty", "nie macie prawa" itp. Skoro wszem i wobec chlubi się Pan swoją znajomością prawa, z pewnością znane są Panu konsekwencje prawne z tytułu naruszenia art. 212 par. 2 kodeksu karnego. Z mojej strony jest to wszystko na ten temat. Dziękuję.

 

Niestety Panie Dropped nie wszystko zostało wyjaśnione. Bo Nawet dziecko wie że odpowiada się na zadane pytania. Jednocześnie dziękuje za negatywną odpowiedź na moja próbe polubownego załatwienia sprawy. Dziwie się Pańskiemu uporowi bo racji Pan nie ma. Żeby wszystko było jasne bo to już mój ostatni post dotyczący tej sprawy, a o reszcie dowie się Pan w odpowiednim czasie.

Gdyby postępował Pan zgodnie z regulaminem, ktory sam Pan zamieszcza w swoim serwisie, nie byłoby tematu. Bo jak Pan zauwazył, pewne Pańskie racje zostały Panu przyznane, a tylko nieregulaminowe postępowanie jest omawiane ( kwestia stosowania zabronionych klazul umownych w Państwa regulaminach to osobny temat ).

Podtrzymuje swoje żądania naprawienia wyrządzonej szkody poprzez przywłaszczenie i sprzedaż domen, pomimo że sprzedaże dokonane wcześniej wyczerpały Pańskie roszczenia.

Żeby przedstawić to Panu i wszystkim obrazowo:

Przykładowo jestem winna 1000 zł, Pan w celu zabezpieczenia swoich roszczeń zajmuje 8 domen. Zabierając i wystawiając je wszystkie razem, ryzykuje Pan tym iż sprzedaż już pierwszej domeny wyczerpuje Panskie żądania finansowe czyli za Panstwa regulaminem "aż do uzyskania dodatniego salda na koncie użytkownika" Skoro ten warunek spełnia już sprzedaż pierwszej czy drugiej domeny, to wiecej Panu sprzedać nie wolno. Tak jak napisałam Panu w emailu, proszę mi wskazać moją zgodą na sprzedaż wiekszej ilości domen ponad Panskie żądanie. Proszę wskazać moja zgodę na przeszacowanie domen, Proszę wskazać moją zgodę na egzekucje ponad moje zobowiązanie. Obawiam się że nie udzieli Pan odpowiedzi bo takiej zgody Pan nie otrzymał. Zatem można przyjąć że Pańskie działanie w tym względzie nosiło znamiona czynu zabronionego i narazilo Pańskich klientów na szkody. Panskie zostały naprawione, czas aby Pan naprawił te spowodowane Pańskim działaniem. Gdyby również mnie próbował Pan zastraszać pozwami, to śmiało, adres znajdzie Pan w danych konta. Chętnie opowiem na sali sądowej jaki to z Pana uczciwy przesiębiorca, opierając się na zapisach Pańskiego regulaminu, na dowodach z ostatnich Pana dokonań, relacjach innych użytkowników dotyczace wypłat, itp. Tylko podejrzewam, że zabraknie Panu odwagi żeby nie daj Boże nie przegrać i żeby się czasami nie okazało, że to jednak klienci, a nie Pan ma racje. Poza tym do tego trzeba mieć jaja nie wydmuszki.

 

Miłego.

Edited by Marusa
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×