Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Mylisz się. Już to sprawdziłem.

U mnie by się też nie zgadzało, że są to domeny które wcześniej były na giełdzie AM.

No to może być "zabawnie" ale to ostatnio standard na AM :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mi to wygląda na domeny, które były wcześniej wystawione na AM jako zewnętrzne a zostały usuniete po wprowadzeniu opłaty.

 

 

Nie. Jest tam moja domena, która nigdy wcześniej w AM nie była :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to pierwszy raz doczekałam się momentu, w którym z niecierpliwością czekam na wyjaśnienia ze strony AM.

Do tej pory nie korzystałam z ich serwisu - teraz wygląda na to, że podjęli za mnie decyzję o tym, że powinnam się z nimi związać :)

 

Zakładając, że nie chcieli dla nikogo niczego złego ;] to kompletnie mi nie odpowiada, że moje domeny widnieją pod tym jakże "kuszącym" dla KK username'm: 'Budowa Cepa'.

 

Seriously?! ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawostka, za samo wystawienie ponad 15tyś. domen zewnętrznych dropped liczy sobie prawie 500zł dziennie... Chyba że faktycznie to konto jest z nimi powiązane?

 

UPDATE:

To jakaś kompletna paranoja, na tym koncie jest wystawiona na sprzedaż MOJA domena zarejestrowana w DROPPED! Konkretnie asot.pl - ale nie wystawiałem jej na giełdę. Nie mam pytań do tego serwisu... Reszty domen nawet nie chcę sprawdzać

 

edycja - wspomnianą domenę jednak transferowałem wcześniej do premium

Edited by vardess

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niezłe jaja...

Dzwonił któryś z Was na infolinię dla kupujących w sprawie zakupu swojej domeny?

 

 

ja się na razie pokusiłam na wysłanie zapytania ofertowego na swoją domenę ;-) zastanawiam się, na którym adresie @ oczekiwać tego zapytania ;-)

(w whois dane ofkors zastrzeżone - domena na os.fiz.)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja się na razie pokusiłam na wysłanie zapytania ofertowego na swoją domenę ;-) zastanawiam się, na którym adresie @ oczekiwać tego zapytania ;-)

(w whois dane ofkors zastrzeżone - domena na os.fiz.)

 

Przecież whois i tak na Twoje dane jest... To, że domena jest na AM nie ma nic do tego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież whois i tak na Twoje dane jest... To, że domena jest na AM nie ma nic do tego.

 

 

czekaj, czekaj, bo jakiś skrót myślowy u mnie lub u Ciebie zadziałał :)

 

Moje domeny są w premium. Dane abonenta (w tym adres @) dla tych domen znane są wyłącznie: mojemu rejestratorowi, NASKowi i mnie.

 

Nie na moje życzenie i generalnie bez mojej zgody, domeny pojawiły się na giełdzie AM u użytkownika 'Budowa Cepa'.

 

Testowo wysłałam zapytanie ofertowe na jedną z moich domen - sprawdzając, na jaki adres mogłoby to zapytanie dotrzeć (ponieważ AM nie ma prawa wiedzieć, że ja jestem Abonentem tych nazw i na który mój @ wysłać takie zapytanie od potencjalnego klienta).

 

Mam nadzieję, że już jasne, co miałam na myśli w poprzednim poście ;)

Edited by thurisaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzytkownik wystawil na gielde domeny z giełdy premium.pl, po czym jak zorientował się jakie to będzie za sobą ciągnęło koszty - od razu je skasował :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uzytkownik wystawil na gielde domeny z giełdy premium.pl, po czym jak zorientował się jakie to będzie za sobą ciągnęło koszty - od razu je skasował :-)

 

A gdzie jakaś blokada konta użytkownika, który wystawia nie swoje domeny ?

Powiem szczerze, że dziwna jest ta cała sytuacja dla mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noname myślę, że sprawa nie jest śmieszna, wręcz odwrotnie.

 

Uważam, że wystawiania domen zewnętrznych w AM powinno wymagać jakiegoś potwierdzenia, że dana domena jest Twoja wtedy uniknęlibyśmy tego typu żałosnych zachowań. Jeżeli nie da się tego technicznie rozwiązać to przydałby się chociaż jakiś checkbox do zaznaczenia z "Potwierdzam, że jestem abonentem domen/y" i jakimś tekstem straszakiem w chmurce o usunięciu konta i konsekwencjach co mogłoby skutecznie odstraszać...

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites
A gdzie jakaś blokada konta użytkownika, który wystawia nie swoje domeny ?

Powiem szczerze, że dziwna jest ta cała sytuacja dla mnie.

 

A co w tym dziwnego. Z tego co wiem nie da się 2 razy wystawić tej samej domeny na giełdzie więc jeśli ktoś ma domeny w premium.pl a nie wystawia ich na AM to najwidoczniej ktoś zwietrzył w tym interes i próbuje bawić się w brokera. Zasada jest prosta. Wystawia nie swoje domeny w AM z ceną do negocjacji. Ustala cenę z kupującym w międzyczasie próbując się dogadać z abonentem domeny na premium.pl Jeśli mu się uda to sprzeda w AM i szybko kupi w premium. Jak mu się jednak coś nie uda to najwyżej będzie w plecy 10% za nie przekazanie domeny. Jest ryzyko jest zabawa :) jak to mówią. Przecież tutaj abonent domeny się nie zmienia i nikt Wam tych domen nie podprowadził. Zawsze będzie istniała możliwość wystawiania nie swoich domen. Tak samo jak na allegro. Czytałem już kiedyś głosy w temacie dotyczącym premium.pl, że brak jest możliwości wystawiania domen tam niezarejestrowanych. Jak Wam coś nie pasuje to napiszcie do Michała aby wprowadził możliwość sprzedaży na AM jedynie domen utrzymywanych w dropped. Ciekawe ilu z Was będzie marudzić, żeby jednak była możliwość wystawiania domen spoza dropped?

 

EDIT:

 

... i konsekwencjach prawnych.

 

Jakie konkretnie konsekwencje prawne masz na myśli?

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chce serdecznie pogratulować załodze Dropped.pl i AM razem do kupy wziętych, udanej rejestracji domeny z opcji po 36 godzinach od jej przechwycenia. Jednocześnie mam nadzieję iż nie bedziecie ustawać w wysiłkach w celu poprawienia tegoż rekordu. Bo wierzę i ufam, że stać Was na więcej i nie raz jeszcze zadziwicie nas swoją działalnością na polu rynku domen. Jeszcze raz dziękuje i serdecznie pozdrawiam.

Edited by Marusa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Noname myślę, że sprawa nie jest śmieszna, wręcz odwrotnie.

 

Uważam, że wystawiania domen zewnętrznych w AM powinno wymagać jakiegoś potwierdzenia, że dana domena jest Twoja wtedy uniknęlibyśmy tego typu żałosnych zachowań. Jeżeli nie da się tego technicznie rozwiązać to przydałby się chociaż jakiś checkbox do zaznaczenia z "Potwierdzam, że jestem abonentem domen/y" i jakimś tekstem straszakiem w chmurce o usunięciu konta i konsekwencjach co mogłoby skutecznie odstraszać...

 

 

Pomyslimy nad tym - ale tak jak zaznaczyl ponizej @Heden - nam rowniez sie wydaje ze uzytkownik chcial zarobic na zasadzie brokera - tak czy inaczej nie popieramy takich dzialan :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak to możliwe że ten sam user wystawił rezerwacje z opcją "KT", czego podobno zrobić nie można? (tylko aukcja)

Share this post


Link to post
Share on other sites

w az też jest probelem z domenami zewnętrznymi, zatem jak widać jest problem w ich weryfikacji. Ostatnio wrzucałem jakieś swoje i około 10-15 było na giełdzie :) mimo że ja nic nie wstawałem wcześniej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
w az też jest probelem z domenami zewnętrznymi, zatem jak widać jest problem w ich weryfikacji. Ostatnio wrzucałem jakieś swoje i około 10-15 było na giełdzie :) mimo że ja nic nie wstawałem wcześniej ;)

 

Widocznie poprzedni abonenci nie skasowali ich z panelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banner na stronie głównej kieruje na pustą stronę:

 

Brak opcji spełniających kryteria wyszukiwania.

Chyba wyprzedaż opcji już się skończyła.

 

banner_opcje.jpg

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Banner na stronie głównej kieruje na pustą stronę:

 

 

Chyba wyprzedaż opcji już się skończyła.

 

banner_opcje.jpg

 

DD

Tak właśnie robi się biznes i zmiany na lepsze. Opcji brak ale wyprzedaż trwa w najlepsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Tak właśnie robi się biznes i zmiany na lepsze. Opcji brak ale wyprzedaż trwa w najlepsze.

 

Teraz to już się czepiacie :P Trzeba było korzystać jak było. Można było złapać opcje na 2-3 lata po 10 PLN.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz to już się czepiacie :P Trzeba było korzystać jak było. Można było złapać opcje na 2-3 lata po 10 PLN.

Ten prawdziwy nałapał...większość domainerów i powyżej 10 plnów :P a generalnie chodzi o podejście do biznesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Działa Wam AM ?

U mnie od kilku dni strasznie muli, nie da się normalnie obsługiwać panelu, że nie wspomnę o aukcjach.

 

U mnie pod Chromem wszystko śmiga. Dziś wystawiałem aukcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy wiecie moze kim jest uzytkownik Aftermarket.pl?

 

a moze ktos moglby mi tez podpowiedziec jak przejsc na liste zakonczonych aukcji (ale nie tylko tych w ktorych uczestniczylem). Nie moge tego odnalezc w nowym panelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×