Jump to content
Alex

NASK strzela sobie sam w kolano?

Recommended Posts

no, niezbyt mam pojęcie.

 

 

 

chcesz powiedzieć, że jeśli nie dostanę faktury, bo np. ktoś mi ją ukradł ze skrzynki i wpłacę w ciemno za daną domenę bo wiem, że mi się niebawem kończy, to nask jej nie przyjmie bo nie podałem numeru faktury ?

 

Dodam, że nie wiem jak jest naprawdę i po części tą dyskusją pytam o to jak jest.

 

 

M

 

tak jak pisał PB

 

jeżeli ktoś ci "ukradł fakturę ze skrzynki" to zawsze możesz zadzwonić do NASK i poprosić o wysłanie kopii pocztą lub fax'em na numer / adres abonenta.

Jest to własnie po części ochrona przed wszelkiego rodzaju kombinowaniem w celu nielegalnego przejęcia domen.

 

 

Bez nr faktury NASK nie powinnien akceptowac kasy?

To sklepy internetowe powinno odrzucic 5-10% platnosci (i obrotow), bo ludzi czesto nie daja tytul wplaty tak jak powinno byc.

 

domena to nie zgrzewka piwa :excl:

Jakby NASK nie dopełnił obowiazku ochrony danych to abonent który utacił przez takie działanie domenę (co za tym idzie ruch, klientów etc) miałby wszelkie prawa założyć sprawę o odszkodowanie.

 

Dlatego właśnie istnieją narzędzia utrudniajace taki proceder.

 

 

 

Ale nie odbiegajmy od tematu. Wszystko o co pytacie jest na stronach NASK w FAQ.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale nie odbiegajmy od tematu. Wszystko o co pytacie jest na stronach NASK w FAQ.

 

 

OK,krótko jak jest :

 

 

Nie przyjmą wpłaty bez podania numeru faktury ? TAK czy NIE ?

 

 

 

Jeśli nie przyjmą, to według mnie bardzo źle. Chętnie bym to zobaczył jasno sprecyzowane nie w FAQ, ale w umowie.

 

Jest zapis w umowie, że bez podania numeru faktury nie przyjmą wpłaty ? Jeśli jest takowy to nie ma o czym deliberować. Ale jeśli nie ma wyraźnie zaznaczonego, ze NIEZBĘDNIE KONIECZNYM jest informacja o numerze faktury, to wybacz, ale jeśli mogą przyporządkować wpłatę, to MUSZĄ ją zaksięgować zgodnie z zasadami współżycia społecznego.

 

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmm.... to może posiadacz opcji na compact.pl powinien zgłosić w prokuraturze zawiadomienie o wyłudzeniu z opisem całej sytuacji i prośbą o sprawdzenie w NASK historii opłat. Rozumiem, że whois tego nie pokazuje ale chyba NASK powinien uprawnionym organom udostępnić takie dane. Jeśli ktoś w NASK celowo przedłuża domenę to jest to nic innego jak wyłudzenie pieniędzy od abonenta opcji i działanie na jego szkodę. Dodatkowo jeśli takowe działanie ma miejsce to może da się to podciągnąc pod jakąś próbę zagarnięcia majątku o znacznej wartości? Tak czy inaczej możnaby spróbować z nimi powalczyć :excl: Złożenie zawiadomienia o mozliwości popełnienia przestępsta nic w końcu nie kosztuje :excl:

 

EDIT:

I wcześniej czy później myślę, że dojdzie do takich zawiadomień.

Jedynym rozsądnym i uniemożliwiającym takie "nadużycia" rozwiązaniem byłoby wprowadzenie możliwości przedłużania opcji przez obecnego jej abonenta. Tak jak ma to miejsce w przypadku domen. Wtedy przedłużanie domeny "w nieskończoność" mijało by się z celem bo abonent opcji również by ją przedłużał więc istniała by mała szansa, że poprzedłużamy ją sobie aż spadnie opcja i założymy swoją opcję :excl:

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opcje w ogóle powinny zostać zlikwidowane, a zasady wygasania domen powinny być klarowne i identyczne dla nask i partnerów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Opcje w ogóle powinny zostać zlikwidowane, a zasady wygasania domen powinny być klarowne i identyczne dla nask i partnerów.

 

A może domeny nie powinny w ogóle wygasać, to by rozwiązało wiele problemów. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A może domeny nie powinny w ogóle wygasać, to by rozwiązało wiele problemów. ;-)

Zdecydowanie powinny wygasać :excl: Gdyby opcje były dobre - dlaczego tylko w Polsce one występują?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedynym rozsądnym i uniemożliwiającym takie "nadużycia" rozwiązaniem byłoby wprowadzenie możliwości przedłużania opcji przez obecnego jej abonenta. Tak jak ma to miejsce w przypadku domen. Wtedy przedłużanie domeny "w nieskończoność" mijało by się z celem bo abonent opcji również by ją przedłużał więc istniała by mała szansa, że poprzedłużamy ją sobie aż spadnie opcja i założymy swoją opcję :excl:

 

zgadzam sie z tym w 100% ..no w 99.9% :excl:

rozwiązało by to po części problem tego typu domen, chociaż takie granie w ciuciubabkę jest też mało profesjonalne.

Ja bym raczej dażył do przejrzystego schematuwygasania domen z jawnymi informacjami o dacie do której domena została wykupiona.

 

Co do samego faktu przedłuzania opcji zaś .... jak najbardziej.

Jest to (bedzie) jak na razie "pierwsza fala" spadów i też nie wiadomo kto ma jaki dostęp do przejmowania wygasajacych opcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A może domeny nie powinny w ogóle wygasać, to by rozwiązało wiele problemów. ;-)

 

 

 

Ciekawy pomysł, przedstaw go na konferencji NASK :excl:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest to (bedzie) jak na razie "pierwsza fala" spadów i też nie wiadomo kto ma jaki dostęp do przejmowania wygasajacych opcji.

 

Możliwość "łapania" opcji to dla mnie jedyny w tej chwili argument bycia rejestratorem :excl:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdecydowanie powinny wygasać :excl: Gdyby opcje były dobre - dlaczego tylko w Polsce one występują?

 

Wiele dobrych rzeczy jest tylko w Polsce. A niektórzy zamiast się cieszyć, tylko marudzą. :excl:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiele dobrych rzeczy jest tylko w Polsce. A niektórzy zamiast się cieszyć, tylko marudzą. :excl:

Wyedytuj proszę Ciebie tego posta i wstaw sensowny argument zamiast obrażać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możliwość "łapania" opcji to dla mnie jedyny w tej chwili argument bycia rejestratorem :excl:

 

Zapomnij, NASK wymyśli pewnie opcje na opcje :excl:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możliwość "łapania" opcji to dla mnie jedyny w tej chwili argument bycia rejestratorem :excl:

 

... :excl: i to jest dokładnie to o czym pisałem w osobnym temacie. Są równi i równiejsi (jak zapłacą) :excl:

Prawdopodobny może sie stać scenariusz że rejestratorami będą zostawać nie ci co chcą świadczyć takie usługi ale ci co chcą skuteczniej przejmować domeny, opcje itp.

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Są równi i równiejsi (jak zapłacą) :excl:

Zawsze tak było, jest i będzie. Dziwne, że mieszkając w USA nie masz tej filozofii we krwi.

 

A sam fakt istnienia instrumentu zwanego "opcje" jest moim zdaniem dość kontrowersyjny.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
A sam fakt istnienia instrumentu zwanego "opcje" jest moim zdaniem dość kontrowersyjny.

 

opcje na giełdzie, opcje walutowe, to dlaczego nie opcje na domeny - wszystko legalna forma hazardu. Ludzie lubią hazard.

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ludzie lubią hazard.

 

Oczywiście, że lubią hazard. Ale zazwyczaj obowiązują w nim jakieś reguły. Nikt raczej nie lubi gdy jedna ze stron używa "znaczonych kart".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście, że lubią hazard. Ale zazwyczaj obowiązują w nim jakieś reguły. Nikt raczej nie lubi gdy jedna ze stron używa "znaczonych kart".

 

sądzisz, że w przypadku innych 'opcji' ( na giełdzie i walutowych) jest inaczej ?? Tam też są równi i równiejsi, albo nawet lepiej : frajerzy i cwaniaki - odpowiednie kartele bez problemu robią co chcą z kursami.

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
opcje na giełdzie, opcje walutowe, to dlaczego nie opcje na domeny - wszystko legalna forma hazardu. Ludzie lubią hazard.

 

M

Czy Ty wogóle dokładnie wiesz co to jest opcja na giełdzie? Bo zdaje się, że nie. Tych dwóch rzeczy nie da się porównywać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy Ty wogóle dokładnie wiesz co to jest opcja na giełdzie? Bo zdaje się, że nie. Tych dwóch rzeczy nie da się porównywać.

 

ja nie porównuje pod względem zasad działania. Porównuję pod względem MOŻLIWOŚCI USTAWIANIA - chodzi o równych i równiejszych.

 

Ktoś odpowiednio duży bez problemu ustawia kursy akcji, czy kursy walut , tak, żeby 'wyjść' odpowiednio na opcjach - są równi(frajerzy, jacy np. teraz dali się 'ostrzyc' na opcjach walutowych) i równiejsi. Owszem ktoś tam próbuje 'walczyć' prawnie z tymi 'równiejszymi' , ale to pic na wode.

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites
najpierw niech wprowadzi przedłużanie opcji, to sensowniejsze :excl:

 

Jestem niemal pewien że przed 1.02.2011 zostanie wprowadzone przedłużanie opcji. Ze sporym prawdopodobieństwem, cena przedłużenia będzie wyższa niż cena założenia opcji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
najpierw niech wprowadzi przedłużanie opcji, to sensowniejsze :excl:

Lepiej - niech zrezygnuje z opcji i wprowadzi jasne zasady ekspirowania domen. Tak jak to jest na całym świecie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lepiej - niech zrezygnuje z opcji i wprowadzi jasne zasady ekspirowania domen. Tak jak to jest na całym świecie.

z punktu widzenia zarobków NASK-u, powinni zlikwidowac opcję i zrobić serwis aukcyjny ze spadami. każda domena, która będzi enieprzedłużona przechodzi w 14 dniowy "auction perdiod" i zostaje wystawiana pod adresem: secodnarymarket.pl. licytacja 7 dni i potem 7 dni na opłacenie

Share this post


Link to post
Share on other sites

POSTULATY STRAJKOWE:

 

- zlikwidować opcje

- zlikwidować tasting domen

- zlikwidować rezerwacje

- podać we whois dokładną godzinę wygasania domen (czy jak kto woli, do kiedy jest opłacona)

- zlikwidować 14-dniowy czas spadania domen: nieprzedłużona domena jest uwalniana natychmiast tak jak np. jest to w DE

- poinformować NIK oraz UOKIK o skontrolowaniu NASK pod kątem zapisów regulaminu i jego przestrzegania

Share this post


Link to post
Share on other sites
POSTULATY STRAJKOWE:

 

- zlikwidować opcje

- zlikwidować tasting domen

- zlikwidować rezerwacje

- podać we whois dokładną godzinę wygasania domen (czy jak kto woli, do kiedy jest opłacona)

- zlikwidować 14-dniowy czas spadania domen: nieprzedłużona domena jest uwalniana natychmiast tak jak np. jest to w DE

- poinformować NIK oraz UOKIK o skontrolowaniu NASK pod kątem zapisów regulaminu i jego przestrzegania

 

 

zlikwidować sąd arbitrazowy i przenieść ewentualne sprawy do normalnych sądów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×