Jump to content
Warszawiak

Gmail.pl na sprzedaż!

Recommended Posts

* a co to za problem przerejestrować domenę gmail.pl w jakimś 'ciekawszym' kraju? typu Izrael (gdzie siedzi kumpel Bagsika) albo nie wiem Tajlandia czy Palau albo Pitcairn (tak, tak - są takie kraje)

wtedy Google będzie miało problem żeby się procesować. ;)

nie bardzo rozumiem tego fragmentu, co to znaczy przerejestrowac?

 

aha, nie chce czepiac sie szczegolow, ale ze uwielbiam geografie to musze dopisac, ze jednak nie ma takiego

kraju jak Pitcairn :P

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
* a co to za problem przerejestrować domenę gmail.pl w jakimś 'ciekawszym' kraju? typu Izrael (gdzie siedzi kumpel Bagsika) albo nie wiem Tajlandia czy Palau albo Pitcairn (tak, tak - są takie kraje)

wtedy Google będzie miało problem żeby się procesować. ;)

 

Szczerze życzę wygrania aukcji i udanego "przerejestrowania"

Share this post


Link to post
Share on other sites
a co to za problem przerejestrować domenę gmail.pl w jakimś 'ciekawszym' kraju? typu Izrael (gdzie siedzi kumpel Bagsika) albo nie wiem Tajlandia czy Palau albo Pitcairn (tak, tak - są takie kraje)

wtedy Google będzie miało problem żeby się procesować.

Nie miałaby, ponieważ niepodpisanie wezwania na sąd polubowny kończy się utratą domeny. Tak samo kończy się to , gdy NASK zweryfikuje dane i uzna, że są fałszywe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tacy forumowicze jak przemowild - niech może spróbują być co najmniej tak twórczy jak MasterofPoland albo chociaż Twórczyni Gmail.pl .. .. życzę więcej kultury ;)

 

A gdzież to dokładnie objawił się mój domniemany brak kultury? Czyżbym komuś ubliżył? Czyżbym kogoś obraził? Cóż za bzdury wypisujesz.

Dziękuję za pean na temat Gmail.pl, to co może teraz wierszyk?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie miałaby, ponieważ niepodpisanie wezwania na sąd polubowny kończy się utratą domeny. Tak samo kończy się to , gdy NASK zweryfikuje dane i uzna, że są fałszywe.

 

nie rozumiem? nie można sobie teraz (przed wygaśnięciem powiedzmy 20.10.2008 zarejestrować jej w Izraelu i czekać???)

przecież to się wydaje dość proste..

 

>>> Pan_Grzegorz

 

a co to jest przepraszam??

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pitcairn

wikipedia kłamie?

 

nawet jeśli jakieś zastrzeżenia że jest to terytorium zależne od GB to Izrael zostaje ;)

 

 

// ktoś pisał - aukcje prywatne - takich już na allegro.pl nie ma, od jakiegoś czasu. od września bodajże (za dużo dziwnych aukcji się pojawiało) :P

 

czekam na odpowiedzi :P

 

pozdrawiam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobnie jak Grzegorz nie rozumiem co ma piernik do wiatraka a dokładnie, jakie ma znaczenie gdzie domena będzie wykupiona. Ważne jest że będzie administrowana przez NASK, a NASK jest w Polsce i nie ma znaczenia czy ktoś będzie siedział w buszu w Mozambiku czy na Wyspach Zielonego Śledzia, jak nie podpisze dokumentów do sądu polubownego to herbatka po obiedzie. Nie tak?

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie rozumiem? nie można sobie teraz (przed wygaśnięciem powiedzmy 20.10.2008 zarejestrować jej w Izraelu i czekać???)

przecież to się wydaje dość proste..

 

Jak sie rejestruje zarejestrowane domeny i do tego w Izraelu. Tanio tam maja?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podobnie jak Grzegorz nie rozumiem co ma piernik do wiatraka a dokładnie, jakie ma znaczenie gdzie domena będzie wykupiona. Ważne jest że będzie administrowana przez NASK, a NASK jest w Polsce i nie ma znaczenia czy ktoś będzie siedział w buszu w Mozambiku czy na Wyspach Zielonego Śledzia, jak nie podpisze dokumentów do sądu polubownego to herbatka po obiedzie. Nie tak?

 

Nie znasz sie chłopczyku (nie moglem się powstrzymać) ;)

Przecież zawsze można ją schować do słoika i zakopać w przydomowym ogródku a wtedy już na pewno nic nie zrobią nowemu abonentowi. :P

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

KULTURA ...

 

 

 

Dziewczynko... z tego co mi wiadomo to jeszcze nic nie wygraliście, a wniosek Google został odrzucony ze względu na błędy w nim zawarte. Masz wyrok sądu o przynaniu wam prawa do domeny?

Kiedy Google zacznie procedurę od nowa i złoży prawidłowy wniosek do PIIT nie będziesz już taka pyskata i może nauczysz się sztuki kulturalnej konwersacji.

// ahh to było grzeczne i kulturalne - a to przepraszam ;)

łatwo takie głupoty wypisywać, ale co tam Ty wiesz lepiej "dziewczynko + pyskata"

 

na domenach się może nie znam ale na allegro - owszem. a kultury myślę że trochę jednak mam :P

i pamięci do tego, co przed chwilą przeczytałem - Twój post drogi "przemowild" był arogancki i mi zapadł w pamięci

 

A Pani Izabeli nie ma co się dziwić że jej puściły nerwy jak została tak osaczona...

 

 

// piernik do wiatraka ma mąkę

 

a w Izraelu by Was nawet nie ruszył Interpol... heh kumpel Bagsika jakoś sobie chwali :P

 

czekam na odpowiedzi :P

pozdrawiam :P

Edited by pewien_allegrowicz

Share this post


Link to post
Share on other sites

A cesja domeny na inną osobę po każdym złożeniu pozwu do sądu polubownego? I tak w kółko?

Edited by xtr

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie rozumiem? nie można sobie teraz (przed wygaśnięciem powiedzmy 20.10.2008 zarejestrować jej w Izraelu i czekać???)

przecież to się wydaje dość proste..

 

>>> Pan_Grzegorz

 

a co to jest przepraszam??

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pitcairn

wikipedia kłamie?

 

nawet jeśli jakieś zastrzeżenia że jest to terytorium zależne od GB to Izrael zostaje ;)

dokladnie terytorium zalezne to nie kraj - ale zostawmy to na inny temat, kiedy bedzie rozmowa o domenach

tychze obszarow

 

...

 

a co do domen, to nie ma roznicy gdzie ta domena jest zarejestrowana skoro wszystki peelki obsluguje NASK i bez

roznicy jest to, gdzie ma rozlokowanych swoich partnerow

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
dokladnie terytorium zalezne to nie kraj - ale zostawmy to na inny temat, kiedy bedzie rozmowa o domenach

tychze obszarow

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_G%C4%85siorowski

jakby nie opuszczał Izraela to by miał dobrze

 

ale Pan Grzegorz widać ignoruje wyzwanie - że są różne małe kraje które nie mają ekstradycji i żadnych kontaktów z UE mieć nie chcą ;)

 

A ja chwalę dalej takie małe kraje... bo są miejsca na świecie o którym się wielu ludziom nie śniło

 

a co do domeny gmail.pl to może ją kupią Estończycy tak jak naszą-klasę i się jeszcze okaże, że była ona duuużo warta :P

bo im więcej szumu - tym większa reklama i wzrasta popularność :P a o to tu przecież chodzi

Edited by pewien_allegrowicz

Share this post


Link to post
Share on other sites
* na allegro jest wielu ludzi którzy dysponują pieniędzmi większymi niż te 100tys zł za które można dostać świetną moim zdaniem domenkę GMAIL.PL ;) dowód? dział Numizmatyka... szlak bursztynowy za 2tys? pikuś niektórzy mają ich po kilka

 

To ja bym prosił o przybliżenie nam na jakiej podstawie twierdzisz, że gmail.pl jest taką swietną domeną i jest warta tych powiedzmy 100 tysięcy? W czym (zapominamy o google i gmail.com) jest lepsza od xmail.pl, zmail.pl czy innych podobnych? Posiadasz jakieś inne domeny? Rozumiem, że według Ciebie każda 4 literówka jest w takim razie warta podobnie? Jesli tak to ja mam na sprzedać kilka (niektóre nawet coś znaczą) powiedzmy po 10 tysięcy za sztukę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_G%C4%85siorowski

jakby nie opuszczał Izraela to by miał dobrze

 

ale Pan Grzegorz widać ignoruje wyzwanie - że są różne małe kraje które nie mają ekstradycji i żadnych kontaktów z UE mieć nie chcą ;)

 

A ja chwalę dalej takie małe kraje... bo są miejsca na świecie o którym się wielu ludziom nie śniło

moze mi ktos wytlumaczyc co Autor mial na mysli? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drogi alegrowiczu, wytłumacz mi może wybiórczość swego postrzegania i stronniczość swoich wypowiedzi. Rozumiem, iż nazwanie mnie "chłopczykiem" przez gmail.pl było wg. ciebie kulturalnym zachowaniem, zaś moja odpowiedź per "dziewczynko" to już szczyt chamstwa? Jeśli nie dostrzegasz, iż moja wypowiedź, była reakcją na jej pogardliwego posta, to masz zachlapany monitor? wadę wzroku? czy tez po prostu szukasz fragmentów, które akurat ci pasują?.

 

No a powracając do tematu krajów, to widzę, że pogubiłeś się już całkiem w swej teorii...

ale Pan Grzegorz widać ignoruje wyzwanie - że są różne małe kraje które nie mają ekstradycji i żadnych kontaktów z UE mieć nie chcą smile.gif

 

A ja chwalę dalej takie małe kraje... bo są miejsca na świecie o którym się wielu ludziom nie śniło

 

Ty tu reklamujesz jakieś biuro podróży czy gadamy o domenach?

 

moze mi ktos wytlumaczyc co Autor mial na mysli? blink.gif

 

Tego chyba nie wie nikt, przypuszczam, że z autorem włącznie ;)

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ja bym prosił o przybliżenie nam na jakiej podstawie twierdzisz, że gmail.pl jest taką swietną domeną i jest warta tych powiedzmy 100 tysięcy? W czym (zapominamy o google i gmail.com) jest lepsza od xmail.pl, zmail.pl czy innych podobnych? Posiadasz jakieś inne domeny? Rozumiem, że według Ciebie każda 4 literówka jest w takim razie warta podobnie? Jesli tak to ja mam na sprzedać kilka (niektóre nawet coś znaczą) powiedzmy po 10 tysięcy za sztukę.

 

dla mnie to dość proste

 

na popularności można robić pieniądze

 

mam pomysły na kilka portali które można by wypromować dzięki właśnie gmail.pl

 

np podbij.pl - czy wszyscy to widzieli ? (od razu mówię, że nie jest on mój, ale bardzo ciekawa kopia swoopo.com /co.uk)

 

który to jest skierowany do bardzo przypadkowej grupy odbiorców

 

czy ma ktoś statystyki gmail.pl ? tysiące odwiedzin dziennie jak mniemam, a w okresie jak aukcja jest dostępna to pewno jeszcze więcej

 

można tam promować różneee rzeczy ;) takie które chce się sprzedać albo mieć więcej użytkowników albo reklamodawców?

 

 

przemowild - widziałem tamtego posta z chłopczykiem ale nie był on chyba zbyt mocno obraźliwy

 

uważam że pani gmail.pl została mocno osaczona i to wszystko

 

chciałem zwrócić uwagę na więcej kultury na forum (chodziło mi o słowo pyskata... heh ale cóż miałem zamiar prosić o kulturę a wyszło średnio :P )

 

a moja teoria o krajach ? - nie można zarejestrować tej domeny gdzieś w jakimś maleńkim kraju i mieć już spokój??

 

ja odpowiadam może Wy teraz?

Edited by pewien_allegrowicz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie znasz sie chłopczyku (nie moglem się powstrzymać) laugh.gif

Przecież zawsze można ją schować do słoika i zakopać w przydomowym ogródku a wtedy już na pewno nic nie zrobią nowemu abonentowi. laugh.gif

 

Doskonały pomysł ;) Nie trzeba nawet uciekać do Izraela :P

 

a moja teoria o krajach ? - nie można zarejestrować tej domeny gdzieś w jakimś maleńkim kraju i mieć już spokój??

 

Jedyny taki kraj który oferuje rejestrowanie polskich domen tak aby NASK nie mógł ich odebrać, to Republika Nauru na Oceanie Spokojnym, ale mało ludzi z tego korzysta bo ciężko o wizę...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedyny taki kraj który oferuje rejestrowanie polskich domen tak aby NASK nie mógł ich odebrać, to Republika Nauru na Oceanie Spokojnym, ale mało ludzi z tego korzysta bo ciężko o wizę...

 

o przemowild

 

dziękuję za odpowiedź ;) czyli jednak jest szansa :P wszystko jak widać da się zrobić

 

a co do mojej wypowiedzi w sprawie kultury to może powinienem był to inaczej formułować i nie tak konkretnie do Twojej osoby :P

 

życzę wszystkim aby dalsze posty były bardzo kulturalne ale i merytoryczne ! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy ma ktoś statystyki gmail.pl ? tysiące odwiedzin dziennie jak mniemam, a w okresie jak aukcja jest dostępna to pewno jeszcze więcej

 

można tam promować różneee rzeczy ;) takie które chce się sprzedać albo mieć więcej użytkowników albo reklamodawców?

 

A co Cię interesuje ruch generowany wtedy gdy aukcja jest dostępna? Jeśli nawet kupisz tą domenę (właściwie prawo do utrzymania nazwy domeny) to i tak z niego nie skorzystasz.

Jeśli chodzi o ruch to lepiej go odkupić od kogoś za dużo niższe pieniądze niż cena gmail.pl. Tym bardziej, że ruchem z tej ostatniej możesz za długo się nie nacieszyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, ok heden.pl

 

może lepiej odkupić ruch - uściśliłeś moją wypowiedź

 

ale i tak nadal uważam że na domenie można zrobić niezłą kasę

 

a jak aukcja jest w sieci - to więcej szumu medialnego i więcej wejść jak mniemam ;)

 

swoopo.com by chętnie się pewno tam zareklamowało :P

 

7921 razy była wyświetlona aukcja na allegro trwająca od dziś, czyli przez 1 dzień

Edited by pewien_allegrowicz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co ta dyskusja o krajach? Choćbyś był z księżyca, kupując domenę .pl zgadzasz się z regulaminem domen .pl i zgadzasz się na sąd arbitrażowy (albo odstępujesz od niego i oddajesz domenę).

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale i tak nadal uważam że na domenie można zrobić niezłą kasę

 

Jedyny sposób na zarobienie na domenie to sprzedaż jej google. Obecna abonentka też na to liczyła więc skoro domena jest na allegro to chyba pomysł nie wypalił.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Allegrowiczu, zauważ, że rozkręcając interes przy uzyciu Gmail.pl , bardzo pewne jest, że prawnicy Google , wygrają takie odszkodowanie, że skończy się to upadkiem Twojego serwisu.

 

Jedyny taki kraj który oferuje rejestrowanie polskich domen tak aby NASK nie mógł ich odebrać, to Republika Nauru na Oceanie Spokojnym, ale mało ludzi z tego korzysta bo ciężko o wizę...

Nie mów tak, bo ktoś uwierzy. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×