Jump to content
DD

Przyszłość serwisu Złapane.pl

Recommended Posts

Może przyczyną małej ilości złapanych(.pl) domen jest brak spadających ciekawych domen bez opcji?

Edited by necik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może przyczyną małej ilości złapanych(.pl) domen jest brak spadających ciekawych domen bez opcji?

 

Przyczyny są trzy, podałeś jedną z nich. A więc:

1. Istniejące opcje na prawie wszystkie atrakcyjne domeny (choć to nie zawsze jest przeszkodą, wszak na wspomniane samochód.pl czy grotasolna.pl też były opcje ;-)

2. Ogromne obciążenie serwera EPP przez innych łapaczy przez co model inny niż flood już się nie za bardzo sprawdza, ale spokojnie czekam na rozwój sytuacji po wprowadzaniu zapowiadanych przez NASK zmian.

3. Złapanych domen jest codziennie kilkanaście-kilkadziesiąt, jednak ułamek z nich trafia na aukcję, większość zamawia jedna tylko osoba (a czasem są to faktycznie bardzo ładne domeny i aż mi ich żal ;-).

 

To tak w wielkim skrócie, a oficjalne stanowisko w sprawie przedstawię jutro.

 

 

PS. Dziękuję za ten wpis, to była miła niespodzianka. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym blogiem to masz rację, już pisałem o tym w jakimś wpisie na blogu.

Generalnie rzecz biorąc, to każdy mały Registar ma swoją niszę, bo łapie sobie domeny na własny użytek. ;) U PB w moim mniemaniu aukcje na Złapane.pl są dla niego jakimś dodatkiem do całej "imprezy" i wydaje mi się że on to tak traktuje na dzisiaj. Jakie miał plany mocarstwowe to nikt tego nie będzie wiedział. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt, że jest sporo opcji założonych, mimo to jeszcze parę miesięcy temu łapałem całkiem sporo fajnych domenek na Złapane. I lubiłem je tam łapać bo były tańsze. No a teraz coś przysiadło, złapane.pl zaczyna się pokrywać wartwą kurzu i zapomnienia a dropped.pl przejmuje cały rynek. Poza tym przydałoby się ruszyć z jakimiś działaniami marketingowymi, programem partnerskim, dogadać się z innymi, mniejszymi partnerami NASK i połączyć siły. Żaden monopol nie jest dobry i chociaż jestem zadowolony z dropped.pl to zdrowszym rozwiązaniem byłoby aby na rynku działały 2-3 równorzędne podmioty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
PS. Dziękuję za ten wpis, to była miła niespodzianka. :-)

Tym razem potraktowałem Cię łagodnie. Jak się nie weźmiesz do roboty, to następny wpis za rok nie będzie już taki "miękki".. ;) ;)

 

Swoją drogą pomysł przemowild, żeby dogadać się z innymi, mniejszymi Partnerami NASK wydaje się być całekiem ciekawy..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swoją drogą pomysł przemowild, żeby dogadać się z innymi, mniejszymi Partnerami NASK wydaje się być całekiem ciekawy..

 

Tak to działa np. w Hiszpanii. Czołowy i zdaje się jedyny łapacz domen nie przechwytuje ich samodzielnie. Domeny przechwytywane są przez niezależne firmy domenowe współpracujące w sieci Backorder.es. Działa to tak: zlecasz przechwycenie domeny, informacja trafia do wszystkich firm w sieci, które próbują ją przechwycić. Raz przechwyci firma X innym razem firma Y. Dla domainera to nie ma znaczenia. Backorder.es sprzedaje domenę w formie licytacji, dzieli się zyskiem z łapaczem a domainer później decyduje czy chce trzymać domenę w firmie, która ją złapała czy przenieść gdzieś indziej.

 

Na naszym rynku takie rozwiązanie też z powodzeniem może być zastosowane. Dropped.pl ma 6 umów partnerskich. Jeśli Złapane.pl dogada się z 4-5 partnerami i zaczną współpracować, to będą łapać więcej. Miałem nawet wstępny projekt stworzenia takiej sieci ale postanowiłem iść w innym kierunku i pracuję nad koncepcją bardziej efektywnej sprzedaży domen a nie ich łapania. Na łapaniu się nie znam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swoją drogą pomysł przemowild, żeby dogadać się z innymi, mniejszymi Partnerami NASK wydaje się być całekiem ciekawy..

 

DD

Pomysł jest ciekawy, tylko ile będzie trwało "dogadywanie się"? Stworzenie przeciwwagi dla Dropped jest możliwie, ale Daniel nie zapominaj, że to musi być pięciu partnerów (najmniej). ;) Żeby to miło ręce i nogi to muszą być jakieś fuzje na rynku przechwytywaczy. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
to była miła niespodzianka. :-)

 

pb, to proszę bardzo, masz jeszcze jedną niespodziankę :-)

 

na Twoim serwisie chyba nawet przypadkowo, bo wystawiałem z ciekawości, sprzedałem swoją pierwszą domenę na aukcji. to było prawie rok temu.

 

pamiętam, że Twój serwis odróżniał się od innych bo nie przepuszczałeś przez swoje subiektywne sito domenowych śmieci. trochę się wtedy nauczyłem co jest dobrego w domenach.

 

dzięki Tobie grono uzależnionych od literek z rozszerzeniem .pl powiększyło się

Edited by Paulinho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie brakuje dawnej pozycji złapane.pl na rynku. Teraz wszystkie serwisy przechwytujące oprócz dropped.pl są takie same i jeżeli nic się nie zmieni to prędzej lub później dropped.pl wykończy każdą konkurencję. Pozycja dropped jest już niezagrożona ze względu na potężną ilość opcji, do tego pomysłowość Michał, który praktycznie każdą nową funkcjonalność wprowadzał jako pierwszy (Aftermarket, domeny słowackie, powiązanie z parkingiem, itd.).

Nie tak dawno proponowałem pb powrót do poprzedniego modelu, gdzie były aukcje prywatne. Ale skoro pb nie chce tego wprowadzić, to może ktoś inny o tym pomyśli. Wg mnie to może przyciągać użytkowników bo zawsze jest jakaś tam szansa na okazjonalny zakup domeny i powód, żeby odwiedzić stronę przechwytywacza. Mało komu chce się przeglądać codzienne listy przechwyconych domen, gdzie >99% z nich to śmieci, a gdy otrzymuje te listy od 3 firm to już w ogóle mija się to z celem.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

coś mi to podejrzanie wygląda na zmowę :lol:

DD rozpoczyna temat o Złapane i równocześnie zbiega się to z wprowadzeniem zmian w PPD. :)

W każdym razie gratulacje i oby tak dalej :)

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites
coś mi to podejrzanie wygląda na zmowę :lol:

DD rozpoczyna temat o Złapane i równocześnie zbiega się to z wprowadzeniem zmian w PPD. :)

W każdym razie gratulacje i oby tak dalej :)

 

 

Nosa miał chłopak. Nie on jeden w tym wątku, zresztą. Ale póki co, ćśśś. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×