Jump to content
Sign in to follow this  
Bazyli

Dobre domeny na sprzedaż

Recommended Posts

Kiedyś wystarczyło mieć nonIDNa, obecnie trzeba mieć obie wersje domeny, w przyszłości wystarczy IDN.

DD

 

Moim zdaniem sam IDN nie wystarczy, no chyba, że ktoś chce robić interesy wyłącznie w Polsce. Obie wersje długo jeszcze będą współistniały, a keywordy, które nie wymagają wersji IDN są/będą najbardziej pożądane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie tak ;)

W radiu słyszałem ze jest dziś dzień recyklingu ...wymieniali nawet firmy sponsorujące ale nie słyszałem czy był tam after , last czy inne .Te domeny to sami widzicie pokłosie owczego pedu kupowania śmieci i taka jest prawda .To ze czasami sprzeda sie jakaś domenka typu totalny szajs za 1500 zl to nie znaczy ze można to pomnożyć przez ilość sztuk ze swoich zasobów . A takie zaklinanie deszczu ze generyki sa coraz mniej warte i do nich zaliczać niektóre wynalazki (tu bez przykładów ) to takie gadanie dla gadania .Do tego jeszcze co jakis czas info o coraz większym znaczeniu badziewia typu IDNy i mamy cały obraz rynku :P Rynek sam sie unormuje za parę lat jak już te wszystkie śmiecie co sa teraz rejestrowane będą wolne jak sanki w lecie .Bowiem posiadacze śmiecia muszą sie na własnej skórze przekonać ze nie ma sensu tego trzymać .Poki co jeszcze nie robią bilansu strat ale sytuacja ich do tego przekona. Tyle w temacie

 

dokładnie tak jak napisał brownpoint - smieci zmienią właściciela i nie będzie ich mniej - myślę, że wraz z przyrostem ilości domen tych tzw śmieci będzie coraz więcej i ... nawet to co teraz nazywasz smieciami będzie miało swoje konkretne-wyższe ceny

 

wątek zlikwidowany - trudno, ale nie uważam, aby był on w jakikolwiek szkodliwy- domen nie da się tak łatwo do siebie porównać, żeby KK widząc ceny D2D od razu wykorzystał to przy zakupie domeny dla siebie - poza tym granica pomiędzy domainerem a KK staje się często niezauważalna - nie regulujmy i nie ukrywajmy niczego na siłę:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wracając do tematu, taki wątek zupełnie nie miał prawa bytu ponieważ wielu nowych 'inwestorów domenowych' uważa, że każda posiadana przez nich domena jest dobra - przecież nikt nie rejestruje słabych domen, jeżeli rejestruje to w przekonaniu, że są to dobre domeny.

 

Niby wszyscy rejestrują dobre domeny, a jakoś 'śmieci' jest wiele ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wracając do tematu, taki wątek zupełnie nie miał prawa bytu ponieważ wielu nowych 'inwestorów domenowych' uważa, że każda posiadana przez nich domena jest dobra - przecież nikt nie rejestruje słabych domen, jeżeli rejestruje to w przekonaniu, że są to dobre domeny.

 

Niby wszyscy rejestrują dobre domeny, a jakoś 'śmieci' jest wiele ;)

Tak mi właśnie wpadła myśl do głowy, że dodawane w wątku domeny powinny mięc jakiś minimalny wiek - np. 2 lata ;) Trochę :P :P :P by się odsiało automatycznie :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

... ktoś już chyba o tym mówił w skasowanym temacie, ale gdyby jeszcze dodatkowym wymogiem był przynajmniej rzeczownik w mianowniku, istniejący w słowniku (np. PWN) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
duzo domen jest lub było przedluzanych na opcje

Ale te domeny mają chyba daty rejestracji w 2008, bo już w 2009 przedłużenia były po 40 zł. Zresztą wystarczyłoby nawet gdyby limit był, że domena starsza niż 12 miesięcy. Największe nindże nie były nigdy przedłużane i są zarejestrowane w ciągu ostatnich 12 miesięcy ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak mi właśnie wpadła myśl do głowy, że dodawane w wątku domeny powinny mięc jakiś minimalny wiek - np. 2 lata :P Trochę :);):P by się odsiało automatycznie :P

 

DD

no to hotels.pl, weterynarz.pl, kredytsamochodowy.pl inne złapane przez opcje by sie nie załapały - moze lepiej:

 

abo minimum 2 letni wiek, albo starszy niż 2lata wpis w web.archive

Share this post


Link to post
Share on other sites
no to hotels.pl, weterynarz.pl, kredytsamochodowy.pl inne złapane przez opcje by sie nie załapały - moze lepiej:

 

abo minimum 2 letni wiek, albo starszy niż 2lata wpis w web.archive

Na przykład :P

 

Zresztą nie chodzi o to ile dobrych domen by się nie załapało (bo przez opcje, bo złapane itd.), ale ile nindż udałoby się wyeliminować ;) Korzyści większe niż straty :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
albo starszy niż 2lata wpis w web.archive

 

web.archive nie zawsze się aktualizuję. Mam np. domeną na której jest serwis (to ważne) od ok. 2 lat - wpisu w web.archive do tej pory nie ma...

Share this post


Link to post
Share on other sites
web.archive nie zawsze się aktualizuję. Mam np. domeną na której jest serwis (to ważne) od ok. 2 lat - wpisu w web.archive do tej pory nie ma...

no to wtedy opcja, ze domena starsza niż dwa lata ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedyś wystarczyło mieć nonIDNa, obecnie trzeba mieć obie wersje domeny, w przyszłości wystarczy IDN.

 

Nie ma takiej możliwości, by IDN całkowicie zastąpił nonIDN. To więcej niż pewne. Zawsze będzie istniał problem przy wpisaniu w pasek adresu np domeny arabskiej, domeny zapisanej cyrylicą, czy nawet znaków diakretycznych języka hiszpańskiego, czeskiego etc. przez osoby nie posiadające na klawiaturze znaków niezbędnych do ich zapisania (kody zna niewiele osó;) Dlatego tez IDN nigdy nie będzie równy nonIDN, dla mnie to sprawa oczywista.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma takiej możliwości, by IDN całkowicie zastąpił nonIDN. To więcej niż pewne. Zawsze będzie istniał problem przy wpisaniu w pasek adresu np domeny arabskiej, domeny zapisanej cyrylicą, czy nawet znaków diakretycznych języka hiszpańskiego, czeskiego etc. przez osoby nie posiadające na klawiaturze znaków niezbędnych do ich zapisania (kody zna niewiele osó:P Dlatego tez IDN nigdy nie będzie równy nonIDN, dla mnie to sprawa oczywista.

Założysz się? ;)

 

Jak często obecnie wpisujesz w adres przeglądarki stronę arabską? :P

 

Wprowadzenie klawiatury przez Google to pierwszy krok, żeby ułatwić wpisywanie zagranicznych adresów IDN.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Założysz się? :P

 

Jak często obecnie wpisujesz w adres przeglądarki stronę arabską? ;)

 

Wprowadzenie klawiatury przez Google to pierwszy krok, żeby ułatwić wpisywanie zagranicznych adresów IDN.

 

DD

 

również nie skreślałbym IDNów - ostatnio miałem przyjemność sprzedać kilka IDNów bez posiadania wersji nonIDN - może kwoty nie były zawrotne ale też nie były strasznie niskie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wprowadzenie klawiatury przez Google to pierwszy krok, żeby ułatwić wpisywanie zagranicznych adresów IDN.

 

Na klawiaturze Google nie ma niemieckich literek, cyrylicy także nie ma, bazuje ona na lokalnych ustawieniach. Poza tym jakoś nie widzę biznesmena Kowalskiego, który wpisuje IDNa po arabsku choćby ze względu na umiejętności łączenia ich ogonków" z innymi "wężykami". ;)

Edited by Arcanis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Założysz się?

 

Zależy o co ;)

 

Jak często obecnie wpisujesz w adres przeglądarki stronę arabską? :P

 

Wprowadzenie klawiatury przez Google to pierwszy krok, żeby ułatwić wpisywanie zagranicznych adresów IDN.

 

DD

 

Arabską niezbyt często, ale pokazuje to skalę problemu. Nawet gdybym miał serwis adresowany głównie dla Polaków, to sama myśl, że ktokolwiek spoza Polski może na stronę się nie dostać, nie dała by mi spać :P Sami zresztą wiecie, że internautów z różnych stron świata odwiedzajacych nasze witryny jest całkiem sporo. Co do klawiatury, to Google takową wprowadził, ale przecież adres domeny wpisujemy w pasek adresu. Gdyby przyjąć, że programiści wiodących przeglądarek wprowadzą stosowane zmiany w kodzie to i tak jest ale...Często już korzystałeś z takiej klawiatury (google)? Sporo banków korzysta z podobnego rodzaju zapezpieczeń przy wpisywaniu np. hasła do e-bankingu. Często z tego korzystasz? :P

Edited by blazej

Share this post


Link to post
Share on other sites

@blazej O dobrą domenę :P

 

Zagraniczny kontrahent i tak nas pewnie znajdzie przez Google. Potem doda do zakładem, bo i tak nie będzie pamiętał jak wpisać tę polską nazwę. I po kłopocie. Poza tym dla serwisów pod zagraniczną klientelę jest przecież domena .eu ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Niektórzy nie potrafią się pogodzić z tym, że przespali rozwój technologiczny, a ich kiedyś tak szanowane nonIDNy (literówki) z dnia na dzień tracą na wartości.

 

Tak jak Daniel pisze: w przyszłości nonIDNy będą kompletnie zbędne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niektórzy nie potrafią się pogodzić z tym, że przespali rozwój technologiczny, a ich kiedyś tak szanowane nonIDNy (literówki) z dnia na dzień tracą na wartości.

 

Tak jak Daniel pisze: w przyszłości nonIDNy będą kompletnie zbędne.

 

wow widzę że nie jestem sam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niektórzy nie potrafią się pogodzić z tym, że przespali rozwój technologiczny, a ich kiedyś tak szanowane nonIDNy (literówki) z dnia na dzień tracą na wartości.

 

Tak jak Daniel pisze: w przyszłości nonIDNy będą kompletnie zbędne.

To raczej niektórzy nie mogą się pogodzić, że przespali rozwój technologiczny jak wchodziły non-idn ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W przyszłości nonIDNy zbędne... tzn. za ile lat? Czy prędzej nie doczekamy się teleportacji miejskiej? ;)

 

ja osobiscie uwazam że nie beda zbedne lecz staną się głownymi domenami a nonIDNy pozostaną

Share this post


Link to post
Share on other sites
To raczej niektórzy nie mogą się pogodzić, że przespali rozwój technologiczny jak wchodziły non-idn ;)

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×