Jump to content
DD

MeetDomainers 2010 w Sopocie

Recommended Posts

Kto powiedział, że jedynym zainteresowanym zakupem jest firma apple ?

A firmy, które zajmują (lub beda zajmować) się dystrybucją tabletu, ew. ktoś kto założy portal o tematyce ipada, wydawnictwa które będą oferować produkty związane z ipadem to one nie są potenecjalnym klientem ? Przecież maja być jacyś zagraniczni inwestorzy......

 

Przyjmując w 2009 roku domenę np. magda.pl analizowaliście ile kobiet o imieniu Magda przyjedzie, czy może liczyliście ilu właścicieli firm o nazwie magda będzie, a moze chodziło o liczbę mężczyzn, których zona nosi takie imię.

 

Otrzymując cytowane uzaasdnienie dlaczego nie mogę sprzedac domeny odnoszę wrażenie, że ten cały zlot to jest z góry "ułożony", a będą w nim uczestniczyć osoby "wybrane". Nasuwa mi się myśl, że może osoby, które "kwalifikują" domeny do sprzedaż maja z tego jakieś ukryte profity. Szczerze mówiąc uzasadnienie P. Daniela jest bezsensowne.

 

 

Chciałabym poznać tych wybrańców losu, których domeny pojawią się na aukcji..... heh

:)

jesteś gotów wystawić ją od złotówki i przekazać jeśli za tyle się sprzeda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam nie zgłaszam żadnej domeny na aukcję, bo znowu pójdzie za darmo :)

Inwestorzy z Polski nie będą raczej czekać na zakup domeny na takiej aukcji - lepiej wyprzedzić konkurencję i uderzać bezpośrednio do abonenta.

Z kolei inwestorzy z zagranicy często nie znają poprawnej formy w .pl i muszą polegać na opiniach swoich doradców..

Tak to już jest, że dobre domeny sprzedają się za grosze, a różne inne głośniki za 6 iksów ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jesteś gotów wystawić ją od złotówki i przekazać jeśli za tyle się sprzeda?

 

 

 

a kto powiedział, że mam ją wystawić od złotówki ? Cena minimalna nie jest z góry określona no chyba, że coś się pozmieniało od ostatnich lat.

Wspominana wcześniej domena magda.pl miała cenę minimalną 7000 zł, a nie 1 zł. Co prawda kupca nie było, ale próbować trzeba.

U mnie teoria "siedź w kącie, a znajdą cię" nie przyniosła oczekiwanych efektów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kto powiedział, że jedynym zainteresowanym zakupem jest firma apple ?

A firmy, które zajmują (lub beda zajmować) się dystrybucją tabletu, ew. ktoś kto założy portal o tematyce ipada, wydawnictwa które będą oferować produkty związane z ipadem to one nie są potenecjalnym klientem ? Przecież maja być jacyś zagraniczni inwestorzy......

 

Przyjmując w 2009 roku domenę np. magda.pl analizowaliście ile kobiet o imieniu Magda przyjedzie, czy może liczyliście ilu właścicieli firm o nazwie magda będzie, a moze chodziło o liczbę mężczyzn, których zona nosi takie imię.

 

Otrzymując cytowane uzaasdnienie dlaczego nie mogę sprzedac domeny odnoszę wrażenie, że ten cały zlot to jest z góry "ułożony", a będą w nim uczestniczyć osoby "wybrane". Nasuwa mi się myśl, że może osoby, które "kwalifikują" domeny do sprzedaż maja z tego jakieś ukryte profity. Szczerze mówiąc uzasadnienie P. Daniela jest bezsensowne.

 

 

Chciałabym poznać tych wybrańców losu, których domeny pojawią się na aukcji..... heh

:)

Może i to niegrzeczne, ale mówiąc krótko: DD dostanie kilkaset domen od użytkowników z forum, z pośród których musi wybrać najciekawsze i najlepsze ~30. Twoja pewnie jest poza tą trzydziestką.

Użytkowników di.pl jest kilka tysięcy, gdyby DD miał spełnić każdą zachciankę to aukcja 4140 domen (liczba userów) trwałaby 2 dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może i to niegrzeczne, ale mówiąc krótko: DD dostanie kilkaset domen od użytkowników z forum, z pośród których musi wybrać najciekawsze i najlepsze ~30. Twoja pewnie jest poza tą trzydziestką.

Użytkowników di.pl jest kilka tysięcy, gdyby DD miał spełnić każdą zachciankę to aukcja 4140 domen (liczba userów) trwałaby 2 dni.

 

 

No, to tłumaczenie wydaje się bardziej sensowne. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szczerze mówiąc uzasadnienie P. Daniela jest bezsensowne.

Zważywszy na pogodę nie pozostaje mi nic innego jak się z Tobą zgodzić :) Natomiast wytłumaczenie pozostałych Użytkowników di.pl ma już dużo więcej sensu ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmmm .....

 

To mogę tę domenę zgłosić na aukcje czy nie ? ;)

 

Powiedzmy sobie prawdę jeżeli nie 1zł to za ile byś ją chciał wystawić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powoli zbliżamy się do końca lipca a to oznacza między innymi, że zaczynają napływać nowe rejestracje na MeetDomainers od tych wszystkich, którzy nie zdecydowali się na rejestrację w cenach Early Bird lub po prostu wcześniej nie słyszeli o spotkaniu w Sopocie.

 

Miło mi poinformować, że do Uczestników MD dołączył między innymi dyrektor inwestycyjny funduszu inwestycyjnego, którego kapitalizacja przekracza 200 milionów EUR. Będzie nam też miło gościć przedstawicieli z Agory, którzy być może wezmą udział w Spotkaniu również jako Prelegenci.

 

To nie koniec newsów z naszej strony ;) Ten tydzień zostanie poświęcony na wybranie domen na aukcję. Wkrótce szczegóły.

 

Niezdecydowanych zapraszam do rejestracji na MeetDomainers w Sopocie! :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saint powiedział, że się postara w tamtym roku, ale nie wyszło. Mam nadzieję, że ktoś ma takie chody iż łaskawie przyjadą.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Saint powiedział, że się postara w tamtym roku, ale nie wyszło. Mam nadzieję, że ktoś ma takie chody iż łaskawie przyjadą.

 

Jak bedzie w Katowicach, badz gdzies w okolicach, to (nic nie obiecujac) moze byloby PR Katowice i TV Silesia ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba wakacje się skończyły, bo widzę ogólne poruszenie na rynku domen. Przejawia się to zarówno w ofertach na domeny, jak i zgłoszeniach bardzo dobrych domen na aukcję w Sopocie, jak i zgłoszeniach chęci wzięcia udziału w aukcji. Jako, że otrzymuję dużo zapytań o listę domen, które zostaną wystawione na aukcji, dlatego taka lista na dniach zostanie ogłoszona. Część domen zatwierdzę sam. Dla tych, co do których nie będę przekonany - poproszę o Waszą opinię na di.pl. Stay tuned!

 

P.S Dla grup zorganizowanych (dwie osoby i więcej) istnieje możliwość nabycia biletów na MeetDomainers w cenie niższej niż 800 PLN netto. Nie będzie to cena niższa niż poprzedni próg cenowy, czyli 600 PLN netto, ale na kilku biletach można wynegocjować już spory rabat rzędu kilkuset PLN. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poniżej wstępna lista domen na aukcję MeetDomainers w Sopocie, nie jest jeszcze zamknięta i nie wszystkie domeny, które się na niej znajdują muszą się ostatecznie znaleźć na aukcji. Cen też na razie nie podaję, ale są uszeregowane od najdroższej do najtańszej.

 

Dziś też umieszczę sondę na di.pl odnośnie 30-40 innych domen, z których kilka również może trafić na aukcję. Te, które otrzymają najwięcej Waszych głosów będą miały najwięcej szans.

 

pr.pl

broker.pl

rynek.pl

fitness.pl

biżuteria.pl (IDN)

haker.pl

nawozy.pl

maszynyrolnicze.pl

księgowość.pl (IDN)

drinki.pl

hotele.info, hostele.info (pakiet)

ts.pl

an.pl

pozycjonowanie.com

budowanie.pl

agh.pl

klaun.pl

szlifierki.pl

dominik.pl

pogrzeby.com

szczepionka.pl

przepisy.com

banany.pl

moldawia.pl (nonIDN)

pediatra24.pl

marcin.pl

fabrykamebli.pl

słodycze.pl (IDN)

gazłupkowy.pl (IDN)

niania.eu

hodowle.pl

zdrowie.biz

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cen też na razie nie podaję, ale są uszeregowane od najdroższej do najtańszej.

W ubiegłym roku pisałeś, że preferujesz ceny od 1 zł więc liczę, że ta najdroższa będzie wystawiona właśnie w takiej cenie :wacko:

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
W ubiegłym roku pisałeś, że preferujesz ceny od 1 zł więc liczę, że ta najdroższa będzie wystawiona właśnie w takiej cenie :)

Chciałbym, żeby tak było - wtedy wszystkie byłyby od złotówki :wacko:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Reszta to komplety?

Już poprawiłem i gdzie trzeba dopisałem IDN lub nonIDN.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Można bylo zglaszać?

Topowe keywordy - nie zaszkodzi spróbować. Jeśli masz podobne nazwy w .info to zapraszam, jeszcze nie jest za późno.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Topowy nie jest ale internacjonalowy :wacko:

Zastanawialem się nad

immobiliser.info

Myślałem raczej o wakacje.info, kredyty.info, noclegi.info itp. :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×