Jump to content
CzarnyElo

Dropped za dużo nas kroi! Ogłaszamy strajk?!

Recommended Posts

Witam,

 

rozumiem, że Dropped zarabia na przechwyceniu domen dla nas domainerów (jeśli mogę się tak nazywać z moim doświadczeniem...), pobiera procenty od kwot licytacji, aukcji, czy transakcji escrow. Wymyśla coraz to nowe pomysły niby usprawniające działanie systemu, ale głównie przynoszące poważne zyski samemu serwisowi takie jak np. dołączanie do aukcji prywatnych.

 

Nie rozumiem natomiast tego, że Dropped również chce zarabiać na wypłatach na konto bankowe ciężko zarobionych, objętych poważnym ryzykiem zainwestowanych i zarobionych poniekąd dzięki ich serwisowi pieniędzy :/

 

Jest jakieś wytłumaczenie? Co powiecie na strajk? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Było to tłumaczone wielokrotnie - od każdej wpłaty na Dropped platnosci.pl pobieraja od nas prowizje - ktora staramy sie uzupelnic procentem od wyplaty -> jezeli ludzie przekonaja sie i zaczna korzystac z subkont indywidualnych wtedy zlikwidujemy oplaty od wyplat.

 

Pozdrawiam,

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Było to tłumaczone wielokrotnie - od każdej wpłaty na Dropped platnosci.pl pobieraja od nas prowizje - ktora staramy sie uzupelnic procentem od wyplaty -> jezeli ludzie przekonaja sie i zaczna korzystac z subkont indywidualnych wtedy zlikwidujemy oplaty od wyplat.

 

Pozdrawiam,

Michał

 

Właśnie wczoraj pisałem w tej sprawie e-mail`a do supportu. W tej chwili czekam na odpowiedź.

Chodzi o to czy jest możliwa wypłata środków zgromadzonych na koncie w Dropped w kwocie równoważnej środkom wpłaconym przy pomocy przelewu.

Od jakiegoś czasu wpłacam pieniądze do Dropped nie używając (drogich) szybkich płatności, czy teraz będę miał z tego korzyść w postaci możliwości wypłaty bez prowizji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy większych sumach - po wczesniejszym kontakcie jest to mozliwe - prosze sprawdzic ticket poniewaz z tego co kojarze odpowiedz na niego padła po kilku minutach ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy większych sumach - po wczesniejszym kontakcie jest to mozliwe - prosze sprawdzic ticket poniewaz z tego co kojarze odpowiedz na niego padła po kilku minutach ;-)

 

Ok, jest odpowiedź. Wynika z niej, że mogę sobie darować robienie przelewów i czekanie na wpłate. Po prostu Dropped i tak to nie obchodzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Było to tłumaczone wielokrotnie - od każdej wpłaty na Dropped platnosci.pl pobieraja od nas prowizje - ktora staramy sie uzupelnic procentem od wyplaty -> jezeli ludzie przekonaja sie i zaczna korzystac z subkont indywidualnych wtedy zlikwidujemy oplaty od wyplat.

 

Pozdrawiam,

Michał

Noname wiele Firm obsługuje platnosci.pl, ale nigdy nie spotkałem się z płaceniem dodatkowej prowizji dla Firmy korzystającej z usług platnosci.pl, zapewne takie rzeczy ustala się z nimi indywidualnie i tamte Firmy po prostu nie płacą prowizji (wynegocjowali lepszy plan) lub płacą ją i nie płaczą :)

 

Przy większych sumach - po wczesniejszym kontakcie jest to mozliwe - prosze sprawdzic ticket poniewaz z tego co kojarze odpowiedz na niego padła po kilku minutach ;-)

Można wiedzieć o jakie sumy chodzi? XX XXX czy X XXX też?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Noname wiele Firm obsługuje platnosci.pl, ale nigdy nie spotkałem się z płaceniem dodatkowej prowizji dla Firmy korzystającej z usług platnosci.pl, zapewne takie rzeczy ustala się z nimi indywidualnie i tamte Firmy po prostu nie płacą prowizji (wynegocjowali lepszy plan) lub płacą ją i nie płaczą :)

Prosze mi wierzyc - ze rozmowy były i zapewne jeszcze nie raz beda - poki co nie ma takowej mozliwosci - a i tak mamy jedne z nizszych stawek prowizji porównując konkurencyjne serwisy szybkich platnosci.

 

Można wiedzieć o jakie sumy chodzi? XX XXX czy X XXX też?

 

Jezeli Pana klient oplaci domene kupiona przez Escrow za pomoca przelewu na subkonto - mozemy tę kwotę wyplacić bez prowizji - sprawa dotyczy przelewow od XXXX w góre.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W ppd jest tak samo.
w ppd jest gorzej, bo nawet wpłacana kasa na nasze konto ma +3%, dla mnie jest to delikatnie mówiąc nie do zaakceptowania bo nie mam ochoty czekać na zwykły przelew, w tym aspekcie wygrywa konkurencja.

 

Co do tematu, jakby miał wyglądać ten strajk ? :) (jakaś alternatywa na przeprowadzenie transakcji ?)

Share this post


Link to post
Share on other sites
w ppd jest gorzej, bo nawet wpłacana kasa na nasze konto ma +3%, dla mnie jest to delikatnie mówiąc nie do zaakceptowania bo nie mam ochoty czekać na zwykły przelew, w tym aspekcie wygrywa konkurencja.

 

Nie *nawet*, lecz *tylko*. Wypłata jest bez opłat, a 3% płacą tylko ci, którzy wybiorą szybkie płatności. Decyzja jest w pełni świadoma, kto nie chce prowizji od wpłat, wybiera zwykły przelew, a dzięki temu wypłata jest dla wszystkich darmowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Było to tłumaczone wielokrotnie - od każdej wpłaty na Dropped platnosci.pl pobieraja od nas prowizje - ktora staramy sie uzupelnic procentem od wyplaty -> jezeli ludzie przekonaja sie i zaczna korzystac z subkont indywidualnych wtedy zlikwidujemy oplaty od wyplat.

 

Pozdrawiam,

Michał

Sorki , ale to Wy powinniscie wziasc na siebie koszta obslugi tych platnosci. Na chwile obecna rozumiem, ze brak duzej konkurencji pozwala Wam na tego typu praktyki. Ciekawe jakby na to spojzal UOKiK... Trzeba by zapytac :)

 

 

 

Nie *nawet*, lecz *tylko*. Wypłata jest bez opłat, a 3% płacą tylko ci, którzy wybiorą szybkie płatności. Decyzja jest w pełni świadoma, kto nie chce prowizji od wpłat, wybiera zwykły przelew, a dzięki temu wypłata jest dla wszystkich darmowa.

 

Wprawdzie nie w tym dziale, ale proponuje do listy posiadanych kont dolaczyc jeszcze dwa banki: ING i PKO/Inteligo. Wtedy z checia zaczne robic przelewy bez posrednictwa platnosci.pl, a i Wy mielibyscie w tych bankach przelewy momentalnie po kliknieciu u mnie przycisku "zaplac". W ING konto firmowe Direct kosztuje 0zl (slownie: zero złotych), a w Inteligo kilka zl, wiec sa to naprawde male koszta, a zdecydowanie by umilily zycie Waszym klientom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie by bylo miec mozliwosc (alternatywna) transferowania pieniedzy wewn. dropped/ppd

 

Wtedy uzytkownicy legalnie miedzy soba mogli by przelewac pieniadze miedzy panelami a potem rozliczac siebie przelewem bankowym

 

Mozna obecnie oczywiscie robic rozne ustawki i odnawiac komus domeny po (chwilowym) transferze domeny na czyjes konto z pieniedzmi.

Nie zawsze jest to dobre rozwiazania i nie dziala to przy domenach premium - obawa przez "niezwroceniem" domeny poprzedniemu wlascicielowi,

Rowniez takie rozwiazanie nie sprawdzi sie przy przelewaniu duzych kwot.

 

Jesli ktos podejmie sie takiego dzialania i stworzy specjalny temat na forum np pt: "przelewy wewn" to moze uzytkownicy stworza takie rozwiazanie sami.

 

Aaa..

moze warto porozmawiac z bluecash.pl o wdrozeniu rozwiazania platnosci i przelewow?

Edited by vips

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wtedy uzytkownicy legalnie miedzy soba mogli by przelewac pieniadze miedzy panelami a potem rozliczac siebie przelewem bankowym

 

Do wprowadzenia takiej funkcji trzeba mieć koncesję na usługi finansowe. Przepraszam za OT.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do wprowadzenia takiej funkcji trzeba mieć koncesję na usługi finansowe. Przepraszam za OT.

 

zamiast transferowac kwoty pieniezne miedzy panelami mozna transferowac punkty

czyli 1zl = 1pkt i nie ma sie wtedy doczynienia z przelewami :) zaplata za punkty idzie normalnym przelewem miedzy uzytkownikami

 

ale skoro piszesz ze trzeba koncesje to umywam rece...

 

btw: kokos i inne serwisy bazujace na przelewach nie zawsze maja licencje i jak sie okazuje dzialaja legalnie (tak.. tak wiem.. ktos napisze ze na granicy prawa).

 

 

ps.

serwis moze wprowadzic rowniez profil transferowy/tymczasowy...

serwis wystawia domene np: tymczasowytransfer.ppd.pl na sprzedaz i wysyla linka do uzytkownika do prywatnej aukcji (tego co ma kase w panelu)

osoba z pieniedzmi "kupuje" domene placac za nia i pieniadze trafiaja na tymczasowy profil

nastepnie link do konta tymczasowego link dostaje osoba ktora odbiera pieniadze/punkty - reszta do opracowania

 

oczywiscie mozna by wprowadzic mechanizm weryfikacji przelewu miedzy stronami ale nie ma sie co rozpisywac jesli trzeba miec licencje/koncesje itp

Edited by vips

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najlepiej gdyby prowizja malała z wysokością kwoty, gdyż teraz bardziej się opłaca robić duże transakcje poza Dropped.pl.

 

mala albo stala (nie %)

 

POPIERAM!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej abyśmy dopłacali do tego, że ktoś chce sprzedawać u nas domeny :D

 

Prowizja Platnosci.pl ~2.5%

Prowizja jaką pobieramy od sprzedaży domeny ~2.0%

 

Czyli jak rozumiem, do każdej transakcji powinniśmy jeszcze dopłacić 0.5% :)

 

W zeszłym roku padł pomysł, aby połączyć prowizję od wypłaty i prowizję od sprzedaży w jedną, trochę mniejszą (~4.0%). Pomysł został odrzucony przez użytkowników forum, ponieważ część osób kupuje domeny ze środków ze sprzedaży innych domen, i woli niższą prowizję od samej sprzedaży.

 

Możemy powrócić do tego pomysłu, i zaproponować nieco wyższą stawkę za samą sprzedaż, ale bez żadnych prowizji od wypłaty. Muszę przeliczyć dokładnie na podstawie statystyk sprzedaży, jak to miałoby wyglądać.

 

Prowizja progresywna (im większa kwota, tym niższa) jest także możliwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zabawni jestescie, w porownaniu do zagranicznych serwisow dropped pobiera praktycznie znikome oplaty :)

 

Sedo bierze 10% i się nie przejmuje, organizatorzy aukcji na żywo biorą 15%, a niedawno czytałem news o nowym serwisie aukcyjnym, gdzie newsopiśca ekscytował się niespotykanie niską prowizją 8%. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strajk będziecie robić bo ktoś chce zarabiać na pracy którą wykonuje? Strajki to robią użytkownicy fotki i grono.net, a nie poważni ludzie :)

Nie spodziewaliście się chyba, że ktoś będzie dopłacał do interesu.

 

Uwielbiam roszczeniową postawę polskich internautów - "wszystko nam się należy i będziemy strajkować!" :D

 

"There ain't no such thing as a free lunch".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sedo bierze 10% i się nie przejmuje, organizatorzy aukcji na żywo biorą 15%, a niedawno czytałem news o nowym serwisie aukcyjnym, gdzie newsopiśca ekscytował się niespotykanie niską prowizją 8%. ;-)

 

Jak chcesz skorzystać tylko z Sedo escrow i domena jest z zewnątrz płacisz tylko 3%.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak chcesz skorzystać tylko z Sedo escrow i domena jest z zewnątrz płacisz tylko 3%.

Ale minimum €\$50 tak czy siak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wierzę, że na tym forum padają nadal takie pomysły. Jak komuś prowizja się nie podoba to niech nie korzysta, nie ma przymusu, wolny rynek.

 

To prywatna firma! Ja bym chciał, żeby była duża prowizja za wystawienie co ograniczy słabe domeny podczas przeglądania. Ktoś zastrajkuje ze mną?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×