Jump to content
CzarnyElo

Dropped za dużo nas kroi! Ogłaszamy strajk?!

Recommended Posts

Ja bym chciał, żeby była duża prowizja za wystawienie co ograniczy słabe domeny podczas przeglądania. Ktoś zastrajkuje ze mną?

Jestem za! Opłata za wystawienie aukcji to dobry pomysł i żyła złota dla Dropped! :)

 

A na poważnie to faktycznie taka opłata ograniczyłaby ilość śmieciowych domen wystawianych na aukcje.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale macie problemy. Większość sklepów internetowych (zwłaszcza tych z elektroniką) już od dawna stosuje dodatkowe opłaty z wybranie szybkich płatności internetowych. Bo niby dlaczego mieliby dopłacać 2% ze swojej kieszeni?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sorki , ale to Wy powinniscie wziasc na siebie koszta obslugi tych platnosci. Na chwile obecna rozumiem, ze brak duzej konkurencji pozwala Wam na tego typu praktyki. Ciekawe jakby na to spojzal UOKiK... Trzeba by zapytac :)

 

Powinni bo ?

 

Tobie nie chce się płacić,

to taki przedświąteczny pomysł Św Mikołaja?

 

A może masz jakieś sensowne propozycje ?

Nie oczekuję odpowiedzi, wręcz przeciwnie, oczekuję że nie odpiszesz a czas na ewentualne odpisywanie poświęcisz na przemyślenia...

 

UOKiK.... "wyborne".

Edit:

Załóżcie półkę z CzarnyElo i zacznijecie biznes jaki robi dropek.

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możemy powrócić do tego pomysłu,

 

wystarczy trochę szumu na forum, by zacząć rozważać bezsensowne propozycje, nie rozumiem jak jeden temat i jedna osoba może doprowadzić do tego typu pomysłów (szkodliwych), nie ma potrzeby niczego zmieniać w prowizjach, lepiej nie będzie,

 

warto skupić się na tym by giełda lepiej spełniała swoje zadanie, bo tutaj jest dużo większe pole do działania, najlepiej zacząć od likwidacji połowy aukcji, w tym fm, wprowadzenia symbolicznych opłat za aukcje, potrzebna jest przejrzystość serwisu, zwiększenia jakości oferowanych domen, a nie tak jak teraz, jest kilka rodzajów aukcji i głównie domeny niskiej jakości, i co tu wtedy się dziwić, że giełda nie rozwija się odpowiednio, po prostu potrzebny jest konkretny pomysł na giełdę,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powinni bo ?

 

Tobie nie chce się płacić,

to taki przedświąteczny pomysł Św Mikołaja?

 

A może masz jakieś sensowne propozycje ?

Nie oczekuję odpowiedzi, wręcz przeciwnie, oczekuję że nie odpiszesz a czas na ewentualne odpisywanie poświęcisz na przemyślenia...

 

UOKiK.... "wyborne".

Edit:

Załóżcie półkę z CzarnyElo i zacznijecie biznes jaki robi dropek.

 

 

Idac do sklepu i placac karta, sklep mi nie dolicza prowizji jaka musi zaplacic bankowi :) Fakt, niektore sklepy maja limity, od ktorych to kwot mozna takowe zakupy karta robic, ale nie spotkalem sie z praktyka, by ktorykolwiek sklep doliczyl mi prowizje. Jesli sklep nie chce tracic kasy na prowizje, to nie ma terminala platniczego i po klopocie. Rozglosisz nagle sklepikarzom, ze masz dla nich cudowna recepte na podniesienie zyskow?

 

Ano tak sie sklada, ze wysmialiby Cie, a to z bardzo prostego powodu, bo klient by poszedl do konkurencji, ktora mimo wszystko woli stracic te kilka %, bylebys tylko zrobil u nich zakupy. Sklepow jest jednak sporo, wiec istnieje konkurencja. Przechwytywaczy jest raptem dwoch liczacych sie i trzeci raczkujacy.

 

Podobnie z platnosciami w internecie - to firmy biora na siebie prowizje za obsluge tego typu transakcji. Regulujac rachunki, spotkales sie z dodatkowa prowizja od platnosci?! Sporo robie zakupow w necie i jak na razie, to wlasnie z tego typu praktyka spotkalem sie jedynie w dropped i ppd. Jasne, ze ich interes i ich sprawa, jak zwiekszyc swoje zyski, aczkolwiek ja dbam o wlasna kieszen a nie o kieszen Przemka, czy Michala. Nie moja sprawa, jak skalkuluja swoj biznes, by im sie to oplacalo. Skoro Ty lubisz przeplacac, to Twoja sprawa. Ja mimo wszystko nie lubie tracic kasy...

 

Odnosnie straszenia, jakoby dropped mial zniesc oplaty za przelewy, za to zwiekszyc prowizje... A niech zwiekszaja! Biznes nie lubi prozni i tylko czekac, az powstanie inny podmiot swiadczacy podobne uslugi za mniejsze oplaty, co juz zaczyna sie dziac...

 

[edit]

 

Zeby nie bylo - nie mam zamiaru strajkowac... A wypowiadac swoje opinie kazdy moze.

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Idac do sklepu i placac karta, sklep mi nie dolicza prowizji jaka musi zaplacic bankowi :) Fakt, niektore sklepy maja limity, od ktorych to kwot mozna takowe zakupy karta robic, ale nie spotkalem sie z praktyka, by ktorykolwiek sklep doliczyl mi prowizje. Jesli sklep nie chce tracic kasy na prowizje, to nie ma terminala platniczego i po klopocie. Rozglosisz nagle sklepikarzom, ze masz dla nich cudowna recepte na podniesienie zyskow?

 

Ano tak sie sklada, ze wysmialiby Cie, a to z bardzo prostego powodu, bo klient by poszedl do konkurencji, ktora mimo wszystko woli stracic te kilka %, bylebys tylko zrobil u nich zakupy. Sklepow jest jednak sporo, wiec istnieje konkurencja. Przechwytywaczy jest raptem dwoch liczacych sie i trzeci raczkujacy.

 

Podobnie z platnosciami w internecie - to firmy biora na siebie prowizje za obsluge tego typu transakcji. Regulujac rachunki, spotkales sie z dodatkowa prowizja od platnosci?! Sporo robie zakupow w necie i jak na razie, to wlasnie z tego typu praktyka spotkalem sie jedynie w dropped i ppd. Jasne, ze ich interes i ich sprawa, jak zwiekszyc swoje zyski, aczkolwiek ja dbam o wlasna kieszen a nie o kieszen Przemka, czy Michala. Nie moja sprawa, jak skalkuluja swoj biznes, by im sie to oplacalo. Skoro Ty lubisz przeplacac, to Twoja sprawa. Ja mimo wszystko nie lubie tracic kasy...

 

Odnosnie straszenia, jakoby dropped mial zniesc oplaty za przelewy, za to zwiekszyc prowizje... A niech zwiekszaja! Biznes nie lubi prozni i tylko czekac, az powstanie inny podmiot swiadczacy podobne uslugi za mniejsze oplaty, co juz zaczyna sie dziac...

 

[edit]

 

Zeby nie bylo - nie mam zamiaru strajkowac... A wypowiadac swoje opinie kazdy moze.

 

 

Mylisz się.

Np dwa najlepsze stacjonarne wrocławskie sklepy komputerowe mają w cenniku uwzględniony rabat za płatność gotówkową - więc jeśli płacisz kartą to po prostu nie udzielają tego 2-procentowego rabatu.

 

Wszystko zależy od wysokości marży.

Jeśli marża jest wysoka - to sklep opłatę bierze na siebie, ale przy marży kilkuprocentowej - nie jest w stanie. I żadne krzyki tu nie pomogą.

 

Natomiast Dropped rzeczywiście mógłby promować wpłaty na konto. Zliczanie wpłat i późniejsza wypłata tych samych wysokości bez prowizji nie powinna być kłopotem i nie wiem czemu trzeba to ręcznie i tylko przy wysokich kwotach - załatwiać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję wprowadzić małą opłatę za wystawienie aukcji i pokryć nią prowizje za płatności. Może jeszcze na tym Dropped zyska.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proponuję wprowadzić małą opłatę za wystawienie aukcji i pokryć nią prowizje za płatności. Może jeszcze na tym Dropped zyska.

moim zdaniem płatne aukcje zepsują rynek d2d

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mylisz się.

Np dwa najlepsze stacjonarne wrocławskie sklepy komputerowe mają w cenniku uwzględniony rabat za płatność gotówkową - więc jeśli płacisz kartą to po prostu nie udzielają tego 2-procentowego rabatu.

Rabat to nie to samo co cena wg cennika. O ile sie nie myle, to nawet nie wolno doliczac prowizji od platnosci kartami. Limity tak, opusty tez sa tolerowane, ale nie dodatkowa marza. Stad wzial sie w poprzedniej wypowiedzi UOKiK - nie wiem jak to jest z platnosciami online.

 

Poza tym, gdy Wy sprzedajecie swoje domeny, to klientowi podajecie kwote xxxxxxxx + x% bo musicie pokryc prowizje dropped?

"prosze chwilke poczekac, bo musze poszukac kalkulatora, zeby policzyc ile to bedzie dokladnie wraz z prowizja dla dropped" :)

Chyba raczej nie... Prowizje macie wkalkulowana w ostateczna cene. Jest biznes, jest i ryzyko, sa i koszta... Mnie nie obchodzi, czy dropped zyska, czy straci - to juz problem jego wlascicieli, a nie moj. Jestem klientem i mam prawo oczekiwac mniejszych cen, co nie znaczy ze dropped musi sie dostosowac do moich wymagan.

Wszystko zależy od wysokości marży.

Jeśli marża jest wysoka - to sklep opłatę bierze na siebie, ale przy marży kilkuprocentowej - nie jest w stanie. I żadne krzyki tu nie pomogą.

To czy sklep zarobi, czy straci malo mnie obchodzi :D Jesli mu sie nie oplaca, to powinien podniesc marze,zwiekszyc obroty, badz zrezygnowac z terminala. Albo tzw. powszechnie znana nam wszystkim "restrukturyzacja" :D

Natomiast Dropped rzeczywiście mógłby promować wpłaty na konto. Zliczanie wpłat i późniejsza wypłata tych samych wysokości bez prowizji nie powinna być kłopotem i nie wiem czemu trzeba to ręcznie i tylko przy wysokich kwotach - załatwiać.

 

A no wlasnie chodzi mi o ten jeden maly problem, ktory pogrubilem.

 

Dodam, ze wiele firm ma szeroki wachlarz uslug/towarow i czasami doplaca do pewnej uslugi, by odbic sobie ta strate na innej. Sa pewne koszta, ktore wlasnie firma bierze na siebie, po to, by tam wlasnie robic zakupy. Podstawy marketingu sie klaniaja ;)

 

Niebawem dojdzie do paradoksu, ze dropped bedzie wolal kase (dodatkowe prowizje?) na nowe serwery, na dostep do sieci, na serwerownie, na prad, na jedzenie, na wyplaty pracownikow itd ;) No bo przeciez za darmo tego nie rozdaje nikt, tak jak i omawianych "platnosci" ;-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio musiałem skorzystać z usług innego rejestratora i mówię wam, szanujcie rejestratora swego, bo możecie mieć gorszego. Dropped jest jak wysokiej klasy hotel gdzie przechowujemy swoje domeny (to nie jest bank który przechowując naszą kasę obraca nią i zarabia na niej pobierając jeszcze dodatkowe prowizje za byle co) i który dba o naszą wygodę i za to się płaci. Tak jak wspomniałem, musiałem ostatnio przejść istny domenowy tor przeszkód (który mam ogromną nadzieję nie będzie mnie kosztował sporo straconej kasy) dlatego tym bardziej doceniam bezproblemowych rejestratorów, gdzie wszystkie czynności ograniczają się do minimum, bo w ten sposób serwis dba o szybkość i wygodę transakcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
moim zdaniem płatne aukcje zepsują rynek d2d

Ja już nie wystawiam domen na aukcji poza LastMinute (płatna 1zł) i też nie przeglądam tego całego badziewia, bo nie mam czasu. Z kolei opłata za promowanie aukcji jest zbyt wysoka. Podsumowując, jeśli chodzi o aukcje na Dropped, to już nie ma czego zepsuć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Idac do sklepu i placac karta, sklep mi nie dolicza prowizji jaka musi zaplacic bankowi :)

 

Rzadko odpisuje na takie zaczepki...ale postaram sie rzeczowo odpisac.

 

Niestety Kolego sklep komputerowy i dropped to dwa rozne biznesy.

Sklepy maja marże miedzy zakupem hurtowym a detalicznym i moge wziasc na siebie prowizje od platnosci karta (ok2%)

Gdy Twoj klient dokona zakupu Twojej domeny przez AM za 1000zl i dokona platnosci kartą , platnosciami internetowymi to bank przesle do dropped tylko ok 975zl. A Ty chcesz zeby Ci wyplacil 1000zl minus prowizja 2%

Gdzie tu widzisz zarobek AM? Dropped moze ustalic prowizje 10% i wtedy napewno Ci wyplaci cala kwote na konto...ale mysle ze tego nikt nie chce z aktywnych uztkownikow.

 

Po prostu AM nie zarabia na sprzedazy domeny tyle, zeby darowac Ci wyplate bez potrącania platnosci karta.

 

 

Napisze jak to wyglada od strony sprzedawcy, ktory nie jedna domene sprzedal przez AM:

- z mojego doswiadczenia wynika, ze im mniej klient ma czasu na myslenie o zaplacie tym lepiej, zdarzaja sie osoby ktore kupią w piatek po poludniu...napisza mejla, ze w poniedzialek dokonaja przelewu na podane konto,.....mija poniedzialek, wtorek...w srode przypominam klientowi....prosi o przedluzenie terminu platnosci......no bo musi zefiniowac przelew..itd...

 

Ja po otrzymaniu mejla , ze domena zostala sprzedana w czwartek./piatek pisze odrazu emiala do klienta, ze jak chce dokonac szybko transkacji to moze uzupelnic saldo w panelu i wybrac szybkie platnosci. Dopisuje, ze w taki sposob domena bedzie na jego koncie za 2-3 godzinki....w wiekszosci przypadkow klient dokonuje takiej platnosci.

 

Jesli klient kupuje w piatek, to gdy bedzie chcial placic zwyklym przelewem , to jest szansa ze sie rozmysli....lub napisze zeby mu jeszcze obnizyc cene (mimo ze kliknal kupteraz). Reasumujac..im szybciej zaplaci tym mniej ma czasu na myslenie czy dobrze zrobil;)

 

 

Prowizje...wolę je placic, lepiej miec miejsce gdzie mozna sprzedac domeny za 10 tys miesiecznie, i zaplacic z tego prowizje kilka %, niz nie miec tej kasy.....

Jestem sklonny placic 10% calkowitych kosztow, byleby AM w lepszy sposob laczyl kupujacego ze sprzedajacym (lacznie z czatem online i usluga telefonicza pomogajaca kupujacemu dokonac zakupow).

 

 

Ostanio na zagranicznej gieldzie zaplacilem prawie 200euro prowizji, pewnie autor tego wątku pomysli ze sporo....ale niech pomysli ile kasy pozostalo u mnie za domene za ktora zaplacilem 12zl....

 

Dodam, ze transakcja trwala ok 2 tyg, mimo ze klient wplacil kase na escrow w 1-2 dni, w dropped mialbym pieniazki na koncie po tych 1-2 dniach.

 

 

Wg mnie w sprawie prowizji moga sie wypowiadac osoby ktore duzo sprzedaja, bo one najwiecej placa i wiedzą czy im sie oplaca placic prowizje, czy tez nie.

 

 

Ryszard

Edited by ryskadow

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze jest za wcześnie i dzieci mogą to czytać więc zacytuje mojego kumpla wykropkowując część zdania ;-)

 

"Nie podoba się...? To wyp.......!"

 

 

Swoją drogą Dropped nie powinien marnować czasu na odpowiadanie na takie zaczepki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propozycje rozwiązania tej sytuacji:

 

- każdy klient Dropped może dokonać wypłaty środków na konto bankowe raz na miesiąc/kwartał bez płacenia prowizji, pozostałe wypłaty będą już obciążone prowizją.

 

lub

 

- ścisłe określenie progu/kwoty wypłaty środków na konto bankowe, np. wszystkie wypłaty powyżej 5 000 / 10 000 zł nie będą obciążane prowizją.

 

 

Pytanie do Dropped, czy któreś z rozwiązań jesteście w stanie wprowadzić?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Propozycje rozwiązania tej sytuacji:

 

- każdy klient Dropped może dokonać wypłaty środków na konto bankowe raz na miesiąc/kwartał bez płacenia prowizji, pozostałe wypłaty będą już obciążone prowizją.

 

lub

 

- ścisłe określenie progu/kwoty wypłaty środków na konto bankowe, np. wszystkie wypłaty powyżej 5 000 / 10 000 zł nie będą obciążane prowizją.

 

 

Pytanie do Dropped, czy któreś z rozwiązań jesteście w stanie wprowadzić?

To są propozycje? Niczym nie różnią się od tytułu tematu czyli "jak zabrać prywatnej firmie kilka złotych więcej bo wszystko należy mi się za darmo".

Rozwiązaniem jest zrobić to co kumpel mojego przedmówcy poleca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To są propozycje? Niczym nie różnią się od tytułu tematu czyli "jak zabrać prywatnej firmie kilka złotych więcej bo wszystko należy mi się za darmo".

Rozwiązaniem jest zrobić to co kumpel mojego przedmówcy poleca.

apze czy ja napisałem, że wszystko należy mi się za darmo? Podejmujemy tutaj tylko i wyłącznie temat przelewów na konto bankowe. Dropped zarabia krocie na przechwytywaniu domen, które tylko rezerwuje i sprzedaje za x/xx razy cenę rejestracji w zależności od przebiegu aukcji prywatnej, a po drodze za dołączanie do tejże aukcji. My płacimy za to przechwytywanie, nikt nam nie daje pewności, że zainwestowane pieniądze nam się zwrócą, więc ponosimy ryzyko.

 

Nigdy wcześniej nie spotkałem się nigdzie z prowizjami z tytułu skorzystania z płatności online. Tylko dlatego wszcząłem ten temat, bo byłem tym mocno zdziwiony. Przełykałem prowizję od transakcji Escrow, bo płacę za typową usługę bezpiecznej i wygodnej transakcji, ale to jakoś ciężko jest mi przełknąć i zaczynam coraz poważniej rozważać finalizacje transakcji poprzez przelew bezpośrednio na konto bankowe i wydanie kodu authinfo kupującemu. W taki sposób ja oszczędzę, a Dropped straci, bo nie zarobi nawet tych 2% od transakcji Escrow...

Share this post


Link to post
Share on other sites
W taki sposób ja oszczędzę, a Dropped straci, bo nie zarobi nawet tych 2% od transakcji Escrow...

 

Pewnie już są załamani tą informacją/deklaracją. :)

Edited by organizer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Propozycje rozwiązania tej sytuacji:

 

- każdy klient Dropped może dokonać wypłaty środków na konto bankowe raz na miesiąc/kwartał bez płacenia prowizji, pozostałe wypłaty będą już obciążone prowizją.

 

lub

 

- ścisłe określenie progu/kwoty wypłaty środków na konto bankowe, np. wszystkie wypłaty powyżej 5 000 / 10 000 zł nie będą obciążane prowizją.

 

Czy przeczytales, ze zrozumieniem to co napisalem post wyzej?

Prowizja dropped jest nizsza niz oplata pobierana przez centrum obslugi kart/platnosci. Domagasz sie od nich, zeby Ci doplacili za to ze dokonasz transakcji w ich serwisie!

 

Jak Ci sie nie podoba to sprzedaj osobiscie klientowi domene, lub przez allegro.

- Jak sprzedasz przez allegro domene ktora wygasa za 2-3 tygodnie to 2/3 przypadkach klient bedzie tak dlugo zwlekal az bedziesz ja musial przedluzyc....

- A przy prywatnej sprzedazy musisz prowadzic DG, wystawic proforme..i czekac az wplaci kase...czasem kilka tygodni , potem wyslac firmie cesje papierowa....a noz bedziesz mial szczescie i nazwa lub home zgubia cesje...i znow bedziesz musial ja wyslac....(tak robilem w 1 roku dzialanosci, teraz wole gielde AM)

 

W dropped klient ma 5 dni, jak nie wplaci...sprzedajesz nastepnemu.....a spoznialskiemu mozesz zaproponowac cene x 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites
My płacimy za to przechwytywanie, nikt nam nie daje pewności, że zainwestowane pieniądze nam się zwrócą, więc ponosimy ryzyko.

To się nazywa właśnie inwestowanie w domeny i tego dotyczą setki tysięcy postów na tym forum. Działasz na własne ryzyko, podejmuj decyzje jakie chcesz, ale nie ingeruj tak w prywatną firmę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

 

Nie zrozumiales mojego przekazu, bo z tym, co napisales, to akurat sie zgadzam. Aczkolwiek po co w takim razie indywidualne subkonta, jak i tak w praktyce przeklada sie to nijak? I jesli chodzi o dropped, to nawet nie jest zle - przynajmniej nie dolicza mi prowizji od wplaty, jak to robi ppd.

 

Ale ok, JEST SUPERRR ;-) EOT z mojej strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

burza w szklance wody, nikt nie przylaczyl sie do strajku ;)

pewne rzeczy moglyby byc lepiej rozwiazane na AM, ale prowizja od wyplaty srodkow i od sprzedazy dla mnie jest akceptowalna

jezeli wielcy AM nie krzycza to po co buntuja sie mali ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

a ja w ogóle nie rozumiem tematu... nie odpowiada cennik ? przenieś się do konkurencji - wybór jest całkiem duży

Share this post


Link to post
Share on other sites
przenieś się do konkurencji - wybór jest całkiem duży

 

nie przesadzaj, mowimy o wyplacie srodkow za sprzedane na gieldzie domeny

jaka jest konkurencja? -jedynie ppd -inne sie nie licza

moze mozna dodac jeszcze alldrogo (ale to troche inny rynek)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
nie przesadzaj

moze rzeczywiscie przesadzilem, ale podtrzymuje opinie, ze nie rozumiem tematu - proba ingerencji w cennik prywatnej firmy ze strony klienta ? ...

 

ps. nie obserwuje rozwoju gield nazwa i az , ale chyba czesc userow juz tam probowala sil, pewnie te podmioty latwo nie odpuscza konkurencji

Share this post


Link to post
Share on other sites
moze rzeczywiscie przesadzilem, ale podtrzymuje opinie, ze nie rozumiem tematu - proba ingerencji w cennik prywatnej firmy ze strony klienta ? ...

 

ps. nie obserwuje rozwoju gield nazwa i az , ale chyba czesc userow juz tam probowala sil, pewnie te podmioty latwo nie odpuscza konkurencji

 

 

sprzedaz domeny w az.pl zajmuje troszke wiecej czasu....nie dostaniesz np. kasy w week ( w AM nawet w 2 godziny po transkacji), musisz dopraszac sie kupujacego o dane do fv. Zaleta ze pieniazki sa na koncie po transkacji (oplata 20zl za sprzedana domene) czyli na koncie firmowym masz zaksiegowana kazda transkacje sprzedazy.

 

nazwa.pl - nawet nie probuje sprzedawac, trzeba do nich wytransferowac domeny , a potem pewnie kupa papierkow. A gdy domena zacznie wygasac to nie uciekniesz tak szybko do AM/PPD bo trzeba wysylac papierki z prosba o kody auth.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×