Jump to content
pb

Konferencja: Domain Names Secondary Market in Poland

Recommended Posts

Pozdrawiamwszystkich serdecznie. Swietnie sie bawilem konferencja bardzo udana ;). Z tymi naskowymi kamerkami mozna jakies wideo czaty zrobic teraz albo konferencje na skype :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
@pb: A Ty w ogóle dotarłeś na afterparty? ;)

 

Zajrzałem, ale nie było już miejsc siedzących, więc sobie poszedłem. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Konferencja była świetna! Dziękuję i czekam na następną. :-)

 

Konferencja to nic, przy tym co dzialo sie pozniej. :P

 

Panowie musze powiedziec, ze nie spodziewalem sie, ze ekipa z di.pl, to tacy goscie. ;)

W takim gronie warto spotykac sie czesciej!

Swietna atmosfera, pasjonujace historie i kupa dobrego humoru.

 

Czaszka mi peka od tej fajki wodnej. ;)

 

Pozdrowienia dla wszystkich, ktorzy nie wymiekli, ci ktorzy wymiekli, niech zaluja.

 

Organizatorom naleza sie slowa uznania za bardzo dobra organizacje.

Widac rowniez, ze zmienia sie ich stosunek do domeniarzy, to dobrze.

 

[...]

 

ps2. prosicie by juz dac zdjecia

wiec oto i one, kiepska rozdzielczosc, co by nie wszyscy mogli sie rozpoznac ;))[...]

 

Rozpoznalem tylko swoje dwa palce: V :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

W imieniu ACTIVE 24 i swoim oczywiście serdecznie dziękuję wszystkim za przybycie na konferencję i imprezy towarzyszące ;)

 

Wszyscy stanęli na wysokości zadania. Widać, że Polacy są stworzeni do działania na wtórnym rynku domen internetowych :P Rzadko spotyka się aż taką otwartość, chęć rozmawiania i pozytywne podejście do wszystkiego i wszystkich :P Żałuję, że nie udało mi się porozmawiać ze wszystkimi, ale cieszę się, że mimo wszystko bardzo wielu z Was udało mi się poznać!

 

Wszystkie prezentacje i nagrania dźwiękowe z konferencji będą dostępne na stronie http://www.secondarymarket.pl najprawdopodobniej już w poniedziałek.

 

Zapewne umieścimy tam też zdjęcia z konferencji. Jeśli jesteście w posiadaniu zdjęć, które moglibyśmy opublikować na stronie to proszę o ich przesłanie na mój email: daniel.dryzek@active24.pl

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

http://secondarymarket.pl - pierwsza międzynarodowa konferencja o domenach w Polsce! Relacja z konferencji wkrótce!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zajrzałem, ale nie było już miejsc siedzących, więc sobie poszedłem. ;-)

Eee, ja też przyszedłem jak już nie było miejsc do siedzenia ale przez cały czas miałem z kim gadać na stojąco ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Konferencja to nic, przy tym co dzialo sie pozniej. ;)

Panowie musze powiedziec, ze nie spodziewalem sie, ze ekipa z di.pl, to tacy goscie. :P

W takim gronie warto spotykac sie czesciej!

Swietna atmosfera, pasjonujace historie i kupa dobrego humoru.

Czaszka mi peka od tej fajki wodnej. :P

Nic dodać nic ująć,

zastanawiałem się właśnie po czym mnie tak głowa rano pęka, od zawsze wiedziałem ze kac to moja mocna strona ;) a no ... fajka hehe.

Impreza na 5+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam sie z SELESEM, było no po prostu fajnie ;)

 

Dostalem 2 pendrive i kamerke ;].

 

Co do prezentacji to polecam prezentacje o WhoIs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest szansa wydania materialow w formie elektronicznej np. pdfie lub jako materialow pokonferencyjnych w powerpoincie,

a moze warto nawet jako ksiazeczki? i rozeslac to meilowo/pocztowo do wszystkich uczestnikow i zainteresowanych?

 

czy ktos z Was chce i wybiera sie do Paryza 19/20 Czerwca 2008 na podobna konferencje ?

tak sie sklada ze mam wtedy urodziny:)

 

wlasnie wrzucilem zdjecia w wyzszzej rozdzielczosci na serwer, jesli ktos tez ma, zdjecia oraz materialy (teksty/prezentacje i inne) z konferencji lub imprezki bardzo prosze niech poda linki lub wysle na meila!

zdjecia z afterparty MALE (ok 0,8 MB) http://www.omeo.pl/afterparty.zip

zdjecia z afterparty DUZE (ok 70 MB) http://www.omeo.pl/afterparty_big.zip

 

 

Pozdrawiam!

Marek z Kosova ;))

 

marek@omeo.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o ceny to temat został ucięty przy okazji mojego niewygodnego pytania na temat whois i portu 43, który został ucięty przez "hmmm.. przerwa na kawę" ;) w sumie nie doczekaliśmy się odpowiedzi na to pytanie poza tym, że Pan Andrzej powiedział coś w rodzaju "chronimy dane naszych klientów" czy "mieliśmy atak dos" w tym obie odpowiedzi można zobrazować tak: chirurg powinien uciąć sobie prawą rękę skoro się w nią skaleczył w końcu ma jeszcze lewą ... ale czy chirurg z lewą ręką będzie operował tak samo? wg. nie chirurg powinien zastosować prewencje w formie zabezpieczenia się przed skaleczeniem, a nie ucinania reki, ale na końcu padło też pytanie retoryczne do Pana Andrzeja z mojej strony odnośnie cen nie tyle kupna co odnowień "Czy mam Panu powiedzieć jak długo musi pracować Polak na domenę, a jak długo musi pracować Niemiec?" i tu zapadła chwilowa cisza i zmiana tematu na inny o ile dobrze pamiętam. Ogólnie Daniel trochę przesadził uogólniając i sprowadzając do "jak zarobić milion na parkingu" powiedzmy sobie, że marketingowy "bełkot" przekroczył granicy tłumaczenia laikowi dlatego polecam bardziej merytorycznie nastopnym razem, a mniej marketingowo (bez urazy). Jeśli chodzi o zagranicznych gości to najbardziej rozbawiło mnie to jak Pani od .se nie wiedziała czy mają whois na 43 porcie tzn. najpierw chciałem zapytać o to przerwała mi Pani z tyłu (Nask nie pamiętam imienia) Szwedka powiedziała, że nie, a Pani z Nasku, że tak , ale likwidują ... korzystając z okazji podłączyłem wifi i na iPhone'ie sprawdziłem, że mają i to w takiej formie bardzo podobnej do .eu i jest git tak tez mogło by być u mnie. Szwedka najbardziej przynudzała. Poza tym podobał mi się akcent Pani z .eu :P sam chyba też się nie popisałem świetnym, ale za plecami miałem pomoc (dziękuję ten ktoś będzie wiedział o kim mówie) byłem nieco zmęczony może to dlatego, że nie spałem 48 godzin, ale detal. W kuluarach rozmawiałem także z młodym człowiekiem z Domains Investment bardzo sympatyczny człowiek. Jeśli chodzi o firmę "Michau" :P prezentacja wypadła chyba najbardziej profesjonalnie i bez zbędnych wodotrysków.

 

Moje zdanie jest takie, że powiedzmy "oni" czuli się bardziej pewnie jako gospodarze na pewne tematy nie chcieli rozmawiać więc z tego wniosek, że domeniarze powinni pomyśleć o niezależnym spotkaniu wręcz o spotkaniach tego typu jak mieliśmy do czynienia na afterparty, a także oficjalnych raz w roku w Polsce to by się przydało wtedy to "my" byśmy byli gospodarzami i byłby inne warunki rozmowy.

 

Chciałbym także podziękować Wszystkim za to miłe spotkanie w tak szerokim gronie jeśli chodzi o forum ... miło mi było poznać wszystkich poza kontaktem internetowym mam nadzieję, że będzie jeszcze wiele okazji aby się spotkać ponownie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy jest szansa wydania materialow w formie elektronicznej np. pdfie lub jako materialow pokonferencyjnych w powerpoincie,

a moze warto nawet jako ksiazeczki? i rozeslac to meilowo/pocztowo do wszystkich uczestnikow i zainteresowanych?

 

 

marek@omeo.pl

 

Wszystkie prezentacje beda udostepnione na secondarymarket.pl oraz na iname.pl mysle, ze w poniedzialek:)

 

Pozdrawiam,

Rafal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o ceny to temat został ucięty przy okazji mojego niewygodnego pytania na temat whois i portu 43, który został ucięty przez "hmmm.. przerwa na kawę" ;) w sumie nie doczekaliśmy się odpowiedzi na to pytanie poza tym, że Pan Andrzej powiedział coś w rodzaju "chronimy dane naszych klientów" czy "mieliśmy atak dos" w tym obie odpowiedzi można zobrazować tak: chirurg powinien uciąć sobie prawą rękę skoro się w nią skaleczył w końcu ma jeszcze lewą ... ale czy chirurg z lewą ręką będzie operował tak samo? wg. nie chirurg powinien zastosować prewencje w formie zabezpieczenia się przed skaleczeniem, a nie ucinania reki.

A tak się zastanawiałem, kto z di.pl ten temat uparcie drążył.

 

Do celów, do których służy WHOIS, posunięcie NASKu w zasadzie jest wystarczające. Argumentacja pana Andrzeja była jak najbardziej prawidłowa - przecież WHOIS służy po to, aby w razie problemów sprawdzić abonenta jednej z konfliktowych domen. To, że jest też wykorzystywany do innych celów, do których nie został przeznaczony, nie musi oznaczać, że NASK ma ułatwiać wykorzystywanie do tych celów. Co też jednocześnie nie oznacza, że wolałbym osobiście, żeby dostęp był ułatwiony (ale będąc na miejscu NASKu nie fatygowałbym się z ułatwianiem dostępu - bo i po co?).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Argumentacja pana Andrzeja była jak najbardziej prawidłowa - przecież WHOIS służy po to, aby w razie problemów sprawdzić abonenta jednej z konfliktowych domen. To, że jest też wykorzystywany do innych celów, do których nie został przeznaczony, nie musi oznaczać, że NASK ma ułatwiać wykorzystywanie do tych celów.

 

To jest bardzo ograniczone myślenie. Whois jak dla mnie służy(ł) również do szybkiego sprawdzenia: u jakiego rejestratora mam daną domenę, kiedy mi dana domena wygasa, czy oferent jest rzeczywiście właścicielem domeny, kiedy wygasa kupowana przeze mnie domena (czy aby nie jest sprzedawana w ostatniej chwili, co utrudni transakcję); no i oczywiście był przydatny do szybkiej, automatycznej weryfikacji własności domeny np. przez sedo – to tylko kilka przykładów wykorzystania zgodnie z przeznaczeniem. Teraz te rzeczy są bardzo utrudnione, a niektóre z nich wręcz niemożliwe. A co do ochrony danych – kolejny przykład wylania dziecka z kąpielą, przecież można było to zrobić tak jak .eu, gdzie widoczne są tylko daty i rejestrator, a żeby poznać właściciela trzeba się udać na stronę i powalczyć z kapcią, w dodatku np. mail jest zabezpieczony przez harvesterami i jest wstawiony jako obrazek. Moim zdaniem to jest wystarczająca ochrona danych osobowych...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie się też podobało mimo że najwyraźniej nie załapałem się na najbardziej elitarną część spotkania przy fajce pokoju ;). Pozdrowiania dla kolegów Andro i TomNice

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja także oceniam konferencję bardzo, ale to bardzo pozytywnie. kilka interesujących tematów i ciekawe dyskusje panelowe.

ale to nic w porównaniu z tym, co było na after party :-)

ogromnie się cieszę, że mogliśmy sobie porozmawiać z ludźmi z forum na żywca (i po żywcu ;-)) i nie tylko, w takiej luźnej atmosferze.

udało mi się także poruszyć wiele interesujących mnie tematów z ludźmi z NameDrive i chyba to była dla mnie największa korzyść z całej imprezy :-)

 

do zobaczenia na następnej konferencji :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Specjalnie dla Was (zanim te materiały wpleciemy w stronę www konferencji) w imieniu Active 24 podaje linki do wszystkich prezentacji w plikach PDF:

 

Sesja 1:

http://www.secondarymarket.pl/S1.rar

 

Sesja 2:

http://www.secondarymarket.pl/S2.rar

 

Sesja 3:

http://www.secondarymarket.pl/S3.rar

 

Przy czym link dla sesji 3 będzie aktywny za kilka godzin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za linki do prezentacji. Prezentacje były bardzo ciekawe i z pewnością wielu użytkowników z chęcią przejrzy je na spokojnie w domu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie do Daniela Dryzka - na konferencji powiedziałeś o specjalnych zniżkach dla uczestników konferencji, możesz rozwinąć temat? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja mam pytanie do Daniela Dryzka - na konferencji powiedziałeś o specjalnych zniżkach dla uczestników konferencji, możesz rozwinąć temat? :)

 

Zniżka była dostępna w trakcie konferencji..

 

Proszę o kontakt na email daniel.dryzek@active24.pl - prześlę szczegóły. Oferta dostępna jest tylko na zapytanie. Warunki nie do przebicia.

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

http://secondarymarket.pl - pierwsza międzynarodowa konferencja o domenach w Polsce!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×