Jump to content
tomi-domain

Domeny com.pl

Recommended Posts

Witam

 

Jestem początkującym domeniarzem i mam pytanko do was drodzy forumowicze.

 

Czy warto rejestrować, kupować domeny com.pl, jeśli pod domena .pl jest jakiś znany serwis , blog czy forum. Możliwa jest sprzedaż poźniej takiej domeny z zyskiem lub czerpanie kożyści z parkingu domeny ?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niewielka. Nie widzę powodów dla których podmiot dysponujący peelką miał interesować się końcówkami niższego szczebla.

 

Możliwa jest sprzedaż poźniej takiej domeny z zyskiem [...]

 

Jeżeli to nie topowa fraza w stylu kwiaty.com.pl, komputery.com.pl bądź opony.com.pl (tudzież liczba firm posługujących się tą samą nazwą jest większa, a domeny pozajmowane) - patrz wyżej.

 

[...] lub czerpanie kożyści z parkingu domeny ?

 

Wręcz przeciwnie - najczęściej to *.com.pl generuje ruch dla *.pl, nie odwrotnie. Powody wydają się oczywiste - leniwi odwiedzający, którym nie chce się wpisać pełnego adresu, sklerotycy, którzy pamiętają nazwę, lecz nie adres, zwyczajne pomyłki oraz efekt chybił-trafił (tzn. istnieje szansa, że użytkownik szukający ekogroszku po prostu wpisze w przeglądarce ekogroszek.pl, zamiast wyszukać hasła w wyszukiwarce)...

Edited by Geekboy68k
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

Jestem początkującym domeniarzem i mam pytanko do was drodzy forumowicze.

 

Czy warto rejestrować, kupować domeny com.pl, jeśli pod domena .pl jest jakiś znany serwis , blog czy forum. Możliwa jest sprzedaż poźniej takiej domeny z zyskiem lub czerpanie kożyści z parkingu domeny ?

 

Tutaj, na forum większość użytkowników jest przeciwna *com.pl, która w szeroko pojętej opinii uznawana jest już jako dinozaur. Niemniej jednak dobrym generykiem w com.pl nikt nie pogardzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem jak najbardziej na TAK za com.pl...oczywiście nie wszystkie ale uważam iż jest to bardzo dobra alternatywa dla zajętej pe elki...poza tym tańsza...

:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dziale "sprzedane" znajdziesz niejedną domenę com.pl co poszła za ponad 1000 zł (np.: KancelariaPrawna.com.pl - 1500 zł , Para.com.pl - 1500 zł). Jednak też zaczynam i nie porywam się na com.pl, myślę że trzeba mieć większe rozeznanie rynku domen i większe doświadczenie.

Edited by uzu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście nigdy nie rejestrowałem com.pl, ale ostatnio modne staje się ich zakup i jest

to spowodowane częstymi filtrami pozycjonowanych stron. Pozycjonerzy/właściciel stron często wtedy w zastępstwo kupują właśni com.pl info.pl net.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście nigdy nie rejestrowałem com.pl, ale ostatnio modne staje się ich zakup i jest

to spowodowane częstymi filtrami pozycjonowanych stron. Pozycjonerzy/właściciel stron często wtedy w zastępstwo kupują właśni com.pl info.pl net.pl

 

Jaki ma to związek z filtrami, jeżeli domena .pl ma filtr, to co daje kupienie przez pozycjonera domeny com.pl. Raczej jest tak, że domeny funkcjonalne są chętnie rejestrowane przez pozycjonerów, bo są najtańsze, a potrzebne frazy są dostępne do rejestracji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

przychodzi mi na myśl jedna domena com.pl - branża motoryzacyjna, należą do giganta, ale pozycjonują się świetnie...co niektórzy pewnie wiedzą o kogo biega

pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dziale "sprzedane" znajdziesz niejedną domenę com.pl co poszła za ponad 1000 zł (np.: KancelariaPrawna.com.pl - 1500 zł , Para.com.pl - 1500 zł). Jednak też zaczynam i nie porywam się na com.pl, myślę że trzeba mieć większe rozeznanie rynku domen i większe doświadczenie.

 

 

Są i ciut wyższe kwoty.

http://di.pl/topic/43845-visioncompl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Andro

Ma to takie znacznie, że jeśli .pl jest zafiltorwana to tymczasowo zastępuje się ja com.pl lub inną funkcjonalną. Co w tym niejasnego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×