Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

rzeczywiscie slabo, ale to domeniarze

 

No tak, ale popatrz we whois, że domeny były zarejestrowane w 2002 roku i sporo razy przedłużone, trochę tego wyszło, szczególnie, że kiedyś były ponoć dużo droższe przedłużenia domen .pl, nawet część tego się nie zwróciła. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak, ale popatrz we whois, że domeny były zarejestrowane w 2002 roku i sporo razy przedłużone, trochę tego wyszło, szczególnie, że kiedyś były ponoć dużo droższe przedłużenia domen .pl, nawet część tego się nie zwróciła. :)

 

ale i frazy jakby straciły na popularności/wartości :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale i frazy jakby straciły na popularności/wartości :)

 

Ot to... Kto wie/ile osob wie, co to IRC, nie zagladajac do Wikipedii? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale i frazy jakby straciły na popularności/wartości :)

 

 

Myślę, że nie tylko frazy. "Końcówka" com.pl pewnie też ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ot to... Kto wie/ile osob wie, co to IRC, nie zagladajac do Wikipedii? ;-)

dokladnie, tylko pionierzy pamietają irca na modemie, nie ważne ze com.pl

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętam czasy bez Allegro, bez WP, pamiętam otwarcie o2.pl pamiętam pierwszą 1gb pocztę email, pamiętam 1 roczek Onetu i inne wspaniałości... tylko kto myślał wtedy o domenach? Ja zacząłem myśleć w 2004 roku pełno wolnych było, nie to co teraz :)

 

a enziny,wybieranie modemu - bezcenne

 

pamiętam że zacząłem robić pierwsze www, natchnieniem było móc oglądać teledyski w sieci, zrobiłem stronę w pajączku i wyglądało to na coś podobnego do dzisiejszego yt, tylko przy prędkości internetu w tamtych czasach odtwarzanie czegokolwiek w czasie rzeczywistym graniczyło z cudem...

 

piękne czasy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

I ten fajny dźwięk wydobywający się z modemu podczas łączenia się z numerem dostępowym Telekomunikacji 0202122 piiiigluglugluklekleklepiiiglugluglu

I lanie od ojca na koniec miesiąca gdy przyszedł rachunek za telefon niegrzeczny.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja z kolei pamiętam jak za dzieciaka przez wakacje nałogowo siedziałem na modemie po kilka godzin dziennie. Wiedziałem, że rachunek za telefon przyjdzie wysoki więc "przechwyciłem" rachunek i zapłaciłem z własnego, ciężko zaoszczędzonego kieszonkowego. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że rodzice mieli zlecenie stałe na rachunki za telefon... Eh, cudowne lata 90-te ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
I ten fajny dźwięk wydobywający się z modemu podczas łączenia się z numerem dostępowym Telekomunikacji 0202122 piiiigluglugluklekleklepiiiglugluglu

I lanie od ojca na koniec miesiąca gdy przyszedł rachunek za telefon niegrzeczny.gif

 

Po takim rachunku szlo sie do kafejki i zarywalo nocki ;) Kupowalo sie tone plyt CD i zasysalo sie z zawrotna wowczas predkoscia kilka kbit przerozne strony, a przy okazji czatowalo sie na onecie lub wlasnie wspomnianym IRC ;)

 

Mialem fajna sytuacje, ze czatowalem cala noc z panna ktora siedziala do mnie tylem :)

 

ALe jeszcze milej wspominam czasy Bajtka. Na kazdy nowy nr czekalo sie z wypiekami i czytalo od dechy do dechy...

Pozniej przyszedl czas na CHIP, PCWK, PC Kurier, Enter , PC Magazine... i wymiana plytek z kumplem.

 

Raz porysowalem plyte Entera kumplowi i chcac te ryski jakos "wypolerowac", zeby dawala sie odczytac, postanowilem wyprasowac zelazkiem ta plyte :)

 

Ech... to se ne wrati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Kaazaa ktoś pamięta? Kiedyś trzeba było się nieźle nagimnastykować aby cokolwiek ściągnąć i wcale nie chodzi tu o prędkości pobierania, które nawiasem mówiąc rzeczywiście były "zawrotne", ale o fakt iż wtedy po prostu nic nie było. Prawie jak za komuny w sklepach. A dzisiaj? Allegro, torrenty, youtube... Sporo sę zmieniło. Niestety?

 

Z tych pięknych czasów najmilej wspominam nocki zarwane na IRC i moja byłą z Międzyzdrojów, którą poznałem na owym czacie. Pozdrawienia dla Zuzy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
rzeczywiscie slabo, ale to domeniarze

 

Rynek tak wycenił. Zresztą widać, że sprzedający resztę swoich aukcji odwołał to chyba AM to nie za dobre miejsce do sprzedaży takich domen. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
ALe jeszcze milej wspominam czasy Bajtka. Na kazdy nowy nr czekalo sie z wypiekami i czytalo od dechy do dechy...

Pozniej przyszedl czas na CHIP, PCWK, PC Kurier, Enter , PC Magazine... i wymiana plytek z kumplem.

 

Był jeszcze miesięcznik Komputer w którym zawsze można było znaleźć takie fajne rysuneczki satyryczne, coś a la "Mleczko", tylko że dotyczące spraw komputerowych, np. wojny Atari - Commodore ;) Z tego co pamiętam, to potem Komputer przekształcił się w Enter.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Był jeszcze miesięcznik Komputer w którym zawsze można było znaleźć takie fajne rysuneczki satyryczne, coś a la "Mleczko", tylko że dotyczące spraw komputerowych, np. wojny Atari - Commodore ;) Z tego co pamiętam, to potem Komputer przekształcił się w Enter.

 

Z wypiekami to się w tamtych czasach czytało Top Secret, a później Secret Service. :P

 

No chyba, że ktoś w tamtych czasach traktował komputer nie jako rozrywkę. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Był jeszcze miesięcznik Komputer w którym zawsze można było znaleźć takie fajne rysuneczki satyryczne, coś a la "Mleczko", tylko że dotyczące spraw komputerowych, np. wojny Atari - Commodore ;) Z tego co pamiętam, to potem Komputer przekształcił się w Enter.

 

Komputer przeksztalcil sie w PCWK, a od niedawna w PC World ;)

 

Z wypiekami to się w tamtych czasach czytało Top Secret, a później Secret Service. :P

 

No chyba, że ktoś w tamtych czasach traktował komputer nie jako rozrywkę. :P

 

Wolalem Top Secret, bo artykuly byly pisane z jajem (Sir Haszak, Wiewiór, Dżemik, Kopalny, Alex&Gawron :P ).

 

Co by nie mowic, gazety poprzednich dekad bily na glowe poziomem i zawartoscia merytoryczna obecne. Nawet biorac CHIP-a z przed lat, jest w nim wiecej do poczytania, niz w dzisiejszym. I to pomimo rozwoju technologicznego... Najbardziej cenilem sobie Bajtka, PC Magazine i PC Kurier.

 

Ale... Bylo, minelo, zyc trza dalej ;-) Przynajmniej ma sie mile wspomnienia :-)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
I dał bez minimalnej ;) "Ryzykant"

 

 

:)

 

Zdaje się, że za chwilę straci swoje 2999978,5 zł. Co najmniej tyle ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×