Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

No właśnie, minęły już dwa tygodnie. Coś się wyjaśniło?

 

DD

 

Nawet jeśli coś było, to szkoda przecież takiego klienta stracić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nawet jeśli coś było, to szkoda przecież takiego klienta stracić :)

Może i szkoda.. ale może też szkoda stracić 10 czy 20 innych, którzy czekają na informację w tej sprawie...? :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może i szkoda.. ale może też szkoda stracić 10 czy 20 innych, którzy czekają na informację w tej sprawie...? :)

 

DD

 

Dobrze powiedziane Daniel, dziwi mnie brak reakcji żadnej ze stron w tej sprawie. Bądź co bądź jest to dość poważna kwestia

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobrze powiedziane Daniel, dziwi mnie brak reakcji żadnej ze stron w tej sprawie. Bądź co bądź jest to dość poważna kwestia

 

Pewnie zacierają ślady. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie, minęły już dwa tygodnie. Coś się wyjaśniło?

 

DD

Ustalenia w sprawie są następujące:

 

* Użytkownik wystawiający aukcje oraz licytujący w nich posiadają konta niepowiązane ze sobą systemowo: logują się z różnych komputerów, płacą z różnych kont.

* Wylicytowane domeny są zawsze opłacane.

 

Ze względu jednak na powiązania osobowe pomiędzy tymi użytkownikami, co rodzi wątpliwości co do przebiegu aukcji, użytkownik licytujący został całkowicie i bezterminowo pozbawiony możliwości licytacji w aukcjach w serwisie. Konto użytkownika wystawiającego aukcje zostało objęte obserwacją celem sprawdzenia, czy nie pojawi się kolejny użytkownik licytujący w wielu aukcjach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ustalenia w sprawie są następujące:

 

* Użytkownik wystawiający aukcje oraz licytujący w nich posiadają konta niepowiązane ze sobą systemowo: logują się z różnych komputerów, płacą z różnych kont.

* Wylicytowane domeny są zawsze opłacane.

 

Ze względu jednak na powiązania osobowe pomiędzy tymi użytkownikami, co rodzi wątpliwości co do przebiegu aukcji, użytkownik licytujący został całkowicie i bezterminowo pozbawiony możliwości licytacji w aukcjach w serwisie. Konto użytkownika wystawiającego aukcje zostało objęte obserwacją celem sprawdzenia, czy nie pojawi się kolejny użytkownik licytujący w wielu aukcjach.

 

Dziękuję za informację. À propos „pozbawiony możliwości licytacji w aukcjach w serwisie”, ciekaw jestem, czy „użytkownik” licytował w ogóle w jakichś innych aukcjach, tzn. wystawionych przez innych sprzedających. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wychodzi na to, że mamy bardzo prosty sposób na zarobienie pieniędzy. I przy okazji nasz mały polski "Halvarez gate".. :)

 

Przepis:

 

1. Zakładasz konto w Dropped na ciocię, wujka, brata, kolegę itd.

2. Licytujesz w swoich aukcjach, po to żeby uzyskać wyższą cenę.

3. Jak uda ci się podbić, a domenę kupi ktoś inny - super, zarobiłeś.

4. Jak się uda podbić, ale też wygrać - nic się nie stało - opłacasz domenę, a pieniądze trafiają z lewej kieszeni do prawej. Potrącona zostaje tylko prowizja od sprzedaży, ale ona na szczęście dla całej "operacji" jest niewielka.

 

Tam gdzie pojawiają się pieniądze, tam pojawia się chęć łatwego zarobku. Pewnie niejedna osoba już tego próbowało, a pierwszą przyłapano. Pewnie nie jest to ani pierwsza próba, ani ostatnia.

 

Tak sobie myślę, że Dropped będzie musiał teraz baczniej przyglądać się aukcjom swoich własnych klientów. Dla własnego dobra, bo inaczej ludzie po prostu przestaną licytować w aukcjach. Ale pewnie nie napisałem nic odkrywczego.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wychodzi na to, że mamy bardzo prosty sposób na zarobienie pieniędzy. I przy okazji nasz mały polski "Halvarez gate".. :)

Proponuję przy tej okazji ogłosić konkurs połączony z amnestią :)

 

Niewtajemniczonym podpowiadam, że można go podzielić na trzy kategorie :

1. Dla tych, którzy mają więcej niż jedno konto na Dropped z przyczyn uzasadnionych.

2. Dla tych, dla których takim uzasadnieniem jest wyłącznie chęć zysku i podbijanie aukcji.

3. Dla tych, którzy mają tam min. ... 5 kont.

 

And the winner is ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak sobie myślę, że Dropped będzie musiał teraz baczniej przyglądać się aukcjom swoich własnych klientów. Dla własnego dobra, bo inaczej ludzie po prostu przestaną licytować w aukcjach. Ale pewnie nie napisałem nic odkrywczego.

Przede wszystkim:

1) Powinny zniknąc oznaczenia użytkowników w rodzaju user_55c2

2) zamiast tego, kazdy rejestrując się powinien wybrać jeden nick na giełdę, który nie podlega zmianie i nie może być taki sam jak inny istniejący już nick, vide: 2 x user "licytacja zakończona".

 

Niekoniecznie wyeliminuje to cwaniactwo, ale na pewno ograniczy, a użytkownikom łatwiej będzie zapamietać jakiś konkretny nick niz user_55c2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ze względu jednak na powiązania osobowe pomiędzy tymi użytkownikami, co rodzi wątpliwości co do przebiegu aukcji, użytkownik licytujący został całkowicie i bezterminowo pozbawiony możliwości licytacji w aukcjach w serwisie. Konto użytkownika wystawiającego aukcje zostało objęte obserwacją celem sprawdzenia, czy nie pojawi się kolejny użytkownik licytujący w wielu aukcjach.

Dlaczego tylko jeden uczestnik?

Był wystawiający aukcję i podbijający z tego co zrozumiałem. Nie widzę powodów dla uznaniowości w tej kwestii. Bo nie widzę różnicy w zachowaniu.

Jeśli taki przypadek miał miejsce i brały w nim udział dwie osoby/ podmioty czy jak zwał to dlaczego tylko jeden dostaje bana?

 

Edit:

Rozumiem że jak będę chciał aby mi ktoś podbijał aukcje to mi nic nie grozi?

Wchodzę w to.

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

W opisie domeny:

 

(domena teraz jest wyłączona)

 

Whois zaś mówi:

 

Domena: maii.pl
Adres IP: Nieznany 
Status: Domena zarezerwowana 
Opcja: Brak opcji 
Rejestator: AZ.pl 
Utworzona: 2010.09.09 04:07:31 
Zmodyfikowana: 2010.09.09 04:07:31

 

:)

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wychodzi na to, że mamy bardzo prosty sposób na zarobienie pieniędzy. I przy okazji nasz mały polski "Halvarez gate".. :)

 

Przepis:

 

1. Zakładasz konto w Dropped na ciocię, wujka, brata, kolegę itd.

2. Licytujesz w swoich aukcjach, po to żeby uzyskać wyższą cenę.

3. Jak uda ci się podbić, a domenę kupi ktoś inny - super, zarobiłeś.

4. Jak się uda podbić, ale też wygrać - nic się nie stało - opłacasz domenę, a pieniądze trafiają z lewej kieszeni do prawej. Potrącona zostaje tylko prowizja od sprzedaży, ale ona na szczęście dla całej "operacji" jest niewielka.

 

Tam gdzie pojawiają się pieniądze, tam pojawia się chęć łatwego zarobku. Pewnie niejedna osoba już tego próbowało, a pierwszą przyłapano. Pewnie nie jest to ani pierwsza próba, ani ostatnia.

 

Tak sobie myślę, że Dropped będzie musiał teraz baczniej przyglądać się aukcjom swoich własnych klientów. Dla własnego dobra, bo inaczej ludzie po prostu przestaną licytować w aukcjach. Ale pewnie nie napisałem nic odkrywczego.

 

DD

Oczywiście, że nie napisałeś nic odkrywczego. Proceder licytowania na "nowych" i nie sprawdzonych nick'ach istnieje od długiego czasu jeśli nie od początku.

 

W AfterMarket jest taka zakładka:

broker domen - usługa we współpracy z BrokerDomen.pl - to Twoje?

Jeśli Ty Danielu nie masz zaufania do Dropped to jak Ja mam - a wypowiadam się swoim imieniu - oceniać tę współpracę, usługę?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
W AfterMarket jest taka zakładka:

broker domen - usługa we współpracy z BrokerDomen.pl - to Twoje?

Jeśli Ty Danielu nie masz zaufania do Dropped to jak Ja mam - a wypowiadam się swoim imieniu - oceniać tę współpracę, usługę?

Nie napisałem, że nie mam zaufania do Dropped. Napisałem, że nie można mieć zaufania do wszystkich użytkowników Dropped.pl i że trzeba zwrócić większą uwagę na transakcje się tam odbywające. I choćby nawet wszyscy klienci Dropped postępowali właściwie to i tak na wszelki wypadek trzeba dmuchać na zimne, bo zawsze się może znaleźć ktoś kto będzie chciał to wykorzystać.

 

Natomiast nie do końca chyba rozumiem, o co pytasz w kwestii współpracy serwisu brokerdomen.pl z Dropped.pl. Proszę napisz jaśniej, a najlepiej wprost, to z chęcią odpowiem :) Współpraca polega na udostępnieniu klientom Dropped.pl / Aftermarket.pl usług pośrednictwa w sprzedaży ich domen premium. Z drugiej strony Dropped.pl / Aftermarket.pl pomaga promować domeny z oferty brokerdomen.pl.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra reakcja Dropped. Brawo

 

Do całej tej sytuacji od razu przypomniał mi się "nius" z ostatnich kilku dni.. obie sprawy dość zabawne

 

 

Policja zatrzymała strażaka podejrzanego o zorganizowanie napadu na stację paliw w Bydgoszczy. Śledczy podejrzewają, że mężczyźnie pomagał niewidomy kolega - podaje "Gazeta Pomorska".

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 19.00. Na stacji paliw przy ulicy Toruńskiej pojawiło się dwóch mężczyzn. Podczas gdy jeden zażądał od kasjera pieniędzy, drugi (prawdopodobnie niewidomy) pozostał na czatach przed budynkiem stacji.

 

Napad się nie udał, bowiem na stacji pojawili się klienci. Spłoszeni bandyci uciekli.

 

 

:)

Edited by przemeq

Share this post


Link to post
Share on other sites
drugi (prawdopodobnie niewidomy) pozostał na czatach przed budynkiem stacji

 

Też czytałem ten artykuł. Takie rzeczy tylko u nas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Natomiast nie do końca chyba rozumiem, o co pytasz w kwestii współpracy serwisu brokerdomen.pl z Dropped.pl. Proszę napisz jaśniej, a najlepiej wprost, to z chęcią odpowiem :) Współpraca polega na udostępnieniu klientom Dropped.pl / Aftermarket.pl usług pośrednictwa w sprzedaży ich domen premium. Z drugiej strony Dropped.pl / Aftermarket.pl pomaga promować domeny z oferty brokerdomen.pl.

 

DD

To co powyżej napisałem było wprost.

Żeby zakończyć OT - czy jest jakiś regulamin do tej usługi (broker domen) albo cennik.

Nigdy nie wiadomo, podam domeny i "zje" mi 100 zł - na przykład, albo przeniesie na inne konto.

Chyba Tobie najbardziej zależy aby wszystko było jasne i przejrzyste, zwłaszcza w Dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To co powyżej napisałem było wprost.

Żeby zakończyć OT - czy jest jakiś regulamin do tej usługi (broker domen) albo cennik.

Nigdy nie wiadomo, podam domeny i "zje" mi 100 zł - na przykład, albo przeniesie na inne konto.

Chyba Tobie najbardziej zależy aby wszystko było jasne i przejrzyste, zwłaszcza w Dropped.

Poproszę Michała o dodanie linku do regulaminu brokerdomen.pl. Są tam zapisane ogólne zasady korzystania z serwisu. Dodanie domen jest bezpłatne, tak samo jak prezentacja domen w katalogu na stronie brokerdomen.pl. Współpraca z brokerem wymaga jednak zaakceptowania zgłaszanych nazw przez serwis brokerdomen.pl. Współpraca wiąże się też z podpisaniem umowy z brokerem domen, w której zawarte są wszelkie informacje, również te dotyczące prowizji od sprzedaży domen. Warunki umowy negocjowane są indywidualnie, dlatego nie są dostępne w publicznym regulaminie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poproszę Michała o dodanie linku do regulaminu brokerdomen.pl. Są tam zapisane ogólne zasady korzystania z serwisu. Dodanie domen jest bezpłatne, tak samo jak prezentacja domen w katalogu na stronie brokerdomen.pl. Współpraca z brokerem wymaga jednak zaakceptowania zgłaszanych nazw przez serwis brokerdomen.pl. Współpraca wiąże się też z podpisaniem umowy z brokerem domen, w której zawarte są wszelkie informacje, również te dotyczące prowizji od sprzedaży domen. Warunki umowy negocjowane są indywidualnie, dlatego nie są dostępne w publicznym regulaminie.

 

DD

Ok, a faktury kto rozlicza? I jak? Kto komu je wystawia bo już się pogubiłem. Wg. zasad Dropped?

W regulaminie jest, że właściciel (chyba abonent) wystawia FV pro kupującemu. Komu? Klientowi czy BrokerDomen?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok, a faktury kto rozlicza? I jak? Kto komu je wystawia bo już się pogubiłem. Wg. zasad Dropped?

W regulaminie jest, że właściciel (chyba abonent) wystawia FV pro kupującemu. Komu? Klientowi czy BrokerDomen?

brokerdomen.pl jest elastyczny w tej kwestii i dopasowuje się do potrzeb obu stron transakcji. Ceny podane w serwisie są cenami netto. Strony mogą się porozumieć, że fakturę wystawi bezpośrednio sprzedawca domeny. Może to również zrobić brokerdomen.pl, który zapewnia również obsługę Escrow do transakcji. Jeśli taka będzie wola stron - można też skorzystać z pośrednictwa firm trzecich, takich jak Dropped.pl.

 

Ze względu na dużo większą złożoność transakcji zawieranych za pośrednictwem brokerdomen.pl (w grę wchodzą dużo większe kwoty niż w przypadku przeciętnej transakcji na tradycyjnych giełdach domen), dlatego też nasze podejście w tej kwestii musi być inne. Podstawowym celem brokerdomen.pl jest doprowadzenie do sprzedaży domeny, dlatego kwestie takie jak forma płatności nie może stanowić tutaj problemu. Oczywiście wszystko w ramach obowiązującego prawa i przepisów.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawa wycena subdomeny w domenie rejestratora, sprzedający pewnie nie ma pojęcia (albo udaje), że wyceny dotyczą domen a nie subdomen.

Link: http://allegro.pl/az-az-pl-moja-domena-jes...1223447901.html

dokładnie, poza tym ta stronka mocno zawyza wyceny

 

magda.pl

http://allegro.pl/magda-pl-kocham-ja-nie-k...1207763930.html

Opis :P

No to kto odważy się kupić aby dostać w ,, mordę "

:D

trafila na AM http://www.aftermarket.pl/marketoffer.php?id=82216

tu juz w morde nie dają :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×