Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

Myślę nawet, że są użytkownicy* tego forum, którzy zarejestrowaliby:

e-A-p-t-e-k-a-r-z-2-4-h.pl

 

*Proszę nie kierować się liczbą mnogą zbyt dosłownie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panie yarowa - po pierwsze to ja nie wciskam tyko oferuję, wciska może Pan i nie będę wnikał co. Po drugie jeżeli dodaję kolejne domeny, oznacza to, że chcę podnieść wartość oferowanych domen i możliwie zwiększyć cenę końcową. Zainteresowanie jest wystarczające i odpowiednie, jeżeli nawet nie uzyskam ceny minimalnej to aukcja pozwoliła zyskać klientów na wiele poszczególnych domen. Jeżeli nie widział Pan wcześniej, że ktoś sprzedaje swoje portfolio to już Pana sprawa. A stwierdzenie "Trochę się rozpędził, i może nie pamiętać, że kupujący nie chcą zakupić 84 domen + ...

Może z rozpędu uderzyć głową w mur .. " chyba jest mało przemyślane i nie na miejscu.

 

 

 

Panie eprojekt, niech Pan nie wnika. Zagłębimy się w ten sposób w sferę "tylko dla dorosłych", a rozmowa toczy się w medium przed godz. 23.00.

 

Pana dołączane kolejne domeny, potraktowałem właściwie jako gratisy (a te, są na Allegro zakazane), ponieważ, o ile sobie przypominam, w nazwie przedmiotowej aukcji, widniało określenie "68 domen" ... Nazwa, jest pierwszą "wizytówką" z jaką ewentualny klient się styka, kiedy zamierza już wziąć w aukcji udział. Ta "wizytówka", powinna odzwierciedlać treść samej aukcji ... 68 zawsze będzie znaczyło 68. Nigdy 84.

Dla mnie, wszystko ponad tę liczbę (68), to w przypadku Pana aukcji,"gratisy". M.in. "wizualizacje serwisu".

Ponadto, Pana aukcja, która zawiera się w kategorii "domeny krajowe" przecież, obejmuje również serwisy z rozszerzeniem domen "tv" ... . Nie jestem małostkowy, nie jestem również rzecznikiem Allegro, aby tutaj nadal udowadniać, iż narusza Pan ich Regulamin.

Może wartałoby zmienić nazwę aukcji w zakresie liczby domen (o ile to w trakcie aukcji możliwe)?

 

Poza tym, być może nie rozmijam się z prawdą, przypuszczając, iż być może potencjalni kupujący nie chcą zakupić 84 domen. Czy możliwe, iż któryś z nich, uzna kolejne domeny, za dodatkowe "obciążenie" (przecież należy liczyć się z kosztem utrzymania kolejnej domeny)? Czy Pan ich o to zapytał? Jeżeli tak, to "żadna cnota krytyk się nie boi" i uznaję, iż moje w. cyt. stwierdzenie jest "mało przemyślane i nie na miejscu", jeśli Pan nie zna ich zdania w tej materii, dalej będę twierdził, że "może Pan z rozpędu uderzyć głową w mur ...", czego Panu nie życzę.

 

Sprzedawanych portfoliów widziałem wiele. Sam sprzedałem oraz zamierzam jeszcze sprzedać jakiś pakiet domen.

 

Jest Pan osobą z Forum, o czym nie wiedziałem, pisząc posta dot. Pana aukcji. I tylko z tego powodu mi przykro, ponieważ uznaję swoistą solidarność i powstrzymywanie się od wykonywania działań "podcinających", siedząc na tym samym pniu (Forum).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swego czasu dużo domen właśnie w ten sposób sprzedałem na Allegro, przez całą aukcję dokładając po jednej domenie i zawsze kiedy to robiłem to ktoś dołączał do licytacji - ludzie po prostu uwielbiają takie promocyjne dodatki.

 

 

Niektórzy uwielbiają, inni może mniej :lol:

Jeżeli nazwa aukcji, nie koliduje z jej opisem, a opis z treścią/przedmiotem, to dla mnie nie ma sprawy ... W innym przypadku, jestem to w stanie uznać za gratis (nieregulaminowy) na Allegro ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś nie będzie chciał 84 domen to nie zalicytuje. Jak wiadomo, rejestrator nie może zmuszać klienta do przedłużenia domeny - więc jaki to ciężar, jeżeli dobra to opłacę, jeżeli mi się nie podoba to wygaśnie.

Allegro musiało by usunąć 1/3 aukcji, w których są "gratisy". Przecież ile razy ktoś dopisuje "Zdecydowałem się dodać jeszcze monitor" - a przecież miała być tylko jednostka centralna, "Znalazłem do nart jeszcze buty" - również nie było o nich mowy.

 

Jest to tak typowe, że nie widzę w tym nic złego. Jeżeli sprzedaję "swoje zapasy" i przypomniało mi się o domenie byczy.pl, a jest z nią od razu wizualizacja - dlaczego miał bym dodać bez wizualizacji?

Tak więc jeżeli domen było by i 1000, a pisało w aukcji 50, to jedynie na korzyść kupującego ponieważ może sobie wybrać najlepsze, reszty nie opłacać lub sprzedać :lol:

 

 

Tak więc jeżeli uważa Pan, że dodając gratisy (głównie domeny) zrzucam na klienta jakiś dodatkowy ciężar to zachęcam do zapoznania się z treścią forum.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli ktoś nie będzie chciał 84 domen to nie zalicytuje. [...]

 

No tak, ale jeśli Klient dołączył 31 stycznia, a kolejne domeny dołączono 2 lutego, to Klient

nie ma już na to wpływu ... :lol:

 

[...]Jak wiadomo, rejestrator nie może zmuszać klienta do przedłużenia domeny [...]

 

Niestety, niektórzy zmuszają ...

 

[...]Allegro musiało by usunąć 1/3 aukcji, w których są "gratisy" [...]

[...] Jest to tak typowe [...]

 

Faktycznie, jest to powszechne ... Nie znaczy to, że muszę udawać, że tego nie ma ... :) "Twarde prawo, ale prawo ..." (Regulamin Allegro).

 

 

[...]Tak więc jeżeli uważa Pan, że dodając gratisy (głównie domeny) zrzucam na klienta jakiś dodatkowy ciężar to zachęcam do zapoznania się z treścią forum. [...]

 

... ale czemu z treścią Forum? Rozmawiamy o Regulaminie Allegro :) :

 

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli rejestrator do tego zmusza, to tyle ile mi udało się dowiedzieć (głównie z tego forum) łamie prawo i można w prosty sposób z tego zrezygnować.

 

W dodatku zaznaczę, by nie było - żaden z rejestratorów u którego są domeny, nie zmusza do ich przedłużania. W dodatku połowa domen znajduje się w Dropped gdzie mamy od razu authinfo i robimy z domenami co chcemy bez udręczania się z rejestratorem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak, ale jeśli Klient dołączył 31 stycznia, a kolejne domeny dołączono 2 lutego, to Klient

nie ma już na to wpływu ... :lol:

Mozna poprosic o wycofanie go z auckji :)

Nawiasem mowiac jesli ktos licytuje wysoko o 20 domen mniej, to czy nie lepiej sprzedac 2 pakiet 20 domen za pare tysiecy na innej aukcji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie wiem czy to ma być zabawne czy co - jakie 68 domen do wyboru, jeżeli wyraźnie pisze w rozszerzeniach opisu jaka jest ich ilość i każdy kto już coś kiedykolwiek sprzedawał na allegro wie, że tak jest i to zrozumie (brak możliwości edycji tytułu).

Osoba licytująca kilka-kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy nie jest kimś bez rozumu (chyba, że robi to dla zabawy) i dobrze wie co licytuje, a gdy nie będzie pewna to do mnie zadzwoni i się upewni. Nie będę dalej prowadził dyskusji na ten temat bo jeżeli ktoś ma problemy z rozumowaniem to już nie moja rola by ten problem rozwiązać. Nie zdziwił bym się nawet, gdybyś "aaaa" nie przeczytał całego opisu aukcji lub choć na nią zajrzał. Jeżeli jesteś zainteresowany, a masz jakieś pytania to kontakt telefoniczny jest zawarty w aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesli bylbym zainteresowany to z pewnoscia bym sie kontaktowal........ a problem tu jest oceniany ogolnie, akurat tak sie zlozylo ze na Twoim przykladzie.

 

P.S. - widac ze nie masz wogole pojecia o kruczkach prawnych...... dam Ci przyklad ktos ubezpieczyl sie od straty reki, i tak sie zlozylo ze mu ucielo kolo nadgarstka..... idzie do ubezpieczalni po kase........ i slyszy Pan jest ubezpieczony od straty reki a nie DLONI....... wniosek z tego taki to ze tobie sie wydaje ze jest ok to z punktu widzenia prawa czy umowy handlowej nie jest

Share this post


Link to post
Share on other sites

To żeś podał przykład (...) nie ma najmniejszego powiązania z aukcją. Ustalmy jedno - od sprawdzania poprawności aukcji jest zespół allegro, a od decyzji co ktoś chce kupić są klienci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
być może potencjalni kupujący nie chcą zakupić 84 domen

 

Coz - co do aukcji Panie yarowa, to to sie nazywa wlasnie marketing i to w dobrym tego slowa znaczeniu.

Jak Pan pojdzie na Oxfordzie do marketu i zobaczy "Buy One, get One free" przy polowie produktow to niech Pan tez zglosi naruszenie regulaminu bo przeciez byc moze nie chce Pan dostac drugiej Pepsi. (bijecie piane)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coz - co do aukcji Panie yarowa, to to sie nazywa wlasnie marketing i to w dobrym tego slowa znaczeniu.

Jak Pan pojdzie na Oxfordzie do marketu i zobaczy "Buy One, get One free" przy polowie produktow to niech Pan tez zglosi naruszenie regulaminu bo przeciez byc moze nie chce Pan dostac drugiej Pepsi. (bijecie piane)

 

 

 

Panie VisaCardCredit, dziękuję za wykład z zakresu marketingu i reklamy. Studia jednak, skończyłem jakiś długi czas temu ...

Z niezłym skutkiem. Nie czuję się spragniony wiedzy, którą Pan powyżej przedstawia, aż tak bardzo ...

Pana przykład z Oxfordem jest zupełnie nietrafny.

Dlaczego?

W niniejszym temacie, podnoszę kwestię Regulaminu Allegro. W tym momencie, Oxford, albo każde inne miejsce

na Ziemi, lub w świecie wirtualnym, oprócz Regulaminu w serwisie Allegro - guzik mnie interesuje. Zasady, o których Pan pisze, są nie tylko nietrafionym przykładem w kwestii aukcji Allegro, ale stoją w sprzeczności z Regulaminem

tego serwisu aukcyjnego.

Proszę korzystać dowoli i bez skrępowania z dobrodziejstw, zaoferowanych przez specjalistów ds. marketingu,

w marketach Oxfordu, Londynu, Polski, i całego Swiata. Jednakże, rozwijanie wątku, zupełnie odbiegającego od meritum, czyli sztywnych zasad Regulaminu Allegro, obowiązujących każdego użytkownika wskazanego serwisu -

w istocie nazwać można "biciem piany", której to rzeczy zostałem w Pana oczach uznany za współsprawcę ...

Zgadzam się z Panem eprojektem (abstrahując od Jego argumentów, których nie podzielam, w polemice

z Panem aaaa), że od sprawdzania poprawności działań aukcyjnych serwisu Allegro, jest Zespół Allegro.

 

 

 

 

--------------------------

Dla lekkiego oczyszczenia atmosfery,

pozwolę sobie w ogóle zauważyć, iż dawno już,

nie miałem okazji uczestnicząc w wymianie myśli na jakimkolwiek

Forum,

prowadzić konwersacji, w konwencji tak oficjalnej :).

 

Edit, 09.02.2008 r.: (Ps: Nie jestem Robotem, Cyborgiem "ani świętoszkiem" :P - jak mogłoby wydawać się

po ww. rozmowie. Pewnie na Allegro można mi zarzucić ocieranie się w niektórych m-scach o TM. To jednakże najpewniej jest w ogóle inny temat. Obiecuję, że nie uchylę się od dyskusji, gdy i ja (jeśli), trafię do tematu

pt. "Zobaczcie tę aukcję ..." :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aż dziw, że a-d-a-m.pl wciąż wolna :P

 

PS. Gdyby ktoś zarejestrował i chciał opchnąć koledze po fachu to - bądźmy ludźmi - za nie więcej niż 15k :)

 

:) chyba zartujesz, niby dlaczego ktos ma puszczac domene warta co najmniej 250k za 15k?? :P Mam nadzieje, ze ty innych swoich interesow tak nie prowadzisz...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Strach pomyslec co bedzie dalej i jakich cen mozemy sie spodziewac :)

 

To wszystko już było. Pamiętam, ładnych kilka lat temu, z konopi wyskoczyła firma, która wpadła na genialny pomysł wstawiania kresek do domen, jako remedium na kończące się dobre nazwy. Zarejestrowali tego mnóstwo, a na kwaterę główną wybrali sobie bodaj b-u-s-i-n-e-s-s.com. Tłumaczyli, że pomysł jest bardzo prosty i domeny na pewno się przyjmą, bo przecież „wystarczy” wpisać business.com, a potem wrócić do początku adresu i odpowiednią ilość razy nacisnąć kombinację „prawa strzałka, myślnik, prawa strzałka, myślnik” itd... Jak się ta zabawa skończyła? Dla Internetu było to cichutkie pierdnięcie w ciemnym kącie, a dla firmy to był ślepy zaułek – obecnie b-u-s-i-n-e-s-s.com wisi na parkingu, a co się stało z resztą domen – nie mam pojęcia.

To tak ku rozwadze, bo ostatnio wśród polskich domen sporo „odkryć” – zera zamiast o, teraz kreseczki, niedługo pewnie domeny2.pl i inne wynalazki. Ale wystarczy spojrzeć na .com i odpowiedzieć sobie, czy rzeczywiście ma to sens...

Share this post


Link to post
Share on other sites
:) chyba zartujesz, niby dlaczego ktos ma puszczac domene warta co najmniej 250k za 15k?? :) Mam nadzieje, ze ty innych swoich interesow tak nie prowadzisz...

...niestety... :P

 

A tak serio to jedno "k" mi użarło - 15kk, o takiej cenie myślałem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×