Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

Ciekawa aukcja ciekawej domeny na premium.pl:

 

grunt.pl

https://premium.pl/grunt.pl

 

Dziwne jest dosyć to, że domena ta była wcześniej w stanie "Zgłoszono spór dotyczący nazwy domeny" i po nim została rozwiązana umowa. ;)

 

Była opcja na tej domenie, ale została skasowana. Same cuda wianki. :)

 

a jak głupi czekam aż przechwyci ją dropped

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawa aukcja ciekawej domeny na premium.pl:

 

grunt.pl

https://premium.pl/grunt.pl

 

Dziwne jest dosyć to, że domena ta była wcześniej w stanie "Zgłoszono spór dotyczący nazwy domeny" i po nim została rozwiązana umowa. ;)

 

Była opcja na tej domenie, ale została skasowana. Same cuda wianki. :)

 

Coś czuję,że będzie całkiem ciekawa kwota ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawa aukcja ciekawej domeny na premium.pl:

 

grunt.pl

https://premium.pl/grunt.pl

 

Dziwne jest dosyć to, że domena ta była wcześniej w stanie "Zgłoszono spór dotyczący nazwy domeny" i po nim została rozwiązana umowa. ;)

 

Była opcja na tej domenie, ale została skasowana. Same cuda wianki. :)

 

w dropped dawałem do przechwytu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawa aukcja ciekawej domeny na premium.pl:

 

grunt.pl

https://premium.pl/grunt.pl

 

Dziwne jest dosyć to, że domena ta była wcześniej w stanie "Zgłoszono spór dotyczący nazwy domeny" i po nim została rozwiązana umowa. :)

 

Była opcja na tej domenie, ale została skasowana. Same cuda wianki. :rolleyes:

 

dostałem właśnie informacje przez formularz Premium.pl

 

Witaj XXXXXXX. Wiadomość wysłana za pomocą formularza kontaktowego premium.pl:

Imię i nazwisko / Login w premium.pl: Elżbieta MXX

Adres IP wysyłającego: XXXXX

E-mail: XXXXXX@poczta.pl

Telefon:

 

Treść: Ostrzeżenie: Zgłoszony zostanie spór o domenę grunt.pl z racji rejestracji nazwy grunt na moją rzecz w Urzędzie patentowym RP.

 

Pozdrawiamy,

Zespół premium.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
dostałem właśnie informacje przez formularz Premium.pl

 

Miło z ich strony, że uprzredzają, ale wytłumaczcie mi z jakiego powodu chcą zgłaszać ten spór? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
dostałem właśnie informacje przez formularz Premium.pl

Domena spadała wczoraj po 10 ;) też miałem ją do przechwycenia ;)

 

Jednak ciekawa sprawa z tym TM :rolleyes: I jestem bardzo ciekawy co z tego wyjdzie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
dostałem właśnie informacje przez formularz Premium.pl

A Panią Elżbietą jest domainer licytujący w aukcji ?:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też dostałem tego maila...

Chyba chce zaniżyć tym cenę i taniej kupić, bo logiczne jest, że w sądzie przegra, przecież to generyk...

Kto z Was miał opcję na tą domenę? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Nie ma znaku towarowego słownego "grunt" zarejestrowanego w UPRP oraz mamy do czynienia ze słowem ze słownika języka polskiego, zatem temat sporu można spokojnie olać. Ktoś ewidentnie chce tanio kupić domenę zastraszając innych.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma znaku towarowego słownego "grunt" zarejestrowanego w UPRP oraz mamy do czynienia ze słowem ze słownika języka polskiego, zatem temat sporu można spokojnie olać. Ktoś ewidentnie chce tanio kupić domenę zastraszając innych.

 

Tak samo pomyślałem :rolleyes:

 

Swoją drogą nieźle się porobiło żeby zastraszać konkurencję. Niedługo czarną wołgą będą podjeżdżać i grozić ;)

 

Edit: Albo taką :)

 

http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=423274

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kto z Was miał opcję na tą domenę? :)

 

Gdyby to była moja opcja i NASK by mi ją skasował z powodu sporu o generyka i nieistniejący znak towarowy to bym się wkurzył nieźle, ale może jestem przewrażliwiony na wszelkie kombinacje i wałki. :rolleyes: Wygląda to wszystko tak, jakby ktoś chciał poprzedniemu abonentowi odebrać domenę grunt.pl, wykazał do tej domeny prawa (bo miał dobry pomysł na uzasadnienie lub prawnika) i wygrał spór (domena grunt.pl raczej była w arbitrażu, bo ot tak to by nie była skasowana przez NASK), ale przy tym nie do końca wiedział jak wszystko to działa (że domena będzie w większości przypadków uwolniona zamiast przekazana, co właśnie się stało). Mogło być w sumie jeszcze tak pechowo, że abonent domeny grunt.pl dostał zapis na arbitraż, ale go nie podpisał (wtedy domena jest też od razu kasowana), bo nie miał czasu, zmienił adres czy coś.

 

Jeśli aukcję wygra ktoś bardziej kumaty niż poprzedni abonent to ta domena już do odebrania nie będzie.

 

#wałki.pl ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma znaku towarowego słownego "grunt" zarejestrowanego w UPRP oraz mamy do czynienia ze słowem ze słownika języka polskiego, zatem temat sporu można spokojnie olać. Ktoś ewidentnie chce tanio kupić domenę zastraszając innych.

 

Coś tam jednak jest skoro NASK skasował domenę...

Rodzaj znaku towarowego

(550) Słowno-graficzny

Osoby

Rodzaj osoby Nazwa Miasto Adres Kraj

(732) Zgłaszający/Uprawniony Mxx Elżbieta GRUNT Nieruchomości Kraków PL

Klasyfikacje

Typ klasyfikacji Symbol Edycja

(531) WIE 26.3 4

(531) WIE 27.5 4

(531) WIE 29.1 4

Publikacje

Typ Data publikacji Numer

WUP 31-03-2000 03/2000

Klasyfikacja nicejska

Klasa Wykaz Data pierwszeństwa Numer pierwszeństwa Kraj pierwszeństwa

(511) 35 (510)

(511) 36 (510)

(511) 42 (510)

(511) Wykaz towarów (510) usługi w zakresie informacji handlowej w dziedzinie nieruchomości i obiektów budowlanych w tym mieszkań, usługi z zakresu informacji o działalności gospodarczej w dziedzinie budownictwa na zlecenie osób trzecich oraz usługi zdobywania informacji w tym zakresie, usługi wyceny lasów; usługi administrowania nieruchomościami,usługi w zakresie pośrednictwa w handlu nieruchomościami, usługi w zakresie prowadzenia agencji mieszkaniowej w tym agencji nieruchomości, usługi oszacowania wartości dla celów fisbalnych, usługi pośrednictwa kupna-sprzedaży nieruchomości, usługi finansowe transakcji w tym także związane z kupnem nieruchomości, usługi wyceny nieruchomości, usługi wynajmowania mieszkań, usługi w zakresie dzierżawy gospodarstw rolnych; usługi admistrowania nieruchomościami i dobrami, usługi konstruktorskie i projektowe, zwłaszcza w dziedzinie budownictwa i architektury, usługi w zakresie doradztwa budowlanego, geodezyjnego i inwestycyjnego, badania geologiczne, usługi dekoracji i wyposażenia wnętrz, ekspertyzy geologiczne i inżynieryjne, usługi czasowego wynajmowania mieszkań;

Decyzje

Data Typ decyzji

16-12-1999 Decyzja o rejestracji

 

Edit:

Skoro Pani Elżbieta już w czasie aukcji rozsyła spam, ciekawe co będzie po jej zakończeniu... :rolleyes:

Edited by Gaudzinski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coś tam jednak jest skoro NASK skasował domenę...

 

Ale Michał przecież dobrze pisze, bo znak słowno-graficzny = logotyp, to nie daje ochrony żadnej na nazwę (a już szczególnie generyczną).

 

No ale ktoś kto zarządził skasowanie tej domeny mógł o tym nie wiedzieć. :)

 

rodzice.pl

zabytki.pl

grunt.pl

 

ciekawe co dalej (albo o czym się nie wie) - kiedyś pozabierają / pokasują wszystkie najlepsze domeny generyczne i "nie będzie niczego". :rolleyes:

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rodzice.pl to inny temat. Tam był zastrzeżony znak słowny i to w drupie, którą serwis naruszał.

Co do grunt to jest przyznana ochrona na znak słowno-graficzny bo tylko w takiej praktycznie mogła zostać przyznana. Wartstwą odróżniającą w tym przypadku jest warstwa graficzna znaku. Warstwa słowna nie ma zdolności odróżniających więc Pani Elżbieta za wiele nie zdziała. Oczywiście jak nowy abonent jej nie pomoże.

 

Ale Michał przecież dobrze pisze, bo znak słowno-graficzny = logotyp, to nie daje ochrony żadnej na nazwę (a już szczególnie generyczną).

 

No ale ktoś kto zarządził skasowanie tej domeny mógł o tym nie wiedzieć. :)

 

rodzice.pl

zabytki.pl

grunt.pl

 

ciekawe co dalej (albo o czym się nie wie) - kiedyś pozabierają / pokasują wszystkie najlepsze domeny generyczne i "nie będzie niczego". :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do grunt to jest przyznana ochrona na znak słowno-graficzny.

Co prawda nie przyjrzałem się zbyt dobrze ale odniosłem wrażenie, że ochrona tego znaku wygasła w 2009 roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak myslicie jaka będzie kwota?

Nie pytaj jaka będzie kwota bo to nie jest dział, w którym promuje się własne domeny, tylko napisz jaką minimalna ustawiłeś czyli jakiej kwoty Ty się spodziewasz ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie pytaj jaka będzie kwota bo to nie jest dział, w którym promuje się własne domeny, tylko napisz jaką minimalna ustawiłeś czyli jakiej kwoty Ty się spodziewasz ?

przeciez to nie moja domenka :rolleyes:

po prostu zainteresowała mnie aukcja :)

 

wlasnie grzebalem w necie i znalazlem ostatnia aukcje tej domeny

http://webcache.googleusercontent.com/sear...e=www.google.pl

89k i minimalna nieosiagnieta

 

ba bylo juz 125k i nadal nic

http://antyweb.pl/domena-my-pl-za-123k-pln...ala-osiagnieta/

Edited by MartinessPL

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma znaku towarowego słownego "grunt" zarejestrowanego w UPRP oraz mamy do czynienia ze słowem ze słownika języka polskiego, zatem temat sporu można spokojnie olać. Ktoś ewidentnie chce tanio kupić domenę zastraszając innych.

 

dzisiejsze info od pb

Drogi użytkowniku!

 

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ licytujesz w aukcji domeny grunt.pl

i zapewne otrzymałeś wiadomość od p. Elżbiety Maj dotyczącą domeny oraz

domniemanego naruszenia praw własności intelektualnej.

 

Sprawę przekazaliśmy prawnikowi, który zapewnił że naruszenie praw do

znaku towarowego słowno-graficznego "grunt", który posiada

zarejestrowany wzmiankowana p. Maj, nie występuje obecnie oraz nie

wystąpi jeśli jeśli domena nie będzie wykorzystywana w obrocie do

prowadzenia działalności w związku z działalnością dla której znak

towarowy „grunt” został zastrzeżony. Co więcej, sam fakt zmiany

abonenta domeny nie daje podstaw do wszczynania wobec nowego abonenta

jakichkolwiek kroków prawnych, wbrew twierdzeniom p. Maj.

 

Zapraszamy więc do dalszej licytacji.

 

Pozdrawiam,

Przemysław Bojczuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupić. Zarejestrować swój słowno-graficzny "grunt.pl" i Pani Maj może co najwyżej poskakać. ;)

dzisiejsze info od pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pani Maj jest niepoważna

 

ciekawe jaki ma problem z tym, że domenę zarejestruje ktoś kto postawi na niej serwis geodezyjny, o malowaniu/gruntowaniu czy też rolniczy

lub domeniarz, który bedzie domenę reklamował pod takim kątem

 

ludzie to są jednak ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×