Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

firefox - puste pole

 

Dziwne, u mnie jest ok na Firefoxie (mam Firefox-a 5.01), widać gwiazdki.

 

A jak zaznaczysz myszką to pole to widać może ile ich jest? (jest to jakieś zastępcze rozwiązanie). Może być ten problem u Ciebie też od jakiejś zainstalowanej wtyczki, może spróbuj na chwilę wyłączyć wszystkie wtyczki i włączać jedną po drugiej.

 

PS no też zauważyłem, że jest jeszcze trochę błędów na tym Aftermarkecie, bo oni wprowadzą 10 nowych opcji na miesiąc, a zdążą dokładnie przetestować tylko 3-4. ;) Wyrabiają 300% normy zresztą (zdolność zarabiania na wszystkim to na pewno jest godna podziwu). :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak zaznaczysz myszką to pole to widać może ile ich jest?

nie widać, ale tak jest już od dawna, dotychczas myślałem że usunięto już te gwiazdki i brałem sytuację za normalną :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja na IE8 mam gwiazdki, tak jak na skrinie

 

To każdy ma inaczej, ale tak na pewno nie powinno być. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest radse

A jak uważacie przybliżanie ceny minimalnej za pomocą X-ów jest dobre czy nie??

Z jednej strony sporo osób podbija cenę ładnej domeny w "bezpiecznym" pułapie i jest zjawisko pozornego popytu który winduje cenę (jak wspomniał Megalgal lizanie przez szybę).

Z innej strony sporo osób widząc cenę minimalną przewyższającą budżet odpuszcza bo nie maja nadziei na sukces.

Ciekawi mnie jaki jest wpływ pokazywania ceny w X-ach na końcową cenę aukcji. Pewnie będzie to też zależało od domeny. Tych tanich pewnie się nie licytuje widząc cenę minimalną XXX ("nie ma co lizać przez szybę") a te drogie pewnie się licytuje tak tylko żeby sobie pomarzyć...

Edited by radse

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak uważacie przybliżanie ceny minimalnej za pomocą X-ów jest dobre czy nie??

 

Moim zdaniem jest dobre, bo pozwala na bardzo szybką decyzję odnośnie udziału w danej aukcji lub nie.

 

Oczywiście przy założeniu, że chce się naprawdę zakupić daną domenę, a nie tylko ją policytować. Cena końcowa z aukcji jest zresztą najczęściej wypadkową samej jakości domeny i kwoty, przy której opłaca się ją zakupić, żeby drożej sprzedać (niezależnie czy jest cena minimalna czy nie).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawi mnie jaki jest wpływ pokazywania ceny w X-ach na końcową cenę aukcji.

Podejrzewam, że różnica w cenie sprzedaży domen, które miały ustaloną cenę minimalna, a domen które miały cenę startową (przy założeniu, że cena minimalna tych pierwszych jest równa cenie startowych tych drugich) jest niewielka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem jest dobre, bo pozwala na bardzo szybką decyzję odnośnie udziału w danej aukcji lub nie.

dokladnie

 

Podejrzewam, że różnica w cenie sprzedaży domen, które miały ustaloną cenę minimalna, a domen które miały cenę startową (przy założeniu, że cena minimalna tych pierwszych jest równa cenie startowych tych drugich) jest niewielka.

 

własciwie to na jedno wychodzi

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sprzedawca w "o mnie" napisał:

 

DomDomen to bogate portoflio domen do kupienia

wystawiamy zarówno domeny w opcji kup teraz, negocjacji oraz ciekawe aukcje w niskich cenach startowych i zawsze bez ceny minimalnej (podkreślenie moje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Raczej sprzedawcy dostali takie oferty i skorzystali z opcji wystawienia aukcji (można przyjąć ofertę, podnieść, odrzucić albo puścić domenę na 14-dniową aukcję, co rzadziej zmieni cenę, a częściej zirytuje kupującego, że musi tak długo czekać na domenę).

 

Chociaż w sumie patrząc po datach to jednak by tak nie było, bo takie aukcje trwałyby o wiele dłużej, do początku sierpnia. Wtedy ktoś wypatrzył, była mu potrzebna domena i zalicytował, jest najbardziej prawdopodobne, bo finalizacja sprzedaży "przez aukcję" to raczej nie jest prawdopodobna.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Raczej sprzedawcy dostali takie oferty i skorzystali z opcji wystawienia aukcji (można przyjąć ofertę, podnieść, odrzucić albo puścić domenę na 14-dniową aukcję, co rzadziej zmieni cenę, a częściej zirytuje kupującego, że musi tak długo czekać na domenę).

wystarczylo dac KT

Share this post


Link to post
Share on other sites
wystarczylo dac KT

 

Najczęściej wystarczy dać realne KT, ale i tak niektórzy chcą się potargować "dla zasady" i zaoferują mniej, nawet o 5%. W Google jeszcze widać, że domena Xerima.pl była wystawiona za 1000 zł, a klient i tak zaoferował 900 zł, żeby zbić choć te 10%, "dla zasady". ;)

 

A sprzedający myśli w drugą stronę, żeby cena była wyższa choć o 10%, stąd ta aukcja myślę się wzięła jakoś, bo normalnie to ta domena powinna być już sprzedana za te 900 zł i każdy by raczej był po obu stronach zadowolony. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie dobija brak wyświetlania "najwyższej oferty" przy aukcjach które nie przekroczyły ceny minimalnej. Wchodzę na CO2.pl widzę "4100PLN - Najwyższa oferta: Brak" i myślę czemu nikt nie licytuje, scroll down i szok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie dobija brak wyświetlania "najwyższej oferty" przy aukcjach które nie przekroczyły ceny minimalnej.

 

Skoro nie przekroczyły ceny minimalnej to nie ma raczej sensu wyświetlać. Aukcje, które nie przeszły minimalnej też nie pojawią się w "zakończonych aukcjach".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedawca w "o mnie" napisał:

 

DomDomen to bogate portoflio domen do kupienia

wystawiamy zarówno domeny w opcji kup teraz, negocjacji oraz ciekawe aukcje w niskich cenach startowych i zawsze bez ceny minimalnej (podkreślenie moje).

 

dzieki za zwrocenie uwagi. poprawione. opis został ze starych aukcji, ktore rzeczywiscie byly tylko bez minimum

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ładna klauzula:

"PS. Pamiętaj! Zażywanie dopalaczy może stanowić poważne zagrożenie dla Twojego zdrowia!

Nie promuję i w żaden sposób nie namawiam poprzez tą aukcję do kupowania i spożywania dopalaczy."

 

Swoją drogą ciekawe jaka jest cena minimalna

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak wystawiałem aukcję to była Twoja? ;)

 

 

Jest tam również sporo wolnych domen...

 

 

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×