Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

Dokładnie, wszak w opisie aukcji jest zdanie: "Mieć świadomość, że posiada się domenę samsung.pl pisaną od tyłu - bezcenne." :)

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

bart, crocs.pl - 2510PKT Premium = 502PLN IMHO niska cena za obuwniczą TM'kę (wyobraź sobie jakie oferty byłyby na Wrangler albo CCC.pl :))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osobiście nie zaryzykowałbym płacić tyle za tę domenę...

 

Dokładnie. Skończy się pewnie w arbitrażu i odebraniem tejże domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Dokładnie. Skończy się pewnie w arbitrażu i odebraniem tejże domeny.

 

 

Niekoniecznie. Domenę może odkupić firma posiadająca prawa do posługiwania się TM i handlująca produktami firmy Crocs. Chciałem przechwycić tę domenę, jednak cena (nie posiadam obecnie za wielu punktów w Premium) jest dla mnie za wysoka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://allegro.pl/serwis-portal-internetow...1951413447.html

 

co myslicie?? chyba cena atrakcyjna

 

Aktualna cena
500 zł

 

Zapraszam do licytacji. Licytacja bez ceny minimalnej. Jednak celowo ustaliłem początek licytacji od 1500 zł aby ograniczyć zainteresowanych typu - czy sprzeda się za 17,77 zł.

 

Niedopatrzenie? Czy może już raz była wystawiona od 1500, nie poszła i sprzedający zapomniał zmienić treści? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Dodano 2011-11-27 14:21

 

Witam ponownie. W związku z szeregiem zapytań - uprzejmie informuję, iż nie sprzedaję poza allegro.

 

 

 

Wszystkich obserwujących zapraszam do licytacji. Proszę ponownie o kontakt Pana, który kontaktował się ze mną w piątek wieczorem.

 

 

 

Aukcję zakończę kilkanaście sekund przed czasem aby uniemożliwić użycie automatycznych generatorów licytacji."

 

też dosyć dziwny zapis .hmm.........

Share this post


Link to post
Share on other sites
konkretna cena sie zrobila ;-)

 

20 tys. ??? Wow, wymiękłem przy tej cenie.

 

Ja jak pisałem wyżej gdyby to kupił ktoś niezwiązany z marką Crocs i stracił te pieniądze pośrednio razem z domeną to naprawdę szkoda tych pieniędzy. :) A jak ktoś związany kupił to bardziej w porządku (wyżej pisał o tym też @Anubis), no może poza ceną - ale jak kogoś stać (ciekawe czy to sama firma Crocs nie licytowała, że taka cena).

 

EDIT: a w ogóle ktoś zauważył, że ta domena crocs*pl została usunięta w EuroDNS jakoś w środku okresu rozliczeniowego, bo prawidłowo powinna wygasać dopiero w lutym, a nie w listopadzie?

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
EDIT: a w ogóle ktoś zauważył, że ta domena crocs*pl została usunięta w EuroDNS jakoś w środku okresu rozliczeniowego, bo prawidłowo powinna wygasać dopiero w lutym, a nie w listopadzie?

Może ktoś się pomylił i ktoś musiał odkupić domenę? Nie wiem tylko kto licytował jako druga osoba. Niech ktoś rozwiąże tę intrygę... Na pewno PB mógłby nam coś powiedzieć na ten temat :) :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://allegro.pl/serwis-portal-internetow...1951413447.html

 

co myslicie?? chyba cena atrakcyjna

 

IMO wcale nie atrakcyjna. Strona nie zoptymalizowana odpowiednio, na pierwszy rzuk oka widać, że brak unikalnego title dla każdej z podstron stron. Łatwo też wykopać w google, że właściciel używał systemów wymiany linków - w sumie to nic złego, ale pewnie na tym opierało się całe pozycjowanie. Do tego jeszcze brak wiarygodnego źródła ruchu (z jakich zapytań google są wejscia), bo takich odsłon to można natrzepać sobie do woli. Strona nie jest nawet w wysoko wynikach pod swoją nazwę "polskie kredyty". Reasumując moim zdaniem z tej mąki to chleba nie będzie, co najwyżej zakalec :)

 

O.O

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może ktoś się pomylił i ktoś musiał odkupić domenę? Nie wiem tylko kto licytował jako druga osoba. Niech ktoś rozwiąże tę intrygę... Na pewno PB mógłby nam coś powiedzieć na ten temat ;):)

 

DD

 

To samo sobie pomysalem po poscie thomaso. Ciekawe... Ciekawe... :)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
A jak ktoś związany kupił to bardziej w porządku (wyżej pisał o tym też @Anubis), no może poza ceną - ale jak kogoś stać (ciekawe czy to sama firma Crocs nie licytowała, że taka cena).

 

Możliwe, że walka odbyła się pomiędzy firmą Crocs (Crocs.com), a którymś z tych sklepów:

 

http://crocs-shop.pl/

http://crocs.isu.pl/

http://crocs.net.pl/

http://crocs.com.pl/

 

Firma Crocs (Crocs.com) inwestuje w narodowe końcówki .fr, .de, .nl, .no, .it, itp. więc bardzo prawdopodobne że polowali na tę domenę. Jeśli tak to cena nie jest wcale zaskakująca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Firma Crocs (Crocs.com) inwestuje w narodowe końcówki .fr, .de, .nl, .no, .it, itp. więc bardzo prawdopodobne że polowali na tę domenę. Jeśli tak to cena nie jest wcale zaskakująca.

 

Czemu więc po prostu nie chcieli jej odebrać na drodze postępowania sądowego? Mają przecież TM... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Czemu więc po prostu nie chcieli jej odebrać na drodze postępowania sądowego? Mają przecież TM... :)

 

Bo może należała do kogoś, kto posiadał prawa do posługiwania TMem.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo może należała do kogoś, kto posiadał prawa do posługiwania TMem.

 

Czyli sugerujesz, że druga spośród najwyżej licytujących osób również je miała?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czemu więc po prostu nie chcieli jej odebrać na drodze postępowania sądowego? Mają przecież TM... :)

 

Nie każdy ma czas na zabawę i odbieranie domen przez arbitraż. Duże firmy wolą zapłacić spora jak dla nas kasę i mieć z głowy sądy itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firma odzieżowa która z sukcesem sprzedaje tenisóweczki po 200zł może sobie pozwolić na wydatek 2510zł (zakładając że nie ma punktów premium, ale ja w to nie wierzę, KAŻDY ma tysiące punktów premium i ceny na tamtej giełdzie są mocno przekłamane) na domenę dla swojej flagowej marki - ręczę za to słowem :) Jeżeli planują wejść na Polski rynek taka kwota stanowi coś około 0,5% rocznego budżetu na reklamę...

 

EDIT: Ale bzdurka mi się napisała, zamiast odświeżyć stronę pomyślałem że 2500zł to cena końcowa... Sorry za zamieszanie. 25 tys. to na pewno dla KK :) więc czy to paluszki/buty prawa do domeny nabyła osoba blisko związana z właścicielem znaku chronionego.

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites
Firma odzieżowa która z sukcesem sprzedaje tenisóweczki po 200zł może sobie pozwolić na wydatek 2510zł (zakładając że nie ma punktów premium, ale ja w to nie wierzę, KAŻDY ma tysiące punktów premium i ceny na tamtej giełdzie są mocno przekłamane) na domenę dla swojej flagowej marki - ręczę za to słowem :) Jeżeli planują wejść na Polski rynek taka kwota stanowi coś około 0,5% rocznego budżetu na reklamę...

 

Jakbyś nie zauważył to cena końcowa z aukcji to było 20500 zł a nie 2510 zł, a to jest już duży wydatek dla handlarza tenisóweczkami. :) A ja ręczę, że na nowym koncie jest równo 0 pkt i wcale tak dużo ich nie rozdają. :P

 

Jest jeszcze możliwość, że to wielbiciel paluszków - http://static.promoceny.pl/foto/vyrobky/074500/74498.jpg się licytował ze sprzedawcą tenisóweczek. ;) Właśnie taki TM jest w bazie UPRP - na chipsy / paluszki, a na buty nie ma, może to też zaważyło, że ktoś to tak wysoko licytował.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×