Jump to content
Sign in to follow this  
vul

automaty.co

Recommended Posts

automaty.co

 

Zarejestrowałem kilka chwil temu - tzw. natchnienie domeniarza ;)

 

Przeanalizowałem temat pod kątem użyteczności, ewentualnych odbiorców; jest w sumie w czym wybierać.

 

Co sądzicie?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ojoj... widze, ze sie ktos za .co wzial na powaznie po ostatniej megasprzedazy... Ja tez w szale przez przypadek jedna czy dwie zarezerwowalem... ale poczytalem troche tu i tam i jakos mi hurraoptymizm minal... I powstrzymalem sie od rejestrowania kolejnych... ledwo co... Szczerze, to nie wiem co mam myslec. Pewnie bedzie tak, ze albo bedzie warta duzo, albo nic ;)

Niech sie wypowiedza madrzejsi. Sam chetnie sie dowiem co o tym mysla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ojoj... widze, ze sie ktos za .co wzial na powaznie po ostatniej megasprzedazy... Ja tez w szale przez przypadek jedna czy dwie zarezerwowalem... ale poczytalem troche tu i tam i jakos mi hurraoptymizm minal... I powstrzymalem sie od rejestrowania kolejnych... ledwo co... Szczerze, to nie wiem co mam myslec. Pewnie bedzie tak, ze albo bedzie warta duzo, albo nic ;)

Niech sie wypowiedza madrzejsi. Sam chetnie sie dowiem co o tym mysla.

 

Tak. Ja też miałem mieszane uczucia ale wiesz - nie każda nazwa nadaje się do .co

 

Sugerowałem się tym, że wszystkie popularne końcówki (poza .eu) są nie tylko, że zajęte ale zagospodarowane ;)

Pamiętaj, że tutaj mówimy o potężnej finansowo branżach oraz potężnych możliwościach:

 

- automaty do gier, hazard, kasyna

- automaty do kawy

- automaty jako różnego rodzaju podzespoły

- automaty do bram, drzwi

- robotyka

- wszystkie inne automaty, które z pewnością za niedługo zaleją w większym stopniu rynek

 

Dodatkowo (fakt - mało znaczące) dla mnie osobiście domena "ładnie wygląda". Biorąc pod uwagę ilość firm, które potencjalnie mogą się domeną zainteresować oraz możliwości obecne jak i przyszłe stwierdziłem, że warto ją zarejestrować. Ale też z chęcią wysłucham opinii użytkowników, którzy mają większe doświadczenie z tym rozszerzeniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogę sprzedać automaty.pl za średnie 5 ixów od 7 lat. Ofert było niewiele. Biorąc pod uwagę fakt, że .co z polskim wyrazem jest warta dziesiątki razy mniej niż .pl z polskim wyrazem Twoja domena warta jest max kilkaset złotych - większość wyceni ją na 0zł, niektórzy na 1-2k i to jest średnia z wycen.

 

Moim zdaniem warta 0zł +/- 100zł

 

Domeny .co jeżeli już to tylko z angielskimi frazami i może kilka innych języków, ale na pewno nie polski.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogę sprzedać automaty.pl za średnie 5 ixów od 7 lat. Ofert było niewiele. Biorąc pod uwagę fakt, że .co z polskim wyrazem jest warta dziesiątki razy mniej niż .pl z polskim wyrazem Twoja domena warta jest max kilkaset złotych - większość wyceni ją na 0zł, niektórzy na 1-2k i to jest średnia z wycen.

 

Moim zdaniem warta 0zł +/- 100zł

 

Domeny .co jeżeli już to tylko z angielskimi frazami i może kilka innych języków, ale na pewno nie polski.

 

Dzięki za opinie. I tak ogólnie mnie cieszy co napisałeś, że na .pl miałeś kilka ofert - to mi pokazuje, że ktoś chce kupować. Sporo generyków, które nie mogą się poszczycić takim stwierdzeniem. Na AM widziałem teraz, że otrzymałeś 3 oferty zakupu poprzez giełdę (nie wliczam formularza kontaktowego lub innych kanałów kontaktu).

To też pokazuje pewien potencjał. Przy zajętych wszystkich końcówkach, zdesperowany KK może nie mieć wyboru.

A jeżeli trafię na nieświadomego KK (w sensie rozszerzeń) to .co może okazać się dla niego ciekawym wyborem.

Wiem - to wszystko spekulacja, rozważania. Nie sądzę, że domena jest warta sporej kasy, natomiast przedział 0 - 100 pln wydaje się dla mnie mocno zaniżony ;)

 

Dla mnie pocieszeniem od Ciebie było to, że klienci pytali, szukali. Poczekamy, zobaczymy.

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale pocieszenie. Oferty na AM były po 100-300zł. A MOCNO nieświadomy klient kupić może również .fr i .it po 30zł. Nie będzie widział różnicy pomiędzy .co.

Share this post


Link to post
Share on other sites

minusem może być to, że na AM są też inne rozszerzenia na sprzedaż - .info, .biz., które kk może znać, w porównaniu z .co

Jestem tego samego zdania co Apze, że rozszerzenie .co należy łączyć głównie z angielskimi frazami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapytaj lepiej Alexisa czy były już jakieś oferty na maquinas.co ?

Nie bylo ;) Ja wyceniam automaty.co na 0pln, sorry. Osobiscie sprzedalem do tej pory tylko jedna "polska" domene .co.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiscie sprzedalem do tej pory tylko jedna "polska" domene .co.

Nie wiem ile sprzedałeś domen .co ale przy tej okazji sprawdziłem kilka innych i muszę przyznać, że masz w języku hiszpańskim bardzo ładne keywordy .co . Mniej więcej co druga ze sprawdzonych przeze mnie domen z bardzo mocnymi słowami kluczowymi, była Twoja.

Jeśli nie Amerykanom, to na pewno sprzedaż je kiedyś Kolumbijczykom za przyzwoite pieniądze.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem ile sprzedałeś domen .co ale przy tej okazji sprawdziłem kilka innych i muszę przyznać, że masz w języku hiszpańskim bardzo ładne keywordy .co . Mniej więcej co druga ze sprawdzonych przeze mnie domen z bardzo mocnymi słowami kluczowymi, była Twoja.

Jeśli nie Amerykanom, to na pewno sprzedaż je kiedyś Kolumbijczykom za przyzwoite pieniądze.

Przeciez trabilem 4 lata temu na okraglo, ze .co oferuje mozliwosci porownywalne do tych, z jakich w .pl korzystali chyba tylko keyword i kilofek, byc moze nawet duzo lepsze. Roznica jest taka, ze zwrot z inwestycji w .co jest duzo szybszy i duzo wiecej potencjalnych kupcow :) Niestety malo kto chcial sluchac... Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×