Jump to content
vul

Kupiona od domainera, sprzedana klientowi końcowemu

Recommended Posts

Rozpocząłem nowy temat w tym dziale bo uważam, że warto. Ciekawie by było gdybyście wrzucali tutaj informację o kupionej domenie od innego domainera, którą udało się Wam sprzedać klientowi końcowemu. Można również pochwalić się w jak krótkim czasie inwestycja się zwróciła (dodatkowo wg. własnego uznania można napisać od kogo kupiliśmy, czy był to zakup bezpośredni lub aukcja i jaki mniej więcej % udało Wam się na tej inwestycji zarobić).

Temat moim zdaniem interesujący bo może pokazać nam wszystkim dodatkowe zdolności poszczególnych inwestorów oraz zachęcić do większych zakupów na rynku d2d.

 

Co sądzicie? Jeżeli temat się przyjmie to proszę o rozpoczęcie i pierwsze wrzucenie informacji o sprzedaży (ja niestety jeszcze na chwilę obecną nie mogę się pochwalić żadną sprzedażą domeny odkupionej od innego inwestora).

 

Jeżeli większość uzna, że taki temat jest bezsensu to proszę adminów o usunięcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat do usunięcia ...jako bezsensowny i nic nie wnoszący...

Jeśli inny domainer sprzeda mi domenę i będzie się chciał pochwalić jej sprzedażą to ma temat do tego służący, jeśli ja ją sprzedam również mogę się pochwalić w odpowiednim wątku...

Powielanie już istniejących tematów i tyle...

;)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat do usunięcia ...jako bezsensowny i nic nie wnoszący...

Jeśli inny domainer sprzeda mi domenę i będzie się chciał pochwalić jej sprzedażą to ma temat do tego służący, jeśli ja ją sprzedam również mogę się pochwalić w odpowiednim wątku...

Powielanie już istniejących tematów i tyle...

;)

Ja bym powiedział, że to mogłoby bardziej służyć jako scalenie dwóch wątków/tematów do jednego ;)

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozpocząłem nowy temat w tym dziale bo uważam, że warto. Ciekawie by było gdybyście wrzucali tutaj informację o kupionej domenie od innego domainera, którą udało się Wam sprzedać klientowi końcowemu. Można również pochwalić się w jak krótkim czasie inwestycja się zwróciła (dodatkowo wg. własnego uznania można napisać od kogo kupiliśmy, czy był to zakup bezpośredni lub aukcja i jaki mniej więcej % udało Wam się na tej inwestycji zarobić).

Temat moim zdaniem interesujący bo może pokazać nam wszystkim dodatkowe zdolności poszczególnych inwestorów oraz zachęcić do większych zakupów na rynku d2d.

 

Co sądzicie? Jeżeli temat się przyjmie to proszę o rozpoczęcie i pierwsze wrzucenie informacji o sprzedaży (ja niestety jeszcze na chwilę obecną nie mogę się pochwalić żadną sprzedażą domeny odkupionej od innego inwestora).

 

Jeżeli większość uzna, że taki temat jest bezsensu to proszę adminów o usunięcie.

Niema sensu tworzenie osobnego miejsca/wątku dla takich sprzedaży. Wszystkie te informacje mieszczą się doskonale w już istniejącym temacie "sprzedane". Po prostu nie każdy chce/może się nimi dzielić. Nie długo będziemy wydzielać wątki pod tytułem "

Kupiona od domainera, sprzedana klientowi końcowemu - przechwycona od KK i sprzedana powtórnie innemu KK". Ech..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat do usunięcia ...jako bezsensowny i nic nie wnoszący...

Jeśli inny domainer sprzeda mi domenę i będzie się chciał pochwalić jej sprzedażą to ma temat do tego służący, jeśli ja ją sprzedam również mogę się pochwalić w odpowiednim wątku...

Powielanie już istniejących tematów i tyle...

;)

 

Weź się chociaż raz skup :P

 

Teraz jest tak, że czytamy na forum, że domainer sprzedał jakąś tam domenę za określoną sumę (nieważne komu, podaje on tylko info, że domena została sprzedana za xxxx pln). Co z tego wynika? Tylko to co pisze :P

 

Natomiast ja proponuje w tym temacie takie informacje:

 

"Sprzedałem firmie domenę ABC za 2200 pln a pół roku temu kupiłem ją od kolegi @Bazyli w transakcji bezpośredniej za 200 zł"

 

No i teraz wiemy, że:

 

- vul zainwestował 200 zł na rynku d2d w domenę ABC, którą po 6 miesiącach sprzedał z zyskiem +2000 pln

- Bazyli sprzedał domenę za 200 zł więc warto przejrzeć jego portfolio bo ma ciekawe domeny :P

- domena ABC sprzedała się za 2200 zł

 

Inne wątki, które dotyczą sprzedanych domen z reguły nie ukazują realnego czasu trwania całej inwestycji jak i całkowitej stopy zwrotu.

Często pomijamy informację skąd mamy taką a nie inną domenę, jak długo czekaliśmy na KK lub jakie mechanizmy i okoliczności były przydatne do zbycia. Uważam, że wcale to nie jest powielanie istniejących wątków. On po prostu jest inny. Pokazuje "zaplecze"

i "kuchnię" wybranych sprzedaży domen a co za tym idzie - często ciekawe i zaskakujące historie. Ożywiłoby to mimo wszystko dyskusję na temat inwestowania w domeny innych użytkowników forum i rodziło pewne nowe spojrzenie na przebieg wielu transakcji.

Temat jest tematem luźnym i każdy ma prawo z niego korzystać lub nie. Ale jeżeli to "wszystko już było" i jak taka wola to usuńcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Weź się chociaż raz skup :P

 

Teraz jest tak, że czytamy na forum, że domainer sprzedał jakąś tam domenę za określoną sumę (nieważne komu, podaje on tylko info, że domena została sprzedana za xxxx pln). Co z tego wynika? Tylko to co pisze :P

 

Natomiast ja proponuje w tym temacie takie informacje:

 

"Sprzedałem firmie domenę ABC za 2200 pln a pół roku temu kupiłem ją od kolegi @Bazyli w transakcji bezpośredniej za 200 zł"

 

No i teraz wiemy, że:

 

- vul zainwestował 200 zł na rynku d2d w domenę ABC, którą po 6 miesiącach sprzedał z zyskiem +2000 pln

- Bazyli sprzedał domenę za 200 zł więc warto przejrzeć jego portfolio bo ma ciekawe domeny :P

- domena ABC sprzedała się za 2200 zł

 

Inne wątki, które dotyczą sprzedanych domen z reguły nie ukazują realnego czasu trwania całej inwestycji jak i całkowitej stopy zwrotu.

Często pomijamy informację skąd mamy taką a nie inną domenę, jak długo czekaliśmy na KK lub jakie mechanizmy i okoliczności były przydatne do zbycia. Uważam, że wcale to nie jest powielanie istniejących wątków. On po prostu jest inny. Pokazuje "zaplecze"

i "kuchnię" wybranych sprzedaży domen a co za tym idzie - często ciekawe i zaskakujące historie. Ożywiłoby to mimo wszystko dyskusję na temat inwestowania w domeny innych użytkowników forum i rodziło pewne nowe spojrzenie na przebieg wielu transakcji.

Temat jest tematem luźnym i każdy ma prawo z niego korzystać lub nie. Ale jeżeli to "wszystko już było" i jak taka wola to usuńcie.

@vul, uważasz że ludzie po sprzedaży nie podają tych szczegółowych informacji dlatego że nie istnieje dla nich odpowiedni wątek? Myślisz że tak można to zmienić? Ciekaw jestem ilości postów w takim wątku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vul, uważasz że ludzie po sprzedaży nie podają tych szczegółowych informacji dlatego że nie istnieje dla nich odpowiedni wątek? Myślisz że tak można to zmienić? Ciekaw jestem ilości postów w takim wątku..

 

Rozumiem i zgadzam się z Tobą. Po prostu uważam, że informowanie na forum o tym, że kupiło się określoną domenę od innego domainera a później sprzedało z zyskiem (+ podanie czasu w jakim inwestycja się zwróciła) byłoby ciekawą informacją, która mogłaby spowodować dodatkowy ruch w transakcjach pomiędzy nami wszystkimi i zachęciła to głębszego analizowania kto co oferuje i za ile.

To tylko moje osobiste zdanie i dlatego założyłem ten temat aby to przedyskutować na konkretne argumenty i zaznaczyłem, że jeżeli sporej grupie użytkowników to nie przypadnie do gustu to temat wyląduje w koszu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...) Po prostu uważam, że informowanie na forum o tym, że kupiło się określoną domenę od innego domainera a później sprzedało z zyskiem (+ podanie czasu w jakim inwestycja się zwróciła) byłoby ciekawą informacją, która mogłaby spowodować dodatkowy ruch w transakcjach pomiędzy nami wszystkimi i zachęciła to głębszego analizowania kto co oferuje i za ile.

(...)

Pełna zgoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

80% ludzi nie podaje w ogóle swoich sprzedaży.

To, że kupno niektórych domen w d2d jest opłacalne to wie każdy i nie trzeba tego udowadniać.

Jeśli ktoś będzie miał ochotę to poda takie info w istniejącym już dziale na tym forum.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Weź się chociaż raz skup :P

 

Teraz jest tak, że czytamy na forum, że domainer sprzedał jakąś tam domenę za określoną sumę (nieważne komu, podaje on tylko info, że domena została sprzedana za xxxx pln). Co z tego wynika? Tylko to co pisze :P

 

Natomiast ja proponuje w tym temacie takie informacje:

 

"Sprzedałem firmie domenę ABC za 2200 pln a pół roku temu kupiłem ją od kolegi @Bazyli w transakcji bezpośredniej za 200 zł"

 

No i teraz wiemy, że:

 

- vul zainwestował 200 zł na rynku d2d w domenę ABC, którą po 6 miesiącach sprzedał z zyskiem +2000 pln

- Bazyli sprzedał domenę za 200 zł więc warto przejrzeć jego portfolio bo ma ciekawe domeny :P

- domena ABC sprzedała się za 2200 zł

 

Na przykładzie. Kupiłem akcję pewnej firmy wulkanizacyjnej jesienią 2013 roku po kursie 1. Sprzedałem dzisiaj po kursie 2. Zarobiłem w sumie 100 dolarów. No i teraz wiemy, że:

 

- najlepiej nie przepłacać i kupować po niższym kursie niż po wyższym;

- jesień może wpływać pozytywnie na trafność podejmowanych decyzji;

- zarobiłem 100% na sprzedaży akcji;

- akcje firmy mogą być warte więcej albo mniej w przyszłości (trudno przewidzieć);

- warto obserwować wykresy i czytać analizy;

 

Temat bez sensu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

80% ludzi nie podaje w ogóle swoich sprzedaży.

1.Obawiam się, że więcej niż 80%.

2.Temat taki powinien być koniecznie indeksowany aby ten odsetek się zwiększył. Tym bardziej gdy jeden czy drugi, potencjalny nabywca do niego dotrze i zrezygnuje z zakupu gdy dowie się ile wcześniej kosztowała?

3. Można pójść na całego i otworzyć inne, bliźniacze wątki jak ktoś się bardzo nudzi. Poniżej kilka przykładów:

- Kupiona od kobiety

- Kupiona od mężczyzny

- Kupiona od osób nie prowadzących działalności gospodarczej

- Kupiona z urządzeń mobilnych

- Kupiona przed południem

- Kupiona po pijaku

- Kupiona od osoby leworęcznej podczas opadów deszczu

etc. etc.

 

Ponadto pisałem już wielokrotnie na forum, że podział na pośredników i kk jest płynny. Czasami nawet ciężko wyczuć kto jest kim?

Przestańcie wreszcie szufladkować ludzi na tych, którzy pojawiają się na forum jako domainerów i tych, którzy tutaj nie piszą jako kk.

Edited by Kangur
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Kupiona po pijaku

 

 

Ponadto pisałem już wielokrotnie na forum, że podział na pośredników i kk jest płynny. Czasami nawet ciężko wyczuć kto jest kim?

Przestańcie wreszcie szufladkować ludzi na tych, którzy pojawiają się na forum jako domainerów i tych, którzy tutaj nie piszą jako kk.

 

Coś mógłbym i nie tylko ja na ten temat napisać

:)

 

Kiedyś już chcieliśmy zdefiniować transakcję d2d...i co? Dupka blada...bo tak jak właśnie stwierdziłeś to płynne bardzo...

 

Z zasady nie ujawniam ani kwot zakupu ani kwot sprzedaży. A jeśli już to robię to głównie domen com.pl sprzedanych w ciekawych kwotach. I tylko dlatego aby pokazać jak wielu z nas ich nie docenia.

 

Taki temat to strzał w kolano dla rynku wtórnego. Za chwilę pojawi się wysyp domainerów typu...jestem domainerem z TVN-u, chciałbym od pana kupić domenę w cenie d2d...

:)

 

Poza tym wydaje mi się, że jeśli jest to dyskusja o tym czy stworzyć taki temat czy też nie, to proszę adminów o przeniesienie.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takim razie widzę, że faktycznie spora grupa osób uważa temat za nie warty dalszego rozwoju. Można więc zamknąć bo zamiast merytorycznej dyskusji będzie tu za chwilę dalszy ciąg popisywania się kto wymyśli bardziej śmieszne kategorie tematów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie temat bezsensowny.

Ja proponuję utworzenie innych, nowych tematów zw. ze sprzedażami, m. in. temat, w którym będą opisywane tylko i wyłącznie sprzedaże, których cena jest nie do końca znana lub znany jest przedział cenowy, np. 5 iksów.

 

Przykładowe (ostatnie) posty, które mogły by być wcielone do tego tematu to m.in.

http://di.pl/topic/102339-kbpl/

http://di.pl/topic/102177-euronetpl/

http://di.pl/topic/102178-tonikpl-tonicpl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś już chcieliśmy zdefiniować transakcję d2d...i co? Dupka blada...bo tak jak właśnie stwierdziłeś to płynne bardzo...

Pisałem o tym aby ludzi nie szufladkować; ale same pojęcia były zdefiniowane, np. w tym wątku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś napisze w dziale sprzedane temat, to pierwsze co robię; sprawdzam do kogo domena trafiła oraz jej historię tzn gdzie i za ile została kupiona nim trafiła do KK. Do tej pory mi to wystarcza.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat, którego nikt rzetelnie nie podejmie - po co wk....wiać kolegów i dawać do tego tropy "badaczom".

Wygaśnie śmiercią naturalną - nawet nie ma sensu go usuwać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znamienne jest to, że często osoby, które jeszcze nie sprzedają domen, mają spore oczekiwania w stosunku do ujawniania transakcji innych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat, którego nikt rzetelnie nie podejmie - po co wk....wiać kolegów i dawać do tego tropy "badaczom".

Wygaśnie śmiercią naturalną - nawet nie ma sensu go usuwać.

Szkoda żeby zaśmiecał forum i wzbudzał niezdrowe emocje.

Po prostu. Zróbcie głosowanie i tyle.

Ja w każdym razie jestem przeciwko...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×