Jump to content
Sign in to follow this  
rok1978

Najdłuższe nazwy stron zarejestrowane w domenie .eu

Recommended Posts

Najdłuższe nazwy stron zarejestrowane w domenie .eu 26.03.2007

Nazwa strony internetowej może mieć maksymalnie 63 znaki, te które mają ich więcej niż 15 uważane są za bardzo długie. Jak podaje właściciel domeny .eu w ubiegłym roku sześć osób zarejestrowało nazwy składające się z maksymalnej ilości znaków.

 

Pewien Niemiec zarejestrował nazwę: thisisthelongesteuropeandomainnameallovertheworldandnowitismine.eu (ang. To jest jedyna na świecie, najdłuższa europejska nazwa domeny, a teraz należy do mnie).

 

Na stronie w tej chwili nic nie ma, ale od czasu jej umieszczenia w katalogach cieszy się sporą popularnością. Inny mieszkaniec Niemiec zarejestrował dwie nazwy, z których jedna zawiera 63 litery „a” a druga „z”. Francuska firma wykazała się mniejszą pomysłowością, bo wydłużyła do 63 znaków adres swojej strony internetowej: lerelaisinternet-com-favorise-la-croissance-de-votre-entreprise.eu (fr. Lerelais internet.com umożliwi rozwój twojego biznesu). Kolejnym ciekawym przykładem długiej nazwy jest strona walijskiej wioski posiadającej najdłuższą nazwę na świecie: llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogochuchaf.eu

 

Cyfry też mogą stanowić nazwy stron internetowych, np. kolejne 63 cyfry po przecinku liczby pi. Nazwę tej strony zarejestrowała niemiecka firma, a jej adres to:

141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.eu

 

Źródło: Associated Press

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ładny niusik. Słyszałem tylko o tej wiosce i "this is..." A w Polsce są takie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo ładny niusik. Słyszałem tylko o tej wiosce i "this is..." A w Polsce są takie?

 

portugaliahiszpaniadominikanakubameksykkeniasrilankaczechy.zgora.pl.

marokotunezjaegiptturcjacyprbułgariagrecjamaltawłochy.zgora.pl.

dojrzale-kobiety-starsze-panie-doswiadczone-mamuski.waw.pl.

introligatornia-introligatornie-buchbinderei-bookbinder.waw.pl.

grawerstwo-grawerowanie-matryce-engraving.waw.pl.

stefanjagiełło1sprzedaż-części-samochodowych.pl.

organizacja-pożytku-publicznego.slask.pl.

organizacje-pożytku-publicznego.slask.pl.

księgowość-rachunkowość.warszawa.pl.

 

(zwróćcie uwagę, że niektóre nazwy są IDN, więc po rozkodowaniu są jeszcze dłuższe...)

 

Nie mam najaktualniejszych danych, mogło coś dojść w ciągu ostatnich paru miesięcy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeliczylem na szybko i nie znalazlem zadnej 63 znakowej :rolleyes:

 

No nie, xn--marokotunezjaegiptturcjacyprbugariagrecjamaltawochy-djir.zgora.pl ma 61 znaków, a xn--stefanjagieo1sprzeda-czci-samochodowych-s9e28na20im5b.pl - 58, ale wkleiłem po prostu najdłuższe polskie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cyfry też mogą stanowić nazwy stron internetowych, np. kolejne 63 cyfry po przecinku liczby pi. Nazwę tej strony zarejestrowała niemiecka firma, a jej adres to:

141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.eu

 

Źródło: Associated Press

 

 

Niestety, nie pomysleli jeszcze, zeby zrobic subdomene z trojka, http://3.14...........................eu wtedy bedzie ladnie cala liczba PI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale niemożliwe jest chyba zarejestrowanie domeny z kropką (3.14itakdalej). Można kupić 14itd i zrobić subdomenę 3.14.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale niemożliwe jest chyba zarejestrowanie domeny z kropką (3.14itakdalej). Można kupić 14itd i zrobić subdomenę 3.14.... ;)

 

No przecież tak właśnie zrobili, o co chodzi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
No przecież tak właśnie zrobili, o co chodzi?

 

Przepraszam, moja pomyłka. Proszę o wykasowanie postów ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

'Swojego adresu w internecie niestety nie dostanie jedno ze wzgórz w Nowej Zelandii, które dzierży palmę pierwszeństwa pod względem długości nazwy. Maorysi mówią na nie Tetaumatawhakatangihangakoauaotamateaurehaeaturipukapihimaungahoronukupokaiwhenuaakitanarahu. To zaledwie 92 litery...

 

Polak powiedziałby na to wzgórze następująco: "szczyt wzgórza, gdzie Tamatea, mężczyzna o wielkich kolanach, który zjechał, wspiął się na górę, by udać się do krainy zwanej krainą pożeraczy ziemi, grając dla swojej kochanki na nosie jak na flecie".'

 

aaaaaaaaaaaaaaahahahahhahhahaahahhahhahahaaahhahaha

 

apze wisisz mi monitor bo go oplulem ze smiechu! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak jest teraz ale jakiś czas temu było możliwe rejestrowanie subdomen bez zarejestrowanej domeny. Pamiętam sprzed kilku lat sprawę, kiedy to władze Zakopca zarejestrowały sobie domenkę www.zakopane.pl a jakiś czas później jakiś spryciula zarejestrował samo zakopane.pl. Jakiś czas po sądach się ciągali ale to już stare dzieje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×