Jump to content
xero

xero.pl

Recommended Posts

xero.pl

Szukając w necie porad co zrobić z posiadaną domeną natknąłem się na to forum. Przeglądając je stwierdzam, że na pewno znajdę tu odpowiedź na moje pytanie.

 

 

CO zrobić z taką domeną, o znaczeniu semantycznym

 

 

XERO . PL

 

Branża raczej stacjonarna, samo xero kojarzy się raczej tylko z punktami xero.

 

Co robić ? Sprzedać ? Ile oczekiwać ?

 

Proszę o pomoc w wycenie domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mi się to kojarzy raczej z innym rodzajem skanowania? :P

 

Sprzedałbym już za kilka stówek. Nie sprzedawałbym za kilka stówek :D

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sama usługa jest faktycznie świadczona głównie przez drobne punkty lub przez okołouniwersyteckie "fabryki kopii" z niską marżą - jedne i drugie raczej nie potrzebują reklamy w internecie, jedynie drobne wizytówki z cennikiem. Ale trzeba pamiętać, że ktoś dostarcza sprzęt do wszystkich tych zakładów usługowych, a dla producenta czy choćby pośrednika taka domena może być bardzo przydatna.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sama usługa jest faktycznie świadczona głównie przez drobne punkty lub przez okołouniwersyteckie "fabryki kopii" z niską marżą - jedne i drugie raczej nie potrzebują reklamy w internecie, jedynie drobne wizytówki z cennikiem. Ale trzeba pamiętać, że ktoś dostarcza sprzęt do wszystkich tych zakładów usługowych, a dla producenta czy choćby pośrednika taka domena może być bardzo przydatna.

 

Zgadzam się. Mimo 'niepożądanego znaku' i mniej popularnej nazwy od "ksero" to dla firmy zajmującej się produkcją/sprzedażą urządzeń to jest super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli oferować dealerom sprzętu i materiałów eksploatacyjnych bezpośrednio ?

Jaki przedział cenowy byście radzili zaoferować by coś z tego wyszło ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla firmy zajmującej się produkcją urządzeń to mi jakoś nie pasuje. Nie widzę pod tą domeną strony np. Samsunga, Minolty czy Canona. Może dlatego, że ogólnie jakoś ta forma z "x" mnie w pewnym sensie drażni i to nie pozwala mi obiektywnie na nią spojrzeć :D

Poza "fabrykami kopii", o których wspomniał PB i które niestety raczej dużych pieniędzy na domenę nie wyłożą bo i po co, to potencjalnego klienta widziałbym przede wszytskim w firmie zajmującej się serwisowaniem sprzętu oraz dostarczaniem materiałów eksploatacyjnych.

Wyceny się nie podejmę, ale raczej poniżej xxxx nie ma co schodzić.

Życzę powodzenia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jednak widziałbym klienta na tą domenę wśród punktów ksero czy jak to zostało już tutaj nazwane "fabrykami ksero" które tak na prawdę nie oferują tylko zwykłego kserowania. Wystarczy wpisac w G. "xero" i zobaczcie jak dużo firm posługuje się tym słowem. Trzeba też pamiętać że pod słowem ksero może kryć się nie tylko fizyczne kopiowanie ale także wiele innych usługo jak skanowanie, wydruki, przegrywanie czy nagrywanie CD/DVD itp., drukowanie zdjęć i wiele innych. Te "punkty" ksero już teraz oferują szeroki wachlarz tego typu usług i to nie tylko na miejscu ale i na odległość wysyłając np. wydrukowane zdjęcia itp. a tutaj wchodzimy w działalność internetową i posiadanie takiej domeny ma już ogromne znaczenie.

Osobiście poniżej śr-wysokiego xxxx bym tej domeny nie sprzedał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudna domena. Raczej dla niezależnego serwisu naprawiającego sprzęt. Niektóre takie osoby naprawdę solidnie zarabiają. Ale nie znaczy to, że sporo za nią zapłacą. Znajomy czymś takim się zajmuje i wydaje każdego roku dziesiątki tysięcy zł na podróże lecz jednocześnie narzeka, że ktoś nie chce mu sprzedać od lat niewykorzystanej domeny nurkowej za kilkaset złotych, oczekując za nią kilka tys. zł.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie czuję nosem biznesu na franczyzie związanej tylko z ksero.

Tak jak było wyżej wskazane taka działalność nie powinna być ograniczona wyłącznie do kserowania, ale do całego zakresu usług. Tak się złożyło, że w Polsce standardem jest posiadanie drukarki w domu w przeciwieństwie do wielu państw, co nieco zawęża działalność, ale gdyby istniał w pobliżu punkt, gdzie mógłbym zlecić wydruk np. większych pdf-ów, które by mi ładnie oprawiono i zszyto to sam bym pewnie nie raz skorzystał. Jako, że tutaj standardowe "k" zastąpiono "x" nie zatracając przy tym sensu, domena zyskała pewną wartość rozpoznawalną do pewnego typu działalności opartych o własną markę.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

taka działalność nie powinna być ograniczona wyłącznie do kserowania, ale do całego zakresu usług.

Ksero jako jedna z wielu usług, to już bardziej ma sens ale wtedy obawiam się, że ktoś może szukać domeny o szerszym zastosowaniu ( tak jak PrintPoint - print-point.com.pl ) albo zupełnie nie związanej z ksero ale brandable.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie czuję nosem biznesu na franczyzie związanej tylko z ksero.

To dobrze, mniejsza konkurencja :)

 

Resztę cierpliwie wyjaśnia PG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To dobrze, mniejsza konkurencja :)

 

Resztę cierpliwie wyjaśnia PG.

Powodzenia - ja już franczyzę przerabiałem i chyba na zawsze się z niej wyleczyłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są jeszcze szkoły, firmy, urzędy, gdzie robi się masę kopii.

 

Rynek na pewno bogaty. Puściłbym za cenę średniej maszyny (5k - 10k PLN)

 

Widzę, że jesteś nowy. Masz jescze jakieś inne ciekawe domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są jeszcze szkoły, firmy, urzędy, gdzie robi się masę kopii.

Ile z takich miejsc ma swoją stronę internetową promującą punkt ksero i liczy na klientów innych niż uczniowie, studenci czy petenci ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ile z takich miejsc ma swoją stronę internetową promującą punkt ksero i liczy na klientów innych niż uczniowie, studenci czy petenci ?

 

Chodziło mi o to, że oni potrzebują urządzeń, materiałów ekspoatacyjnych i w końcu serwisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×