Jump to content
Pawel Gluszko

W jakie nowe końcówki inwestujemy

Recommended Posts

Zapraszam do dyskusji, nie bede robil ankiety bo jest tego multum, czy ktos konkretnie zajął się jakąś końcówką? nie mówię o .co tylko o całkiem nowych, ja narazie nic ale "obczajam temat" jakby to młodzież powiedziała :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

O inwestycji to może mówić pan Schilling, który ma swój rejestr, swoje nowe końcówki i setki tysięcy zagrabionych dla siebie (nieuwolnionych) domen i wystarczy, ze dla paru tysięcy domen zażąda ceny premium już na etapie rejestracji, a nie aftermarket.

 

Mały domenowy żuczek ze skromnym portfelem, który chce parę domenek na wielkie inwestycje to lepiej w totolotka niech zagra.

 

Moim zdaniem te końcówki będą najpopularniejsze, ale jeszcze nie zostały uwolnione.

 

.web
.shop
.site
.hotel
.music
.app
.online
.free
.blog

 

Oczywiście w grę wchodzi jedynie inwestycja w anglojęzyczne keywordy, no chyba że chcesz się wyspecjalizować w chińskich albo hiszpańskich.Obserwując statystyki ntlds końcówki miast są nawet bardzo popularne na tle innych: .berlin, .london, .tokyo, .nyc

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem te końcówki będą najpopularniejsze, ale jeszcze nie zostały uwolnione.

 

.web

.shop

.site

.hotel

.music

.app

.online

.free

.blog

 

Umberto, nie wiesz na kiedy planowane jest wdrożenie w życie?

Jeżeli końcówki zostaną udostępnione do rejestracji, to jednakowo u wszystkich rejestratorów?

W momencie kiedy zostaną uwolnione, wiesz może kto będzie pierwszym oferentem, który udostępni rejestrację?

Edited by Mr.Nice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście w grę wchodzi jedynie inwestycja w anglojęzyczne keywordy, no chyba że chcesz się wyspecjalizować w chińskich albo hiszpańskich.Obserwując statystyki ntlds końcówki miast są nawet bardzo popularne na tle innych: .berlin, .london, .tokyo, .nyc

Dzisiaj nawet w rozmowie z pewną Panią po zapytaniu o adres ich strony internetowej dostałem odpowiedź, że jest to nazwa.moscow, oczywiście dopytałem czy ma na myśli nazwamoscow.ru, albo nazwamoscow.com, ale wyraźnie zaznaczyła, że jest to nazwa.moscow. Gdybym miał zamiar kupować nowe domeny to właśnie w domenach nazw miast widzę największy potencjał. Oprócz tego oczywiście domeny chińskie, głównie ze względu na ogromny potencjał tamtejszego rynku oraz fakt że chiński rynek jest w fazie prosperity, tam powstają i będą powstawaj nowe firmy(oczywiście mam na myśli prawdziwe przedsiębiorstwa, a nie to co u nas zwykło się nazywać firmami). Rynek europejski i amerykański są już rozwinięte(karty rozdane), a dodatkowo są w fazie co najwyżej stabilizacji albo przeważnie regresu.

 

Znacie warte polecenia strony gdzie można śledzić przyrost domen w nowych rozszerzeniach?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znacie warte polecenia strony gdzie można śledzić przyrost domen w nowych rozszerzeniach?

 

ntldstats.com - najlepsze źródełko

 

 

Gdybym miał zamiar kupować nowe domeny to właśnie w domenach nazw miast widzę największy potencjał. Oprócz tego oczywiście domeny chińskie, głównie ze względu na ogromny potencjał tamtejszego rynku oraz fakt że chiński rynek jest w fazie prosperity,

 

Są już 2 chińskie w top10 i 5 CN nTLDs w top30. Plus 4 domeny miast-mteropolii w top30. Dużo

 

 

Umberto, nie wiesz na kiedy planowane jest wdrożenie w życie?

Jeżeli końcówki zostaną udostępnione do rejestracji, to jednakowo u wszystkich rejestratorów?

W momencie kiedy zostaną uwolnione, wiesz może kto będzie pierwszym oferentem, który udostępni rejestrację?

 

Dla wielu z tych końcówek nie wiadomo jeszcze, nie ma żadnych konkretnych dat, nawet dla sunrise:

 

http://www.instra.com/en/new-gtlds/launch-diary

 

https://ntldstats.com/launch

 

https://www.webnames.ca/domain-registration/new-domain-name-launch-schedule.aspx

 

https://www.uniteddomains.com/launch-sequence/

 

Na pewno wymienione przeze mnie domeny nie będą uwolnione w tym samym terminie, każdy ma swój własny kalendarz. Mówimy oczywiście o fazie GA general availability. Warto śledzić jakieś źródło, najlepiej strony rejestratorów, które mają dane końcówki.

 

 

Edited by umberto
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak przy okazji, czy "subdomeny" www są udeostępniane? fajnie było by mieć np www.berlin :)

Mniemam, że tego typu nazwy są zastrzeżone przez rejestr. Wystarczy sprawdzić whois. Np www.berlin nalezy do dot.berlin czyli rejestru. www.energy nalezy do donuts Inc (DNS Administrator) czyli rejestru. Itd. Np. www.club ma wpis whois "Not found: www.club" I jest to o tyle ciekawe, że moja przeglądarka po wpisaniu www.club myśli i myśli i na końcu wskakuje mi w pasku adresu www.club.com. czyli jak widzisz, wygląda na to, że DNS-y dla www.club nie są właściwie skonfigurowane. Poważny błąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.xyz na razie korzysta na tym, że nie ma jeszcze .web Wtedy zostanie zmarginalizowana. Na razie jest krótka i tania. Czy jest popularna? Trzeba by odsiać te, które zostały rozdane za darmo, a raczej wciskane na siłę.

 

Bo ja wiem?

Mi się bardziej podoba i do mnie bardziej przemawia posiadanie kompletu domen dla mojej działalności z polskimi keywordami i końcówką .xyz niż .web tym bardziej że jest to działalność budowlana gdzie ten .web niekoniecznie będzie pasował a .xyz jest bardziej ogólne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niektórzy świadomi KK już mają odpowiedniki polskich domen w dziwnych końcówkach, np. odszkodowania.xyz

Jeżeli są świadomi, to dlaczego nie mają odszkodowaniaxyz.pl ;)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi raczej chodzilo o to, ze klienci sa swiadomi pojawienia sie nowych rozszerzen i korzystania z nich. Nie musza sie przejmowac tym czy domenaxyz.pl przejmie jakis ruch z domena.xyz bo nie siedza w temacie tak jak Wy i nie maja tego typu dylematow.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×