Jump to content
Kangur

Zgoda na używanie TM

Recommended Posts

www.audio.pl

www.pomorze.pl

www.media.pl

www.mazowsze.pl

www.print.pl

www.lek.pl

www.poczta.pl

www.or.pl

www.komputer.pl

www.market.pl

www.expo.pl

www.morze.pl

www.medycyna.pl

www.zoo.pl

www.podhale.pl

www.budownictwo.pl

www.sport.pl

www.rec.pl

www.arts.pl

www.kosmetyki.pl

www.media.pl

www.katowice.pl

www.eu.pl

www.www.warszawa.pl

www.suwalki.pl

www.farby.pl

www.firm.pl

www.beskidy.pl

www.mazowsze.pl

www.pomorze.pl

www.handel.pl

www.rent.pl

www.www.olsztyn.pl

www.kolonie.pl

www.car.pl

www.www.travel.pl

www.www.slask.pl

www.klub.waw.pl

www.www.sklep.pl

www.office.pl

www.lekarstwo.pl

www.warmia.pl

www.tour.pl

www.ubezpieczenia.pl

 

.....i wiele innych. Część z nich jest już sprzedana.

Na tle tego typu domen opisywany w artykule "król domen" wypada raczej jak Stańczyk. No ale tak to jest jak amatorzy zabierają się za pisanie artykułów o świecie domen <_<

 

tu jest jeszcze małe co nieco na temat AG

Share this post


Link to post
Share on other sites
www.audio.pl

www.pomorze.pl

www.media.pl

www.mazowsze.pl

www.print.pl

www.lek.pl

www.poczta.pl

www.or.pl

www.komputer.pl

www.market.pl

www.expo.pl

www.morze.pl

www.medycyna.pl

www.zoo.pl

www.podhale.pl

www.budownictwo.pl

www.sport.pl

www.rec.pl

www.arts.pl

www.kosmetyki.pl

www.media.pl

www.katowice.pl

www.eu.pl

www.www.warszawa.pl

www.suwalki.pl

www.farby.pl

www.firm.pl

www.beskidy.pl

www.mazowsze.pl

www.pomorze.pl

www.handel.pl

www.rent.pl

www.www.olsztyn.pl

www.kolonie.pl

www.car.pl

www.www.travel.pl

www.www.slask.pl

www.klub.waw.pl

www.www.sklep.pl

www.office.pl

www.lekarstwo.pl

www.warmia.pl

www.tour.pl

www.ubezpieczenia.pl

 

.....i wiele innych. Część z nich jest już sprzedana.

Na tle tego typu domen opisywany w artykule "król domen" wypada raczej jak Stańczyk. No ale tak to jest jak amatorzy zabierają się za pisanie artykułów o świecie domen <_<

 

tu jest jeszcze małe co nieco na temat AG

 

AG jakies 7-8 lat temu po zarejestrowaniu kilku generykow, chcial je odsprzedawac jako funkcjonalne, naszczescie internauci sie nie zgodzili :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za info.

Miło patrzy się na takie portfolio ale podejrzewam, że kilka osób na tym forum równie miło podziwia własne, niemniej impunujące <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za info.

Miło patrzy się na takie portfolio ale podejrzewam, że kilka osób na tym forum równie miło podziwia własne, niemniej imponujące <_<

Sporo z domen Pana Artura jednak zmieniło już właściciela. Wciąż znajduje się tam parę naprawdę ciekawych domen, ale powoli portfolio się przerzedza :P

 

Ale racja, że są wśród nas tacy, którzy mają nawet ładniejsze domeny w swoich portfelach domen :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domyślam się ze nie ma żadnej zgody.

 

Dlaczego ten pan jest ciągle nazywany królem polskich domen? <_<

 

 

Na początku chciałbym wyjaśnić, iż to że "ciągnie" się za mną przydomek - król domen, nie został wymyślony przeze mnie, nazwali mnie tak dziennikarze, kiedy dowiedzieli się o typesquattingu. Nie mam aspiracji do posiadania takiego tytułu.

 

Jeśli chodzi o domeny typu barum.pl semperit.pl, to ja używam ich zgodnie z prawem pod tymi adresami promuję te marki. Ponieważ w swojej ofercie mam te opony, polecam książkę - "prawo internetowe" koszt niecałe 100 zł, a tam jest wszystko opisane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na początku chciałbym wyjaśnić, iż to że "ciągnie" się za mną przydomek - król domen, nie został wymyślony przeze mnie, nazwali mnie tak dziennikarze, kiedy dowiedzieli się o typesquattingu. Nie mam aspiracji do posiadania takiego tytułu.

 

Jeśli chodzi o domeny typu barum.pl semperit.pl, to ja używam ich zgodnie z prawem pod tymi adresami promuję te marki. Ponieważ w swojej ofercie mam te opony, polecam książkę - "prawo internetowe" koszt niecałe 100 zł, a tam jest wszystko opisane.

 

Panie Wiktorze, o co chodzi z tym certyfikatem IPEH? <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Zajkiewicz ma semperit.com.pl, semperit.pl należy do producenta.

 

Z resztą z moich danych wynika, że semperit.pl kiedyś należała do firmy ABOOK Sp. z o.o. ("ABOOK już od prawie 10 lat, jest jednym z głównych dostawców rękawic medycznych na rynek Polski.").

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zajkiewicz ma semperit.com.pl, semperit.pl należy do producenta.

Przepraszam za pomyłkę - faktycznie matador i semperit podane są w wywiadzie z com.pl.

Ale jak widać bohater tego wątku sam twierdzi, że semperit.pl należy do niego ;)

Jeśli chodzi o domeny typu barum.pl semperit.pl, to ja używam ich zgodnie z prawem pod tymi adresami promuję te marki.

 

Rozumiem, że "prawo internetowe" to nie jeden akt prawny tylko kilka różnych powiązanych z tą tematyką ?

Wrzucając tą frazę w wyszukiwarkę czytam raczej, że prawo takie powstaje i kształtuje się.

Gdzie można nabyć to opracowanie za 100 zł ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promowanie marek pod znakiem towarowym firmy nie gwarantuje niczego a na pewno nei prawa do posiadania domeny.

Prosty przykład z górnej półki to microsoft.pl czy google.pl. Jeżeli właściciel TM zechce przejąćte domeny to je przejmie bez mrugmnięcia okiem.

Jest to zrozumiałe o tyle że każda firma dba samo o swój image i osoby trzecie nie mogą być odpowiedzialne za kreowanie wizerunku firmy na takim czy innym rynku.

 

A tak na marginesie to prawo internetowe w Polsce to wypadkowa polskiego prawa gospodarczego, przepisów UPRP i WIPO.

Wszelkiego rodzaju publikacje to poczatkowa faza przypuszczeń i domysłów. Potrzebujemy czasu i konretnych przykładów i arbitraży (mówię o tych zgodnych z prawem) aby znaleźć punkt zaczepienia / odniesienia.

 

Było by całkiem miło jakby specjaliści z tej dziedziny opracowali tłumaczenie polskiego prawa własności intelektualnych w odniesieniu do internetu. O Ile mi wiadomo taka solidna kopalnia wiedzy nei powstała jeszcze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panie Wiktorze, o co chodzi z tym certyfikatem IPEH? ;)

 

Razem z S.Kołodziejczykiem, stworzyliśmy zespół ekspertów, który zajmuje się profesjonalną wyceną serwisów i adresów internetowych oraz doradztwem w zakresie wizerunku internetowego firm. Do każdej wyceny dołączany jest certyfikat IPEH.

 

Gdzie można nabyć to opracowanie za 100 zł ?

 

Ja tą książkę kupiłem w Łodzi w księgarni stacjonarnej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Razem z S.Kołodziejczykiem, stworzyliśmy zespół ekspertów, który zajmuje się profesjonalną wyceną serwisów i adresów internetowych oraz doradztwem w zakresie wizerunku internetowego firm. Do każdej wyceny dołączany jest certyfikat IPEH.

 

 

Można wiedzieć co to za certyfikat IPEH i gdzie jest uznawany?

Interesuje mnie także jakie doświadczenie mają w/w eksperci w tym zespole i jaki algorytm jest używany do tych profesjonalnych wycen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to wirtualny certyfikat o ktorym wie kilkadziesiat osob przegladajacych to forum... sylyx chce powolac jakis zespol wyceniajacy domeny - bylby to klon ipeh-a ktory bylby tyle wart ile swistek papieru w toalecie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem na ile jest to poważna (czyt doświadczona) grupa ale przeraża mnie fakt tworzenia zespołu pseudoekspertów, tworzenie jakichś lokalnych certyfikatów i jak to się mówi kolokwialnie, robienie publiki w konia. Jeżeli ten certyfikat nie jest ratyfikowany przez żadną inną organizację zwiazaną z domenami, to można nim sobie ________ wytrzeć.

 

Ja też mógłbym sobie stworzyć certyfikat LBUF (Łagodna Bajera Usypia Frajera) i wciskać ludziom ceny z tak zwanej czapki. Jest to jak widać czas spekulantów i sporo ludzi jest sie w stanie nabrać na tego typu historie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem na ile jest to poważna (czyt doświadczona) grupa ale przeraża mnie fakt tworzenia zespołu pseudoekspertów, tworzenie jakichś lokalnych certyfikatów i jak to się mówi kolokwialnie, robienie publiki w konia. Jeżeli ten certyfikat nie jest ratyfikowany przez żadną inną organizację zwiazaną z domenami, to można nim sobie ________ wytrzeć.

 

Ja też mógłbym sobie stworzyć certyfikat LBUF (Łagodna Bajera Usypia Frajera) i wciskać ludziom ceny z tak zwanej czapki. Jest to jak widać czas spekulantów i sporo ludzi jest sie w stanie nabrać na tego typu historie.

 

 

Metoda IPEH jest autorską metodą zespołu ekspertów pod kierunkiem S. Kołodziejczyka, W. Zajkiewicza, która uwzględnia około 200 parametrów niezbędnych do wyceny domen.

 

Autorska metoda wyceny domen internetowych IPEH® została opracowana przez zespół ekspertów mających długoletnie doświadczenie w zakresie: obrotu domenami internetowymi, handlu internetowego, rynku IT, analizy opłacalności projektów inwestycyjnych, wyceny wartości niematerialnych i prawnych, analizy ryzyka projektów inwestycyjnych, analizy ryzyka kredytowego wnioskodawców, biznes planów i studiów wykonalności.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Autorska metoda wyceny domen internetowych IPEH® została opracowana przez zespół ekspertów mających długoletnie

 

 

Czy macie prawo do używania ®?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Metoda IPEH jest autorską metodą zespołu ekspertów pod kierunkiem S. Kołodziejczyka, W. Zajkiewicza, która uwzględnia około 200 parametrów niezbędnych do wyceny domen.

 

Autorska metoda wyceny domen internetowych IPEH® została opracowana przez zespół ekspertów mających długoletnie doświadczenie w zakresie: obrotu domenami internetowymi, handlu internetowego

Jesli tym ekspertem ma byc Pan Wiktor, czyli osoba, ktora do niedawna wychodzila z zalozenia, ze nie ma sensu wydawac pieniedzy na zakup domen na rynku wtornym (dobre, generyczne domeny za naprawde nieduze pieniadze) tylko lepiej rejestrowac sobie nowe potwory w .org.pl to dla mnie taki certyfikat nie przedstawia absolutnie zadnej wartosci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Metoda IPEH jest autorską metodą zespołu ekspertów pod kierunkiem S. Kołodziejczyka, W. Zajkiewicza, która uwzględnia około 200 parametrów niezbędnych do wyceny domen.

 

Autorska metoda wyceny domen internetowych IPEH® została opracowana przez zespół ekspertów mających długoletnie doświadczenie w zakresie: obrotu domenami internetowymi, handlu internetowego, rynku IT, analizy opłacalności projektów inwestycyjnych, wyceny wartości niematerialnych i prawnych, analizy ryzyka projektów inwestycyjnych, analizy ryzyka kredytowego wnioskodawców, biznes planów i studiów wykonalności.

 

Panie Wiktorze - bardzo bym chciał żeby metoda, którą stosujecie była tak dobra, iż zostałaby zaakceptowana nie tylko na tym forum ale i w poważnych instytucjach finansowych takich jak banki czy towarzystwa ubezpieczeń. Ale jakoś trudno mi w to uwierzyć. Tym bardziej, że nie znam członków tego zespołu, ich doświadczeń oraz ew. dorobku naukowego ( czy te dane są gdzieś ogólnie dostępne ? ).

Czy dajecie jakieś gwarancje na trafność swych wycen ?

Mógłby pan napisać jaki może być przybliżony koszt wyceny jakiejś konkretnej mojej domeny, np. wellspa.pl lub numizmatycy.pl ?

I czy gdybym taką wycenę u was zamówił, to otrzymam zgodę na szczegółowe przanalizowanie jej na tym forum ( ew. w innych publicznych miejscach ) z innymi, prawdopodobnie nie mniej doświadczonymi ekspertami niż wasi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Metoda IPEH jest autorską metodą zespołu ekspertów pod kierunkiem S. Kołodziejczyka, W. Zajkiewicza, [...]

 

Przypomnę.... pytanie było gdzie jest on uznawany, przez jakie instytucje?

 

 

Metoda IPEH jest autorską metodą zespołu ekspertów pod kierunkiem S. Kołodziejczyka, W. Zajkiewicza, która uwzględnia około 200 parametrów niezbędnych do wyceny domen.

 

Autorska metoda wyceny domen internetowych IPEH® została opracowana przez zespół ekspertów mających długoletnie doświadczenie w zakresie: obrotu domenami internetowymi, handlu internetowego, rynku IT, analizy opłacalności projektów inwestycyjnych, wyceny wartości niematerialnych i prawnych, analizy ryzyka projektów inwestycyjnych, analizy ryzyka kredytowego wnioskodawców, biznes planów i studiów wykonalności.

 

około 200 parametrów niezbędnych do wyceny domen? :)

No to byłaby to chyba najbardziej precyzyjna wycena na świecie...

z ciekawości chciałbym poznać przynajmniej 50 z nich, prosimy o przykłady ;)

 

Ja nie pytałem się o słowne ogólniki które ładnie brzmią w pogadance marketingowej. Chodzi o konkrety i osiągniecia.

...długoletnie doswiadczenie obrotu domenami internetowymi... - znaczy ile lat, jakie domeny zostały przez nich sprzedane / kupione?

...wyceny wartości niematerialnych i prawnych... - jakie podstawy prawne i wykształcenie w tym kierunku posiadają te osoby?

...analizy ryzyka kredytowego wnioskodawców, biznes planów i studiów wykonalnosci... - z jakimi bankami i instytucjami finansowymi w/w grupa współpracuje?

 

 

to są wszystko rzeczy do sprawdzenia, w przeciwieństwie do stwierdzeń typu : "zespół ekspertów mających długoletnie doświadczenie" , które nie mówi kompletnie nic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×