Jump to content
vul

Poprzedni serwer/hosting domeny

Recommended Posts

Domenę, którą sprzedałem klientowi (poprzedni abonent - nie opłacił) nie wie na jakim serwerze była postawiona strona. Facet co mu utrzymywał stronę (znajomy :rolleyes: ) zniknął i ślad po nim zaginął.

Nie ma żadnych rachunków, maili, faktur. Czy jest jakakolwiek szansa/narzędzie/wiedza, która pozwala sprawdzić na jakim serwerze była wcześniej umieszczona domena?

 

Metodę "prób i błędów" z DNS'ami lub telefony do najbardziej 'popularnych' rejestratorów w celu uzyskania takiej wiedzy odłóżmy na chwilę na bok ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domenę, którą sprzedałem klientowi (poprzedni abonent - nie opłacił) nie wie na jakim serwerze była postawiona strona. Facet co mu utrzymywał stronę (znajomy :rolleyes: ) zniknął i ślad po nim zaginął.

Najpierw należy ustalić fakty.

Czy sprzedałeś domenę komuś, kto już był kiedyś jej abonentem?

Jeżeli kupujący nie był wcześniej jej abonentem, po co mu wiedza, na jakim serwerze była nie jego strona?

 

Gdy fakty są już znane, to warto zajrzeć na web.archive.org, screenshots.com lub w innym miejscu znaleźć archiwalną kopię strony. Często z takiej kopii można się dowiedzieć, kto wykonał stronę, a następnie można poszukać innych stron wykonanych przez tą samą osobę lub firmę i dowiedzieć się, gdzie wykonawca opłaca hosting.

 

Jeżeli potrzebny jest konkretny numer serwera, a wiadomo, że hosting był/jest opłacany w np. Home, ale nie można zapytać bezpośrednio hostingodawcy, to można go znaleźć chyba tylko w skrzynce email, do której również nie masz dostępu. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Edited by Domenatorix
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpierw należy ustalić fakty.

Czy sprzedałeś domenę komuś, kto już był kiedyś jej abonentem?

Jeżeli kupujący nie był wcześniej jej abonentem, po co mu wiedza, na jakim serwerze była nie jego strona?

 

Gdy fakty są już znane, to warto zajrzeć na web.archive.org, screenshots.com lub w innym miejscu znaleźć archiwalną kopię strony. Często z takiej kopii można się dowiedzieć, kto wykonał stronę, a następnie można poszukać innych stron wykonanych przez tą samą osobę lub firmę i dowiedzieć się, gdzie wykonawca opłaca hosting.

 

Jeżeli potrzebny jest konkretny numer serwera, a wiadomo, że hosting był/jest opłacany w np. Home, ale nie można zapytać bezpośrednio hostingodawcy, to można go znaleźć chyba tylko w skrzynce email, do której również nie masz dostępu. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

 

mozna jeszcze DNS Lookup`a i mozliwosc sprawdzania historii - przyklad ponizej

http://who.is/domain-history/di.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może źle to ująłem na początku ale później już można się domyślić :P

 

Klient, któremu sprzedałem domenę to "jego" domena wcześniejsza, której nie opłacił jego znajomy bo wziął kasę i zwiał :D

I teraz chodzi o to aby zrobić dodatkowo przysługę i przywrócić mu jego stronę ale kij wie na jakim to było serwerze. Who.is nie działa dla tej domeny i sprawdzić tym nie idzie. Zobaczę jeszcze pomysł @domenatorix'a bo faktycznie jest w tym szaleństwie jakaś metoda :)

 

Dzięki za wypowiedzi a jakby ktoś jeszcze miał jakiś pomysł to śmiało można pisać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie widzę sensu zajmować się dorosłymi ludźmi, którzy nie potrafią mieć porządku w papierach. I wszystko robią "na gębę".

 

BTW Jeśli domena spadła niedawno, to może być jeszcze w google cache (lub w archive.org) strona pod nią. A na stronie na dole może być coś w stylu "wykonanie strony: firma xyz". Gdyby udało się to ustalić, to można skontaktować z wykonawcą strony i... grzecznie zapytać, czy może to oni fizycznie załadowali serwis na czyjś serwer i wiedzą w której firmie. Jeśli tego nie ma, to nie wiem czy jest jakakolwiek inna możliwość. Nie wiem, pingi chyba nie wchodzą w grę, bo jak rozu iem, ta nowa domena nie jest oczywiście podłączona własnie dlatego, że nie wiadomo na jaki serwer j,ą skonfiggurować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×