Jump to content
umberto

Jak wam się podoba nowa nazwa Stadionu Narodowego?

Recommended Posts

jest kasa - 40 mln zł na 5 lat (=3,3% zysku netto PGE)

 

jest umowa - do 10.10.2020

 

jest nazwa - PGE Narodowy zamiast Stadion Narodowy

 

http://www.stadionnarodowy.org.pl/aktualnosci/3791,pge-narodowy-%E2%80%93-zrodlo-pozytywnej-energii

 

jak wam się podoba nazwa? Dla mnie jest to sprostytuowanie się SN. Powinna być nazwa jak już "PGE Stadion Narodowy", a nie wyłącznie "PGE Narodowy".

 

www.pgenarodowy.pl

 

BTW jak ktoś wejdzie przez domene pgenarodowy.pl, to potem wszystkie linki np. do newsów automatycznie przechodzą w pgenarodowy.pl, tzn pgenarodowy.pl zostaje w pasku adresu. No i pomijam fakt, że państwowa spółka (PGE) dokapitalizowuje państwowy podmiot - ministerstwo sportu czyli przenoszenie z jednej kieszeni do drugiej w tej samej marynarce.

Edited by umberto
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak wam się podoba nazwa? Dla mnie jest to sprostytuowanie się SN. Powinna być nazwa jak już "PGE Stadion Narodowy", a nie wyłącznie "PGE Narodowy".

Zgadzam się z Tobą umberto. Jednak najważniejsze, że nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie w mowie codziennej używał nowej nazwy.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nazwa "Stadion Narodowy" została zwyczajnie ukradziona. W kraju normalnym, stadiony są nazywane decyzjami związków sportowych, albo może tylko ja tego oczekuję.To się w Polsce stało. ("SN" niezależnie od kwestii opinii z zakresu technicznego na jego temat, jest zupełnie gdzie indziej i zupełnie oficjalnie). Co prawda na mocy decyzji/Uchwały "nienormalnego" związku sportowego ale dura lex, sed lex.

O wiele wcześniej niż Tusk pobiegł z nazwą do Urzędu patentowego.

Nie ma jednak mocnych na działania patologiczne w patologicznie zarządzanym "państwie". W państwie patologicznym, stadiony nazywa rząd. Zamiast rządzić.
Edited by yarowa
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą umberto. Jednak najważniejsze, że nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie w mowie codziennej używał nowej nazwy.

Mam takie samo zdanie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×