Jump to content
yarowa

banking.com.pl

Recommended Posts

Boicie się recenzowania compeelek? :)

 

Sam nie podejme sie wyceny tej domeny, ale ciekawia mnie sprzedaze domen com.pl. Staralem sie wyszukac na forum

jakichs informacji dotyczacych ich sprzedazy, ale niestety nic nie znalazlem. Same listy sprzedanych .pl, a o com.pl

nic a nic <_< Bede wdzieczny za link do jakichs list sprzedanych com.pl, zeby stworzyc sobie pewien zarys wartosci tych domen :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie domena nie przedstawia większej wartości. Aczkolwiek nie jest zupełnie bezużyteczna. Można ją wykorzystac na zaplecze pozycjonerskie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam .pl i nie miałem żadnego zapytania od kilku lat :)

 

To jest jakiś wskaźnik. Z drugiej strony, brak zapytań nie oznacza braku wartości Twojej domeny. Wiemy ;), jak była tutaj oceniana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest jakiś wskaźnik. Z drugiej strony, brak zapytań nie oznacza braku wartości Twojej domeny. Wiemy ;), jak była tutaj oceniana.

nie ma tu znaczenia wycena tego keywordu w .pl

Skoro .pl nie znalazła przez tyle lat swojego KK (przypominam, że rozszerzenie .pl jest najpopularniejszym w Polsce) tym bardziej Twoja ma mniejsze szanse na zainteresowanie ze strony końcowego klienta z Polski.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie ma tu znaczenia wycena tego keywordu w .pl

 

Może nie zrozumiałeś mojej intencji przy odpowiedzi, w kierunku tmi. Oznacza dokładnie to, co oznacza.

Brak zapytań w jakimś okresie, nie jest jednoznaczne z brakiem wartości domeny, którą przywołał tutaj tmi.

 

Skoro .pl nie znalazła przez tyle lat swojego KK (przypominam, że rozszerzenie .pl jest najpopularniejszym w Polsce) tym bardziej Twoja ma mniejsze szanse na zainteresowanie ze strony końcowego klienta z Polski.

 

Nikt, kto się bawi w domeny, nie kwestionuje hegemonii .pl w Polsce.

 

Natomiast, mechanizm nie działa w taki zautomatyzowany sposób, który zasugerowałeś.

W jednym momencie mogę udowodnić, że com.pl będzie miało większe zainteresowanie ze strony, nie wiem czy KK ale niezdefiniowanego kupującego, pewnie już tak.

Cena, jest jednym z elementów tej gry. Wystarczy, że wystawię domenę za przysłowiowe 1 zł.

 

Ergo, wracam do początkowej tezy. Zainteresowanie nie jest jedynym wyznacznikiem wartości.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena, jest jednym z elementów tej gry. Wystarczy, że wystawię domenę za przysłowiowe 1 zł.

Jeśli wystawisz ją w tej cenie, podejrzewam że znajdzie się kupiec. Tak jak pisałem wyżej, będzie mu pasowała pod zaplecze.

Ale sprzedaż domen w takiej cenie? Na tym biznesu nie zrobisz. :P

 

PS. sam ją kupię na zaplecze za 1 zł. Zainteresowany taką ofertą?

Edited by lechoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]

Ale sprzedaż domen w takiej cenie? Na tym biznesu nie zrobisz. :P

 

PS. sam ją kupię na zaplecze za 1 zł. Zainteresowany taką ofertą?

 

Nie muszę robić biznesu akurat na domenach.

To jest przy okazji rozmowa o domenach w ogóle. Przyjąłem, że atrakcyjna cena jest bardzo istotnym elementem.

 

Napisałem, o "wystawieniu domeny za 1 zł". I jestem w stanie to zrobić :). Wystawiając aukcję domeny od 1 zł (jeśli to technicznie możliwe, bo już nie pamiętam Chyba, że to będzie 10 zł).

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się ogólnie podoba.

 

Temat .com.pl'ów to ciekawy temat. Sam kiedyś w nie mało wierzyłem ale pomyślałem sobie, że nie każdy klient w Polsce rozumie wspomnianą hegemonię domen .pl. Z mojej obserwacji i autopsji mogę tylko powiedzieć, że .com.pl mają kilka zalet, które nie rzadko są bagatelizowane przez domainerów. Lepiej dla tych co wiedzą o co chodzi bo więcej można zdobyć za grosze ;)

 

Pamiętajcie, że domeny .pl dobrych generyków czy nazw są drogie albo dawno zagospodarowane. To sprzyja sprzedaży .com.pl. Klient nie mający w zasięgu portfela danej .pl poszuka .com.pl i kupi. Później liczy się tylko kwestia umiejętności negocjacji i przedstawieniu KK pewnych faktów.

 

Osobiście coraz bardziej lubię .com.pl i również sprzedaje je KK. Moimi klientami byli już inni domainerzy, firmy, którym pasowała nazwa (.pl dawno zajęta albo kosmicznie droga) a nawet kilka dużych podmiotów gospodarczych (w tym kilka spółek akcyjnych).

Czasami można dobrze sprzedać taką domenę i tylko niedoinformowani będą twierdzić, że nie przedstawiają one żadnej wartości ;)

 

Twoją banking.com.pl bym zostawił i wierzył w nią :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomimo, że dobry keyword ciężko mi znaleźć potencjalnego zainteresowanego. Osobiście bym potrzymał do max. 2 lat a jak by się zgłosił klient to bym zaczynał o dolnego xx xxx zł.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena ciekawa, ale jeżeli pojawi się klient zainteresowany keywordem "banking" to raczej tmi się o tym pierwszy dowie i jeżeli nie wezmą do pakietu Twojej .com.pl to będzie ciężko o wysoką sprzedaż.

Jak mawiał Barney Stinson: ...Wait for it...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ostatnich postach postanowiłem zbadać trochę popyt na .com.pl jeżeli chodzi o KK. Przesiałem przed momentem moją bazę

i wyszukałem w ostatnim niedawnym czasie rejestracje domen .com.pl. Ogólnie tego po pierwsze bardzo sporo. Po drugie aby nie zaśmiecać niepotrzebnie Waszych umysłów to przesiałem je tak aby uzyskać tylko te, które były zarejestrowane przez KK a nie przez inwestorów. Przybliżyło mnie to do pewnych faktów. Poniżej wklejam malutką część i mój komentarz.

 

* na niebiesko dni kiedy została zarejestrowana

 

agileodb.com.pl miesiąc temu (wersja .pl leżała wolna)
altop.com.pl miesiąc temu (mają .pl)
anika.com.pl 8 dni temu (.pl na sprzedaż ale domyślam się, że drogo)
architektura-wnetrz.com.pl 7 dni temu (inne wersje zajęte)
babystore.com.pl miesiąc temu (.pl wygasa)
baggy.com.pl 6 dni temu (.pl wygasa)
bari.com.pl 3 tygodnie temu (.pl do sprzedania na AM za 7500 zł)
beardedcollie.com.pl miesiąc temu (.pl zajęta/niezagospodarowana)
beautyline.com.pl miesiąc temu (.pl zajęta)
bednarska.com.pl miesiąc temu (.pl do sprzedania na premium za 3075 zł)
bednarka.com.pl miesiąc temu (.pl ma synergy.pl)
beneficium.com.pl 3 tygodnie temu (.pl zajęta)
beskidzka.com.pl 2 tygodnie temu (.pl zajęta przez Kronikę Beskidzką)
better-life.com.pl miesiąc temu (.pl zajęta)
bizuteriaswarovski.com.pl miesiąc temu (.pl zajęta)
carcom.com.pl 9 dni temu (.pl do kupienia za 99 zł na AM ) ;)
cvonline.com.pl miesiąc temu (.pl kieruje na cvonline.com)
czarterjachtu.com.pl 3 tygodnie temu (.pl zajęta)
dailyblues.com.pl miesiąc temu (.pl wolna do *natychmiastowej* rejestracji; w home.pl tego nie widać więc klient nie wiedział)
detoksykacja.com.pl 2,5 tygodnia temu (.pl do kupienia - kieruje na parking)
disegno.com.pl miesiąc temu (.pl kieruje na flowersspa.wix.com)
Jest jeszcze sporo trzyliterówek .com.pl zarejestrowanych przez KK (większość tych samych .pl do kupienia na giełdach albo kierują na parking).
Niech każdy swoje wywnioskuje. Wg. mojej skromnej opinii KK często sięgają po domenę .com.pl i nie chodzi tylko o to, że czasami cena wersji .pl jest duża. Czasami jest mała albo wolna a i tak wybierają .com.pl. Klienci końcowi po prostu mają jeszcze bardzo małą świadomość tego o czym tutaj na tym forum piszemy. Inaczej czują ten biznes i coraz częściej się o tym przekonuję. Zachęcam do dyskusji. Mile widziane jakieś materiały pomocnicze :P
Edited by vul
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×