Jump to content
mirec

snurkowanie.pl

Recommended Posts

snurkowanie.pl

 

Widzicie jakieś możliwości sprzedaży tej domeny?

 

Zastanawiam się też, czy nie postawić pod nią jakiegoś forum tematycznego i liczyć na dochód z reklam: sprzętu, kursów, organizatorów wycieczek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:wacko: pewnie, spróbuj...

 

tzn co to za emoticon i co znaczą kropeczki na końcu Twojej wypowiedzi? ;) Nie zrozumiałem intencji.

Jestem początkujący w tego typu inwestycjach, więc jeśli ktoś bardziej doświadczony uważa, że takie przeznaczenie domeny nie ma sensu, to prosiłbym o jasne wskazówki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 - co oznacza s ?

2 - jak chcesz rejestrować domeny z zamiarem sprzedania to zmień rejestratora
3 - poczytaj forum ( dokładnie od deski do deski co najmniej dwa razy - zaoszczędzisz sporo pieniędzy, wierz mi - to forum jest kopalnią wiedzy )

4 - jak chcesz rejestrować domeny najpierw je spisuj, jak uzbierasz 50 - 100 obejrzyj je dokładnie, wybierz sobie z nich 10 % i jeszcze raz przejrzyj i jak jesteś przekonany to wtedy je opłać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snurkowanie a nurkowanie, to spora różnica, wynikająca chociażby stąd, że do snurkowania wystarczy tzw. ABC, czy płetwy, maska i fajka.
Chyba, że trochę pokomibinujesz i zrobisz z tego S-nurkowanie, czyli nurkowanie klasy S.

Podobnie jak określa się raj klasy S, czyli Sraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Mozliwosci sprzedazy za bardzo nie widze, ale do nazwy nie czepialbym sie - okreslenie jest potoczne i calkiem powszechne, o zabawnym wydzwieku, poza tym snurkowanie jest dosc popularne - np. wsrod tych, ktorzy nie lubia przebywac pod woda, a chcieliby zasmakowac magii podwodnego swiata. Osobiscie doznalem wiekszych wrazen snurkujac, niz podczas wycieczki lodzia podwodna.

Raczej zagospodarowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snurkowanie a nurkowanie, to spora różnica, wynikająca chociażby stąd, że do snurkowania wystarczy tzw. ABC, czy płetwy, maska i fajka.

Chyba, że trochę pokomibinujesz i zrobisz z tego S-nurkowanie, czyli nurkowanie klasy S.

Podobnie jak określa się raj klasy S, czyli Sraj.

 

Snurkowanie a nurkowanie, to spora różnica, wynikająca chociażby stąd, że do snurkowania wystarczy tzw. ABC, czy płetwy, maska i fajka.

Chyba, że trochę pokomibinujesz i zrobisz z tego S-nurkowanie, czyli nurkowanie klasy S.

Podobnie jak określa się raj klasy S, czyli Sraj.

 

 

1 - co oznacza s ?

2 - jak chcesz rejestrować domeny z zamiarem sprzedania to zmień rejestratora

3 - poczytaj forum ( dokładnie od deski do deski co najmniej dwa razy - zaoszczędzisz sporo pieniędzy, wierz mi - to forum jest kopalnią wiedzy )

4 - jak chcesz rejestrować domeny najpierw je spisuj, jak uzbierasz 50 - 100 obejrzyj je dokładnie, wybierz sobie z nich 10 % i jeszcze raz przejrzyj i jak jesteś przekonany to wtedy je opłać.

 

Nie rozumiem dlaczego założyliście, że ma to być literówka do "nurkowanie", czy też pomyliłem snurkowanie z nurkowaniem :)

Chodziło mi o snurkowanie i zdaję sobie sprawę, że jest to swego rodzaju uboższa wersja nurkowania, ale dalej jakieś gałęzi biznesu się kręcą wokół tego tematu. Może nie tak bardzo dochodowe jak wokół nurkowania, ale są. Ogólnie słowo snurkowanie daje jakieś wyniki w google.

 

Z doczytania całego forum, to faktycznie się przyznaję - muszę odrobić lekcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że ta emotikona :wacko: jest wystarczająco wymowna...

Właśnie nie. Bo nie wiem, czy jesteś zmartwiony tym, że byłem przed Toba i ubiegłem Cię w rejestracji tak supermegafajnej domeny, czy może ręce Ci opadły, że taka marna inwestycja. Ale chyba to drugie ;) Bardziej mi chodziło o jednoznaczność i rzeczowość odpowiedzi, ale nie ma co robić offtop.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem dlaczego założyliście, że ma to być literówka do "nurkowanie", czy też pomyliłem snurkowanie z nurkowaniem :)

Zapewniam Cię, że wiem, czym się różni snurkowanie od nurkowania :)

Próbowałem wyjasnić, że snurkowanie nie ma dużego potencjału komercyjnego.

Nie wymaga zakupu kosztownego sprzętu, doskonalenia umiejętności i prowadzenia o tym długich dyskusji.

W miejscowościach turystycznych może być jedną z atrakcji dla tych, którzy nie widzieli jeszcze świata podwodnego, ale ma to sens w ciepłych wodach z dobrą widocznością. Tam zabiera się ludzi na ponton lub nieco większą łódź, wyskakują przy rafie lub podwodnej łączce i kasuje za taki rejs.

W polskich warunkach, zwłaszcza w Bałtyku, zbyt wiele nie zobaczysz.

 

Perseusz z tego forum, już 5 lat temu zapowiadał prace nad wraki.pl i rafy.pl , ale jak widać za dużo nie zdziałał.

A dla osób nurkujących są to domeny ciekawsze,

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi domena bardzo się podoba. Może dlatego, że bardzo lubię snurkować? Osobiście snurkowanie bardziej mi leży niż nurkowanie.

I szukałem długo dobrego sprzętu do snurkowania bo wcale nie jest łatwo kupić. A dobra maska z fajką to wydatek ok 200 zł.

Owszem to nie nurkowanie i dużo mniej warte ale coś tam warte. Po niepokojach w Egipcie gdzie najczęściej snurkowałem szukałem miesca na ziemi gdzie można snurkować, bo snurkowanie nie jest tożsame z nurkowaniem więc zupełnie inne miejsca się do tego nadają.

Przykładem może być słynne do nurkowania Blue Hole w Egipcie które do snurkowania średnio szczerze mówiąc bo rafa jest głęboko pod powierzchnią. Więc może to jest jakiś pomysł, żeby zagospodarować. Albo reklamować firmy zajmujące się organizacją wycieczek na snurkowanie. Temat niszowy ale moim zdaniem jest szansa na klienta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przykładem może być słynne do nurkowania Blue Hole w Egipcie które do snurkowania średnio szczerze mówiąc bo rafa jest głęboko pod powierzchnią.

Oczywiście życzę powodzenia w zagospodarowaniu tej domeny, tylko doprecyzujmy może, że w egipskim Blue Hole rafa zaczyna się tak jak w wielu innych miejscach tuż pod powierzchnią wody ( co widać na poniższym zdjęciu ).

 

22blue_hole_dahab.jpg

 

 

Schodząc głębiej zawsze są większe możliwości, ale snurków oglądających to miejsce z poziomu powierzchni wody, też tam nie brakuje.

87blue_hole_snorkeling.jpg

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście życzę powodzenia w zagospodarowaniu tej domeny, tylko doprecyzujmy może, że w egipskim Blue Hole rafa zaczyna się tak jak w wielu innych miejscach tuż pod powierzchnią wody ( co widać na poniższym zdjęciu ).

 

 

 

Schodząc głębiej zawsze są większe możliwości, ale snurków oglądających to miejsce z poziomu powierzchni wody, też tam nie brakuje.

 

 

 

Na powyższym zdjęciu to co widać dookoła dziury to jest prawie martwa rafa.... sama skała.

Oczywiście, że snurków nie brakuje bo to przecież bardzo popularne miejsce. Sam tam snurkowałem i naprawdę mi się podobało.

Ale są o wiele lepsze miejsca do snurkowania niż Blue Hole.

Może faktycznie nie do końca podałem dobry przykład bo da się tam snurkować ale są generalnie miejsca przeznaczone do nurkowania gdzie ciężko jest snurkować. Nurkowanie to nie tylko rafy ale jaskinie, zatopione statki etc. Snurkowanie to głównie rafy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... rafa jest głęboko pod powierzchnią.

(...)

Na powyższym zdjęciu to co widać dookoła dziury to jest prawie martwa rafa..

(...) Snurkowanie to głównie rafy.

 

Wiesz, że gdzieś dzwony biją, ale tak do końca chyba nie jesteś pewien w jakim kościele.

Rafa to skała, nie musi być martwa żeby było przy niej ubogie życie podwodne.

 

Oczywiście im barwniej i ładniej jest pod wodą, tym chętniej ludzie to oglądają.

Snorkeling sprawdza się wszędzie tam, gdzie coś fajnego można pod wodą zobaczyć.

Bogactwo życia podwodnego w postaci koralowców i kolorowych rybek w płytkich, dobrze doświetlonych wodach, przyciąga ludzi, lecz niemniej wabi możliwość zobaczenia delfinów, żółwi, rekinów jak i znalezienia muszli lub rozgwiazd.

A te są często w miejscach, w których w ogóle nie ma rafy, lecz jest czysty piasek lub podwodna łączka.

Niestety w Polsce ciężko będzie na tym zarobić.

 

39snorkelers_sharks_poly.jpg

 

74Snorkeling_mant.jpg

 

53snorkeling_shell.jpg

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kangur skąd te zdjęcia? Jadę! ;)

Niestety nie moje - z sieci. Ruszaj - może odkupisz snurkowanie.pl i jednak na tym zarobisz ;)

A co Cię tak nagle zainspirowało? Muszelka, rekin, czy podwodny widok kobiecego ciała ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak najbardziej to te warunki do snurkowania - płycizna i czyściutka woda. :)

A za domenę dziękuję - miałem, odpuściłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takich miejsc gdzie wspaniale się snurkuje jest mnóstwo.

Problem w tym, że tą domenę trudno będzie przekłuć w biznes.

Owszem, można na niej umieścić ranking najciekawszych miejsc do snurkowania i pozwalać je opiniować, ale wątpię by generowała na tyle duży ruch, aby dobrze na niej zarobić.

 

A to co napisał Maxy, jest dla mnie naciąganiem rzeczywistości.

 

dobrego sprzętu do snurkowania bo wcale nie jest łatwo kupić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli miałbym coś doradzić, to proponuję tak:

- kup tanią, ale niezłą skórkę,
- postaw na niej prostą stronkę na WP, wypełniając ją na początek opisami i zdjęciami z banku zdjęć, z możliwością dodawania tam zdjęć i opinii użytkowników,
- zoptymalizuj ją dobrze i zachęć w widoczny sposób do dodawania swoich zdjęć i opinii.

Gdy pojawi się na niej trochę więcej ruchu i contentu, spróbuj ją sprzedać jakiemuś operatorowi turystycznemu, jako ciekawą zapleczówkę. Być może nie z wielkim ruchem, ale z bardzo wartościowym targetem.
Obok poszczególnych miejsc wartych odwiedzenia, pojawi się ich przycisk, zachęcający do wykupienia wakacji w pobliżu tych pięknych miejsc do snurkowania.
Wiele tysięcy za to nie dostaniesz, ale może nawet jakieś xx xxx PLN uda się zarobić.

Edited by Kangur
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

snurkowanie.pl

 

Widzicie jakieś możliwości sprzedaży tej domeny?

 

Zastanawiam się też, czy nie postawić pod nią jakiegoś forum tematycznego i liczyć na dochód z reklam: sprzętu, kursów, organizatorów wycieczek.

 

Jakieś zainteresowanie użytkowników tym tematem jest (liczba wyszukiwań w Google / nie mylić z wynikami), z pewnością bardziej przyczynisz się do pozyskania ewentualnego KK, zagospodarowując tę domenę i ewentualnie zapraszając KK do swojej witryny. Nisze się łatwo i przyjemnie zagospodarowuje, więc powodzenia.

 

Z pewnością domena jest coś warta.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie wątek się rozwinął. Nawet przyjemny offtop powstał w związku z samym snurkowaniem :)

Dziękuje Kangur za podpowiedź odnośnie zagospodarowania domeny. Myślałem wstępnie o forum, ale rozważę także opcję strony ze wstępną treścią i możliwością jej dodawania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×