Jump to content
Sign in to follow this  
jazz

ogloszonka.pl ogłoszonka.pl

Recommended Posts

Moim zdaniem, może się sprzedać, bo dość często pojawia się zapotrzebowanie na domeny pod serwisy ogłoszeniowe, ale dużych pieniędzy to tu nie widzę. Niskie xxx. Mnie osobiście się nie podoba i raczej pasuje pod katalog, ogólnie zaplecze lub jakąś niewielką, mało znaną witrynę ogłoszeniową niż poważny duży i rozpoznawalny serwis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystaw na licytonka :D Rynek sam ją wyceni :D

Miałem kilka propozycji zakupu na wysokie XXX ale czekam na bardziej zdecydowanego Klienta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem kilka propozycji zakupu na wysokie XXX ale czekam na bardziej zdecydowanego Klienta.

 

To sukces wg mnie, bo ja wyceniam ja na 0zł.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za dotychczasowe wypowiedzi. Każda opinia jest istotna. Będę wdzięczny za kolejne.

Edited by jazz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem kilka propozycji zakupu na wysokie XXX ale czekam na bardziej zdecydowanego Klienta.

Ja bym się nie zastanawiał, wg mnie każde xxx to sukces, bo taki szyld nie pasuje do poważnego serwisu ogłoszeniowego, ewentualnie pod jakiś dla gimbazy.

Sprawdzilem, że wolna jest "ogloszenionka.pl", :D w sam raz dla ogłoszeń przedszkolnych

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym się nie zastanawiał, wg mnie każde xxx to sukces, bo taki szyld nie pasuje do poważnego serwisu ogłoszeniowego, ewentualnie pod jakiś dla gimbazy.

Sprawdzilem, że wolna jest "ogloszenionka.pl", :D w sam raz dla ogłoszeń przedszkolnych

Ogłoszonka to zdrobnienie od "ogłoszenia" Nie ma innego zdrobnienia. Pod com.pl coś się dzieje, com zajęta, więc jest szansa. Dzięki za wypowiedź

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogłoszonka to zdrobnienie od "ogłoszenia" Nie ma innego zdrobnienia. Pod com.pl coś się dzieje, com zajęta, więc jest szansa. Dzięki za wypowiedź

Nie masz racji , nieważne z jakiego punktu widzenia się patrzy.

Z punktu widzenia quasinaukowego słowo "ogłoszenie" nie ma żadnego zdrobnienia. Patrz:

http://zdrobnienia.pl/ogłoszenie.htm

Ja się z tym nie zgadzam, bo patrząc z punktu widzenia użytkownika języka, twierdzę, że język jest żywy i każdy może sobie tworzyć własne zdrobnienia, jakie kto chce. Gdy ktoś kocha jakąś Katarzynęsię, to może ją nazywać Kasia, Kasieńka, Kasiunia, Kaśka, KachnaI - Małgorzata ma jeszcze więcej wariantów i nikt nie może powiedzieć, że tylko jedno zdrobnienie jest prawidłowe.

PS1 Dla mnie domeny są interesujące także dlatego, że pozwalają na zabawę językiem, a ja trafiłem do do domen nie - jak większość - z branży IT, ale z dziennikarstwa, PR-u, reklamy, marketingu, a wszędzie tam narzędziem pracy jest właśnie język.

 

 

Niemniej, życzę wysokiej sprzedaży. Domena jest tyle warta, ile ktoś chce zapłacić, więc wszystko(na przykład xxxx za tytułowy zestaw) jest możliwe.

Przyszła mi do głowy kombinacja"ogłoszeniusy", ta hybryda "ogłoszenia+ "niusy"(newsy) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie masz racji , nieważne z jakiego punktu widzenia się patrzy.

Z punktu widzenia quasinaukowego słowo "ogłoszenie" nie ma żadnego zdrobnienia. Patrz:

http://zdrobnienia.pl/ogłoszenie.htm

Ja się z tym nie zgadzam, bo patrząc z punktu widzenia użytkownika języka, twierdzę, że język jest żywy i każdy może sobie tworzyć własne zdrobnienia, jakie kto chce. Gdy ktoś kocha jakąś Katarzynęsię, to może ją nazywać Kasia, Kasieńka, Kasiunia, Kaśka, KachnaI - Małgorzata ma jeszcze więcej wariantów i nikt nie może powiedzieć, że tylko jedno zdrobnienie jest prawidłowe.

PS1 Dla mnie domeny są interesujące także dlatego, że pozwalają na zabawę językiem, a ja trafiłem do do domen nie - jak większość - z branży IT, ale z dziennikarstwa, PR-u, reklamy, marketingu, a wszędzie tam narzędziem pracy jest właśnie język.

 

 

Niemniej, życzę wysokiej sprzedaży. Domena jest tyle warta, ile ktoś chce zapłacić, więc wszystko(na przykład xxxx za tytułowy zestaw) jest możliwe.

Przyszła mi do głowy kombinacja"ogłoszeniusy", ta hybryda "ogłoszenia+ "niusy"(newsy) :D

Zgadzam się w dużej części z tym, co napisałeś. W moim odczuciu ilość zdrobnień zależna jest od wyrazu zdrabnianego. Przykład buty - buciki. Dużo rzadziej słychać "buciczki", "buciunie", "bucieniunie" Dla imion ta ilość jest szczególnie duża. To z uwagi na to, że zdrobnienie umożliwia wyrażenie dodatkowych uczuć, które żywimy do właścicielki lub właściciela zdrobnianego imienia. Stąd Kasia, Kasiunia, Kasiulka, Kasieńka.

 

Ciekawy pomysł z tą hybrydą :)

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Były już reklamowane rzaluzje.pl to i ogloszonka.pl nie dziwią. Zabawa językiem zabawą ale logika nakazuje mi napisać, że to się nie sprzeda drożej jak niskie xx na szczęśliwej aukcji :P

 

Ale życzę pomyślnych wiatrów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×