Jump to content
joe_27

nieciekawy pakiet,ale jaką ma już cenę...

Recommended Posts

Sprzedający wykorzystał podstawy manipulacji i perswazji :) , przynajmniej w tytule.

Ile osób widząc tytuł "NIE WCHODŹ NA TĘ AUKCJĘ" celowo w nią kliknęło? Większość.

Domen nie komentuje, bo wysokich lotów nie są ;) Za to podbijanie ceny przez znajomków to często widywana taktyka na Allegro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Domen nie komentuje, bo wysokich lotów nie są :P [...]

 

Rzeczywiście, to jedna z najbardziej łagodnych ocen :).

Są po prostu "g ...o" warte ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ziomki sobie aukcje podbijają szukając frajera i tyle w temacie.

Jeżeli dobrze liczę to pierwsza oferya złozona po 11 minutach aukcji, druga po 15 minutach. Nic tylko pozazdrościć. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedający wykorzystał podstawy manipulacji i perswazji :) , przynajmniej w tytule.

Ile osób widząc tytuł "NIE WCHODŹ NA TĘ AUKCJĘ" celowo w nią kliknęło? Większość.

 

Koles sili sie na manipulacje, ale na takie cos to moze nabrac gimnazjalistow, wiekszosc osob kliknelo, ale na tym sie skonczy, bo dla kogos kto moze pozwolic sobie na zakup jakichkolwiek domen za cene >10.000 to ten sprzedawca jest parodia samego siebie, a jego metody to chyba z ksiazki "Jak zrobic z siebie błazna w biznesie", smiech na sali.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] ten sprzedawca jest parodia samego siebie, a jego metody to chyba z ksiazki "Jak zrobic z siebie błazna w biznesie", smiech na sali.

Ale przecież to nie nowość. Takich 13-letnich biznesmenów jest na Allegro multum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale przecież to nie nowość. Takich 13-letnich biznesmenów jest na Allegro multum.

 

Dlatego proponuje zastanowic sie jak wyeliminiwac takie osoby z handlu domenami lub przynajmniej zepchnac na margines bo szkodza calemu srodowisku, niestety nie mam pomyslu na to :) - moze ktos ma jakies propozycje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie praktyki powinny być karane.. przynajmniej ostrzeżeniem w serwisie aukcyjnym.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

O takiego maila wysłałem do sprzedawcy ;)

 

Pamiętaj co napisałeś na stronie O mnie:

"Pamietaj!!!! Zanim zalicytujesz dwa razy sie zastanów!!!! Ofert nie odwołuje!!!!"

Możesz być pewny ze jak tylko odwołasz aktualne oferty to piszemy maila do Allegro z prośbą o dokładną weryfikację konta sprzedawcy oraz dwóch licytujących.

Pozdrawiam, miłego dnia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

uuuu,aukcja usunięta .No,no reakcja adminów była błyskawiczna.Rzadko się to zdarza .

Ktoś z was ją zgłaszał do weryfikacji ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio miałem problem z oszustem na allegro,

oczywiście to moja wina, bo chciałem kupić nieco taniej od kogoś kto ma 3 komenty.

 

Dyskutowałem bezowocnie z kimś z obsługi, kto co chwila cytował regulamin.

Problem w tym, że jakbym od razu zgłosił to do obsługi, a nie czekał, aż oszust łaskawie wypnie d***,

to pewnie miałby teraz problem, a tak to ja go miałem, bo czekałem 3 tygodnie na pieniądze.

 

 

Po 2 tygodniach mojej interwencji (negatyw, straszenie zgłoszeniem do obsługi, policją)

Oszust napisał: "Gdyby nie wyrok w zawieszeniu, nie oddałbym tych pieniędzy"

 

 

Można, by rzec, że nie ukradł moich pieniędzy, ale ukradł mi czas - jak dla mnie cenniejszy.

 

Mam pewną koncepcję na system automatycznych zgłoszeń dla użytkowników (nie tylko) allegro,

powiadamiający w momencie zakupu o wcześniejszych problemach z kontrahentem.

 

Dane można by zbierać np. z zaprzyjaźnionych forów dyskusyjnych lub pokrewnych portali.

Wiadomo, że to nie takie proste, bo musiałby byś też system weryfikacji.

 

Zastanawiam się czy w ogóle można przechowywać i udostępniać takie negatywne dane o kimś

w sumie nie potrzebne były by tu dane personalne, ale nick + sklep/serwis aukcyjny

a jeśli nie to jak zrobić to inaczej, żeby działanie tego serwisu było skuteczne w ostrzeganiu.

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×