Jump to content
Alex

kto założył opcję na php.pl ?

Recommended Posts

Kiedyś domeny rejestrowało się w nask na wniosek papierowy uzsadniając przy każdej rejestracji swoje prawo do domeny.

Pewnie papiery się w nask pogubiły, albo leżą w składziku nie wprowadzone w system.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktos z NASK moglby sie wypowiedziec w celu rozwiania wszelkich watpliwosci? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jakich watpliwosci?

 

Wytlumacz mi to:

php.pl - trwa postępowanie wyjaśniające

 

created: 2000.05.24 13:00:00

last modified: 2008.04.09

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
kilka postow wczesniej tlumaczyl to Kilofek

 

Ale ja prosze, zeby glos zabral ktos z NASK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedyś domeny rejestrowało się w nask na wniosek papierowy uzsadniając przy każdej rejestracji swoje prawo do domeny.

Pewnie papiery się w nask pogubiły, albo leżą w składziku nie wprowadzone w system.

 

Pamiętne czasy ;)

Jak zaczynałem przygodę z internetem w 2001 roku, to zgłosiłem wniosek o rejestrację domeny www.adidas.pl (proszę nie szydzić, świeży byłem). Już nawet nie pamiętam jakie uzasadnienie napisałem.

 

Ale bym miał przewalone, gdyby niechcąco mi ją dali ;)

 

 

PS

Szkoda, że to był krótki epizod i później zmieniłem branżę, bo miałbym pewnie teraz niezłe portfolio, a tu lipa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje się, że PHP.pl już działa ;)

;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NXDOMAIN, id: 8853

 

Jak może działać jak nie ma jej w DNS? ;) Zresztą w NASK też się nie zmieniło:

 

DOMAIN: php.pl is undergoing proceedings

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pamiętne czasy ;)

Jak zaczynałem przygodę z internetem w 2001 roku, to zgłosiłem wniosek o rejestrację domeny www.adidas.pl (proszę nie szydzić, świeży byłem). Już nawet nie pamiętam jakie uzasadnienie napisałem.

Ja pamietam jak calkiem niedawno adidas.pl i nike.pl sie zwalnialy. Niestety nie udalo mi sie zadnej wziac. O ile adidas to rzeczywiscie ciezko byloby wybronic o tyle nike duzo latwiej (nike która się waha).

 

1. Kiedy php.pl weszla w postepowanie ?

2. Dziwne jest bo u mnie na neo+ strona php.pl normalnie sie laduje, jakby dnsy jeszcze dobrze przekierowywaly. Jakby domena byla ok, no ale whois mowi co innego. Są osoby którym strona php.pl sie nie otwiera?

Share this post


Link to post
Share on other sites
na neo smiga

Widać DNSy TPSA mają jakieś strasznie długie czasy odświeżania. Ale moje doświadczenie to potwierdza. Po zmianie DNSów często użytkonicy Neostrad jeszcze długo "widzą" stare DNSy.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pamiętne czasy :blink:

Jak zaczynałem przygodę z internetem w 2001 roku, to zgłosiłem wniosek o rejestrację domeny www.adidas.pl (proszę nie szydzić, świeży byłem). Już nawet nie pamiętam jakie uzasadnienie napisałem.

Ty zarezerwowałeś, ja zarejestrowałem, opłaciłem i odebrali mi. Potem była w rękach prywatnych:

http://web.archive.org/web/20040615044509/.../www.adidas.pl/

nawet bawiłem się w śledztwa i wyszły jakieś powiązania właściciela z domena.pl, który był tym rejestratorem, nieważne, odpuściłem... I tak ciągną się po nich jakieś syfy, np. lumpex.pl - niby jestem dysponentem, ale nie właścicielem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może chłopaki czekają aż spadnie i odpytują whoisa co jedną minutę!

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie dziala i ciagle php.pl - trwa postępowanie wyjaśniające

Domena jest w NASK, a dla tych domen WHOIS dziwnie działa :)

 

Super WHOIS zwraca poprawnie: domena zarejestrowana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena jest w NASK, a dla tych domen WHOIS dziwnie działa :)

 

Super WHOIS zwraca poprawnie: domena zarejestrowana.

Super WHOIS...

Wyniki działa komendy WHOIS

 

Informacje WHOIS dla domeny php.pl są następujące:

 

Status domeny: Domena zarejestrowana

Status opcji: Opcja istnieje

Rejestrator: NASK

 

DOMAIN: php.pl is undergoing proceedings

 

created: 2000.05.24 13:00:00

last modified: 2008.04.09

 

option: the domain name has option created 2008.03.17 14:05:03

 

 

REGISTRAR: NASK

ul. Wąwozowa 18

02-796 Warszawa

Polska/Poland

+48.22 3808300

info@dns.pl

 

Whois database last updated: 2008.04.22

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inna domena naskowa, ktora weszla w postepowanie tego samego dnia zostala juz usunieta. Wiec nie cieszyl bym sie z tą :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
niestety skasowałem już tego maila, ale admin forum php.pl wysyłał kilka dni temu informacje użytkownikom, iż (cytuję z pamięci) "wystąpiły problemy z domeną php.pl i tymczasowo forum dostępne jest pod adresem [nie pamiętam jakim]".. nie rozwiązuje to "zagadki" na temat tej domeny, ale administracja php.pl pewnie coś w sprawie tej domeny robi..

domena php.pl nie nalezy do administracji forum php.pl nalezy do jakiegos goscia, ktory ja jedynie 'wyporzycza' administracji forum php.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×