Jump to content
Sign in to follow this  
apze

Wyrok w sprawie teleinter.pl, teleinter.com.pl

Recommended Posts

Tak przy okazji... czy w momencie gdy wpłynie pozew do sądu polubownego, można jeszcze się dogadać na zasadzie: pozwany przekazuje domenę, powód wycofuje wniosek – i obyć się bez kosztów procesowych?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dostaniesz pismo z zapytaniem czy zgadzasz się sąd polubowny możesz nie odpowiedzieć na nie i po 3 miesiącach tracisz domenę bez innych kosztów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dostaniesz pismo z zapytaniem czy zgadzasz się sąd polubowny możesz nie odpowiedzieć na nie i po 3 miesiącach tracisz domenę bez innych kosztów.

 

O, dobrze wiedzieć. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja napomknę o sytuacji z przed 3 dni, gdy pewien właściciel domeny z trademarkiem należącym do googli po otrzymaniu pisma z NASK o wydaniu jego danych osobowych powodowi w celu arbitrażu, otrzymał pismo od prawników powoda o dobrowolnym oddaniu domeny, przy czym powód zwróci mu koszty rejestracji.

Takie działanie jest ponoć powszechne w tego typu sprawach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ja napomknę o sytuacji z przed 3 dni, gdy pewien właściciel domeny z trademarkiem należącym do googli po otrzymaniu pisma z NASK o wydaniu jego danych osobowych powodowi w celu arbitrażu, otrzymał pismo od prawników powoda o dobrowolnym oddaniu domeny, przy czym powód zwróci mu koszty rejestracji.

Takie działanie jest ponoć powszechne w tego typu sprawach.

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że dotyczy to każdego przypadku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaryzykowałbym stwierdzenie, że dotyczy to każdego przypadku.

 

Czyli jak mam np. nazwafirmy.pl, to mogę ją wrzucić na sedo, a jak się zgłoszą, to grzecznie oddać i obędzie się bez konsekwencji? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W wymienionym przeze mnie przypadku jeszcze zaproponowano zwrot kosztów rejestracji i utrzymania domeny, także to co przez czas od rejestracji domeny do jej oddania się na niej zarobiło to czysty zysk. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli jak mam np. nazwafirmy.pl, to mogę ją wrzucić na sedo, a jak się zgłoszą, to grzecznie oddać i obędzie się bez konsekwencji? ;-)

Tak, chyba ze jakiś ekstremalny przypadek i beda chcieli wymyślne odszkodowania, ale szczerze watpie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×