Jump to content
pb

Pytania dotyczące serwisu

Recommended Posts

Ale czy własnie nie w kontekście "zaufanego profilu" była powyższa odpowiedź pb?

 

Dodatkowo, tak jak mi poradziłeś napisałem do DOK, i również otrzymałem odpowiedź "że się nie da".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaufany profil to:

a ) rozliczenie raz na miesiąc

b ) od razu dostępne środki

 

Sprawdzimy jakie są możliwości aktywacji przynajmniej punktu b ). Postaram się, żebyś jutro dostał pozytywną odpowiedź od DOK ;-).

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaufany profil to:

a ) rozliczenie raz na miesiąc

b ) od razu dostępne środki

 

Sprawdzimy jakie są możliwości aktywacji przynajmniej punktu b ). Postaram się, żebyś jutro dostał pozytywną odpowiedź od DOK ;-).

 

Dzięki, doceniam! Ja wręcz wolałbym, aby została konieczność wgrywania oddzielnych rachunków, ale po prostu dla "zaufanych" środki nie były blokowane do "weryfikacji danych", czyli reasumując: punkt b ) bez punktu a).

Edited by abc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki, doceniam! Ja wręcz wolałbym, aby została konieczność wgrywania oddzielnych rachunków, ale po prostu dla "zaufanych" środki nie były blokowane do "weryfikacji danych", czyli reasumując: punkt B) bez punktu a).

Też tak chcę, trochę przez Premium w końcu nasprzedawałem i jestem jak najbardziej godny zaufania.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]

 

Dodatkowo, tak jak mi poradziłeś napisałem do DOK, i również otrzymałem odpowiedź "że się nie da".

 

Również dostałem odpowiedź że się nie da :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

DOK wie tyle, ile się da na obecną chwilę, a w zakresie działu technicznego jest ocena co można zrobić w przyszłości i jak ta przyszłość jest odległa ;-). Znamy już oczekiwania abc, więc możemy lepiej określić możliwości. Jeśli tylko uda nam się jutro dojść do konsensusu, każdy zainteresowany posiadający odpowiednią historię konta będzie mógł skorzystać z takiego rozwiązania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DOK wie tyle, ile się da na obecną chwilę, a w zakresie działu technicznego jest ocena co można zrobić w przyszłości i jak ta przyszłość jest odległa ;-). Znamy już oczekiwania abc, więc możemy lepiej określić możliwości. Jeśli tylko uda nam się jutro dojść do konsensusu, każdy zainteresowany posiadający odpowiednią historię konta będzie mógł skorzystać z takiego rozwiązania.

Dajcie proszę znać, kiedy będzie można skorzystać z takiego rozwiązania, bo ja wgrałem skan umowy dziś około 8-ej rano i cały czas jest sprawdzana -_-

Mam wrażenie, ze kiedyś sprawdzanie odbywało się trochę szybciej (max.3-4 godziny). Ma to szczególne znaczenie w piątek, gdy przed nami weekend...

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatni tydzień to natłok wielu spraw (między innymi dochodzą do zespołu kolejne osoby), ale nie powinno to mieć wpływu na opisywaną sprawę. Zaraz uszczypnę kogo trzeba ;-).

 

Edycja: wdrożenie zmian planowane jest na wtorek.

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystąpił mały błąd, który już kiedyś opisywałem... po kliknięciu "Sprzedaż" nie ma na liście obserwowanych domen, które są w pakietach, a np. jak jest użytkownik zalogowany i kliknie na domenę w pakiecie bezpośrednio na stronę internetową to widzi, że dana domena jest obserwowana, na dole po lewej stronie, a w dziale "Sprzedaż" tego nie zobaczy. Zauważyłem to dzisiaj, a jeszcze w środę wszystko pokazywało OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatni tydzień to natłok wielu spraw (między innymi dochodzą do zespołu kolejne osoby), ale nie powinno to mieć wpływu na opisywaną sprawę. Zaraz uszczypnę kogo trzeba ;-).

 

Edycja: wdrożenie zmian planowane jest na wtorek.

 

Może jak będzie więcej osób to uda się szybciej rozwiązać problem, który zgłosiłem 31.03 w tickecie CPV-31818-863...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatni tydzień to natłok wielu spraw (między innymi dochodzą do zespołu kolejne osoby), ale nie powinno to mieć wpływu na opisywaną sprawę. Zaraz uszczypnę kogo trzeba ;-).

 

Edycja: wdrożenie zmian planowane jest na wtorek.

Żadnemu z Waszych headhunterów nie udało się znaleźć numeru do mnie by zadzwonić i zaproponować współpracę ?

Czuję się pominięty :blush:

 

Tak na poważnie, to mój skan umowy wgrany dziś z samego rana jest niestety cały czas analizowany.

Trudno, wytrzymam już do poniedziałku. Pamiętajcie tylko, że sami postawiliście sobie kiedyś tak wysoko poprzeczkę, jeśli chodzi o jakość obsługi klienta, szybkość reakcji etc. Dlatego teraz klienci (a może tylko ja, pracujący w handlu od prawie 14 lat) zaczynają to wszystko egzekwować i marudzić...

Łatwo się klientowi przyzwyczaić do dobrej (jeśli nie wzorowej) obsługi, dlatego trudniej później zrozumieć/wybaczyć jakieś potknięcia i "obsuwy".

Tak czy inaczej jak na razie większych zastrzeżeń do Premium.pl nie miałem i nie mam...

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj wgrane umowy czekały tak długo z przyczyn losowych - awaria komputera. Takie rzeczy się zdarzają, niemniej przepraszam za opóźnienie. Mam nadzieję, że już w najbliższym tygodniu kwestia rozliczeń z osobami fizycznymi i firmami nievatowymi będzie rozwiązana "systemowo", księgowi oraz prawnicy pracują nad optymalizacją procesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zabaco - z tego co widzę, to dostałeś odpowiedź 4.04.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest sobie użytkownik premium.pl, który ma czarną gwiazdkę, jednak może licytować i licytuje w aukcji mojej domeny. Pytanie - co to właściwie oznacza? Według opisu oznacza użytkownika, który nie opłacił znacznej części zakupionych domen. To, że może licytować oznacza, że opłacił karę odblokowania konta (ile razy?). Jakie jest prawdopodobieństwo, że znów nie opłaci aukcji domeny - tym razem mojej?

 

Prawdę mówić mam ochotę go usunąć z aukcji, żeby uniknąć ewentualnych problemów. Poza tym taki user odstrasza innych licytujących, którzy mogą się obawiać, że będzie licytował tylko dla zabawy i z tego powodu, nawet jeśli nabędą domenę, to być może z jego winy przepłacą.

 

Swoją drogą czy można gdzieś wyłączyć możliwość udziału w aukcji użytkownikom z czarnymi gwiazdkami? Ewentualnie zapraszam ich do aukcji, jeśli wniosą powiedzmy 1000 PLN kaucji i w przypadku nieopłaceniu kaucja ta przepada na moje konto, a nie na konto serwisu.

 

Piszę tutaj, a nie do supportu, bo podobne problemy mogą mieć obecnie lub w przyszłości również inne osoby. Aukcja kończy się jutro, więc nie mam pewności, że odpowiedź z supportu przyszłaby na czas.

 

Chodzi o aukcję domeny promowanej na głównej stronie premium.pl. Użytkownik też jest do "namierzenia" bez problemów.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawdę mówić mam ochotę go usunąć z aukcji, żeby uniknąć ewentualnych problemów. Poza tym taki user odstrasza innych licytujących, którzy mogą się obawiać, że będzie licytował tylko dla zabawy i z tego powodu, nawet jeśli nabędą domenę, to być może z jego winy przepłacą.

 

O użytkowniku dome z tej aukcji https://premium.pl/zabawkiedukacyjne.pl pisałem tu - http://di.pl/topic/92623-masowe-podbijanie-aukcji-am-przez-uzytkownika-dipl/?view=findpost&p=544195 i nie mam kompletnie pojęcia jak to możliwe, że on może mieć dostęp do licytacji. Dopiero teraz w sumie skojarzyłem ten nick z tamtym wątkiem.

 

A jak jest jakiś user z czarną gwiazdką to mnie to niestety trochę z Twojej aukcji odstraszyło (nawet pomimo, że uważam iż ta domena jest genialna) choć i tak zamierzam raczej licytować. Moim zdaniem sprzedający powinien móc jednak zadecydować czy tacy trochę "podejrzani" użytkownicy mogą licytować na jego aukcjach.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałem do pb w tej sprawie. Jeśli okaże się, że to nie jest jakiś błąd systemu i użytkownik "user" faktycznie zasłużył na czarną gwiazdkę, to poprosiłem o usunięcie Jego ofert z aukcji domeny zabawkiedukacyjne*pl. Nawet jeśli w tym wypadku ma dobre zamiary, to użytkownik z czarną gwiazdką odstrasza innych licytujących. Sam miałbym spore wątpliwości czy brać udział w takiej aukcji. Nie lubię podejrzanych sytuacji, dlatego wolę dmuchać na zimne.

 

Mam nadzieję, że sprawa szybko zostanie załatwiona.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem sprzedający powinien móc jednak zadecydować czy tacy trochę "podejrzani" użytkownicy mogą licytować na jego aukcjach.

 

 

Moim również, dlatego od 4 lat jest taka możliwość, wystarczy wejść w ustawieniach do Czarnej listy i zaznaczyć czego nie mogą robić użytkownicy z czarną gwiazdką: http://zrzut.pl/ZpU20pV

 

Odnośnie użytkownika, który licytuje w aukcji - user prawie dwa lata temu nie opłacił 5 *domen przechwyconych* po czym miał zablokowane konto. Niedawno wpłacił opłatę za odblokowanie konta i od tamtej pory używa go zgodnie z zasadami, nie widzę więc przeciwwskazań aby mógł licytować w aukcji. Póki co, nie ma w prawie przewidzianych sankcji za "odstraszanie innych licytantów", no chyba że ktoś zna taką podstawę, to proszę o podanie. Oczywiście każdy kto chce, może zablokować udział w aukcjach użytkowników z czarną gwiazdką, nie anuluje to wprawdzie dotychczas złożonych ofert, ale uniemożliwi składanie kolejnych. Nie należy jednak - moim zdaniem - demonizować sprawy i piętnować każdego, komu w przeszłości powinęła się noga - w końcu jak inaczej ma odbudować "zielony ranking" bez zakupów?

 

Niezależnie od powyższego możemy się umówić, że jak dd zablokuje "czarne gwiazdki", to ja osobiście przebiję tę ofertę, żeby już nikt się nie "bał" licytować w tej aukcji, hm? :P

 

BTW podejrzewam, że "winowajca" jest na forum, więc może byłoby najprościej gdyby zabrał głos w "swojej" sprawie. ;-)

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

O użytkowniku dome z tej aukcji https://premium.pl/zabawkiedukacyjne.pl pisałem tu - http://di.pl/topic/92623-masowe-podbijanie-aukcji-am-przez-uzytkownika-dipl/?view=findpost&p=544195 i nie mam kompletnie pojęcia jak to możliwe, że on może mieć dostęp do licytacji. Dopiero teraz w sumie skojarzyłem ten nick z tamtym wątkiem.

 

Jeszcze a propos tego. User dome miał blokadę za podbijanie aukcji innego użytkownika i pod tym wzgledem jest nadal "na cenzurowanym". Natomiast niezależnie od tego user kupił wiele domen od innych użytkowników, wszystkie prócz jednej opłacając (a tę jedną, w lipcu 2011 kupił akurat ode mnie, na aukcji za 1 zł, więc myślę że przewinienie wybaczalne ;-) - co zresztą widać po jego rankingu. Z tego też powodu nie widzę przeciwwskazań by user brał udział w aukcjach (z wyjątkiem własnych ;-), ale oczywiście jeśli ktoś sobie tego nie życzy, to może go dodać explicite do czarnej listy, po to została stworzona ta funkcjonalność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skandal !

"Uwielbiam" takie "wypowiedzi".

Wiele wnoszą do mojego życia i znacznie powiększają mój zasób słów które wciąż poznaję...

 

Może jakieś słowo komentarza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze a propos tego. User dome miał blokadę za podbijanie aukcji innego użytkownika i pod tym wzgledem jest nadal "na cenzurowanym". Natomiast niezależnie od tego user kupił wiele domen od innych użytkowników, wszystkie prócz jednej opłacając (a tę jedną, w lipcu 2011 kupił akurat ode mnie, na aukcji za 1 zł, więc myślę że przewinienie wybaczalne ;-) - co zresztą widać po jego rankingu. Z tego też powodu nie widzę przeciwwskazań by user brał udział w aukcjach (z wyjątkiem własnych ;-), ale oczywiście jeśli ktoś sobie tego nie życzy, to może go dodać explicite do czarnej listy, po to została stworzona ta funkcjonalność.

W sumie jednym z problemów jest właśnie to, że taki użytkownik "odstrasza" przed licytacją. Bo nawet jeśli ja napiszę do premium.pl i upewnię się, że czarna gwiazda jest za stare przewinienia, a teraz jest już "OK", to inni tego nie wiedzą. Tak czy inaczej dziękuję za odpowiedź. Na przyszłość "czarne gwiazdki" nie będą mogły licytować w aukcjach moich domen. Zmieniłem ustawienia.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ja złożyłem ofertę, co i tak planowałem zrobić, więc już nie jest "czarne na górze". :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie denerwuje to, że już któryś raz ktoś nie opłaca wygranej aukcji czy zakupu domeny z licytacji i co prawda leci blokada ale user opłaca karę za blokadę (z nieopłacenia mojej domeny) i całość kasy leci na poczet Premium.pl. Przydałoby się albo poprawienie mechanizmów/komunikatów o upływającym terminie płatności LUB przekazywanie części opłaty karnej do poszkodowanego sprzedającego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie denerwuje to, że już któryś raz ktoś nie opłaca wygranej aukcji czy zakupu domeny z licytacji i co prawda leci blokada ale user opłaca karę za blokadę (z nieopłacenia mojej domeny) i całość kasy leci na poczet Premium.pl. Przydałoby się albo poprawienie mechanizmów/komunikatów o upływającym terminie płatności LUB przekazywanie części opłaty karnej do poszkodowanego sprzedającego.

Moim zdaniem rozwiązanie powinno wyglądać tak jak w AM. Poszedłbym nawet dalej - kara powinna być 100% wartości nieopłaconej aukcji i całość (po potrąceniu 5% prowizji) powinna iść na konto Sprzedawcy.

 

DD

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

szkoda że po wyłączeniu opcji 'sklep' domeny wystawione na sprzedaż w premium nie są widoczne w wyszukiwaniach w home.pl a właściwie są widoczne dopiero po wpisaniu nazwy z rozszerzeniem.

Podam przykład: po wpisaniu w szukajke home: zabawkiedukacyjne nie odsyła do home, a po wpisaniu zabawkiedukacyjne kropka pl otrzymujemy info, że domena jest wystawiona w premium.pl... Nie wiem czy to błąd czy celowy zabieg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×