Jump to content
pb

Pytania dotyczące serwisu

Recommended Posts

szkoda że po wyłączeniu opcji 'sklep' domeny wystawione na sprzedaż w premium nie są widoczne w wyszukiwaniach w home.pl a właściwie są widoczne dopiero po wpisaniu nazwy z rozszerzeniem.

Podam przykład: po wpisaniu w szukajke home: zabawkiedukacyjne nie odsyła do home, a po wpisaniu zabawkiedukacyjne kropka pl otrzymujemy info, że domena jest wystawiona w premium.pl... Nie wiem czy to błąd czy celowy zabieg.

 

Nie odsyła jak jest aktualna aukcja domeny w Premium.pl, a normalnie wszystko działa OK... np. wpisując frazę "ksiegowa" odsyła (uwidacznia) do domen wystawionych na giełdzie Premium.pl - Ksiegowa24.pl e-ksiegowa.pl itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie odsyła jak jest aktualna aukcja domeny w Premium.pl, a normalnie wszystko działa OK... np. wpisując frazę "ksiegowa" odsyła (uwidacznia) do domen wystawionych na giełdzie Premium.pl - Ksiegowa24.pl e-ksiegowa.pl itp.

 

Może sprawdź też inne swoje domeny.

 

Np. vouchery*pl nie jest aktualnie na aukcji w premium a jedynie wystawiona na giełdzie - po wpisaniu vouchery w homie, nie ma przekierowania do premium (dopiero gdy klient wpisze vouchery.pl)

Share this post


Link to post
Share on other sites

szkoda że po wyłączeniu opcji 'sklep' domeny wystawione na sprzedaż w premium nie są widoczne w wyszukiwaniach w home.pl a właściwie są widoczne dopiero po wpisaniu nazwy z rozszerzeniem.

Podam przykład: po wpisaniu w szukajke home: zabawkiedukacyjne nie odsyła do home, a po wpisaniu zabawkiedukacyjne kropka pl otrzymujemy info, że domena jest wystawiona w premium.pl... Nie wiem czy to błąd czy celowy zabieg.

 

Ja mam akurat włączony na ofertach sklep i działa to dokładnie tak samo, tu sklep nie robi różnicy.

 

Po wpisaniu jakiegoś keyworda pokazują się domeny bez tej... tylko z tym jednym danym keywordem, bez dodatków (bez sensu dosyć). Wpisuję na głównej stronie home.pl "awaria" i mam widoczne w proponowanych nazwach awaria24.pl i e-awaria.pl na giełdzie premium.pl, a domeny awaria.pl w proponowanych nazwach domen w ogóle nie ma. :/

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam akurat włączony na ofertach sklep i działa to dokładnie tak samo, tu sklep nie robi różnicy.

 

Po wpisaniu jakiegoś keyworda pokazują się domeny bez tej... tylko z tym jednym danym keywordem, bez dodatków (bez sensu dosyć). Wpisuję na głównej stronie home.pl "awaria" i mam widoczne w proponowanych nazwach awaria24.pl i e-awaria.pl na giełdzie premium.pl, a domeny awaria.pl w proponowanych nazwach domen w ogóle nie ma. :/

no nie ogarniam tego, bo np. dla energetyka*pl jest OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no nie ogarniam tego, bo np. dla energetyka*pl jest OK.

 

Dokładnie. Jak wpiszesz całą nazwę domeny to jest ok. Pytanie co będzie wpisywane więcej razy - cała nazwa domeny w .pl czy sam keyword, moim zdaniem jednak to drugie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Jak wpiszesz całą nazwę domeny to jest ok. Pytanie co będzie wpisywane więcej razy - cała nazwa domeny w .pl czy sam keyword, moim zdaniem jednak to drugie.

zle sie wyrazilem, u mnie nawet dla energetyka (bez .pl) jest OK. http://zrzut.pl/p02Dd6A

Share this post


Link to post
Share on other sites

awaria24 jest moja, a ja mam ustawione przekierowanie na formularz kontaktowy Premium, nie wiem czy to ma znaczenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zle sie wyrazilem, u mnie nawet dla energetyka (bez .pl) jest OK. http://zrzut.pl/p02Dd6A

 

A ok - widzę już. Faktycznie jest, ale w "najczęściej kupowane rozszerzenia", mało widoczne trochę.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

no nie ogarniam tego, bo np. dla energetyka*pl jest OK.

 

Już wiem czemu. Ten system z home.pl proponuje w pierwszej kolejności wolne końcówki, a keyword "energetyka" ma bardzo dużo zajętych innych końcówek, nie ma właściwie już prawie żadnej wolnej i wtedy dopiero pojawia się tam oferta domeny .pl z giełdy premium.pl, bo system nie może już zasugerować nic wolnego tak, aby zapełnić te 6 miejsc. :/

 

Keyword "awaria" ma jeszcze wolne końcówki typu .net czy .co i wtedy te wolne końcówki są pokazywane w "najczęściej kupowane rozszerzenia" w pierwszej kolejności i sugerowane zamiast .pl, która jest na giełdzie premium.pl

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem rozwiązanie powinno wyglądać tak jak w AM. Poszedłbym nawet dalej - kara powinna być 100% wartości nieopłaconej aukcji i całość (po potrąceniu 5% prowizji) powinna iść na konto Sprzedawcy.

 

DD

Aby nie mieszać zbytnio w stawkach prowizji jeśli Twoja propozycja przejdzie wartość prowizji widzę taką samą jak przy sprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak wygląda rozliczanie sprzedaży (aukcja, escrow), jeśli nabywcą jest firma zagraniczna (z UE lub spoza).

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od strony sprzedającego? Bez znaczenia, rozliczasz się i tak z premium.pl, w kwocie netto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od strony sprzedającego? Bez znaczenia, rozliczasz się i tak z premium.pl, w kwocie netto.

Pytam, ponieważ w aukcji mojej domeny licytowała osoba / podmiot z USA. Co prawda ten użytkownik nie wygrał, ale jego oferty pokazywały kwotę netto = kwocie brutto. Jeśli sprzedam takiej osobie domenę za 1000 PLN netto, to wystawiam fakturę do premium.pl na kwotę 950 PLN netto + VAT (po potrąceniu prowizji) i otrzymuję kwotę z VATem od premium.pl?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, wystawiasz fakturę na netto + vat i taką też kwotę otrzymujesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś jest nie tak wypłata środków została dzisiaj zrealizowana o 06:49 i nadal nie ma ich na koncie. Ile idzie przelew do Alior Sync ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaufany profil to:

a ) rozliczenie raz na miesiąc

b ) od razu dostępne środki

 

Sprawdzimy jakie są możliwości aktywacji przynajmniej punktu b ). Postaram się, żebyś jutro dostał pozytywną odpowiedź od DOK ;-).

 

Rozumiem, że w powyższej kwestii nie udało się nic zdziałać?

Pytam, bo trzy tygodnie później środki za każdym razem nadal są blokowane, a wgrany rachunek oczekuje na "weryfikację".

Edited by abc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szybko zerkając do Twojego profilu widzę, że mój wpis o aktywacji "zaufanego profilu" został prawdopodobnie przeoczony z powodu innej korespondencji, która odbywała się z Tobą w tym samym czasie (historia finansów). Wznowiłem temat. Mam nadzieję, że tym razem zostanie sprawniej zrealizowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Nie wgrałem umowy sprzedaży domeny (.pdf) na czas. Kiedyś konsultant podesłał mi linka do tej funkcji w Premium bo w panelu nie mogłem jej odszukać lub taka jest niedostępna.

Reasumując - co teraz? Jaka procedura?

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIe mogę znaleźć tego posta, ale swojego czasu ktoś żalił się na przechwytywanie przez Premium.pl domen niedodanych do przechwycenia.

Dokładniej dodanych powiedzmy rok temu, a przechwyconych bez żadnej uprzedniej informacji czy ponownej deklaracji chęci przechwycenia teraz teraz.

Z tego co pamiętam miało to zostać uregulowane i jak widzę nic z tego - dziś dostałem powiadomienie, że zamówiona przez mnie do przechwycenia domena oczekuje na opłacenie, podczas gdy w ostatnim czasie nic do przechwycenia nie dodawałem :(

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Nie wgrałem umowy sprzedaży domeny (.pdf) na czas. Kiedyś konsultant podesłał mi linka do tej funkcji w Premium bo w panelu nie mogłem jej odszukać lub taka jest niedostępna.

Reasumując - co teraz? Jaka procedura?

 

Najlepiej przesłać umowę mailem na pomoc@premium.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Nie wgrałem umowy sprzedaży domeny (.pdf) na czas. Kiedyś konsultant podesłał mi linka do tej funkcji w Premium bo w panelu nie mogłem jej odszukać lub taka jest niedostępna.

Reasumując - co teraz? Jaka procedura?

 

 

jak wejdziesz tu: https://premium.pl/income.html - i klikniesz 'szczegóły' przy nazwie sprzedanej domeny, nie pojawia Ci się opcja pobrania/wgrania umowy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×