Jump to content
pb

Pytania dotyczące serwisu

Recommended Posts

Czy coś zmieniło się w kwestii Faktury VAT od Premium.pl przy transakcjach z osobami fizycznymi?

 

Na stronie Premium.pl https://premium.pl/tekst/jak-otrzymac-fakture.html jest informacja:

"Fakturę VAT możesz otrzymać za niemal wszystkie domeny kupione na giełdzie. Jeśli sprzedawcą jest firma nie będąca płatnikiem VAT lub osoba fizyczna, sam decydujesz czy wybierzesz fakturę VAT od serwisu, czy rozliczenie bezpośrednie - uiszczając jedynie kwotę netto transakcji."

 

Tymczasem po zainicjowaniu transakcji przez sprzedającego mającego status osoby fizycznej z Polski w szczegółach transakcji nie ma możliwości wyboru sposobu rozliczenia i jest tylko "Bezpośrednie rozliczenie ze sprzedającym".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktury są dostępne dla transakcji powyżej 100 zł netto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale zawsze, tak jak to było dotychczas?

To jest transakcja powyżej 100 zł, z płatnością na raty.

 

EDIT:

Dzwoniłem do BOK to po 10 minutach oczekiwania na odpowiedź usłyszałem, że nie każda transakcja z osobą fizyczną z Polski pozwala na wybór faktury VAT. W sumie rozmowa trwała 14 minut (14 * 1.22 zł = ... ehh) i nic mi nie pomogli.

Edited by abc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale zawsze, tak jak to było dotychczas?

To jest transakcja powyżej 100 zł, z płatnością na raty.

 

EDIT:

Dzwoniłem do BOK to po 10 minutach oczekiwania na odpowiedź usłyszałem, że nie każda transakcja z osobą fizyczną z Polski pozwala na wybór faktury VAT. W sumie rozmowa trwała 14 minut (14 * 1.22 zł = ... ehh) i nic mi nie pomogli.

 

Fakturowanie po stronie premium.pl jest dostępne dla os. fiz. z Polski, jeśli je aktywują w panelu. Najwidoczniej w tym przypadku sprzedający nie zaakceptował warunków na swoim koncie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i widzisz Tuśka, Ty po prostu to wiedziałaś (dzięki za odpowiedź), a pracownik BOK musiał to konsultować nie wiadomo z kim i ustalać przez kilkanaście minut. No chyba, że w tym czasie po prostu poszedł sobie zrobić kawę ;-) Dlaczego BOK tak działa, że za każdym razem i tak jestem zmuszony zawracać Wam głowę na di.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i widzisz Tuśka, Ty po prostu to wiedziałaś (dzięki za odpowiedź), a pracownik BOK musiał to konsultować nie wiadomo z kim i ustalać przez kilkanaście minut. No chyba, że w tym czasie po prostu poszedł sobie zrobić kawę ;-) Dlaczego BOK tak działa, że za każdym razem i tak jestem zmuszony zawracać Wam głowę na di.pl?

 

Staramy się, aby obsługa w DOK była jak najlepsza i przyjmujemy każdą sugestię- odpowiadając od razu na pytanie Geekboy68k :).

Jeśli tym razem tak nie było, serdecznie przepraszam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W panelu mam cały czas informację:

 

Uwaga! Oferty dzierżawy oczekują na decyzję.

 

Po przejściu na listę ofert nie ma żadnej. Nie można też zamknąć tej informacji.

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie coś mi się pojawia po wejściu na profil w wersji zewnętrznej:

 

<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="koneserdomen - subskrypcja użytkownika" href="http://premium.pl/subskrypcja/koneserdomen.rss" />

 

Czy da się coś z tym zrobić? Jak to naprawić?

 

Poprawione.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy w serwisie obowiązuje natychmiastowy system odnowień domen, czy też są odnawiane w ostatniej sekundzie przed wejściem w stan wygasania ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnośnie przechwytywania...

 

Rozumiem sens rejestracji domeny, zanim ta nie zostanie opłacona (chociaż nie, nie rozumiem, ale ok, powiedzmy...). Rozumiem też, że taka przechwycona domena, zarejestrowana, kieruje na stronę aukcji. Zwiększa to szansę na "Kup teraz" przez zainteresowanych którzy nie dodali domeny do przechwycenia (np. były abonent). Nie rozumiem jednak, dlaczego po zakończeniu aukcji i do czasu przekazania takiej domeny "zwycięzcy", na domenie wyświetla się formularz? Gdzie wówczas lądują wszelakie oferty i zapytania tam wpisywane? I dlaczego w ogóle taki formularz na takiej domenie?! Przecież na opłacenie domeny jest kilka dni, a przez te kilka dni może już napłynąć kilka propozycji, które przeczyta PB i jego ekipa...i??

 

Chyba że jest inaczej? Jeśli jednak nie jest, to propozycja moja jest taka, by takowy formularz definitywnie wyłączyć, albo przekierowywać korespondencję na maila osoby która wygrała aukcję, pomimo, że oficjalnie domeny jeszcze nie zakupił.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli przez formularz wpływają jakieś oferty/zapytania, są one forwardowane do osoby która wygrała/wygra aukcję / zleciła przechwycenie.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli wystawię transakcję escrow z pakietem np. 10 domen o łącznej wartości 1000 zł netto, to później kupujący na fakturze vat będzie miał te wszystkie domeny wymienione w jednej pozycji, czy też 10 pozycji każda po 100 zł?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli wystawię transakcję escrow z pakietem np. 10 domen o łącznej wartości 1000 zł netto, to później kupujący na fakturze vat będzie miał te wszystkie domeny wymienione w jednej pozycji, czy też 10 pozycji każda po 100 zł?

 

Będzie to jedna pozycja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli wystawię transakcję escrow a kupujący ją odrzuci, to kiedy będę mógł wystawić nową transakcję escrow z tą samą domeną?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od razu, nie ma żadnych ograniczeń czasowych. W razie nadużyć (jeśli będziesz usera spamował i nam to zgłosi) dostaniesz bana na escrow. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od razu, nie ma żadnych ograniczeń czasowych. W razie nadużyć (jeśli będziesz usera spamował i nam to zgłosi) dostaniesz bana na escrow. ;-)

No to mam z tym drobny problem, bo pomimo odrzucenia 2 dni temu transakcji escrow #1297534653 domeny tam wymienione nadal mają status "oczekuje na weryfikację" i nie można ich wystawić na nowej transakcji escrow (tym razem oddzielnie, nie w pakiecie). Sprzedający ponoć kontaktował się w tej sprawie z supportem, ponoć bez rezultatu. Mógłbyś w tej sprawie coś przyśpieszyć? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to mam z tym drobny problem, bo pomimo odrzucenia 2 dni temu transakcji escrow #1297534653 domeny tam wymienione nadal mają status "oczekuje na weryfikację" i nie można ich wystawić na nowej transakcji escrow (tym razem oddzielnie, nie w pakiecie). Sprzedający ponoć kontaktował się w tej sprawie z supportem, ponoć bez rezultatu. Mógłbyś w tej sprawie coś przyśpieszyć? ;)

Rzeczywiście występował tego typu problem z pakietami - spróbuj teraz, powinno być ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym dopytać jak dokładnie działa opcja "pozwól na wybór rozliczenia bezpośredniego, bez fakturowania premium.pl" dostępna w Ustawienia > Sprzedaż.

 

Jeśli dotychczas miałem te opcje zaznaczona i ja odznacze, np. w celu sfinalizowania kilku transakcji, w przypadku ktorych chcialbym miec pewnosc, ze klienci nie wybiera bezposredniego rozliczenia i otrzymaja fakture VAT od Premium.pl to czy bedzie to mialo jakikolwiek wplyw na inne aktualnie trwajace (wczesniej zatwierdzone) transakcje typu sprzedaz na raty, czy dzierzawa gdzie klienci wybrali rozliczenie bezposrednie?

 

Czy po sfinalizowaniu transakcji mozna ponownie zaznaczyc opcje "pozwól na wybór rozliczenia bezpośredniego, bez fakturowania premium.pl", aby w przyszlosci klienci mieli znowu mozliwosc wyboru sposobu rozliczenia transakcji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiana nie powinna mieć wpływu na trwające/zatwierdzone transakcje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy nie ma, to już nam abc powie jak przestawi. Z założenia nie powinna = nie ma, ale nie dowiesz się póki nie spróbujesz. Oczywiście było to testowane, ale nie dzisiaj i nie wczoraj, tylko ze dwa lata temu, wtedy działało ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na aukcjach prywatnych została wyłączona opcja "kup teraz" aby licytujący mogli w sposób sprawiedliwy zdobyć domenę.

Natomiast w zakładce "obserwowane" zostało to <_<

 

Nie klikałem bo się bałem co się stanie :P

 

Pytanie więc rodzi się: co się stanie gdy kliknę? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy istnieje szansa zrobienia czegoś z tym 5-dniowym okresem przeniesienia domeny od przechwytywarki do przechwytującego?

Sytuacja - przechwyciłem domenę, spad po działającym biznesie, który ostro promował się w Sieci. Skontaktowałem się z b. właścicielem, który jest zainteresowany kupnem, ale zależy mu na możliwie najszybszej finalizacji transakcji.

 

A tu bach, do końca listopada domena wisi gdzieś w kosmosie...

 

EDIT: To samo tyczy się usuwania domen z listy do przechwycenia, a dokładniej niemożności usuwania takowych na X czasu przed spadem.

Edited by Geekboy68k
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×