Jump to content
Sign in to follow this  
Kornel

Angielskie nazwy z końcówką *pl

Recommended Posts

Pytanie do was czy opłaca się w ogóle rejestrować domeny angielskie (jedno-dwu wyrazowe)z końcówką *pl, domeny które chce zarejestrować mają mocne znaczenie w języku Polskim(co to oznacza dla mnie "mocne" to znaczy, że tłumaczać je na język Polski, często się tych słów używa), więcej nie chce zdradzać :) Oczywiście takie domeny z końcówką .com już dawno zarejestrowane były ;)

 

Pozdrawiam i czekam na konkretne odpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No rozmawiałem z jedna osoba na gg odnośnie tego tematu i sprzedał on domenę buydomains.pl za 500zł :) więc jednak warto... ale wiadomo w wyjątkach tylko ;) Ale dalej nie wiem jak w moim przypadku :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udzieliłeś tak enigmatycznych informacji, że trudno by ktoś udzielił ci ciekawej odpowiedzi.

Ponieważ rejestracja peelek w pierwszym roku jest obecnie na bardzo przyzwoitym poziomie cenowym, może będzie lepiej byś sobie te domeny zarejestrował, umieścił na parkingu i wtedy zapytał o konkretna opinię ?

Jezeli czujesz, że każda z tych domen jest cokolwiek warta, to 1 zł miesięcznie na parkingu powinna zarobić byś nie był na nich stratny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No rozmawiałem z jedna osoba na gg odnośnie tego tematu i sprzedał on domenę buydomains.pl za 500zł :) więc jednak warto... ale wiadomo w wyjątkach tylko :P Ale dalej nie wiem jak w moim przypadku :P

Powiedzmy że w przypadku fly*pl to też się opłacało ;) Wszystko zależy od frazy.

Zdarza się sprzedać domenę - nieprzyzwoicie dłuuugą składającą się z dwóch angielskich wyrazów za dobrą pensję a więc czasem warto, ale nie może być to zlepek przypadkowych słów "bo one fajnie wyglądają" jeśli tak będziesz rejestrował to wtopisz mnóstwo kasy na nic nie warte domeny. Sęk w tym że rynek domen w Polsce jest niemiłosiernie przekopany, dobre angielskie frazy są od lat już pozajmowane tak jak i polskie, chyba lepiej jest polować na angielskie .com bo w tym przypadku klientów masz na całym świecie a w Polsce firmy rzadko decydują się na angielskie słowotwory w domenie .pl

 

Na forum to pytanie było już parę razy - poszukaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kangur, zarejestrowałem 5 domen. Powiem tak może być ciężko, ze znalezieniem potencjalnych klientów/ale niekoniecznie. W dziale "Wycena i Opinia" wystawię je po 24:00 bo dzisiaj założyłem już jeden temat i wtedy sami powiecie co o nich sądzicie, chętnie poznam opinie userów tego forum/oraz ewentualne propozycje cenowe.

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi :)

 

P.S. Nie jest to żaden zlepek słów, nic nie znaczących, angielskie wyrazy te w googlach mają miliony wyszukań ale wszystkiego się dowiedzie po 24:00 w dziale "Wycena i Opinia" ;) Co do .com to wszystkie domeny te były zajęte niestety ale w .pl powinny się przyjąć, zobaczymy... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kangur niestety muszę Cię zmartwić żadne x,y,q i podobne nie ma ;D są to bardzo popularne słowa głównie dwuwyrazowe używane w języku angielskim : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Angielskie wyrazy + .pl to raczej mało dochodowy interes. Opłaca sie tylko ze znanymi i popularnymi generykami angielskimi (a te są już w przeważającej części zajęte)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wcale nie są złe, podstawowy warunek, żeby czytały się tak jak pisze, wtedy końcówka .pl nie razi i spokojnie można oprzeć na nich marketing, jeżeli jednak wymagana jest znajomość angielskiego, aby klient zrozumiał o co chodzi i jak to wpisać do przeglądarki, to już kiepsko, nikt nie będzie sobie zawężał z tego powodu grupy odbiorców, już lepiej dłuższa, a polska w pełni :) Ale w sumie wszystko zależy od grupy docelowej, może być to trudne słowo, ale w danej branży wszyscy wiedzą o co chodzi, więc też się nada na dobrą domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Angielskie wyrazy + .pl to raczej mało dochodowy interes. Opłaca sie tylko ze znanymi i popularnymi generykami angielskimi (a te są już w przeważającej części zajęte)

 

A jednak są na nich budowane strony lub służą do przekierowania.

Jeśli mają dobre wsparcie promocyjne i ciekawe serwisy to przyjmują się.

Poszukajmy przykładów:

dropped.pl

active24.pl

thenews.pl

getinbank.pl

4wind.pl

wind4fun.pl

webusability.pl

4people.pl

i mnóstwo innych.

Jestem gotów postawić tezę, że będą coraz częściej wykorzystywane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedna uwaga, to że domena jest zajęta w com, a wolna w pl, jeżeli chodzi o język angielski, to żaden wyznacznik, zobacz ile jest domen com, a ile pl, a także ludzi, i pomyśl jak tu nie wtopić <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
jedna uwaga, to że domena jest zajęta w com, a wolna w pl, jeżeli chodzi o język angielski, to żaden wyznacznik, zobacz ile jest domen com, a ile pl, a także ludzi, i pomyśl jak tu nie wtopić <_<

 

Zgadzam się z Andro ale należy też pamiętać, że funkcjonują serwisy z anglojęzycznymi frazami i rozszerzeniem .pl podczas gdy ich odpowiedniki .com są na parkingu lub nie ma pod nimi żadnych stron.

Tylko z przykładów, które wybiórczo i przypadkowo podałem powyżej dotyczy to:

thenews.com

getinbank.com

wind4fun.com

4people.com

Jest to aż 50% z tych przykładów ! Oczywiście trudno na tej podstawie wyciągać dalekoidące wnioski ale nie można wykluczyć, że Polacy zdecydują się wybrać angielskie słowo połączone z polskim rozszerzeniem chętniej niż inne nacje.

Chętnie poznałbym wyniki badań rynkowych w tej kwestii - jesli takie istnieją.

Równie interesujące byłobo poznanie opinii tych z was, którzy prowadzą serwisy w takiej konfiguracji aby poznać powody dla których woleliście połączyć słowo angielskie z rozszerzeniem .pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeden z moich szybszych zarobków był na pushup*pl

 

Teraz panie kolego szykuję coś równie fajnego i to w tej samej cenie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy Michau tu zechce zajrzeć ale jeśli tak to mógłbyś nam napisać dlaczego wybrałeś dropped.pl a nie np. przejete.pl/przejęte.pl , które do niedawna były wolne ?

Bo wg mnie to może być jeden z bardziej przemawiających przykładów domeny, która nie jest 'znanym i popularnym generykiem' a serwis funkcjonuje całkiem dobrze <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co sądzicie o artyście/wykonawcy/artysty *pl ?

Oczywiście musiałbym dotrzeć do fanów tej osoby... inne pomysły?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mogli byscie odpowiedziec na post kornela, tez mnie to pytanie interesuje

Pytasz co sądzimy o cybersquattingu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, chodzi mi o to, co sadzicie o domenie zwiazanej z jakims artysta, aktorem, pisarzem z domena pl.

np. georgechapman.pl. Czy jest to oplacalne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy jest to oplacalne?

NIE.

 

Chyba ze bedziesz w posiadaniu domen takich jak Monet.pl, VanGogh.pl, Einstein.pl, Newton.pl, Kopernik.pl Curie.pl, Kolumb.pl - one i tak maja nikly potencjal komercyjny moim zdaniem, raczej kolekcjonerski, no chyba ze sie je wypromuje np z jakims serwisem naukowym, przyrodniczym. A aktor, pisarz, malarz - a tym bardziej imie i nazwisko - raczej nic nie warte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

posiadam fajną domeną angielską z końcówką .pl i zastanawiam się gdzie wystawić ją na sprzedaż aby aby osoby z zagranicy miały do Niej dostęp lisytacji ? nie chodzi mi tu o aftermarket*pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×