Jump to content
Sign in to follow this  
gris

parkowanie - "promowanie"?

Recommended Posts

Nie jestem za bardzo jeszcze mocny w tym temacie i w związku z tym mam małe pytanko. Czy można reklamować zaparkowaną domenę tylko tak domowymi sposobami poprzez np. podsylanie znajomym linkow (to jest tylko przyklad).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie jestem za bardzo jeszcze mocny w tym temacie i w związku z tym mam małe pytanko. Czy można reklamować zaparkowaną domenę tylko tak domowymi sposobami poprzez np. podsylanie znajomym linkow (to jest tylko przyklad).

Nawet o tym nie myśl! O robieniu nie wspomnę.. :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podczepię się pod temat i zapytam z ciekawości, czy Sedo oraz ND mają opracowany jakiś sytem do wyłapywania pozycjonowanych, promowanych domen (popup, przekierowanie), które są aktualnie na parkingu i co się dzieje z kontem tudzież z daną domeną jeśli taki prceder zostanie ujawniony?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co chwilę blokowane są konta userów oszustów, tych blokad jest więcej niż można się domyślać. A system wyłapywania oszustw jest bardzo dobry i klikanie samemu sobie, nawet z różnych IP, resetowanie połaczenia w neostradzie dla innego IP, ramki, przekierowania z innych stron, pozycjonowanie po parkowaniu. Wszystko widać :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co chwilę blokowane są konta userów oszustów, tych blokad jest więcej niż można się domyślać. A system wyłapywania oszustw jest bardzo dobry i klikanie samemu sobie, nawet z różnych IP, resetowanie połaczenia w neostradzie dla innego IP, ramki, przekierowania z innych stron, pozycjonowanie po parkowaniu. Wszystko widać :D

 

Czyli jest OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby już nie zakładać nowego tematu... Czy można wystawiać na aukcjach do sprzedaży zaparkowane domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żeby już nie zakładać nowego tematu... Czy można wystawiać na aukcjach do sprzedaży zaparkowane domeny?

 

 

Pisałem w tym temacie maila do ND. Dostałem odpowiedź od parkingowego, że można tylko nie możesz umieszczać na aukcji linków do strony. :D

 

Co do głownego tematu to nie bardzo rozumiem. Ktoś będzie parkował domeny a później siedział i w nie klikał nabijając sobie kasę? Pytanie trochę nie na miejscu. Parkingi nie są od tego ;) W takim przypadku to nie parkowanie a zwykła kradzież pieniędzy.

Edited by Heden

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakoś nie chce mi się wierzyć w to że jak podam dla kolegi na gg adres i on w to kliknie to wykryją że ja mu podałem adres ....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakoś nie chce mi się wierzyć w to że jak podam dla kolegi na gg adres i on w to kliknie to wykryją że ja mu podałem adres ....

Jak podasz jednemu koledze link do domeny i on kliknie w reklamę, to pewnie, że tego nie wykryją (co nie zmienia faktu, że takie działanie jest niezgodne z regulaminem takich firm jak NameDrive czy Sedo). Jednak jeśli tych kolegów będzie już kilka i będą często klikali, to zapewniam Cię, że prędzej czy później zablokują Twoje konto.

 

Oszukiwanie poprzez klikanie w reklamy na swoich domenach to głupota do kwadratu. W swoim własnym imieniu i pewnie w imieniu setek Użytkowników di.pl proszę Cię, żebyś tego nie robił.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam pytanie można na ulotkach pisać nazwe domeny rozdawac ludziom , nalepiac vlepki w róznych miejscach jak domena jest krótka to ktoś jak zapamieta i bedzie to wejscie type-in

 

to tylko teoria

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak podasz jednemu koledze link do domeny i on kliknie w reklamę, to pewnie, że tego nie wykryją (co nie zmienia faktu, że takie działanie jest niezgodne z regulaminem takich firm jak NameDrive czy Sedo). Jednak jeśli tych kolegów będzie już kilka i będą często klikali, to zapewniam Cię, że prędzej czy później zablokują Twoje konto.

Ale w drugą stronę to też działa. Np. ktoś mnie nie lubi i będzie przez jakiś czas klikał nagmiennie w moje domeny. Nie mam możliwości wykazania, że to nie ja. Ciekawe jak łatwo można tak komuś zablokować konto.

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale w drugą stronę to też działa. Np. ktoś mnie nie lubi i będzie przez jakiś czas klikał nagmiennie w moje domeny. Nie mam możliwości wykazania, że to nie ja. Ciekawe jak łatwo można tak komuś zablokować konto.

a.

Wtedy wydatki za takie kliknięcia zostaną "zwrócone" reklamodawcy, ale Ciebie nie zbanują. A jeśli nawet, to myślę, że szybko da się to wyjaśnić. Jeśli jesteś już długo z daną firmą parkingową i wcześniej takich przypadków nie było, to ND czy Sedo myślę, że domyśli się, że to nie Twoja sprawka.

 

Ale faktycznie takie złośliwe działanie może być bardzo dokuczliwe zarówno dla osób posiadających domeny jak i firm parkingowych, samych reklamodawców i Google.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i mamy tu problem - bo można próbować oszukiwać "na znajomego" a gdy nas zbanują tłumaczyć się, że ktoś nas nie lubi... pewnie X% dzieci neostrady jest takimi "byznesmenami".

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i mamy tu problem - bo można próbować oszukiwać "na znajomego" a gdy nas zbanują tłumaczyć się, że ktoś nas nie lubi... pewnie X% dzieci neostrady jest takimi "byznesmenami".

Myślę, że firmy parkingowe mają swoje sposoby na takie oszustwa.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
mam pytanie można na ulotkach pisać nazwe domeny rozdawac ludziom , nalepiac vlepki w róznych miejscach jak domena jest krótka to ktoś jak zapamieta i bedzie to wejscie type-in

 

to tylko teoria

 

 

Wydrukowanie ulotek wiąże się w pewnym kosztem, i chyba nie zwróci ci się jak będą ci klikali..

 

To jest trochę bez sensu:) wydajesz w realu pieniądze, a otrzymujesz je po pewnych działaniach na konto wirtualne..

 

Swoją drogą jak masz 1000 osób na gg i jak dasz 5 dziennie, żeby klikali to raczej nie wykryją.

 

 

Ktoś tam wyżej pisał, że nie można linkować. A co w momencie, kiedy strona w google jest wysoko ??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swoją drogą jak masz 1000 osób na gg i jak dasz 5 dziennie, żeby klikali to raczej nie wykryją.

 

 

Ktoś tam wyżej pisał, że nie można linkować. A co w momencie, kiedy strona w google jest wysoko ??

 

 

he... moze nie jestem starym wyjadaczem forum ;)

 

ale zaufaj mi jakbys nie kombinowal i tak pewnych rzeczy nie da sie ukryc z reszta po co kombinowac ( tak mądry po szkodach ;) )

im bardziej sie kobinuje tym bardziej kliki dla polska kraja wschodu beda takie niskie ;)

 

ps. jestem juz tak wyczulony ze nawet boje sie swoich stron zaparkowanych odwiedzac z poziowu przegladarki :DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktoś tam wyżej pisał, że nie można linkować. A co w momencie, kiedy strona w google jest wysoko ??

 

Rozumiem, że nic się nie stanie - była wysoko w wyszukiwarkach i jest git.

 

Niedobrze jak pozycjonowanie zacznie się po zaparkowaniu ?

 

Czyli domenę podlinkować, odczekać jakiś czas i dopiero zaparkować ? to zgodne z zasdami ?

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że nic się nie stanie - była wysoko w wyszukiwarkach i jest git.

 

Niedobrze jak pozycjonowanie zacznie się po zaparkowaniu ?

 

Czyli domenę podlinkować, odczekać jakiś czas i dopiero zaparkować ? to zgodne z zasdami ?

 

M

 

Jak już domena jest podlinkowana i stoi wysoko w google, to nie ma sensu jej marnować na parkingu - uwierzcie mi...

 

pzdr. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli domenę podlinkować, odczekać jakiś czas i dopiero zaparkować ? to zgodne z zasdami ?

 

M

 

Nic niewarty ruch z katalogów także jest blokowany. Expired traffic to raczej ruch po byłym serwisie a nie po nic niewartym pozycjonowaniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×