Jump to content
Sign in to follow this  
lectric

Jak rozmawiac w sprawie odkupienia domeny

Recommended Posts

Hej,

 

Pewna firma z Seulu zaproponowala mi chec odkupienia jednej z moich domen.

Pytaja mnie ile chcem pieniedzy za domene ?

 

Mysle zeby zapytac ich ile sa w stanie zaplacic za nia i dopiero z tej ceny cos targowac.

 

Czy ktos z Was mial juz podobny biznes ? Jak najlepiej wytargowac.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytaja mnie ile chcem pieniedzy za domene ?

Mysle zeby zapytac ich ile sa w stanie zaplacic za nia i dopiero z tej ceny cos targowac.

brak2sensu ;)

To kto komu w końcu sprzedaje?

 

EDIT: LOL przez to dzisiejsze słońce to w ogóle nie zrozumiałem posta i bezsensownie odpowiedziałem. Ale niech już będzie.

Edited by p0zer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli wystawiłeś ją niedawno na Sedo, to może oznaczać, że chcą cię naciągnać na wycenę.

Sprawdź to i w razie czego wrzuć na luz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tez juz mialem kilka razy takie akcje z zainteresowaniem z usa, chin i okazalo sie ze chodzi o naciaganie

Jednak zycze aby w Twoim przypadku bylo inaczej ;)

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mysle zeby zapytac ich ile sa w stanie zaplacic za nia i dopiero z tej ceny cos targowac.

 

Tez tak zrobilem przy pewnej domenie wyslalem ze 15 ofert do roznych firm... Myslalem ze to idealny sposob... odpisaly 4 firmy z prosba o cene... I jak im odpisalem cos w stylu "ile jestescie w stanie dac" to dwie w ogole nie odpisaly a jeden typ napisal ze z takim podejsciem nikt ze mna interesow robic nie bedzie a ten czwarty tez mnie zjechal i odpisal na zlosc 1zl ;] tzn nie na zlosc tyle zeby mi dac to do zrozumienia... Takze unikam tego jak ognia... Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tez tak zrobilem przy pewnej domenie wyslalem ze 15 ofert do roznych firm... Myslalem ze to idealny sposob... odpisaly 4 firmy z prosba o cene... I jak im odpisalem cos w stylu "ile jestescie w stanie dac" to dwie w ogole nie odpisaly a jeden typ napisal ze z takim podejsciem nikt ze mna interesow robic nie bedzie a ten czwarty tez mnie zjechal i odpisal na zlosc 1zl ;] tzn nie na zlosc tyle zeby mi dac to do zrozumienia... Takze unikam tego jak ognia... Pozdrawiam

Jeśli sam wysyłasz ofertę sprzedaży domen, to pytając o cenę faktycznie narażasz się na śmieszność :blush:

Co innego, jeśli osoba zainteresowana sama zwraca się do Ciebie - wtedy możesz prosić o przedstawienie oferty kupna.

 

Podsumowując - jeśli sam oferujesz domenę na sprzedaż i kontaktujesz się z potencjalnymi kupcami - miej konkretną ofertę. Jeśli to potencjalny klient zwraca się do Ciebie - wtedy możesz sam zaoferować cenę lub poprosić o propozycję. Z doświadczenia jednak wiem, że lepiej samemu przedstawić swoją ofertę.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli sam wysyłasz ofertę sprzedaży domen, to pytając o cenę faktycznie narażasz się na śmieszność :lol:

Co innego, jeśli osoba zainteresowana sama zwraca się do Ciebie - wtedy możesz prosić o przedstawienie oferty kupna.

 

Podsumowując - jeśli sam oferujesz domenę na sprzedaż i kontaktujesz się z potencjalnymi kupcami - miej konkretną ofertę. Jeśli to potencjalny klient zwraca się do Ciebie - wtedy możesz sam zaoferować cenę lub poprosić o propozycję. Z doświadczenia jednak wiem, że lepiej samemu przedstawić swoją ofertę.

 

DD

 

świete słowa ;)

 

Zawsze przy składaniu oferty należy mieć konkretną cenę na myśli, dodam tylko że najlepiej popartą konkretnymi solidnymi argumentami.

Niektórzy klienci wymagaja takiej argumentacji aby zweryfikować faktyczną wartość.

 

Składanie oferty i pytanie o cenę to tak jakby zadzonić do kogoś i zapytać się kto mówi :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

po pierwsze primo nie ten dzial

 

po drugie primo jak nie wiesz ile chcesz za swoje domeny to nie nadajesz sie do tego biznesu, poszukaj pracy w tesco

 

po trzecie primo to pewnie spam

Share this post


Link to post
Share on other sites
po pierwsze primo nie ten dzial

Miejmy nadzieję, że Administracja przeniesie do właściwego działu :blush:

 

po drugie primo jak nie wiesz ile chcesz za swoje domeny to nie nadajesz sie do tego biznesu, poszukaj pracy w tesco

Oj - coś mi się zdaję, że na di.pl znajdzie się sporo osób, które nie znają wartości swoich domen. Sam mam wątpliwości w wycenie wielu domen, które posiadam :lol:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oj - coś mi się zdaję, że na di.pl znajdzie się sporo osób, które nie znają wartości swoich domen. Sam mam wątpliwości w wycenie wielu domen, które posiadam :blush:

 

DD

ja tez nie zawsze jestem pewien, dlatego wtedy zapytuje sie np......Ciebie :lol: - normalne, ale nie pytam sie klienta bo to kompromitacja na calej lini

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja tez nie zawsze jestem pewien, dlatego wtedy zapytuje sie np......Ciebie :lol: - normalne, ale nie pytam sie klienta bo to kompromitacja na calej lini

Chodziło mi o to, że każdy może popełnić błąd - nawet taki karygodny ;)

Byle wyciągać nauczkę na przyszłość :blush:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×