Jump to content
Dekawo

Działanie na niekorzyść branży czy po prostu stagnacja?

Recommended Posts

Dobry wieczór w tą śnieżną aurę,

Zakładam temat na rozruszanie forum...

Temat do dyskusji: Jaki jest powód/sens braku jakichkolwiek nawet szczątkowych informacji o sprzedażach domen .pl - no może poza tych za "kilka stówek" przez ostatni rok a nawet dwa? Na pewno nie ma mowy tu o jakichś klauzulach tajności - to można włożyć śmiało między bajki.

Jedynym powodem który przychodzi mi do głowy to tzw. lewizna (już ktoś mnie wyzwał od KASu - pewnie i tu to padnie) -można się bać że KAS nas dojedzie za niepłacenie podatków ... Ok ale moim zdaniem Ci co sprzedają za większe kwoty jednak robią to legalnie więc dlaczego się kryją z tym, że domeny pl jeszcze coś znaczą ? Obecnie sytuacja medialna wygląda jakoby NIC ponad małe kwoty się nie sprzedawało - co chyba większość się zgodzi jest że szkodą dla rynku.

PS od razu napisze że mam mało domen i faktycznie bardzo mało zapytań i zero sprzedaży w ciekawych kwotach - widzę zdecydowanie zastój w rynku ale są grube ryby co jednak handlują... chyba^_^

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skąd Ty się wziąłeś człowieku?

To jest każdego wybór, czy podzieli się informacją. Ze wszystkiego się spowiadasz obcym w Internecie?

 

Edited by szmiko
  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minut temu, szmiko napisał:

Skąd Ty się wziąłeś człowieku?

To jest każdego wybór, czy podzieli się informacją. Ze wszystkiego się spowiadasz obcym w Internecie?

 

Czego nie rozumiesz w moim poście? Z tego co widzę nie jesteś nowicjuszem, to może dodatkowe pytanie za ekstra 10 punktów : dlavzego "ze wszystkiego" a przynajmniej z części ciekawych sprzedaży chwalono się kilka lat wstecz a teraz nie?... Spokojnie ty nic nie musisz, pewnie masz jak ja - bidę że aż piszczy :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko z Tobą dyskutować skoro masz już wyraźnie wyrobione o domainerach zdanie i za każdym razem do tego nawiązujesz.

Zapewniam Cię, że nikt tutaj nie będzie nawet próbował je zmianiać. Nie jeden już taki był i jak szybko się pojawił, tak szybko zniknął.

 

Jak poczytasz moje posty, to zauważysz, że ja od dawna mam zdanie, że rynek domen najlepsze lata ma za sobą. To nie jest krypto, że byle co kupisz i zarobisz, To grząski teren, z masą przeciwności. Większe poletko generuje spore koszty utrzymania. Negocjacje potrafią ciągnąć się miesiącami, a klient na koniec i tak będzie się promować na jakimś gównie. Dodatkowo technologia nie sprzyja rynkowi od dawna.

 

Osobiście bardziej traktuje to jako hobby. Jak zacznę dokładać do interesu to ubiorę płaszcz i wyjdę.

Edited by szmiko
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Dekawo napisał:

Jedynym powodem który przychodzi mi do głowy to tzw. lewizna ...

 

Taki jest Twój cel obecności na tym forum i będziesz go za wszelką cenę chciał udowodnić? Jeszcze kilka takich komentarzy i dołączysz do mojego zestawu użytkowników, których treści nie dostrzegam ;)

Nie rób się księciem i wysil się trochę korzystając z wyszukiwarki. Nie raz, nie dwa już o tym pisaliśmy. Np. tutaj Ludzie, którzy mają dobre domeny i przeprowadzają ciekawe transakcje zdecydowanie mniej potrzebują takiej jawności niż nowi z marnymi zasobami, którzy potrzebują zewnętrznego poparcia.
 

Edited by Kangur
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Dekawo napisał:

Jaki jest powód/sens braku jakichkolwiek nawet szczątkowych informacji o sprzedażach domen .pl

 

Jeżeli odpowiesz sobie poprawnie na pytanie: jaki powód miałby mieć sprzedawca aby publikowac informacje o kwotach sprzedaży, to poznasz odpowiedź na swoje pytanie

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie powód jest oczywisty - wysokie sprzedaże przebijają się najpierw do portali branżowych, później cząstkowo do main streamu, co z kolei przyciąga nowych inwestorów którzy są skłonni kupować od nas domeny w celach spekulacyjnych - przecież to ekonomia ze szkoły podstawowej.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Dekawo napisał:

Dla mnie powód jest oczywisty - wysokie sprzedaże przebijają się najpierw do portali branżowych, później cząstkowo do main streamu, co z kolei przyciąga nowych inwestorów którzy są skłonni kupować od nas domeny w celach spekulacyjnych - przecież to ekonomia ze szkoły podstawowej.

 

 

primo strasznie długa droga, ale nawet jakby to pomijajac wiele innych aspektów ma jeden podstawowy błąd myślowy:   wiekszość osób z dobrymi domenami raczej nie celuje w inwestorów a KK; zatem ponawiam pytanie w jakim celu osoba, która sprzedała domenę za kwotę powiedzmy > 30k klientowi końcowemu, za którą na giełdzie inwestorzy oferowali jej 2 lub 3 lub 5 tys, ma tą informacją się dzielić ?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idąc tym tokiem - KK też czytając informacje, że domeny sprzedają się za wysokie kwoty będzie w stanie zaoferować 30 zamiast 2,3 lub 5 tys. bo podświadomie będzie uważał że są one warte tych cen. W tej chwili KK chcąc dobrą domenę nie ma pojęcia ile zaoferować... A jak dostanie kontrofertę na te 30 to ucieka gdzie pieprz rośnie... wróć ... kupić podobną domenę tylko z e, myślnikiem,24 czy inne za grosze.

Podsumowując: nie ma dobrej aury, nie ma dobrych ofert :rolleyes:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przed chwilą, Dekawo napisał:

Idąc tym tokiem - KK też czytając informacje, że domeny sprzedają się za wysokie kwoty będzie w stanie zaoferować 30 zamiast 2,3 lub 5 tys. bo podświadomie będzie uważał że są one warte tych cen.

tak, tak działają sprzedawcy złotych magicznych garnków, leczniczej pościeli ręcznie tkanej przez niewidome szwaczki w jednej wiosce w Nepalu i tym podobne

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zostawmy cuda na kiju na boku... wracając:

Wydaje mi się, że jak było nazwijmy to głośno - czytaj np. top 10 najdrożej sprzedanych domen miesiąca publikowanych przez AfterMarket to jakaś aura była i choćby ciekawostka, nie mogę jakoś zatrybić czemu tak wszystko ucichło skoro wcześniej były publikacje sprzedaży i  to ewidentnie nakręcało rynek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minut temu, Dekawo napisał:

nie mogę jakoś zatrybić czemu tak wszystko ucichło...

 

Zmień to. Wystarczy przeprowadzić wysokie transakcje i pochwalić się nimi publicznie.

  • Like 2
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Dekawo napisał:

 podświadomie będzie uważał że są one warte tych cen.

 

 

 

niedawno za 4 tys sprzedała się na aftermarket basketballresults.pl

 

zainwestuj zatem w

 

footballresults.pl
volleyballresults.pl

 

są wolne

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, networker napisał:

 

 

niedawno za 4 tys sprzedała się na aftermarket basketballresults.pl

 

zainwestuj zatem w

 

footballresults.pl
volleyballresults.pl

 

są wolne

Dzięki za poradę, ale to nie jest temat "wolne które znalazłem"...

Ale plus za publikację sprzedaży - ~1000 USD na polskie warunki to już ciekawa sprzedaż.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Dekawo napisał:

Dzięki za poradę, ale to nie jest temat "wolne które znalazłem"...

Ale plus za publikację sprzedaży - ~1000 USD na polskie warunki to już ciekawa sprzedaż.

 

 

cholera 2 godziny mineły a one dalej wolne. dziwni Ci inwestorzy, podświadomość im szawankuje

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Dekawo napisał:

 ~1000 USD na polskie warunki to już ciekawa sprzedaż.

 

Biorąc pod uwagę nazwę, owszem. Ale czy abonenci niedawno sprzedanych domen portfel*pl lub pfizer*pl uznaliby, że ich transakcje też były takie ciekawe? ;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam niechętnie dzieliłbym się wielkimi transakcjami (gdybym je miał) ale prawda jest taka, że abonenci takich domen jak niedawno sprzedane portfel lub pfizer przyciągneliby uwagę inwestorów gdyby tylko ujawnili kwoty tych transakcji. Zaglądanie komuś do portfela jest na topie więc pisałby o tym nawet pomponik. 

 

Uważam, że tak jak kupujący wiedzą, że w dużym polskim mieście nie kupią nieruchomości za mniej niż 5k/m2 tak powinni wiedzieć na jakie kwoty się nastawiać chcąc kupić dobre domeny. Bez porównania czy jakiegokolwiek przykładu ze strony rynku, mamy to co mamy czyli oferty na 100zł i oburzenie kiedy chcemy więcej.

 

Tak jak w każdej innej branży ujawnianie sprzedaży dmucha bańkę a inwestorzy czerpią z tego profity. Przykład: NFT i jawne sprzedaże za tysiące $ które nikogo już nie dziwią. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, smogwawelski napisał:

Uważam, że {...}kupujący {...} powinni wiedzieć na jakie kwoty się nastawiać chcąc kupić dobre domeny. Bez porównania czy jakiegokolwiek przykładu ze strony rynku, mamy to co mamy czyli oferty na 100zł i oburzenie kiedy chcemy więcej.

O wysokich cenach domen można poczytać w wielu miejscach. Już bardzo wiele osób o tym wie. Niektórzy nawet przy swoim profilu sprzedażowym o tym piszą. A tacy, którzy są oburzeni wyższymi kwotami zawsze byli i będą. Ci najlepiej utrwalą sobie taką wiedzę na własnym przykładzie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, Kangur napisał:

O wysokich cenach domen można poczytać w wielu miejscach. Już bardzo wiele osób o tym wie. Niektórzy nawet przy swoim profilu sprzedażowym o tym piszą. A tacy, którzy są oburzeni wyższymi kwotami zawsze byli i będą. Ci najlepiej utrwalą sobie taką wiedzę na własnym przykładzie.

 

Ja uważam, że to wykopaliska w zdecydowanie za małej liczbie miejsc żeby mogło to poprawić sytuacje na rynku. Nie chodzi mi tylko o sprzedaże w kierunku KK ale też o płynność którą można by uzyskać przy napływie większej ilości inwestorów (D2D). Dla Ciebie kiepska domena mogłaby okazać się dla kogoś czymś w co warto zainwestować więcej niż parę stówek. 

 

Każdy ma swoją racje i każdy powinien decydować o tym czy chce pokazywać zawartość swojego portfela i nic mi do tego ale faktem jest, że jawne transakcje w dużej ilości poprawiłyby wiele. Tak jak w Kryptowalutach nagły skok ceny o XX% przyciąga ulice tak z domenami byłoby podobnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 3.12.2021 o 19:55, smogwawelski napisał:

 

Ja uważam, że to wykopaliska w zdecydowanie za małej liczbie miejsc żeby mogło to poprawić sytuacje na rynku.

 

Nie przejmuj się sytuacją na rynku, bo ona wydaje się być całkiem niezła. Transakcje są i to niezłe. A to, że ktoś chwilowo nie widzi słońca, to nie znaczy, że go nie ma. Skup się na posiadaniu dobrych domen i oczekiwaniu odpowiednich kwot za nie, a zmienisz zdanie o sytuacji.

Edited by Kangur
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Kangur napisał:

 

Nie przejmuj się sytuacją na rynku, bo ona wydaje się być całkiem niezła. Transakcje są i to nie niezłe. A to, że ktoś chwilowo nie widzi słońca, to nie znaczy, że go nie ma. Skup się na posiadaniu dobrych domen i oczekiwaniu odpowiednich kwot za nie, a zmienisz zdanie o sytuacji.

 

Nie narzekam bo ostatnie dwa lata były dużo lepsze niż poprzednie jednak nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej ;) 

Edited by smogwawelski

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minut temu, smogwawelski napisał:

 

Nie narzekam bo ostatnie dwa lata były dużo lepsze niż poprzednie jednak nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej ;) 

To dobrze. Jak zapewne wiesz najtrudniejszy jest początek. Choć oprócz doświadczenia, zawsze przyda się także wyczucie, nisza oraz odrobina szczęścia i sporo wytrwałości. Zwłaszcza tej ostatniej cechy zazwyczaj brakuje osobom początkującym, które nierzadko zbiorą trochę rejestracji z palca i niecierpliwią się, gdy nikt się o nie nie dopytuje od razu. Wtedy to zdarza im się narzekać, zrzucając winę na słaby rynek lub na brak poparcia w ujawnianiu transakcji innych.

Edited by Kangur
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może i zrzucam - dla mnie jest to po prostu normalne że żeby rozkręcić rynek trzeba świeżych transakcji a nie jak zauważył smogwawelski szukać wykopalisk...

Bitcoin właśnie zalicza duży spadek, kapitał może częściowo przywędrować do rynku domen... tylko warunkiem jest koniunktura, wysokie sprzedaże teraz, nie kilka lat temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeprowadzaj dużo ciekawych transakcji, rozkręcaj rynek i nie próbuj mówić innym, co powinni robić. To zazwyczaj jest źle postrzegane i nie gwarantuje żadnych pozytywnych efektów. Powodzenia.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tym gorzej postrzegane są osobiste wycieczki które uprawiasz w każdym poście. Nikt nie każe Ci nic ujawniać a Ty mi cały czas wmawiasz co mam robić. Rozmawiajmy o rynku nie ad personum to może coś ciekawego z tego wyniknie.

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×