Jump to content
Guest Michal!

if.pl

Recommended Posts

NIe rozumiesz że nie bedzie juz opcji na wiszącą domene!!!!!!!!!! REGULAMIN opcji to wyraźnie mówi

Weś sie ogarnij - upał?

A skad nask czy jego pracownicy mają wiedziec co spada u rejestratorów i czy ktoś to zapłaci czy nie- co ty wogóle opowiadsz - inni to czytają i się wzrouja na takich farmazonach..

temat dotyczy braku zakladania opcji na domeny spadające z NASK i tyle!!!!!!

 

Ale o czym ty w ogóle mówisz? JA wszystko rozumiem, ale ty chyba nie. Przecież opcję można spokojnie założyć na domenę zarejestrowaną – tak to było robione i tak będzie robione nadal. Z tą tylko różnicą, że kiedyś mogli to robić wszyscy, a teraz – głównie ci, którzy wiedzą kiedy kończy się okres abonamentowy, a ta wiedza leży tylko w NASK i u rejestratorów, od kiedy we whois nie ma informacji o dacie rejestracji. Możesz mi powiedzieć jak planujesz powstrzymać szwagra pracownika NASK od założenia opcji na dzień przed przejściem domeny w stan inny niż "zarejestrowana"?

 

Największym problemem z opcjami – i to się wcale nie zmieniło – jest to, że osoba wiedząca kiedy domena zostanie zablokowana w NASK, mogła założyć opcję dzień wcześniej i było pozamiatane. Wyjścia są dwa: wyłączyć opcje w ogóle albo doprowadzić do przejrzystej polityki usuwania domen w NASK (tak jak u rejestratorów).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale o czym ty w ogóle mówisz? JA wszystko rozumiem, ale ty chyba nie. Przecież opcję można spokojnie założyć na domenę zarejestrowaną – tak to było robione i tak będzie robione nadal. Z tą tylko różnicą, że kiedyś mogli to robić wszyscy, a teraz – głównie ci, którzy wiedzą kiedy kończy się okres abonamentowy, a ta wiedza leży tylko w NASK i u rejestratorów, od kiedy we whois nie ma informacji o dacie rejestracji. Możesz mi powiedzieć jak planujesz powstrzymać szwagra pracownika NASK od założenia opcji na dzień przed przejściem domeny w stan inny niż "zarejestrowana"?

 

Największym problemem z opcjami – i to się wcale nie zmieniło – jest to, że osoba wiedząca kiedy domena zostanie zablokowana w NASK, mogła założyć opcję dzień wcześniej i było pozamiatane. Wyjścia są dwa: wyłączyć opcje w ogóle albo doprowadzić do przejrzystej polityki usuwania domen w NASK (tak jak u rejestratorów).

Stuknij się w czoło!!!

 

Masz pod czaszką ogromną niekumacje!!!

na zablokowaną domene w NASK nie założysz opcji i tyle.

NIe rejestrowałem domen z opcji co mnie strasznie wkurzyło że inni to robią , to ja nagłośniłem temat ze są pacjenci w nask co mogą miec układy, wes sie człowieku ogarnij

Widze ze nie jesteś partnerem do dyskusji, ty swoje, ja swoje, ah co za niekumaty człowiek!!!!

 

OPCJA była zakładana jak NASK zablokował domene windykacyjnie!!!

TEMAT dotyczy tylko domen spadających w NASK, człowieku , nie kumasz bazy i tyle.

Zajmuj się chłodzeniem mózgu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widze ze nie jesteś partnerem do dyskusji, ty swoje, ja swoje, ah co za niekumaty człowiek!!!!

 

Ditto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ditto.

Pozwól że nask sam zajmie się szwagrem ich pracownika.

Zmieniać polityki NASK nie mogę , choć liczą się z moją opinią.

Masz jakiś pomysł napisz ja im to przekaże.

 

Na czynnik ludzki nie mamy wpływy wybacz.

Zawsze się jakaś menda znajdzie co bedzie chciala dorobić i jakiś cynk da koledze czy szwagrowi...

 

A problem który ja opisuje dotyczył , łamania regulaminu NASK - przez sam NASK

 

Dawal mozliwośc zakładania opcji na wiszącej domenie i tyle , juz to naprawił.

pomysł Braku daty utworzenia w whois mnie zaskoczyl tak jak zapewne Ciebie.

 

Ja nic naskowi nie każe robić, ale dyskusja ze mną zawsze im pomaga w podjęciu decyzji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DawidMExpert ma całkowitą racje ze trzeba skończyć z tymi "przekrętami" z opcjami na spadające domeny z NASKU. Gdyby nie ON nikt by sie nie odezwał, nie nagłośnił sprawy i dalej było by jak było. Na szczęście to sie zmienia.

 

pb piszesz ze utrudnił nam teraz całą sprawę z rejestracjami domen, a raczej przechwyceniami. Możliwe, ale nie tylko to masz ten problem :) [jeśli chodzi o partnerów NASK to sie nie wypowiadam, bo każdy z Nas nim może być tak naprawdę]

 

Zablokowanie WhoIs spod shella i zakrycie daty rejestracji domeny mi sie nie podoba.

 

OPCJA powinna zostać dostępna dla WSZYSTKICH bez wyjątków (na domeny które są zarejestrowane i aktywne) głupi pomysl ją likwidować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
OPCJA powinna zostać dostępna dla WSZYSTKICH bez wyjątków (na domeny które są zarejestrowane i aktywne) głupi pomysl ją likwidować.

 

wg mnie powinno się zlikwidować opcję.

 

 

DawidMExpert: jesli masz kontakt z NASK to moze zasugeruj im likwidacje rezerwacji domen .pl?

 

Nie wiem co inni sadza na ten temat, choc kilka razy bylo juz o tym na forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
DawidMExpert: jesli masz kontakt z NASK to moze zasugeruj im likwidacje rezerwacji domen .pl?

 

jestem ZA

Share this post


Link to post
Share on other sites
DawidMExpert: jesli masz kontakt z NASK to moze zasugeruj im likwidacje rezerwacji domen .pl?

 

Nie wiem co inni sadza na ten temat, choc kilka razy bylo juz o tym na forum.

 

Nie ma na to szans w polskich realiach – mało kto używa karty kredytowej czy szybkich przelewów, więc rejestratorzy muszą jakoś zapewnić klientowi, że wybrana domena poczeka na wpłatę. Inaczej musieliby zwracać ogromną ilość wpłat, bo ktoś inny wziąłby daną domenę w międzyczasie.

 

Jestem też temu przeciwny z innego powodu: lubię zarezerwować sobie domenę pod wpływem inspiracji, ale przed opłaceniem przyjrzeć się jej na chłodno, następnego dnia, przeanalizować, popytać kogoś jak mu brzmi... Gdybym musiał od razu rejestrować, musiałbym to wszystko robić przedtem, a konkurencja nie śpi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma na to szans w polskich realiach – mało kto używa karty kredytowej czy szybkich przelewów, więc rejestratorzy muszą jakoś zapewnić klientowi, że wybrana domena poczeka na wpłatę. Inaczej musieliby zwracać ogromną ilość wpłat, bo ktoś inny wziąłby daną domenę w międzyczasie.

 

Jestem też temu przeciwny z innego powodu: lubię zarezerwować sobie domenę pod wpływem inspiracji, ale przed opłaceniem przyjrzeć się jej na chłodno, następnego dnia, przeanalizować, popytać kogoś jak mu brzmi... Gdybym musiał od razu rejestrować, musiałbym to wszystko robić przedtem, a konkurencja nie śpi...

W całej rozciągłości ( w tym poście :) muszę się zgodzić z PB.

Choć rezerwacja występuje bodajże jak opcja tylko w Polsce, to właśnie ze względu na "czas" ma rację bytu.

 

Bardziej likwidacja opcji do mnie przemawia.

 

Sama rezerwacja domen tez jest nadużywana. Ale NASK dał wytyczne aby rejestratorzy uniemożliwili dokonanie pod rząd 3ech rezerwacji temu samemu klientowi ( ID kontaktu) Dziecinnie prosto jest to ominąć np. zakładając nowego użytkownika, na siebie lub kolegę...

 

Po za tym, domena jest rezerwowana na 14 dni po nie opłaceniu jej , "spada" okres : Domena zablokowana po wygaśnięciu rezerwacji trwa 7 dni.

ALE UWAGA!!

Ten okres powoduje że domenę mogę zarejestrować ( odpowiednią komendą)

 

Obserwuje takich co mają po pięćdziesiąt ID i od roku ciągle rezerwują ( sam syf) i własnie takie prostaki, nawet- próbują sprzedawać na allegro zarezerwowane domeny.... żenada, mnie dobijają - chętnie dla takich bym zrezygnowal z rezerwacji - Ale jest wiecej ZA , choćby to co pisał PB.

 

Proponuje kontynuować temat Spadających domen w NASK i Opcji na nie.

Jakoś sprawa ucichła jak sie pojawiło wiecej konkretów... Dziwne

 

Nie licze na szacunek, czy wparcie, a krytyke przyjmuje na klate leciutko. Liczy się aby Instytucja NASK liczyła się z dysponentami domen. - Bo w Polsce domena nie ma właściciela a jedynie jesteśmy jej dysponentami, użytkownikami. To Temat na dział Prawny, dotyczączy praw własności intelektualnej, WIPO itp.

 

Ale ja juz przyzwyczajony jestem, tam gdzie sie pojawie to zawsze jakas afera....

 

 

Jakoś każdy mniej mysli i głośno analizuje.

Przyznam że chętnie przeczytam co ma do powiedzenia Daniel Dryzek.

 

Temat jest o tyle ciekawy że poruszony przez Forum di.pl spowodował jakies zmiany - To czy na lepsze czy gorsze to inna sprawa ( dla jednych lepsze dla drugich gorsze)

Cieszy mnie przede wszytskim to że coś co niepokoi internautów , domeniarzy , ma wpływ na działania NASK

Bedę bardziej zadowolony jak NASK spowoduje że wiekszośc z nas ( bo wszytskich zaspokoić się nie da) będzie uważała zasady za Sprawiedliwe.

 

 

.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po za tym, domena jest rezerwowana na 14 dni po nie opłaceniu jej , "spada" okres : Domena zablokowana po wygaśnięciu rezerwacji trwa 7 dni.

ALE UWAGA!!

Ten okres powoduje że domenę mogę zarejestrować ( odpowiednią komendą)

 

No tak, to by sporo tłumaczyło. Dotychczas myślałem, że może to zrobić tylko osoba, która miała daną domenę zarezerwowaną. Ale skoro rejestrator odpowiednią komendą również może to zrobić...

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak, to by sporo tłumaczyło. Dotychczas myślałem, że może to zrobić tylko osoba, która miała daną domenę zarezerwowaną. Ale skoro rejestrator odpowiednią komendą również może to zrobić...

To źle myślaleś Przemku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawid, mowisz o przekretach o opcjami w nasku - mysle ze innym ciekawym tematem jest, jak plik strefy wyciekl w styczniu i dlaczego dostala go osoba zajmujaca sie spadami domen (i jeszcze w dodaku majaca spore powiazania z naskiem :) ).

 

Ps. mam nadzieje ze nie odbierasz tego jako atak :) Sam bylbym nawet zainteresowany zakupem tego pliku po rozsadnej cenie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wracając do tematu. qn.pl niedawno była w NASK, a obecnie spada w home.pl.

Kto transferuje domene do innego rejestratora i następnie ją opuszcza po kilku tygodniach?

 

qn.pl - jest opcja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bedę bardziej zadowolony jak NASK spowoduje że wiekszośc z nas ( bo wszytskich zaspokoić się nie da) będzie uważała zasady za Sprawiedliwe.

.

 

Zasady są tak długo sprawiedliwe, jak długo nie są przez nikogo łamane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wracając do tematu. qn.pl niedawno była w NASK, a obecnie spada w home.pl.

Kto transferuje domene do innego rejestratora i następnie ją opuszcza po kilku tygodniach?

 

qn.pl - jest opcja.

 

Robi tak ten kto ma informacje ! No ewentualnie ten ktory np jak SLONCE DOMEN wyciaga wnioski po doglebnej analizie dopiero zaklada opcje .

Ale czytam to wszytsko i widze ze to raczej walka z wiatrakami .Jesli ktos powie ze to co napisal apze odnoscnie domeny qn.pl nie jest podejrzane to ja juz nie wiem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Robi tak ten kto ma informacje ! No ewentualnie ten ktory np jak SLONCE DOMEN wyciaga wnioski po doglebnej analizie dopiero zaklada opcje .

Ale czytam to wszytsko i widze ze to raczej walka z wiatrakami .Jesli ktos powie ze to co napisal apze odnoscnie domeny qn.pl nie jest podejrzane to ja juz nie wiem :)

Pewnie że podejrzane.

To samo było z ka.pl

Domena została zawieszona w NASK a następnie jest widoczna jako zawieszona w az.pl

Wygląda na to że ktoś przetransferował wiszącą domene ( wydaje mi się to nie możliwe).

Tym razem domena już w Home, Home już raz wałek zrobił z domeną notebook.pl / po interwencji w NASK sprawe załatwił.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dawid, mowisz o przekretach o opcjami w nasku - mysle ze innym ciekawym tematem jest, jak plik strefy wyciekl w styczniu i dlaczego dostala go osoba zajmujaca sie spadami domen (i jeszcze w dodaku majaca spore powiazania z naskiem :) ).

 

Ps. mam nadzieje ze nie odbierasz tego jako atak :) Sam bylbym nawet zainteresowany zakupem tego pliku po rozsadnej cenie :P

Plik nie jest na sprzedaż, jak już pisałem zakupiłem go aby uwiarygodnić osobę która mi go zaoferowała. Okazał się prawdziwy. Dodam że kopie pliku przekazałem do NASK, aby sprawdzili ze swojej strony jak to możliwe że taki plik jest dostępny na allegro.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

"CYTAT(DawidMExpert @ wto, 17 lip 2007 - 21:46)

Po za tym, domena jest rezerwowana na 14 dni po nie opłaceniu jej , "spada" okres : Domena zablokowana po wygaśnięciu rezerwacji trwa 7 dni.

ALE UWAGA!!

Ten okres powoduje że domenę mogę zarejestrować ( odpowiednią komendą)"

 

 

To prawda, na przykład domena CUH.pl

 

pozdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites
"CYTAT(DawidMExpert @ wto, 17 lip 2007 - 21:46)

Po za tym, domena jest rezerwowana na 14 dni po nie opłaceniu jej , "spada" okres : Domena zablokowana po wygaśnięciu rezerwacji trwa 7 dni.

ALE UWAGA!!

Ten okres powoduje że domenę mogę zarejestrować ( odpowiednią komendą)"

To prawda, na przykład domena CUH.pl

 

pozdr.

Panie Andrzeju, cuh.pl i fco.pl mogło zostać zarejestrowane taka metodą, ale nie do końca jestem przekonany czy tak też właśnie było w tym przypadku.

To były Pana rezerwacje które wygasły, należność wpłyneła - ale po czasie ( poczta strajkuje :) i z opóźnieniem wpłynęła kasa.

 

Tłumaczyć tego tez tym za bardzo nie można , bo równie dobrze można przelew zrobić pierwszego, drugiego dnia rezerwacji.

MOżna zrobic przelew elektorniczny. CO znacznie przyspieszy zaksiegowanie środków, ale ja nie mogę zmuszać kogoś żeby zakąłdał konto w Mbank, aby płacił za domeny do Rejestratora.

 

Stan że domena jest zablokowana po wygaśnieciu rezerwacji , dla mnie oznacza jedno, ze klient nie opłacił domeny w terminie co jest równoznacze z brakiem na nią zainteresowania.

Ważne jest wiec pilnowanie terminów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem o tym doskonale i do nikogo nie mam pretensji, a całą sprawę wyjaśniła mi rejestrator.

 

pozdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak sobie czytam ten temat i nie bardzo mogę zrozumieć czemu brak danych o dacie rejestracji domeny to taki powod do radości. Ja tam się na przechwytywaniu domen nie znam ani się w to nie bawię, ale wg mnie to jest tylko kolejna okazja do matactwa, bo jak nikt poza naskiem nie wie kiedy domena wygaśnie to tym terminem można sobie dowolnie sterować np tak by szwagier zdążył opcję założyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak sobie czytam ten temat i nie bardzo mogę zrozumieć czemu brak danych o dacie rejestracji domeny to taki powod do radości. Ja tam się na przechwytywaniu domen nie znam ani się w to nie bawię, ale wg mnie to jest tylko kolejna okazja do matactwa, bo jak nikt poza naskiem nie wie kiedy domena wygaśnie to tym terminem można sobie dowolnie sterować np tak by szwagier zdążył opcję założyć.

 

Prawda? I – jak pisze DawidM – dla niego to również było zaskoczenie. Wniosek? Zakładanie opcji w NASK zostało spalone (ktoś się zorientował, że coś nie tak), to sobie szybciutko znaleźli nową furtkę do nadużyć. Równowaga musi być. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prawda? I – jak pisze DawidM – dla niego to również było zaskoczenie. Wniosek? Zakładanie opcji w NASK zostało spalone (ktoś się zorientował, że coś nie tak), to sobie szybciutko znaleźli nową furtkę do nadużyć. Równowaga musi być. :)

 

Matactwo zostało ograniczone tylko do NASK, a mataczyli inni, nie będący z nask związani. Więc to ograniczyło nadużycia.

Teraz każdy rejestrator zna date utworzenia tylko domeny u niego zarejestrowanej. Juz nie widzi dat domeny utworzonej w NASK i u konkurencyjego rejestratora.

 

Wiec wg mnie to słuszne posuniecie- choc jak pisąłem równie zaskakujące jak dla innych.

 

Jaką inną furtke?

Nie będzie już zakładania opcji na domene w statusie clienthold, wiec o co Ci chodzi Drogi Przemku?

Wiec o jakiej innej furtce piszesz? Nie rozumiem Cię.

 

Skoro nie bedzie wogóle opcji na domeny zablokowane windykacyjnie to jak niby się nasz przyklejony szwagier ma ją założyć?

 

Teraz tylko jedynie Pracownik z windykacji zanim zrobi cliendhold może dać cynk owemu szwagrowi że bedzie robil holda i wówczas zanim go zrobi ten nasz szwagier taka opcje bedzie mógł założyć.

Ograniczyliśmy matactwo do samego NASKu, wiec podejrzanym jesli będzie jakaś nie prawidłowość bedzie tearz tylko NASK>

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak sobie czytam ten temat i nie bardzo mogę zrozumieć czemu brak danych o dacie rejestracji domeny to taki powod do radości. Ja tam się na przechwytywaniu domen nie znam ani się w to nie bawię, ale wg mnie to jest tylko kolejna okazja do matactwa, bo jak nikt poza naskiem nie wie kiedy domena wygaśnie to tym terminem można sobie dowolnie sterować np tak by szwagier zdążył opcję założyć.

Tak dowolnie sterować to się nie da, bo rejestrator który założył domenę ma w protokole EPP datę wygaśnięcia domeny i jakby domena wygasła w innym terminie niż podany to byłby to znak że poszedł przekręt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×