Jump to content
NASK

95% rabatu na renew

Recommended Posts

Od 1 lipca br. NASK wprowadza 95% rabat na odnowienia domen IDN.

(dotyczy domen rejestowanych przez Partnerow)

Edited by NASK

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od 1 lipca br. NASK wprowadza 95% rabat na odnowienia domen IDN.

(dotyczy domen rejestowanych przez Partnerow)

 

Rabat to znaczy nie na stałe???

Proszę o więcej informacji, już widzę temat dnia

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rabat to znaczy nie na stałe???

Proszę o więcej informacji, już widzę temat dnia

 

Zgodnie z informacją NASK, rabat na odnowienia IDN będzie obowiązywał od 1 lipca do 31 grudnia 2008. Potem, miejmy nadzieję, promocja zostanie przedłużona. :-)

 

Zauważ, że „na stałe” domeny kosztują 200 zł netto (rejestracja/odnowienie), a wszystkie inne ceny to właśnie czasowe rabaty, więc nie ma się czym bulwersować. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgodnie z informacją NASK, rabat na odnowienia IDN będzie obowiązywał od 1 lipca do 31 grudnia 2008. Potem, miejmy nadzieję, promocja zostanie przedłużona. :-)

Tak - zdecydowanie miejmy nadzieję, że rabat na IDNy zostanie przedłużony :) Może wreszcie abonenci domen .pl przekonają się również do IDNów :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po 2008 rabat na IDNy zostanie, ale juz nie jako RABATY ale jako CENA, stad obecna cena przedluzen IDN to "promocja" czasowa.

 

Od 1 stycznia 2009 NASK zmieni zupelnie wzor Umowy zgodnie z zapowiedzia na spotkaniu z Partnerami 11 kwietnia.

 

M.in. odchodzimy od Rabatow, przechodzimy na CENY stale wyrazone w PLN.

 

Cennik bedzie obejmowal:

-rejestracja domeny PL

-rejestracja domeny regionalnej

-rejestracja domeny funkcjonalnej

-przedluzenie domeny PL

-przedluzenie domeny funkcjonalnej

-przedluzenie domeny regionalnej

-przedluzenie domeny IDN (kazdej w tej samej cenie) [10 PLN]

-DNT [1 PLN]

-Opcja [30 PLN]

-rejestracja/ przedluzenie domeny ENUM [5 PLN]

 

Od 1 stycznia 2009 wprowadzimy takze dwie wersje umowy - POST-PAID i PRE-PAID.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po 2008 rabat na IDNy zostanie, ale juz nie jako RABATY ale jako CENA, stad obecna cena przedluzen IDN to "promocja" czasowa.

 

Od 1 stycznia 2009 NASK zmieni zupelnie wzor Umowy zgodnie z zapowiedzia na spotkaniu z Partnerami 11 kwietnia.

 

-przedluzenie domeny PL

 

Niechcący wykasowała mi się cena (ta z nawiasu) przy "przedluzenie domeny PL"

Czy mógłby Pan ją jeszcze raz podać :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobra wiadomość, ze NASK bardzo poważnie podchodzi do sprawy, chętnie dowiedzielibyśmy sie kiedy planowane jest ustalenie i podanie cen na 2009 rok, bo domeny to biznes, a w biznesie potrzebne jest planowanie

 

przy okazji zapytam, jak jest cel praktyczny domen ENUM, gdyż zapisane są w dość nietypowym (niepraktycznym?) formacie, choć jest to standard międzynarodowy, więc pewnie wynika to ze ściśle określonego celu, i jeszcze, czy rejestrować te domeny będą mogli właściciele numerów, czy też będzie dostęp dowolny.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/ENUM

Share this post


Link to post
Share on other sites
-Opcja [30 PLN]

 

A ja myślę, że jeszcze odrobinę obniżycie cenę Opcji :) bo będzie za tym przemawiać ekonomia:

 

Na początku dwie prawdy:

1. Rynek Rejestracji domen jest nieograniczony (+∞)

2. Rynek Opcji jest ograniczony (∑ z pkt.1 dla obecnego t)

 

Zakładanie opcji 'obcych' musi mieć swoje ekonomiczne uzasadnienie:

100 opcji x 30 zł = 3.000 zł

Uproszczona symulacja zwrotu nakładów:

Przejęcie 10 domen, gdzie każda na rynku wtórnym jest warta 300 zł = 3.000 zł

Zysk zaczynamy osiągać przy 11% realizacji zadania (11 zrealizowanych opcji / 100 założonych opcji)

 

Bilans powyższego założenia mogą poprawić 2 czynniki:

- zakładanie opcji na bardziej wartościowe domeny

- większy wskaźnik realizacji zadania (np. 25% zrealizowanych opcji)

 

I tu jest "pies pogrzebany", gdyż upływający czas (t) będzie sprawiał coś wprost PRZECIWNEGO:

- opcje zakładane będą na coraz mniej atrakcyjne domeny, gdyż te pierwsze będą już miały założone opcje

- wskaźnik realizacji opcji ('obcych') będzie z biegiem czasu malał, ze względu na większą wiedzę o wartości domen

 

Ale w tym temacie powinni się też wypowiedzieć inni użytkownicy, którzy w opcjach obcych mają doświadczenie.

 

PS

Nie uwzględniłem opcji własnych, bo nie wiem jaki odsetek one stanowią wśród wszystkich zakładanych (50% ?)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja myślę, że jeszcze odrobinę obniżycie cenę Opcji :) bo będzie za tym przemawiać ekonomia:

Na początku dwie prawdy:

1. Rynek Rejestracji domen jest nieograniczony (+∞)

2. Rynek Opcji jest ograniczony (∑ z pkt.1 dla obecnego t)

I właśnie z tego względu ceny opcji mogą pozostać na takim poziomie.

jesli tak dalej pójdzie, to do końca roku zostaną wykupione opcje na wszystkie ciekawe domeny.

Tak więc przez następne 3 lata będzie ich bardzo mało.

Jeśli jednocześnie znacząco spadną ceny odnowień ( a wierzę, że tak będzie ), to cena opcji nie będzie miała większego znaczenia.

Przynajmniej do 01 lutego 20011 roku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale w tym temacie powinni się też wypowiedzieć inni użytkownicy, którzy w opcjach obcych mają doświadczenie.

 

Moim zdaniem opcje są o wiele za tanie, w związku z czym masa ludzi zakłada je bezmyślnie i/lub hurtowo. Ba, niektórzy wręcz wpadli w szpony hazardu. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem opcje są o wiele za tanie, w związku z czym masa ludzi zakłada je bezmyślnie i/lub hurtowo. Ba, niektórzy wręcz wpadli w szpony hazardu. ;-)

A tak pisaleś 30 stycznia br.

Myślę, że to dobre posunięcie, bardzo przybliży domeny (rynek wtórny) osobom, które nie mają dostępu do EPP ani finansów na wygrywanie aukcji na dropped. 30 zł to nie jest wielka kwota, za 1000 zł można wykupić aż 33 opcje, w porównaniu do 6 teraz...

Dosyć szybko zmieniasz zdanie :) Widać z różnej perspektywy czasowej ten sam fakt wygląda inaczej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla wielu opcje okażą się nieprzemyślanym hazardem, bo jeżeli domena nie spadnie, to kasa jest wyrzucona w błoto, a jak to przewidzieć, i tu zaczyna się często hazard, jeżeli nie poświęci sie dość pracy, w typowaniu wyników meczów czasem są większe szanse niż tutaj w wielu przypadkach.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dosyć szybko zmieniasz zdanie :) Widać z różnej perspektywy czasowej ten sam fakt wygląda inaczej :)

 

Nie zmieniam zdania, to są dwie różne rzeczy. Cena opcji jest dobra chociażby dla mnie, jest dobra dla osób, które przed wykupieniem opcji badają domenę, rozważają decyzję, w wyniku czego nie podejmują jej pochopnie. Podtrzymuję też opinie, że obniżenie cen opcji „oczyściło” rynek domen, bo teraz dobre domeny nie wpadają już (tylko/głównie) w ręce osób posiadających dojścia do działu windykacji NASK, ale także w ręce osób, które miały akurat chwilę natchnienia i dużą dozę szczęścia zakładając opcję na daną domenę. Od razu można było poczuć pewien taki powiew świeżości. ;-)

 

Natomiast obniżenie cen opcji spowodowało dwie negatywne moim zdaniem rzeczy: owczy pęd aby „zdążyć”, przez co opcje zakładane są bez namysłu, bez badań, w zasadzie losowo, czysty hazard, no i oczywiście kompletnie absurdalne zakładanie opcji „jak leci”, po słowniku, na wszystko co za kilka dni wygasa, z wyłączeniem tylko niektórych id abonentów (chociaż to czasem też szwankuje ;-). To drugie jest po części motorem napędowym tego pierwszego, bo skoro x dni przed wygaśnięciem jedzie żniwiarka, to ktoś zapuści swój automat 1-2 dni wcześniej, a ktoś jeszcze inny będzie ręcznie czesał listę tydzień przed wygaśnięciem i też liczył na szczęście. Ja rozumiem, że niektórym to się zwraca (wręcz mam nadzieję, że osoba która wydała 200k+ na opcje do tej pory wyszła przynajmniej na zero), że do niektórych uśmiecha się szczęście, ale jak dla mnie taka sytuacja jest chora. I nie ma co gadać, że dobre domeny bez opcji niedługo się skończą, bo wystarczy przejrzeć sobie trochę tych opcji aby stwierdzić, że jakość niekoniecznie jest najważniejszym wyznacznikiem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niechcący wykasowała mi się cena (ta z nawiasu) przy "przedluzenie domeny PL"

Czy mógłby Pan ją jeszcze raz podać :) ?

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cena opcji jest dobra chociażby dla mnie, jest dobra dla osób, które przed wykupieniem opcji badają domenę, rozważają decyzję, w wyniku czego nie podejmują jej pochopnie. (...) Natomiast obniżenie cen opcji spowodowało dwie negatywne moim zdaniem rzeczy: owczy pęd aby „zdążyć”, przez co opcje zakładane są bez namysłu, bez badań, w zasadzie losowo, czysty hazard, no i oczywiście kompletnie absurdalne zakładanie opcji „jak leci”, po słowniku, na wszystko co za kilka dni wygasa, z wyłączeniem tylko niektórych id abonentów (chociaż to czasem też szwankuje ;-)...

Zgadza ale to jest troszkę tak jak z bronią - gdyby zniesiono pozwolenia pod płaszczykiem bezpieczeństwa o własne życie i zdrowie, część osób zachłysnęłaby się tym i zacząłby się prywatny wyścig zbrojeń.

Dopiero z perspektywy czasu zauważonoby, że skorzystał na tym głównie tzw. przemysł zbrojeniowy; wzrosłaby przestępczość i bilans dla całego społeczeństwa mógłby okazać się niekorzystny.

Nie zapominaj też proszę, że każdy może załozyć opcję ale nie każdy ma możliwości, czas lub chęci do przeprowadzania analiz.

Sprawdzenie do kogo naprawdę należy domena nie dla każdego jest takie proste nawet mając dostęp do takiej bazy jak przezajebiste.com, zwłaszcza jeśli domeny są rejestrowane na różne konta. A poza tym czy można mieć 100% pewność, że np. ktoś posiadający wiele domen, nie zapomnij o kilku z nich ?

 

Nie odbieraj tego jako złośliwość lecz poczytaj to co jakiś czas temu sam napisałeś w wątku 'dropped.pl' i zastanów się czy m.in. twoje własne zdania nie zachęciły innych do takiego postępowania:

... Jakoś nie spodziewałem się, że IQ.pl puści taką domenę... ale widać się pomyliłem. Teraz już będę hojniejszy w zakładaniu opcji. O ile jest jeszcze na co... ;-)
... Mogłem założyć 5000 opcji i *być może* złapać na nie browar.pl i jeszcze kilkadziesiąt innych domen....

 

Możliwe, że inni bezkrytycznie zainspirowali się takimi wypowiedziami doświadczonych osób i postanowili rzucić się na to co jeszcze pozostało.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możliwe, że inni bezkrytycznie zainspirowali się takimi wypowiedziami doświadczonych osób i postanowili rzucić się na to co jeszcze pozostało.

 

Trochę wyrwałeś te wypowiedzi z kontekstu, jeśli dobrze pamiętam, to pisałem tam też, że zaoszczędziłem kupę kasy kupując browar.pl na dropped zamiast zakładać 5k opcji żeby na tę jedną trafić. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trochę wyrwałeś te wypowiedzi z kontekstu, jeśli dobrze pamiętam, to pisałem tam też, że zaoszczędziłem kupę kasy kupując browar.pl na dropped zamiast zakładać 5k opcji żeby na tę jedną trafić. ;-)

To prawda - dlatego dopisałem "Możliwe, że inni bezkrytycznie zainspirowali się takimi wypowiedziami..."

Wiele osób zapamiętuje bowiem tylko te fragmenty, które wydają się się być dla nich zbawiennym natchnieniem <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem jeżeli ktoś ma dużo domen lub pewne minimum domen, to wie co ma, i nie odpuści dobrych domen w większości przypadków, chyba, że w temacie "Domeny, których nie będę opłacał". Więc w tym wypadku osoba zakładająca opcje może liczyć co najwyżej, ze może jakąś 1 sztuka przez przypadek spadnie. Nie piszę tu o słabszych domenach, gdzie mogą być porzucane całe portfolia, bo takie domeny nie warte są często ceny opcji. W przypadku domen, pod którymi są aktywne strony zakładanie domen to hazard, chyba, że domeny są naprawdę dużej wartości.

 

I na koniec czy cena pozyskania domeny + włożona praca (!) jest korzystniejsza od zakupu domeny na rynku wtórnym lub z serwisu domen spadających, gdzie można wypracować metodę zakładania opcji. Decydują o tym ceny domen, na razie wg mnie taniej jest kupić domenę na rynku wtórnym, jeżeli chodzi o domeny średnie. Na te najlepsze domeny opcję są już założone, a wybranie tych pozostałych jeszcze wolnych wymaga sporo pracy. Ale może praca nie ma wartości. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie do rejestratorów. Czy nowa cena za przedłużenie IDNów będzie dotyczyc także domeny już zarejestrowanych wcześniej?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie do rejestratorów. Czy nowa cena za przedłużenie IDNów będzie dotyczyc także domeny już zarejestrowanych wcześniej?

 

Tak, wszystkich IDN.

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś nie próżnował w nadrabianiu zaległości w rejestracji domen IDN :lol: A może to ktoś, kto już ma trochę domen IDN.. :)

 

Liczba zarejestrowanych nazw domen przez NASK i PARTNERÓW w ostatnim tygodniu, od 5 maja do 12 maja 2008:

liczba zarejestrowanych nazw domen: 11917;

liczba zarejestrowanych nazw domen IDN: 2677;

liczba transferów nazw domen: 746;

liczba rejestracji opcji: 649.

 

W poprzednich tygodniach ilość rejestracji domen IDN wynosiła 200-300 domen tygodniowo.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktoś nie próżnował w nadrabianiu zaległości w rejestracji domen IDN :lol: A może to ktoś, kto już ma trochę domen IDN.. :)

 

Ponad czterokrotna obniżka przedłużeń na IDNy zachęca to zajęcia się nimi. Obniżka cen przedłużeń .pl też spowoduje zwiększenie liczby ich rejestracji (to taka poufna informacja dla NASK - bo może o tym nie pomyśleli :) )

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie ceny przedłużeń mogą być realną alternatywą nie tylko dla osób, które się tym na co dzień zajmują.

Wystarczy bowiem zarobić na domenie 0,02 Euro dziennie by taka inwestycja była atrakcyjna w stosunku dla lokat i innych instrumentów nieco bardziej obarczonych ryzykiem.

Można przecież być pewnym, że wśród wielu domen zawsze trafi się kilka, które w międzyczasie ktoś kupi a jeśli dojdzie do tego kilka perełek to nic tylko zarejestrować jak najwięcej IDNów i zająć się innym biznesem lub własnym hobby :lol:

Ja sam siedzę i zawijam IDNy w te sreberka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×