Jump to content
FlashT

Bezprawne odwolywanie ofert na allegro...

Recommended Posts

Witam,

Zalicytowalem sobie domenke... nie bylo ceny minimalnej, wygralbym aukcje, ale:

 

Twoja oferta została odwołana przez Sprzedającego.

 

Powód odwołania podany przez Sprzedającego:

 

"Zaskakująco niska cena końcowa - przepraszam i zapraszam do składania poważnych ofert"

 

Czy to nie jest lamanie prawa?

Pozdrawiam,

FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Czy to nie jest lamanie prawa?

Jest. Można podać do sądu i wygrać sprawę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kiedys zapomnailem o aukcji i sprzedalem domene za 1 zl..... stracilem ale kto robi bledy ten za nie placi..... jak domena warta z 2k to do sadu z nim

Share this post


Link to post
Share on other sites
a czemu miało by to być łamanie prawa? co najwyżej regulaminu allegro

 

Wydaje mi sie ze jest jakies uregulowanie prawne dotyczace aukcji... i ze to jest jak umowa kupna i sprzedazy czy cos... nie pamietam dokladnie. I to nie tylko kupujacy zobowiazuje sie kupic, ale sprzedajacy - sprzedac.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi sie ze jest jakies uregulowanie prawne dotyczace aukcji... i ze to jest jak umowa kupna i sprzedazy czy cos... nie pamietam dokladnie. I to nie tylko kupujacy zobowiazuje sie kupic, ale sprzedajacy - sprzedac.

no jest to umowa, ale chyba dopiero w momencie zakończenia aukcji, przecież w końcu dopóki aukcja sie nie zakończy każdy może cię przebić i nie jest powiedziane, że to ty byś wygrał i tobie sie bezsprzecznie należy domena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedawca dostanie ostrzeżenie - nic więcej. Jeśli posiada już 2 takie ostrzeżenia od Administracji Allegro to będzie miał zablokowane konto [na 3 lata]. Nic więcej nie zrobisz.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedawca dostanie ostrzeżenie - nic więcej. Jeśli posiada już 2 takie ostrzeżenia od Administracji Allegro to będzie miał zablokowane konto [na 3 lata]. Nic więcej nie zrobisz.

 

Pozdrawiam

 

A co ty za głupoty gadasz :)

Ostrzeżeń może dostać kilka i konta mogą ale nie koniecznie muszą mu zawiesić(wszystko zależy od Administracji Allegro), bo jest to tzw. odwołanie oferty. Co innego jeśli aukcja się zakończyła i nie została sfinalizowana, wtedy za 3 takie niesfinalizowanie transakcje, jest zawieszenie konta dożywotnio, a nie żadne 3 lata :)

 

"Jest. Można podać do sądu i wygrać sprawę."

 

Michał co ty gadasz :P Odpowiem tak, sprzedającego nie można zmusić do sprzedaży, jeśli transakcja nie została zakończona, to żaden sąd tutaj nie pomoże. Jeśli transakcja została zakończona a nie sfinalizowana, wtedy każdy praktycznie sąd pomoże Ci wygrać sprawę.

Za odwołanie oferty, może co najwyżej dostać ostrzeżenie od allegro. Tyle.

 

Pozdro

 

Edit. Przedmiot/rzecz cokolwiek mozna odwołać, jeśli pojawiła się oferta w przypadku np. zniszczenia/zgubienia itp. Wtedy nie dostanie ostrzeżenia od allegro.

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Edit. Przedmiot/rzecz cokolwiek mozna odwołać, jeśli pojawiła się oferta w przypadku np. zniszczenia/zgubienia itp. Wtedy nie dostanie ostrzeżenia od allegro.

 

 

... po prostu gość zgubił gdzieś tę domenę :) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi sie ze jest jakies uregulowanie prawne dotyczace aukcji... i ze to jest jak umowa kupna i sprzedazy czy cos... nie pamietam dokladnie. I to nie tylko kupujacy zobowiazuje sie kupic, ale sprzedajacy - sprzedac.

 

Umowa jest wiazaca dla stron w momencie zakonczenia aukcji .Wszytkie rzeczy ktore sa w trakcie to " negocjacje " a te nie maja w tym wypadku mocy umowy i znaczenia dla sprawy .Nie prawda jest ze kupujacy MUSI kupic .Nic podobnego :) Co wiecej ma ustawowe prawo rezygnacji z zakupu w konkretnym terminie , mowia o tym przepisy dot prawa konsumenta, dyrektyw unijnych i td .Reasumujac odwolanie akukcji w trakcie nie skutkuje niczym poza jakimis duperelami zwiaznymi byc moze z regulaminem Allegro ktorego nie znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

Zalicytowalem sobie domenke... nie bylo ceny minimalnej, wygralbym aukcje, ale:

 

Twoja oferta została odwołana przez Sprzedającego.

 

Powód odwołania podany przez Sprzedającego:

 

"Zaskakująco niska cena końcowa - przepraszam i zapraszam do składania poważnych ofert"

 

Czy to nie jest lamanie prawa?

Pozdrawiam,

FlashT

Lepiej żeby odwołał ofertę niż np. podbijał cenę drugim kontem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otóż panowie - sprzedający ma całkowite prawo (podczas licytacji), odwołać taką ofertę, 1 raz, 70 razy i nikt mu nic za to nie może zrobić. To jeszcze nie jest prawnie wiązące. To on decyduje, z kim będzie handlował. Z sądem , rozumiem był żart :)

Kilofek, nieładnie nie znać regulaminu Allegro. Lektura obowiązkowa, a jak nie to lufa z minusem. :)

 

Ja także nie jestem zadowolony, jak ludzie licytują mi marną złotówkę - przecież to niższe od Reg Fee. Wiadomo, że nie sprzedasz za taką cene (chyba, że zapomnisz odwołać, jak mi się zdarzyło). Np. Szymon Majewski, swojego czasu podczas licytacji malucha, wywalał takie bzdurne oferty i wszystko było i jest ok.

 

P.S.

Zapraszam do działu Przywitajmy się, napisałem tam troche o sobie.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odwoływanie „zbyt niskich” ofert to małe piwo, przed chwilą miałem ciekawszą akcję:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=364408601

 

Zalicytowałem 666,06 zł.

O 19:00 yakuz__ mnie przelicytował

O 19:05 jego oferta została odwołana z powodem „pomyłka”

O 19:07 tereska5 już prawidłowo (bez „pomyłki”) podbija moją ofertę, nie przebijając jej

 

Kompletna amatorszczyzna. Na szczęście ktoś mnie przelicytował, bo straciłem jakąkolwiek chęć na kupno tej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kompletna amatorszczyzna. Na szczęście ktoś mnie przelicytował, bo straciłem jakąkolwiek chęć na kupno tej domeny.

 

Twoja oferta jest ważna do końca aukcji. Jak i odwoła tego usera to Twoja oferta będzie najwyższa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Twoja oferta jest ważna do końca aukcji. Jak i odwoła tego usera to Twoja oferta będzie najwyższa.

 

Wiem, ale ten użytkownik już nie był podstawiony, dobrze mu z oczu patrzyło. ;-)

Zresztą aukcja już się skończyła.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odwoływanie „zbyt niskich” ofert to małe piwo, przed chwilą miałem ciekawszą akcję:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=364408601

 

Zalicytowałem 666,06 zł.

O 19:00 yakuz__ mnie przelicytował

O 19:05 jego oferta została odwołana z powodem „pomyłka”

O 19:07 tereska5 już prawidłowo (bez „pomyłki”) podbija moją ofertę, nie przebijając jej

 

Kompletna amatorszczyzna. Na szczęście ktoś mnie przelicytował, bo straciłem jakąkolwiek chęć na kupno tej domeny.

Szczerze mówiąc jakoś nie wpadłem na to że allegro daje możliwość takiego "podkręcania" aukcji. Gość przed podstawionego użytkownika "testuje" Twoje maksimum a jak je przebije to po prostu odwołuje ofertę i ma maksa ile może z Ciebie wycisnąć.

I teraz rozumiem dlaczego na dropped i złapane nie można odwoływać ofert ;)

Sam chciałem kupić tą domenę ale jakoś mi przeszło czytając post pb ;)

Edited by Heden

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×