Jump to content
DD

Pogaduchy o złapane.pl ;)

Recommended Posts

Dzięki Necik bo byśmy chyba dziś nie skończyli;)

 

A tak przy okazji - czy to normalna praktyka na aukcjach, że złożenie oferty nieprzebijającej - przedłuża aukcję o tyle samo co złożenie oferty przebijającej?

 

Bo o ile przy złożeniu przebijającej to normalne - bo trzeba dać czas "przebitemu" o tyle osoba która złożyła ofertę zbyt niską wie to od razu.

Zauważyłem, że czasem jest to wykorzystywane do przedłużania aukcji - składaniem niskich ofert kilka razy co 10 minut.

 

Co o tym sądzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co o tym sądzicie?

 

Jestem temu przeciwny :) Akurat dzisiaj postanowiłem się trochę pobawić. Natomiast wkurzało mnie zawsze jak ktoś podbijał ofertę o 10 zł i przedłużał licytację o kolejne 10 minut. Niemniej od dzisiaj chyba sam zacznę to stosować. A nóż komuś zdechnie bateria w telefonie albo laptopie? ;)

Co do składania oferty w ostatniej minucie to taki już urok tych aukcji.

 

 

Dzięki Necik bo byśmy chyba dziś nie skończyli;)

 

Necik nie ma z tym nic wspólnego. Poszedłem poprzytulać córkę przed snem i już mi się nie chciało dalej podbijać ;)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tak przy okazji - czy to normalna praktyka na aukcjach, że złożenie oferty nieprzebijającej - przedłuża aukcję o tyle samo co złożenie oferty przebijającej?

 

Bo o ile przy złożeniu przebijającej to normalne - bo trzeba dać czas "przebitemu" o tyle osoba która złożyła ofertę zbyt niską wie to od razu.

Zauważyłem, że czasem jest to wykorzystywane do przedłużania aukcji - składaniem niskich ofert kilka razy co 10 minut.

 

Chodzi o to, że jeśli ktoś składa ofertę z zamiarem przebicia, ale dał za mało, to żeby miał jeszcze szansę ją podwyższyć. Zresztą wszędzie tak to działa (tam gdzie funkcjonuje przedłużanie aukcji).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodzi o to, że jeśli ktoś składa ofertę z zamiarem przebicia, ale dał za mało, to żeby miał jeszcze szansę ją podwyższyć. .

 

No właśnie nie.

Jeśli dał za mało - to wystarczyło by mu przedłużyć np. o minutę.

 

Zresztą wszędzie tak to działa (tam gdzie funkcjonuje przedłużanie aukcji)

 

Zastanawiam się czy "zmęczenie" jednej strony przez drugą działa korzystnie na wysokość wylicytowanej kwoty.

Jeśli jednak tak jest wszędzie to widocznie jakiś sens to ma.

 

Jestem temu przeciwny :) Akurat dzisiaj postanowiłem się trochę pobawić. Natomiast wkurzało mnie zawsze jak ktoś podbijał ofertę o 10 zł i przedłużał licytację o kolejne 10 minut. Niemniej od dzisiaj chyba sam zacznę to stosować. A nóż komuś zdechnie bateria w telefonie albo laptopie? :P

Co do składania oferty w ostatniej minucie to taki już urok tych aukcji.

 

Poszedłem poprzytulać córkę przed snem i już mi się nie chciało dalej podbijać ;)

 

Wygrają najwytrwalsi ;)

 

Jak sprzedam w dobrej cenie - to obiecuję na następny MD przywieźć jej jakąś lalkę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Necik nie ma z tym nic wspólnego. Poszedłem poprzytulać córkę przed snem i już mi się nie chciało dalej podbijać
Wygrają najwytrwalsi :)

 

Jak widac sa wazniejsze rzeczy od jakiejs tam aukcji - to sie ceni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam następujący dylemat:

dodałem do przechwycenia 2 domeny nonIDN i IDN (ta sama nazwa), u konkurencji zaś tylko nonIDN (IDN nie dało rady).

Sytuacja wygląda następująco:

konkurencja przechwytuje nonIDN a Złapane IDN.

 

I co teraz? Czy mam prawo pierwokupu IDN-a po cenie rejestracji?

Czy właścicielem IDN-a staje się Złapane?

 

Zaraz nasuwa się pytanie - dlaczego tego nie piszę w sekcji Dropped.pl?

Szczerze powiedziawszy, bardziej liczyłem na Złapane, gdyż panel przyjął obie domeny do złapania.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podaj nazwę domeny, sprawdzę jaki jest jej status. Może być PM.

 

Natomiast zasadniczo każda domena jest osobnym bytem i fakt przechwycenia nie-IDN w jednym serwisie nie wpływa na proces przechwytywania IDN w innym. Inaczej sprawa się ma w przypadku gdy IDN dokupię z własnej inicjatywy w celu uatrakcyjnienia aukcji przechwyconej domeny nie-IDN, wtedy prawo pierwokupu ma zwycięzca aukcji, a jeśli nie jest zainteresowany, to domena zostaje "na stanie" serwisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podaj nazwę domeny, sprawdzę jaki jest jej status. Może być PM.

 

Natomiast zasadniczo każda domena jest osobnym bytem i fakt przechwycenia nie-IDN w jednym serwisie nie wpływa na proces przechwytywania IDN w innym. Inaczej sprawa się ma w przypadku gdy IDN dokupię z własnej inicjatywy w celu uatrakcyjnienia aukcji przechwyconej domeny nie-IDN, wtedy prawo pierwokupu ma zwycięzca aukcji, a jeśli nie jest zainteresowany, to domena zostaje "na stanie" serwisu.

To wyjaśnienie mnie satysfakcjonuje. Dziękuję.

PM z domeną poszło, pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa wyjaśniona. Przy okazji uprzejmie informuję (bo mam takich przypadków całkiem sporo), że dodanie "do przechwycenia" domeny zarejestrowanej lub zarezerwowanej przeze mnie (w momencie dodawania) wcale nie oznacza że tę domenę sprzedam danej osobie za 20 zł. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co tam słychać na złapane?

 

Kilka domen w zeszłym roku poszło i to jest na tyle. Czy giełda/serwis/"wczoraj coś wymyśliłem ma sens" ? Trochę domen tam się sprzedało i trochę domen tam się kupiło, ale...

 

Czy złapane.pl ma mieć subforum? Po co? Przecież tam się nic nie dzieje, może lepiej zrobić subforum dla "Allegro"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy złapane.pl ma mieć subforum? Po co? Przecież tam się nic nie dzieje, może lepiej zrobić subforum dla "Allegro"

No fakt, ostatnio trochę wieje nudą ;) Może pb wystawisz trochę swoich dobrych domen na aukcje od 1 PLN? ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
No fakt, ostatnio trochę wieje nudą ;) Może pb wystawisz trochę swoich dobrych domen na aukcje od 1 PLN? ;)

 

Ok, może na Dzień Dziecka. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok, może na Dzień Dziecka. ;-)

Tak mi się przy okazji skojarzyło. Jest Dzień Domeny, Dzień Dziecka, Dzień Matki itd.. to może Dzień Domainera? ;) Tego dnia każdy z rodziny czy znajomych mógłby dać domainerowi, którego zna jakąś fajną domenę ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tego dnia każdy z rodziny czy znajomych mógłby dać domainerowi, którego zna jakąś fajną domenę ;)

 

Raczej kupić od niego ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystarczyłoby gdyby na Dzień Domeny każdy wzorowy obywatel kupił sobie domenę. 10 zł to nie majątek, a jak by statystyki skoczyły! ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja bardzo lubię złapane.pl :-)

Wszyscy lubimy. ;)

 

 

Edit- pytanie jest takie, co chcesz przez to powiedzieć/stweirdzić.

Edited by tlen

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszyscy lubimy. ;)

 

 

Edit- pytanie jest takie, co chcesz przez to powiedzieć/stweirdzić.

Chciałem trochę posłodzić, ale zrezygnowałem, bo byłoby, że lobbuje :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałem trochę posłodzić, ale zrezygnowałem, bo byłoby, że lobbuje :-)

Ty się nie bierz za słodzenie, ale za wentylatorki. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też zauważyłem, że same domeny użytkowników ostatnio. ;) niezlapane.pl oraz niewystawione.pl są jeszcze wolne jak coś.

 

EDIT: a teraz patrzę nawet, że kompletnie nic. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przechwytuję codziennie wiele domen, a że rzadko coś trafia na aukcję, to tylko "problem" tych którzy domen do przechwycenia nie dodają. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może chociaż jakąś aukcję właściciel by wystawił, żeby sobie dla żartów zlicytować :) Tak jak to miało miejsce w przerwie świąteczno-noworocznej. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×