Jump to content
tmi

Raport z zapytań o nieistniejące domeny - ANKIETA

Raport z zapytań o nieistniejące domeny  

73 members have voted

  1. 1. Czy jesteś za publikowaniem przez NASK raportu zapytań o nieistniejących domenach?

    • TAK
      13
    • NIE
      53
    • NIE MAM ZDANIA
      7


Recommended Posts

"Czy NASK zamknol mozliwosc bycia partnerem ? Nie ! Tak wiec kazdy kto narzeka moze podpisac umowe partnerska i miec epp."

 

Tak ale zmienił je z czasem na bardziej zaporowe dla zwyklego szaraka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale nie badzmy aptekarzami nie o to w tym chodzi .

ale właśnie o to chodzi, co komu po tym, że się tego dowie 40min po fakcie, gdzie pewnie już co ciekawsze domeny porejestrowane. To tak samo można powiedzieć, a wczoraj była promocja w tesco telewizory po 1zl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

NXDOMAIN długo nie pociągnie mówię to wam. Nawet dropped nie będzie generował swojego NXDOMAIN.

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Czy NASK zamknol mozliwosc bycia partnerem ? Nie ! Tak wiec kazdy kto narzeka moze podpisac umowe partnerska i miec epp."

 

Tak ale zmienił je z czasem na bardziej zaporowe dla zwyklego szaraka.

 

Jesli chcesz byc domainerem i masz konkretne plany odnosnie domainingu, to inwestycja 50k (oplaty z tytulu programu partnerskiego + zlecenie napisania silnika skryptu pod EPP) przy mozliwosciach jakie uzyskasz, nie jest chyba ktowa zaporowa?

NASK nie ingeruje w polityke biznesowa swoich partnerow, a wiec takie aspekty jak liczba rejestracji, dnt, opcji, odnowien etc, ich nie interesuja i mozesz byc Partnerem jako firma hostingowa umozliwiajaca rejestracje domen swoim klientom, albo domainerem, ktory dzieki epp bedzie mial przewage nad reszta ;) NASK dla swoich partnerow nie wprowadzil zadnych limitow rejestracji badz odnowien, a wiec wplacasz kaucje i zabezpieczenie, konfigurujesz swoj system, aby bym kompatybilny z systemem NASK i jestes do przodu w czasie i przestrzeni od reszty domainerow:P

NASK jedynie chce, aby kazdy partner posiadal wlasna strone z regulamin i cennik. Kompatybilnosci oskryptowania partnera z systemem NASK i poprawnosc wywolywania komend z EPP sprawdzane jest w systemie testowym. Kaucja 10k PLN zwracana jest w momencie kiedy kazda z trzech faktur partnera przekroczy w trzech nastepujacych po sobie okresach rozliczeniowych 10 000 zlotych. Zabezpieczenie wierzytelnosi wzgledem NASK mozna zrealizowac na dwa sposoby:

- podpisac upowaznienia do kwoty zabezpieczenia i wplacic 30k na konto NASK,

- przekazac NASK gwarancji bankowe rowniez na kwote 30000 zl.

 

To chyab wszystko jesli chdozi o wymagania odnosnie partnerow ;)

Edited by cabona

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. Większość hostów z czołówki listy to serwery DNS. Ktoś ma gdzieś skonfigurowaną sieć tak, że odpytywane są te DNSy. Niech teraz ktoś zarejestruje domeny, utworzy te DNSy i skonfiguruje je tak, aby zapytanie o "www.mbank.com.pl" przekierowywało na jego serwer. Wyobrażacie sobie, co się stanie?

 

Gorzej jak te nsy znalazły sie w tej liście przez jakis szalonych domainerow co odpytują nieistniejącego dnsa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gorzej jak te nsy znalazły sie w tej liście przez jakis szalonych domainerow co odpytują nieistniejącego dnsa ;)

 

;) Dokładnie chyba wkrótcę oszaleję... ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli chcesz byc domainerem i masz konkretne plany odnosnie domainingu, to inwestycja 50k (oplaty z tytulu programu partnerskiego + zlecenie napisania silnika skryptu pod EPP) przy mozliwosciach jakie uzyskasz, nie jest chyba ktowa zaporowa?

NASK nie ingeruje w polityke biznesowa swoich partnerow, a wiec takie aspekty jak liczba rejestracji, dnt, opcji, odnowien etc, ich nie interesuja i mozesz byc Partnerem jako firma hostingowa umozliwiajaca rejestracje domen swoim klientom, albo domainerem, ktory dzieki epp bedzie mial przewage nad reszta ;)

Dzięki za info. Do tej pory myślałem, że to koszt co najmniej kilkuset tysięcy. Przy obecnych cenach domen to raczej groszowe kwoty. Dodatkowo przy pewnej liczbie domen temat wart przemyślenia chociażby ze względu na redukcję cen odnowień. Przy tych kosztach ciekawe również dlaczego jest tylko 1 dropped?

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...) Przy tych kosztach ciekawe również dlaczego jest tylko 1 dropped?

 

Wsrod uzytkownikow na di.pl jest kilku patnerow ;)

Edited by cabona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu twierdzić, że ta lista zawiera wszystkie dobre domeny z ruchem. Powiedziałbym wręcz przeciwnie - domeny z góry tej listy prawdopodobnie będą miały znikomy ruch (został natłuczony czymś innym niż odwołania na cele WWW), natomiast będzie można troche zarobić na tych z dołu listy (chociaż też ryzyk-fizyk). Popełniłem małe case study:

 

Domena uzyskuje 3000uq miesięcznie, 3000uq/30dni = 100uq/dzień.

 

Z uwagi na powszechność usług Neostrada TP i iDSL TP, szacuje, że połowa zapytań DNS o te domeny przejdzie przez serwer dns.tpsa.pl. Dla ccTLD .pl TTL wynosi 3600 sekund, czyli 1h. Ruch w internecie jest ściśle skorelowany z czasem - w godzinach 8-16 następuje największe natężenie ruchu, 16-22 ruch jest trochę mniejszy. W godzinach 0-8 ruch jest marginalny (porównując do godzin szczytu).

 

Połowa ruchu dziennego przypadającego na TP = 50uq/dzień. 50uq / 14h (czas występowania ruchu dużego i średniego) ~ 3,571 wywołania na godzinę. Z uwagi na to, że TTL wynosi 1h, tylko pierwsze zapytanie z danej godziny zostanie wysłane do DNS NASKu, reszta odpowiedzi pójdzie z cache. Wobec czego z sieci TP do NASKu w ciągu całego dnia pójdzie ~14 zapytań. Resztę zapytań policzę jako unikalne, chociaż część też może być zcacheowana.

 

14 zapytań + 50 zapytań = 64 zapytań dziennie. W ciągu 3 dni (taki okres obejmowały statystyki nasku) wydanych zostanie: ~192 zapytań.

 

Hm, po obliczeniu powyższego zerknąłem, że ostatnia domena na liście miała 193 zapytania. Powyższe obliczenia nie były w żaden sposób ustawiane, zresztą ruch nigdy nie jest liniowy, mogło być go więcej, mogło być mniej. Domena mogła się załapać na listę, albo mogła się nie załapać. Nie mniej jednak, chyba widać, że domeny z ruchem jeszcze się znajdą. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. Większość hostów z czołówki listy to serwery DNS. Ktoś ma gdzieś skonfigurowaną sieć tak, że odpytywane są te DNSy. Niech teraz ktoś zarejestruje domeny, utworzy te DNSy i skonfiguruje je tak, aby zapytanie o "www.mbank.com.pl" przekierowywało na jego serwer. Wyobrażacie sobie, co się stanie?

 

To samo pomyślałem gdy zobaczyłem na topie listy serwery nazw podpięte pod nieistniejącą domenę. Żer dla phisherów. Baaaaardzo słabo przemyślana decyzja (aczkolwiek zagrożenia by raczej nie było, przynajmniej nie na taką skalę, gdyby ta informacja pozostała poufną... chociaż każdy mógłby przecież przypadkiem trafić na nxdomain.pl i na jedno by wyszło).

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale właśnie o to chodzi, co komu po tym, że się tego dowie 40min po fakcie, gdzie pewnie już co ciekawsze domeny porejestrowane. To tak samo można powiedzieć, a wczoraj była promocja w tesco telewizory po 1zl ;)

 

Czy ta publikacja to jednorazowy strzal ? NIE Tak wiec o kolejnych juz wszyscy wiedza !

Nask napisale ze pod tym adresem bedzie to raczej cyklicznie publikowane .Ale rozumiem ten pierwszy raz nie wszywscy wiedzieli i przez te 40 min czy 2 godz potracili majatki ;)

Czy jakbys wiedzial o tym na 2 godz przed to o bylbys milonerem ? Chyba nie ! A teraz masz jak w lotto, szansa juz za nastepnym losowaniem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ta publikacja to jednorazowy strzal ? NIE

a skąd wiesz, że nie? może jednak ktoś z nasku się puknie w czoło i skreśli ten pomysł

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mnie sie bardzo podoba pomysl udostepniania takiej listy przez NASK. Kolejny krok w celu wyrownania szans. Widac, ze nie wszystkim jest to na reke (co jest zrozumiale ;) ), no ale wszystkim sie nie dogodzi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A mnie sie bardzo podoba pomysl udostepniania takiej listy przez NASK. Kolejny krok w celu wyrownania szans. Widac, ze nie wszystkim jest to na reke (co jest zrozumiale ;) ), no ale wszystkim sie nie dogodzi ;)

 

Panowie czy ktos moglby uchylic rabka tajemnicy i powedziec chociaz o przyblizonym trafficu na tych "perlach w testingu" ?

Serio prosze jesli jakas dobra dusza ma taka perle to chociaz na pw info o ruchu ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałbyś, żeby kazdy spady i NIEISTNIJĄCE domeny były wystawiane przez NASK na aukcji? To było by dopiero chamstwo.

NIEISTNIEJĄCE domeny - miałem na myśli wartościowe domeny z listy NXDOMAIN o których jest dyskusja w wątku. Czyli generalnie te zasoby co do których z góry wiadomo że będą łakomym kąskeim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
NIEISTNIEJĄCE domeny - miałem na myśli wartościowe domeny z listy NXDOMAIN o których jest dyskusja w wątku. Czyli generalnie te zasoby co do których z góry wiadomo że będą łakomym kąskeim.

a co to za różnica, nieistniejące domeny powinny być możliwe do rejestracji bez różnicy czy według kogoś z nasku są wartościowe czy nie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Widzę, że ci, którzy mają problem z nxdomain.pl to ci, którzy się spóźnili na pierwsze wydanie lub szukają takie domenki z ruchem ręcznie. Nie widzę nic złego w publikacji takiej listy. De facto większość tego ruchu nie jest z palca. Zamiast się cieszyć, że jest coraz większa przejrzystość na rynku (przecież kiedyś było tyle tematów o tym??!), to narzekają. Ja nie skorzystałem z pierwszej, ponieważ byłem w Hamburgu, ale nie mam z tym jakiegoś olbrzymiego problemu, żebym musiał od razu pisać artykuły i zakładać ankiety, które i tak nic nie zmienią. Poza tym wygląda na to, że to nie jest ostatnia taka lista, więc nie widzę powodu by płakać. W innych krajach płaci się za takie dane nie małe pieniądze!

 

Panowie czy ktos moglby uchylic rabka tajemnicy i powedziec chociaz o przyblizonym trafficu na tych "perlach w testingu" ?

Serio prosze jesli jakas dobra dusza ma taka perle to chociaz na pw info o ruchu ;))

Również chętnie bym zobaczył ;)

 

Czyli reasumujac twoj post zeby nie "zbawca" dropped to ta tajemnica byla by jeszcze tajemnica ...przez ile 25 czy 48 min ?.Nie chce smiecic ale tu dwa przykaldy

http://domaintalk.pl/showthread.php?t=3190

http://webhosting.pl/kategorie/webhosting/...nich_trzech_dni

Wszystkie linki które podałeś to informacje o udostępnieniu "po fakcie" - wszystkie domeny byly juz zajete :P

 

Nie chodzi mi o to kto udostępnił te dane i że jest to jedyna słuszna firma - to nie ma znaczenia że akurat firma na D.

No tak, NASK opublikował informację o tym na oficjalnych stronach oczywiście dopiero po tym, jak napisano o tym tutaj na forum ;):P

 

http://dns.pl/dns.xml

 

Ale tak to jest, jak się czyta tylko jedno źródło ;)

 

Poza tym Webhosting należy do Home.pl, który jest partneren NASK, a więc również otrzymał informację o nxdomain.pl, tak samo jak reszta partnerów. Ale o czym tu dużo pisać, z logiką tego typu już miałem styk na tym forum :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
a co to za różnica, nieistniejące domeny powinny być możliwe do rejestracji bez różnicy czy według kogoś z nasku są wartościowe czy nie

Różnica jest zasadnicza. O równym dostępie do informacji i wartościowych domen pisałem wyżej. Jak lista jest publikowana to domeny na niej powinny byc do wziecia w procedurze gdzie są równe szanse dla wszystkich zainteresowanych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście geronimo, sęk w tym, że to jest zbyt oczywiste, tak, że niektórzy nie rozumieją (nie chcą rozumieć).

Share this post


Link to post
Share on other sites
w procedurze gdzie są równe szanse dla wszystkich zainteresowanych.

no to aukcja na pewno nie jest taką procedurą, takim razie powinno się odbyć losowanie wśród zainteresowanych daną domeną

Share this post


Link to post
Share on other sites
Różnica jest zasadnicza. O równym dostępie do informacji i wartościowych domen pisałem wyżej. Jak lista jest publikowana to domeny na niej powinny byc do wziecia w procedurze gdzie są równe szanse dla wszystkich zainteresowanych.

 

No ale czy ktos Ci broni napisac oskryptowanie, ktore hurtowo za pomoca jednej komendy dokona segregacji i masowego dnt na domenach z tego pliku?

Wystarczy dostep do konsoli i cron i juz masz przewage nad tymi, ktorzy manualnie przegaldaja taka liste.

To jest najprostrzy przyklad jak byc lepszym od konkurencji i nie oszukujmy sie - to jest biznes .... a w biznesie nie ma zlituj.

Albo chcesz miec najlepsze domeny, albo jestes niedzielnym domainerem.

Jak chcesz doczegosc dojsc, to czy bedziesz sprzedawac jagodzianki czy domeny - musisz inwestowac ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×