Jump to content
tmi

Raport z zapytań o nieistniejące domeny - ANKIETA

Raport z zapytań o nieistniejące domeny  

73 members have voted

  1. 1. Czy jesteś za publikowaniem przez NASK raportu zapytań o nieistniejących domenach?

    • TAK
      13
    • NIE
      53
    • NIE MAM ZDANIA
      7


Recommended Posts

Witam,

 

W związku z dzisiejszym newsem iż NASK będzie publikował raport zapytań o nieistniejące domeny założyłem sondę czy wg was to dobry krok dla osób które zajmują się domenami internetowymi "na parking". Proszę także o opinię tego działania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uważam, że jest to wyjątkowo szkodliwe działanie dla osób wyszukujących domeny w celach parkingowych. Skończy się na tym, że garstka osób dysponujacych odpowiednio dużym kapitalem oraz dostępem do EPP (ich ilość można zliczyć na palcach jednej ręki) będzie zaraz po ukazaniu się nowego pliku na stronie www.nxdomain.pl rejestrowała do testów wszystkie znajdujące się tam domeny. EPP daje już na początku niesamowicie dużą przewagę. Uzasadnienie powołania do życia strony nxdomain przez NASK, jakoby miała służyc wyeliminowaniu błędów w delegacjach domen jest conajmniej śmieszne i tylko ślepy nie dostrzeże prawdziwego celu działań NASKU.

Edited by scav

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cóż, ja też zagłosowałem na nie, widzę jak prawie każdy. Jak dziś zobaczyłem ten kombajn który przeleciał ok. godz. 17:00 przez domeny, to mi kopara opadła do ziemi. Ktoś w ciągu paru sekund wziął prawie wszystkie domeny na testy, ciekawe jakim cudem. Tym razem się udało coś tam przygarnąć, ale następnym myślę, że jak łatwo się domyślić jeżeli obecny plik to http://nxdomain.pl/2008_05_30_NXDOMAINS.pdf to następne będą 2008_05_31... 2008_06_01 etc. Wystarczy na te pliki zapuścić crona i już lepiej spreparowany kombajn, który automatycznie przekonwertuje to na txt, odcedzi śmieci, a zostawi powiedzmy chociaż wszystkie .pl, .com.pl i wszystkie domeny z potencjalnym ruchem trafią w ręcę raptem garstki osób, które będzie stać na opłacenie testów, programisty i mających dostęp do EPP. Na tamtej liście było ok. 4000 domen .pl, więc przetestowanie ich to ok. 8000 zł, niech każda z 4-5 osób z porządnym narzędziem zdąży wziąć jakąś proporcjonalną część każdej listy, myślę, że 1600 zł to nie jest jakiś ogromny wydatek za domeny, które mogą mieć naprawdę konkretny ruch i kilkadziesiąt z tych domen może lekko odrobić ten wkład. Pomijając fakt, że ok. 20-30% domen z tej listy było domenami firmowymi i firmy te mogą być zainteresowane ich odzyskaniem i już nie za darmo. Na pewno dla osób z narzędziem to złoty biznes. ;)

 

Podsumowując krótko - raz było fajne polowanie, bo domeny trochę poleżakowały wolne ;) i można było się pobawić nawet w rejestrację z palca, ale następnym razem myślę, że kombajn przejedzie po takich domenach już w chwili pojawienia się i po zabawie. ;)

 

A tłumaczenie NASK faktycznie jest śmieszne, bardzo dużo z tych domen to naprawdę były clear literówki, typosy i domeny firm, a nie żadne błędy serwerów czy jak to oni napisali. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. A im mniej domen wolnych a więcej w rękach osób tym więcej kasy wpada za rejestrację/przedłużenia/testy etc. i koło się kręci. :P

 

Według mnie najlepiej by było, żeby ta lista była ostatnią i tak za dużo już tych równych i równiejszych, a co za dużo to niezdrowo przecież. ;)

 

T|C

Share this post


Link to post
Share on other sites

NASK sie na tym przejedzie.. Z czasem bedzie mniej osob szukających domen na parking, bo bedzie krążyła fama, ze to co dostępne to i tak 3 razy sprawdzone i zwolnione - więc potencjalnie nieopłacalne.

 

Ale argumentów można przytoczyć więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z kolegami wyżej. Wyjątkowo szkodliwe działania, które ma na celu doszczętne spolaryzowanie ruchu z pomyłek w rękach niewielu osób. Obniżenie cen rejestracji (nie odnowień), DNT, a teraz to. Jeszcze kilka takich prezentów i nic co się rusza nie zostanie na wolności.

Edited by nadobny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem publikacja takich plików z punktu widzenia inwestowania w domeny jest jak najbardziej zbędna. Czy szkodliwa, nie wiem, ale sensu to za wiele nie ma. Natomiast NASK nigdy nie twierdził, że te informacje mają służyć inwestorom, wyraźnie było napisane że ma to na celu uporządkowanie techniczne hostów, które są źle skonfigurowane lub do których błędnie działające aplikacje się odwołują. Tylko pytanie, czy naprawdę któraś z osób obsługujących te hosty/aplikacje się tym zainteresowała? Szczerze wątpię. Dlatego dalsza publikacja tych danych wg mnie nie ma żadnego uzasadnienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

informację o opublikowaniu tej listy dostali tylko partnerzy NASK, tak? więc nie rozumiem dlaczego tylko oni.. może powinni ją dostać np. administratorzy tych źle skonfigurowanych hostów? skoro NASK tak dba o tą poprawność, to niech wyszuka adminów tych hostów i im każdemu z osobna wyśle info, żeby sobie poprawili ;-) oczywiście żartuję, ale nie kumam dlaczego akurat tylko partnerzy dostali info. a może powinni je otrzymać wszyscy abonenci domen?

nie rozumiem czemu to ma służyć....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem cała zabawa z losowym uwalnianiem domen, łapaniem, publikacją listy nieistniejących tworzy nierówną konkurencję w dostępnie do 'publicznego dobra'. To mniej więcej tak jakby np skarb państwa urządzał wyścigi samochodowe przy sprzedaży nieruchomości. Analogia nie jest kompletna ale bliska prawdy.

 

I spady i nieistniejące domeny powinny być wystawione na aukcji przez 3 dni, tydzień czy miesiąc za pośrednictwem partnerów lub nie. Ważne że każdy mógłby wziąć udział. Jeżeli jest jakiś problem z tym co zrobić z dochodami z takich przetargów to Ochojska czy Owsiak pomogą. Nie zrozumcie mnie źle, nie mam nic przeciwko złapane.pl, dropped.pl i innym którzy zarabiają na tej chorej sytuacji. Jest okazja, trzeba korzystać. Jednak sam system jest nieprzejrzysty i budzi podejrzenia rożnego rodzaju wobec kierownictwa NASKu

 

Dla tych co powiedzą, że tak jest na całym świecie - system jest anachroniczny, nie tylko w Polsce i nie widzę powodu żeby od Polski nie zaczynać zmian w sensownym kierunku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawostką jest fakt, że ja wspomniałem o 4-5 osobach mających dostęp do EPP i narzędzi, a tymczasem w ankiecie jest na obecną chwilę dokładnie 5 x tak, a wszystko pozostałe na nie. Tylko nie mówcie, że jak zwykle mam tendencję do teorii spiskowych, ale wygląda to jak wygląda. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Głosowałem na "Nie".

Szkoda gadać ... ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam nie wiem co o tym myslec ;)

 

Wszystkie wartosciowe literowki - frazy wlasnie dzis poszly na testy i przez X czasu kolejne takie spisy beda G warte, bo skoro jakiejs frazy nie bylo w tym pierwszym spisie domen to znaczy ze nie jest zbyt popularna, ogolnie rzecz ujmujac uwazam ze jest juz "po zawodach" i stawiam ze przez najblizsze pare miesiecy nie pojawi sie zadna warta wiekszej uwagi literowa - co mialo jakakolwiek wartosc poszlo pod kombajn wlanie dzis :/

 

Btw. NASK mogl tam dorzucic jeszcze statystyki od ilosci zapytan dla danej "nieistniejacej" domeny ;) przynajmniej by bylo teraz wiadomo czy ktos sie miliona moze na tej akcji dorobic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Btw. NASK mogl tam dorzucic jeszcze statystyki od ilosci zapytan dla danej "nieistniejacej" domeny ;) przynajmniej by bylo teraz wiadomo czy ktos sie miliona moze na tej akcji dorobic ;)

Dorzucił częściowo.

 

Nie każdy w pełni rozumie o co chodzi w tej liście. Liczba zapytań o domenę nie równa się liczbie zapytań przy wpisywaniu domeny w przeglądarce. Zapytania mogły zostać wygenerowane przykładowo przez skrypty, które sprawdzają hosta niepoprawnej domeny, zapętloną pocztę, która leży w kolejce serwera i próbuje ona zostać dostarczona, serwery secondary DNS oraz chociażby przez LDAP, który dość mocno odznaczył się na tej liście. Dlatego nawet duża ilość zapytań, nie oznacza, że są to próby wejścia na WWW.

 

Rozpiętość listy wynosiła od 749848 do 193 (ostatni na liście) zapytań w ciągu 3 dni. Napewno znalazło się tam dużo fajnych literówek, a także ładnych domen (idealnemieszkanie.pl), ale także troche krzaków. Chętnie bym usłyszał jak poszło tym, którzy się załapali...

 

Co ciekawe, aukcja zek.pl będzie miała chyba wzięcie - 56988 odpytań w 3 dni. Ale jak pisałem - należy odróżnić ruch WWW od reszty ruchu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dorzucił częściowo.

 

Nie każdy w pełni rozumie o co chodzi w tej liście. Liczba zapytań o domenę nie równa się liczbie zapytań przy wpisywaniu domeny w przeglądarce. Zapytania mogły zostać wygenerowane przykładowo przez skrypty, które sprawdzają hosta niepoprawnej domeny, zapętloną pocztę, która leży w kolejce serwera i próbuje ona zostać dostarczona, serwery secondary DNS oraz chociażby przez LDAP, który dość mocno odznaczył się na tej liście. Dlatego nawet duża ilość zapytań, nie oznacza, że są to próby wejścia na WWW.

 

Rozpiętość listy wynosiła od 749848 do 193 (ostatni na liście) zapytań w ciągu 3 dni. Napewno znalazło się tam dużo fajnych literówek, a także ładnych domen (idealnemieszkanie.pl), ale także troche krzaków. Chętnie bym usłyszał jak poszło tym, którzy się załapali...

 

Co ciekawe, aukcja zek.pl będzie miała chyba wzięcie - 56988 odpytań w 3 dni. Ale jak pisałem - należy odróżnić ruch WWW od reszty ruchu.

 

Wystarczyl prosty skrypt, ktory odzielil domeny typu nazwa.pl od nazwa.hosta.od.serwera.pczty.com.pl etc, a pozniej reszta pod tasting i kto pierwszy/sprytniejszy/bardziej dofinansowany ten lepszy/bogatszy ;)

Naprawde nie wiem po co NASK opublikowal ten plik. Skoro chcieli zwrocic uwage adminow zle skonfigurowanych sieci, bindow, serwerow pocztowych, routerow, to po co udostepnili ta liste nam?

Latwo jest przeciez odroznic ruch type-in od bledow pochodzacych ze zle skonfigurowanego softu, wiec nie rozumiem po co ta lista trafila do sieci ...

Czyzby marketing virusowy i drobny zastrzyk finansowy dla NASK z tytulu DNT?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zaczne od tego, ze po raz kolejny informacja przekazana przez NASK registrarom trafila w mgnieniu oka na publiczne forum. Bardzo mi sie to nie podoba - mimo, ze sam zajmuje sie handlem domenami. Czy to nie sa czasem informacje poufne?

 

Druga sprawa to wspomniana lista. Powiem szczerze, ze bylem pewien ze ktos to szybko pociagnie OCRem i zapusci automat, zawiodlem sie ze tak dlugo to trwalo. Spodziewalem sie szybszego czasu reakcji i nawet nie podchodzilem do przegladania listy, nie mowiac o probach zgloszenia nazw.

 

Generalnie podzielam zdanie osob wczesniej sie wypowiadajacych, ktore sa przeciwne publikacji listy. Z pewnoscia nie spelnia ona zalozen NASKu (sciema marketingowa?). Jesli maja TOP ilestam takich blednych zapytan oraz posiadaja w bazie adresy e-mail osob odpowiedzialnych za domene to wystarczy wysac @ z informacja o bledach przy najczesciej pojawiajacych sie wpisach dla konkretnych domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja zaczne od tego, ze po raz kolejny informacja przekazana przez NASK registrarom trafila w mgnieniu oka na publiczne forum. Bardzo mi sie to nie podoba - mimo, ze sam zajmuje sie handlem domenami. Czy to nie sa czasem informacje poufne?

 

Też mnie to za każdym razem zastanawia. Czasem wręcz widzę kopię maila od NASK na forum zanim jeszcze zdążę go znaleźć we własnej skrzynce...

Z tego co pamiętam, cała korespondencja między NASK a partnerami jest poufna, ale jakoś tak się w Polsce utarło, że informacja poufna powinna być jak najszybciej ujawniona ludowi (ba, lud tylko czeka na wszelkie poufności i przez długi czas potem wielbi swoich ujawniaczy) i NASK chyba po trosze zdaje sobie z tego sprawę, bo jakoś nie widzę żadnych protestów ze strony tej instytucji. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to widze, ze sprawdza sie opinia ze Polak zawsze jest niezadowolony ;)

Sami chcielismy jawnosci roznych danych .Tak wiec mamy w whoisie czasy, godziny rzeczy o ktorych jeszcze rok temu mozna bylo rozmawiac w kategoriach cudu ;) Nask podaje liste spadow po czasach przeladowan, mamy port 43, dal wkoncu wczoraj te pomylki .

Wiekszosc uwaza ze to zle .Ja nie mam zdania .Popatrze na to i moze kiedys zaczne rejestrowac literowki i tego typu smieci, takie czasy i pogon za kasa ;)

Ale prosze o jedno, wiecej obiektywizmu .Jesli NASK teraz przestanie publikowac te dane to bedzie krzyk ze ci ktorzy "moga" miec dostep do tych dany to dopiero maja raj ! Ze jakis znajomy co ma znajomego w NASKU albo wojka czy ciotke itd !

Czyli pojawia sie spiskowe teorie ze z NASKU wyciekaja takie dane ! Jest jawnosc i ja jestem za tym zeby byla .

Jesli NASK chce publikowac np. PITY swoich pracownikow tez jestem za ;) A serio to nie rozumiem tego larum, ze ktos ma eep i ze ma inne szanse !Po to jest eep !

Czy NASK zamknol mozliwosc bycia partnerem ? Nie ! Tak wiec kazdy kto narzeka moze podpisac umowe partnerska i miec epp. Ci co tak sie tym martwia sa widze za reforma w kierunku nacjonalizacji .Zabrac tym co maja i zeby wszyscy mieli po rowno ! Dziwienie sie ze ktos korzysta z informacji i np zapuscil jakis tam kombajn jest rowniez smieszne ! Mial pomysl, zapuscil.Wydal kase wolno mu .Ludzie troche tolerancji .Nie zachowujmy sie tak ze JA niezdazylem to ten co to zrobil to przekreciarz i cwaniak !.To sa prawa rynku i tyle ! Dodam tylko ze nie zarejestrowalem zadnej domeny z tej listy zeby byla jasnosc co do kontekstu mojej wypowiedzi mimo iz tez mam dostep do eep i tez moglbym chyba zapuscic kombajn :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to widze, ze sprawdza sie opinia ze Polak zawsze jest niezadowolony ;)

Sami chcielismy jawnosci roznych danych .Tak wiec mamy w whoisie czasy, godziny rzeczy o ktorych jeszcze rok temu mozna bylo rozmawiac w kategoriach cudu ;) Nask podaje liste spadow po czasach przeladowan, mamy port 43, dal wkoncu wczoraj te pomylki .

Wiekszosc uwaza ze to zle .Ja nie mam zdania .Popatrze na to i moze kiedys zaczne rejestrowac literowki i tego typu smieci, takie czasy i pogon za kasa ;)

Ale prosze o jedno, wiecej obiektywizmu .Jesli NASK teraz przestanie publikowac te dane to bedzie krzyk ze ci ktorzy "moga" miec dostep do tych dany to dopiero maja raj ! Ze jakis znajomy co ma znajomego w NASKU albo wojka czy ciotke itd !

Czyli pojawia sie spiskowe teorie ze z NASKU wyciekaja takie dane ! Jest jawnosc i ja jestem za tym zeby byla .

Jesli NASK chce publikowac np. PITY swoich pracownikow tez jestem za :P A serio to nie rozumiem tego larum, ze ktos ma eep i ze ma inne szanse !Po to jest eep !

Czy NASK zamknol mozliwosc bycia partnerem ? Nie ! Tak wiec kazdy kto narzeka moze podpisac umowe partnerska i miec epp. Ci co tak sie tym martwia sa widze za reforma w kierunku nacjonalizacji .Zabrac tym co maja i zeby wszyscy mieli po rowno ! Dziwienie sie ze ktos korzysta z informacji i np zapuscil jakis tam kombajn jest rowniez smieszne ! Mial pomysl, zapuscil.Wydal kase wolno mu .Ludzie troche tolerancji .Nie zachowujmy sie tak ze JA niezdazylem to ten co to zrobil to przekreciarz i cwaniak !.To sa prawa rynku i tyle ! Dodam tylko ze nie zarejestrowalem zadnej domeny z tej listy zeby byla jasnosc co do kontekstu mojej wypowiedzi mimo iz tez mam dostep do eep i tez moglbym chyba zapuscic kombajn :P

 

Gdzie tu mowa o jawności danych? Gdyby nie dropped to nigdy pewnie byśmy nawet o tym nie wiedzieli ;) Nawet nie ma o tym wzmianki na dns.pl

 

Nie chodzi to o literówki i inne jak to nazywasz śmieci, jest sporo wolnych jednowyrazowych i dwuwyrazowych domen generycznych które mają ruch! Przykładem pewnie z tej listy będzie idealnemieszkanie.pl. Dla niektórych to może być i pogoń za kasą ale dla niektórych to jest pasja, hobby lub sport - znależć domene generyczną z ruchem kilkadziesiąt uq dziennie. Być może ciebie to nie dotyczy ale jest grupa osób która szuka takich domen i to wiekszosc "z palca". Co najlepsze gdyby nie wyciek tych poufnych danych o nxdomain.pl (bo chyba to była tajemnica?!) to właśnie ta grupa ludzi nie miała by zielonego pojęcia. Oczywiście możesz powiedzieć że każdy może mieć dane o NXDOMAINS z całego świata, że każdy może zostać partnerem ale weź pod uwagę że są ludzie którzy nie mają pieniędzy na partnerstwo bądz kontaktów jak w przypadku nxdomains.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozpiętość listy wynosiła od 749848 do 193 (ostatni na liście) zapytań w ciągu 3 dni. Napewno znalazło się tam dużo fajnych literówek, a także ładnych domen (idealnemieszkanie.pl), ale także troche krzaków. Chętnie bym usłyszał jak poszło tym, którzy się załapali...

 

Co ciekawe, aukcja zek.pl będzie miała chyba wzięcie - 56988 odpytań w 3 dni. Ale jak pisałem - należy odróżnić ruch WWW od reszty ruchu.

 

 

a skad wziales liczbe odpytan o domeny? w udostepnionym pdf nie bylo takich informacji ????

Share this post


Link to post
Share on other sites
I spady i nieistniejące domeny powinny być wystawione na aukcji przez 3 dni, tydzień czy miesiąc za pośrednictwem partnerów lub nie.

Chciałbyś, żeby kazdy spady i NIEISTNIJĄCE domeny były wystawiane przez NASK na aukcji? To było by dopiero chamstwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozwólcie, że dorzucę swoje 3 grosze do dyskusji.

 

Jako osoba, która załapała się na ponad połowę opublikowanych domen, głosowałem mimo wszystko na NIE. Nie wiem, czy NASK zdaje sobie sprawę do końca z tego, co mogło (i wciąż może) wyniknąć z opublikowania takiej listy.

 

1. Większość hostów z czołówki listy to serwery DNS. Ktoś ma gdzieś skonfigurowaną sieć tak, że odpytywane są te DNSy. Niech teraz ktoś zarejestruje domeny, utworzy te DNSy i skonfiguruje je tak, aby zapytanie o "www.mbank.com.pl" przekierowywało na jego serwer. Wyobrażacie sobie, co się stanie?

 

Na szczęście to ja porejestrowałem większość tych domen z serwerami DNS, więc nie będę uprawiał phishingu (słowo harcerza!). Za to na pewno skonfiguruję je sobie tak, aby logować zapytania i abym mógł generować swoją prywatną listę NXDOMAIN ;)

 

2. Wiele hostów to hosty typu "wytnijto-op.pl" czyli adresy pocztowe podawane na listach dyskusyjnych celem zabezpieczenia przed spamem. Ktoś mający kontrolę nad tymi adresami, będzie otrzymywał masę emaili od nieświadomych internautów (którzy nie wycięli). Poza dostępem do prywatnej korespondencji wielu osób, jest to świetna metoda na szybkie zbudowanie obszernej spam-listy.

 

I tak dalej, i tak dalej. Reasumując - uważam że takich danych nie wolno było udostępniać. Owszem, należało przeanalizować ruch i dowiedzieć się skąd przychodzą niepoprawne zapytania, a następnie poinformować administratorów odpowiednich sieci. Natomiast opublikowanie ich na ogólnodostępnej stronie WWW uważam za wpadkę nie gorszą niż udostępnienie przez AOL kilka lat temu logów z wyszukiwarki (z numerami kart kredytowych, nazwiskami, adresami, i zapytaniami typu "jak zabić żonę").

 

No ale skoro już taka listę mamy, zobaczymy jakie będą zarobki z tastingu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdzie tu mowa o jawności danych? Gdyby nie dropped to nigdy pewnie byśmy nawet o tym nie wiedzieli ;) Nawet nie ma o tym wzmianki na dns.pl

 

Nie chodzi to o literówki i inne jak to nazywasz śmieci, jest sporo wolnych jednowyrazowych i dwuwyrazowych domen generycznych które mają ruch! Przykładem pewnie z tej listy będzie idealnemieszkanie.pl. Dla niektórych to może być i pogoń za kasą ale dla niektórych to jest pasja, hobby lub sport - znależć domene generyczną z ruchem kilkadziesiąt uq dziennie. Być może ciebie to nie dotyczy ale jest grupa osób która szuka takich domen i to wiekszosc "z palca". Co najlepsze gdyby nie wyciek tych poufnych danych o nxdomain.pl (bo chyba to była tajemnica?!) to właśnie ta grupa ludzi nie miała by zielonego pojęcia. Oczywiście możesz powiedzieć że każdy może mieć dane o NXDOMAINS z całego świata, że każdy może zostać partnerem ale weź pod uwagę że są ludzie którzy nie mają pieniędzy na partnerstwo bądz kontaktów jak w przypadku nxdomains.

 

Czyli reasumujac twoj post zeby nie "zbawca" dropped to ta tajemnica byla by jeszcze tajemnica ...przez ile 25 czy 48 min ?.Nie chce smiecic ale tu dwa przykaldy

http://domaintalk.pl/showthread.php?t=3190

http://webhosting.pl/kategorie/webhosting/...nich_trzech_dni

 

Ale przyjmijmy ze wszelakie dobro zawdzieczamy jednynie slusznej firmie ktora takie informacje podaje bezinteresownie mowie o firmie na D ;)

Troche jak prosilem obiektywizmu .To ze dropped traktuje to forum jak tube medialna dla zarabiania kasy to wolno mu ! Nie widzialem ani jednego jego watku ktory bezposredniego lub posrednio nie bylby zwiazany prowadzana przez niego dzialalnoscia ! Tak wiec nie mow mi ze dzieki dropped mamy mozliwosc wiedzy i takie tam bo to zwyczajnie smieszne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli reasumujac twoj post zeby nie "zbawca" dropped to ta tajemnica byla by jeszcze tajemnica ...przez ile 25 czy 48 min ?.Nie chce smiecic ale tu dwa przykaldy

http://domaintalk.pl/showthread.php?t=3190

http://webhosting.pl/kategorie/webhosting/...nich_trzech_dni

 

Ale przyjmijmy ze wszelakie dobro zawdzieczamy jednynie slusznej firmie ktora takie informacje podaje bezinteresownie mowie o firmie na D ;)

Troche jak prosilem obiektywizmu .To ze dropped traktuje to forum jak tube medialna dla zarabiania kasy to wolno mu ! Nie widzialem ani jednego jego watku ktory bezposredniego lub posrednio nie bylby zwiazany prowadzana przez niego dzialalnoscia ! Tak wiec nie mow mi ze dzieki dropped mamy mozliwosc wiedzy i takie tam bo to zwyczajnie smieszne ;)

 

 

Wszystkie linki które podałeś to informacje o udostępnieniu "po fakcie" - wszystkie domeny byly juz zajete ;)

 

Nie chodzi mi o to kto udostępnił te dane i że jest to jedyna słuszna firma - to nie ma znaczenia że akurat firma na D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście! Dropped dlatego poinformował wszystkich użytkowników forum o liście NXDOMAIN aby zarobić jeszcze więcej kasy, no przecież to logiczne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale podałeś przykłady po fakcie udostępnienia a nie przed, a to spora różnica

 

Ale tez napisalem ze ile ta tajemnica bylaby tajemnica ?.Nie sprawdzalem tego dokladnie ale pierwsze domeny chyba sa zarejestrowane do testu kolo 15 chyba a info na http://webhosting.pl/kategorie/webhosting/...nich_trzech_dni jest po 40 min

Ale nie badzmy aptekarzami nie o to w tym chodzi .Poprostu nie moglem sie zgodzic z opinia ze dropped jedyny sprawiedliwy umozliwil nam szaraczka dostep do wiedzy tajemnej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×