Jump to content
ryskadow

jak zafakturowac zakup domeny w sedo ?

Recommended Posts

Witam!

 

Pewnie juz kupowaliscie domeny w sedo i jakos je fakturowaliscie na firme.

Nie znalazlem nigdzie w sedo jakiej podkladki dla ksiegowego ze faktycznie kupilem dana domene.

Mam tylko platnosc na karcie na jakies konto niemieckie;)

 

Bede wdzieczny za podpowiedz jak to dobrze zrobic.

 

Ryszard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że kupowałeś za pośrednictwem Sedo. Jeśli tak, to fakturę wystawi Ci poprzedni właściciel domeny, o ile to firma. Jeśli osoba fizyczna to może wystawić Ci rachunek (przynajmniej w Polsce). Jeśli i to nie jest możliwe to wydaje mi się, że powinieneś to zafakturować fakturą wewnętrzną, na podkładkę daj wyciąg z karty i zrzut ekranu z Sedo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że kupowałeś za pośrednictwem Sedo. Jeśli tak, to fakturę wystawi Ci poprzedni właściciel domeny, o ile to firma. Jeśli osoba fizyczna to może wystawić Ci rachunek (przynajmniej w Polsce). Jeśli i to nie jest możliwe to wydaje mi się, że powinieneś to zafakturować fakturą wewnętrzną, na podkładkę daj wyciąg z karty i zrzut ekranu z Sedo.

 

jest to raczej osoba fizyczna spoza Polski.

 

Rozumiem ze w praktyce tego przepadku nie przerabiales?

ale dzieki za info, choc zrzut ekranu nie wiem czy moze byc podkladka pod FW;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No niestety musisz się dogadać ze sprzedającym aby Ci coś wystawił itp. W praktyce wiem ze jak już jest po transakcji na Sedo to sprzedający ma cie w d.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm.. nigdy nic nie kupiłem przez sedo, ale kilka domen sprzedałem i zawsze wystawiałem fakturę na sedo, a nie na sprzedających – nikt się ze mną nie kontaktował, włączając w to duże polskie firmy... czy oni nie powinni dostać faktury od sedo za trnsakcję? Ja dostaję od sedo fakturę za prowizję...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tylko że nie sprzedałeś domeny Sedo ;)

 

Ja wystawiam na kupujących i im po prostu wysyłam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jest, ja też sprzedając wystawiam fakturę na kupującego, wysyłam ją do Sedo, a oni przekazują zainteresowanemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tylko że nie sprzedałeś domeny Sedo ;)

 

Ja wystawiam na kupujących i im po prostu wysyłam.

 

Wg mojej wiedzy sprzedałem domenę sedo, nie dostałem nigdy żadnych danych kupującego od nich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takim razie musisz zobaczyć umowe każdej z transakcji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

nie wiem czy moze byc podkladka pod FW;)

 

Chyba FV .;)

 

*FW.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Wg mojej wiedzy sprzedałem domenę sedo, nie dostałem nigdy żadnych danych kupującego od nich.

Po ukończeniu transkacji widać dane kupującego w umowie dotyczącej danej sprzedażdy domeny. Sedo jedynie pełni rolę pośrednika.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodam tylko, że jeśli ktoś sprzedaje domenę i jest zainteresowany fakturą za prowizję Sedo, to jest ona też dostępna w zakończonych transakcjach. Zastanawiam się tylko jak rozliczyć VAT z takiej faktury za prowizję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dodam tylko, że jeśli ktoś sprzedaje domenę i jest zainteresowany fakturą za prowizję Sedo, to jest ona też dostępna w zakończonych transakcjach. Zastanawiam się tylko jak rozliczyć VAT z takiej faktury za prowizję.

 

Musisz wystawić fakture wewnętrzną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale czy to jest usługa elektroniczna? Czy mam tę kwotę netto + 19% vat potraktować jako netto i naliczyć vat wg polskiej stawki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja robie tak jak jest na fakturze napisane czyli Vat rozlicza nabywca - kwote za prowizje traktuje jako netto i doliczam 22% VAT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×